خبر

 • تک بورد - بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی سال 2020

  بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی سال 2020
  چند ثانیه قبل

  میانبرهای خرید:

  بیایید خلاصه ای از بهترین و بدترین محصولات سخت افزاری رایانه 2020 را معرفی کنیم. همه آنچه که قرار بود در سال 2020 اکران شود سرانجام از دسترس خارج شده است و ما می توانیم در مورد سالی هیجان انگیز یا ناامیدکننده در زمینه های مختلف تأمل کنیم. ما 5 دسته داریم که می توانیم از طریق پوشش اکثر قطعات سخت افزاری رایانه شخصی مانند پردازنده ها ، پردازنده های گرافیکی و مادربردها ، همچنین سخت افزار و مانیتورهای لپ تاپ کار کنیم. این صرفاً برداشت ما از بهترین و بدترین محصولات عرضه شده در سال 2020 است. بیایید شروع کنیم.

  body.interior .articleBody h4 {line-height: 1.7؛ رنگ: # 555؛ } .article .articleBody h2 ، .news .articleBody h2 {padding-bottom: 0؛ } بهترین و بدترین پردازنده مرکزی: AMD Ryzen 9 5950X بدترین: محدوده AMD Ryzen XT

  در سال 2020 شاهد دو راه اندازی CPU اصلی از هر دو مارک بزرگ بودیم. در ماه آوریل ، اینتل سری 10 هسته Core خود را که در غیر این صورت Comet Lake نامیده می شود ، راه اندازی کرد ، که شامل انبوهی از قطعات جدید مانند Core i9-10900K ، Core i7-10700K و Core i5-10600K بود. در حالی که اینتل حداکثر شمارش هسته را از 8 هسته به 10 هسته افزایش داده و فرکانسهای اوج را کمی افزایش داده است ، اما این امر باعث تغییر مکالمه در مورد مکان و زمان خرید CPU اینتل یا AMD نمی شود.

  https://techbord.com بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی در سال 2020

  بعداً ، در ماه نوامبر ، AMD سری Ryzen 5000 را مجهز به طرح هسته جدید ذن 3 خود راه اندازی کرد. این به روزرسانی معماری افزایش قابل توجهی در IPC به وجود آورد ، به طور خاص عملکرد تک رشته را بهبود می بخشد ، اما در کل یک دست انداز مفید نیز به دست می آورد. در حالی که تعداد هسته ها ثابت باقی مانده است و AMD هنوز مدل های مناسب تر برای بودجه را ارائه نمی دهد ، Ryzen 5000 با راه اندازی تحت تأثیر قرار گرفت.

  وقتی به این خطوط نگاه می کنیم ، فکر می کنیم AMD خط چشمگیرتری را ارائه داده است پردازنده های Ryzen 5000 با طراحی پردازنده AMD - عملکرد تک رشته ای - که تأثیراتی برای بازی داشته است ، یکی از نقاط ضعف مهم را برطرف کردند. با توجه به اینکه AMD در تست ما 16 درصد افزایش IPC برای Zen 3 در مقابل Zen 2 افزایش می دهد ، پردازنده های Ryzen 5000 می توانند Comet Lake اینتل را در اکثر وظایف بهره وری با سهولت شکست دهند و سرانجام اساساً در عملکرد بازی برابر باشند.

  < p> https://techbord.com بهترین و بدترین سخت افزار PC سال 2020

  هنگام انتخاب بهترین پردازنده از سال 2020 ، فکر می کنیم عبور از AMD Ryzen 9 5950X دشوار است. این یک حیوان همه کاره یک پردازنده است که عملکرد چند رشته ای برجسته ای را برای بهره وری همراه با عملکرد بالای بازی و سرعت نخ تک نخ عالی ارائه می دهد. برای بخشی مانند 5950X هیچ نقطه ضعفی وجود ندارد ، این پردازنده سریعترین پردازنده فعلی ما در یک سیستم عامل اصلی مصرف کننده برای بهره وری است و با AMD قادر به خنثی کردن اینتل در بازی ، اساساً هیچ دلیلی برای خرید یک دهم وجود ندارد. پردازنده Intel -gen پس از راه اندازی Ryzen 5000.

  https://techbord.com بهترین و بدترین سخت افزار رایانه از 2020

  به ندرت پیش می آید که یک CPU بهترین و بهترین را برای بازی و بهره وری ارائه دهد. از لحاظ تاریخی ، پردازنده های با تعداد هسته بالا که برای عملکرد چند رشته طراحی شده اند ، نتوانسته اند یک تجربه برتر کلاس را برای گیمرها ارائه دهند. اما AMD این کار را در سال 2020 با 5950X و قطعات دیگر از جمله Ryzen 9 5900X انجام داد. متأسفانه ، در طی مدت کوتاهی از زمان راه اندازی ، AMD تلاش کرده است تا این پردازنده ها را در انبار نگه دارد ، که این امر باعث کاهش مهیج و موفقیت محصول می شود.

  در مورد بدترین پردازنده مرکزی سال 2020 ، این یک تصمیم آسان: مجموعه Ryzen 3000XT AMD به طور کلی ، اما به ویژه Ryzen 5 3600XT ، که در ژوئیه ، یک سال پس از عرضه اولیه پردازنده های مبتنی بر Zen 2 ، کاملاً بی معنی بود.

  هدف XT تنها تهیه سطل کمی بهتر از سیلیکون Zen 2 موجود بود. این به معنای افزایش سرعت کلاک برای هر سه بخش XT کمی بیشتر است: 200 مگاهرتز در 3800XT و فقط 100 مگاهرتز در 3600XT و 3900XT. این در سناریوهای خاص به بهبود عملکرد 2 تا 4 درصدی منجر می شود ، اما در بسیاری از موارد (به ویژه بارهای چند رشته ای) عملکرد تقریباً با قطعات غیر XT یکسان است.

   https://techbord.com بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی در سال 2020

  تهیه پردازنده های جدید که جایگزین مدل های قدیمی می شوند کمی مشکلی ندارد عملکرد بهتر ، اما AMD این همه اشتباه را در قیمت گذاری است. آنها تصمیم گرفتند قطعات XT را با حق بیمه ناموجه نسبت به نسخه های قبلی با تخفیف روانه بازار کنند و اغلب این حق بیمه بیشتر از 50 دلار بود. برای اکثر قریب به اتفاق خریدارانی که می خواهند رایانه خود را به روز کنند یا سیستم جدیدی بسازند ، سری Ryzen 3000XT ارزش پول اضافی را نداشت.

  بهترین و بدترین GPU بهترین: هیچ کدام نمی توانستید Worst: Radeon RX 6900 XT را خریداری کنید < p> بیشتر راه اندازی های بزرگ کارت گرافیک 2020 تا نیمه دوم سال تلفیق شد ، هر دو AMD و Nvidia محصولات نسل جدیدی را ارائه می دهند که معماری ها و فن آوری های جدیدی را در خود جای داده است.

  Nvidia اولین بار با GeForce RTX عرضه شد. 3080 و RTX 3090 در ماه سپتامبر و به دنبال آن RTX 3070 و RTX 3060 Ti هفته ها بعد. AMD با Radeon RX 6800 XT و 6800 در ماه نوامبر و سپس 6900XT در دسامبر پاسخ داد. تمرکز هر دو مارک بر روی محصولات گران قیمت در راس بازار بود. اوه ، و یک GPU غالباً فراموش شده دیگری نیز وجود داشت که اوایل سال راه اندازی شد: AMD Radeon RX 5600 XT AMD که در ژانویه وارد بازار شد ، راه اندازی که مطمئن هستیم همه ترجیح می دهند آن را فراموش کنند.

  < img src = "https://techbord.com/picsbody/2101/1770-5.jpg " alt = "https://techbord.com بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی در سال 2020 ">

  این یک انتخاب سخت بین همه بود این GPU هایی که بهترین آنها برای سال 2020 بود. در نهایت ما به هیچ چیز پرداختیم. درست است ، ما واقعاً فکر نمی کنیم هیچ کدام از این کارت های گرافیک با توجه به ضعف در دسترس بودن ، شایسته برنده شدن جایزه "بهترین های سال 2020" باشند. Nvidia و AMD با راه اندازی این کارت های گرافیک جدید جدید ، با مشکلات موجود در هر مدل تا به امروز ، هر دو انویدیا و AMD را عرضه کردند.

  این شامل RTX 3080 بود که بیش از سه ماه در دسترس بودن بسیار کم بود. ؛ RTX 3070 ، که به طور خاص برای دسترسی به تأخیر افتاد ، اما خرید آن هنوز کاملاً سخت بود. و پردازنده های گرافیکی AMD Radeon AMD که تقریباً با موجودی غیر موجود و قیمت های بسیار تورم راه اندازی شده اند. اگر Nvidia و AMD نتوانند این GPU ها را در یک بازه زمانی معقول و با مشکلات مداوم در ابتدای سال 2021 به دست شما برسانند ، ما فکر نمی کنیم که بهترین GPU را به هر یک از آنها اختصاص دهیم. زیرا ، اگر مصرف کنندگان نتوانند محصول عالی شما را خریداری کنند ، پس واقعاً آنقدر عالی است؟

  https://techbord .com بهترین و بدترین سخت افزار رایانه های شخصی سال 2020

  البته البته ، این یک سال پیچیده فراتر از حوزه سخت افزار رایانه شخصی بوده است ، به علاوه تقاضای ظاهراً بی سابقه. هر دو سازنده GPU دوست دارند خود را از سرزنش برکنار کنند و "تقاضای زیاد" را به عنوان دلیل عدم خرید یک محصول نسل بعدی عنوان می کنند. این قطعاً یک عامل مثر است ، اما وقتی سه ماه پس از انتشار سفارشات روز راه اندازی حمل نشده است ، یا چند GPU موجود با قیمت 200 دلار و بیش از "MSRP" فروخته می شوند ، فکر نمی کنیم این به اندازه کافی خوب است.

  این شرمساری مضاعفی است ، زیرا برخی از این محصولات در واقع بسیار عالی هستند. بسته به تنظیمات شما ، قطعاتی مانند RTX 3080 ، RTX 3070 ، RX 6800 XT و RX 6800 ارزش خرید دارند.

خبرهای دیگر از امکانات