techbord.com بزرگترین رقابت ها در تاریخ محاسبات

جنگ ستارگان در مقابل پیشتازان فضا ، کوک در برابر پپسی ، ادیسون در مقابل تسلا ...

تاریخ پر از رقابتهای معروف است ، اما تعداد کمی از آنها با شدت و اغلب خباثت مطابقت دارند که دو غول صنعت فناوری با یکدیگر برخورد می کنند. با ترسیم مسیر آنها از طلوع رایانه تا عصر دیجیتال فعلی ، در اینجا مواردی را ذکر می کنیم که پنج بزرگترین رقابت در تاریخ محاسبات را در نظر می گیریم و به دنبال آن لیست کوتاهی از رقابتهای فعلی وجود دارد که پتانسیل پیوستن به این لیست انتخاب شده را دارند.

متن. داخلی .articleBody h3 {font-size: 1.7em؛ } body.interior .articleBody h4.sub {color: # 2f5584؛ اندازه قلم: 1.1em؛ حاشیه: -20px 0 10px؛} اپل در مقابل مایکروسافت (مشاغل در مقابل گیتس)

https://techbord.com بزرگترین رقابت ها در تاریخچه محاسبات

به راحتی مشهورترین رقابت فناوری در تمام دوران ها ، نبرد بین مایکروسافت و اپل از اواسط دهه 80 آغاز شده و امروز نیز ادامه دارد ، هرچند که به مراتب کمتر است. آیا رایانه شخصی در مقابل Mac ، ویندوز در مقابل macOS ، iPhone در مقابل Windows Mobile است؟ (اوه من) ، یا اخیراً iPad در مقابل Surface.

همه چیز همیشه به این ترتیب نبود. این دو شرکت در اوایل دهه 80 با همکاری مایکروسافت برای نرم افزار Apple II همکاری کردند. بیل گیتس حتی به شوخی گفت که شرکت او بیش از استیو جابز در مک کار می کند.

این رابطه پس از آنکه جابز گیتس را به پاره کردن سیستم عامل مکینتاش برای نسخه مایکروسافت از سیستم عامل GUI: ویندوز متهم کرد ، به سمت جنوب رفت. هنگامی که گیتس با این اتهام روبرو شد ، معروف پاسخ داد:

"خوب ، استیو ، من فکر می کنم بیش از یک راه وجود دارد که به آن نگاه کنیم. من فکر می کنم بیشتر شبیه این است که هر دو این همسایه ثروتمند به نام زیراکس و من را داشته باشیم برای دزدیدن تلویزیون وارد خانه اش شد و متوجه شد که شما قبلاً آن را دزدیده اید. "

اولین رابط گرافیکی توسط زیراکس PARC ساخته شده است نه اپل.

این جفت یک رابطه پیچیده در طی دهه های بعد. آنها رقابتی در بازار رایانه های خانگی بودند ، اما اپل به توسعه برنامه های کاربردی مایکروسافت مانند Word و Excel برای Mac وابسته بود ، بنابراین برخی از فن آوری های خود را به رقیب اصلی خود مجوز داد. اپل یک شکایت حق چاپ علیه مایکروسافت و HP را دنبال کرد ، که در نهایت آن را از دست داد.

پیش از سال 1997 ، اپل قبل از اینکه شرکت استیو جابز را به عنوان بخشی از خرید NeXT بازگرداند ، عملکرد خوبی نداشت. در طی آن سال در نمایشگاه Macworld ، جابز رسوا اعلام کرد که اپل یک قرارداد 5 ساله با Mi امضا کرده است crosoft که شاهد توسعه مستمر Internet Explorer و Office برای Mac است. مایکروسافت همچنین 150 میلیون دلار برای رقیب خود سرمایه گذاری کرد و آن را از آستانه ورشکستگی نجات داد.

دهه بعد شاهد رشد دوباره اپل مانند لازاروس بود. iPods باعث خنک شدن دوباره این شرکت شد. تبلیغات "من مک هستم ، من یک رایانه شخصی هستم" حدود چهار سال و 66 قسمت پخش شد و روایت Apple = hip PC = عصبی را در خانه چکش زد. آیفون این شرکت را به عنوان یک صنعت بی چون و چرا و سپس برخی از آنها تبدیل کرد تا به غالب ترین شرکت فناوری در تاریخ تبدیل شود.

این روزها به نظر می رسد مایکروسافت و اپل رابطه پرثمری دارند و به نوعی دیگر همان را دنبال نمی کنند. منافع اصلی مدتی از موتور جستجوی Microsoft\'s Bing برای س quالات Siri در iPhone استفاده شد. Office برای Mac و iPhone به روش خاص خود در حال شکوفایی است. تبلیغات مسخره هنوز هم تا حدودی وجود دارد. تیم کوک گفت که اگرچه آنها هنوز هم با هم رقابت می کنند ، اما می توانند در کارهای بیشتری شریک شوند تا اینکه در آن رقابت کنند. مدیرعامل گفت: "من اعتقادی به نگه داشتن كینه ندارم."

AMD در مقابل اینتل

https://techbord.com بزرگترین رقابتها در تاریخچه محاسبات

اینتل و AMD طی دهه ها وجود داشته است. اما حتی اگر هر دو شرکت در اواخر دهه 60 تاسیس شدند ، رقابت آنها 20 سال دیگر داغ نشد. اوایل کارها خوب پیش می رفت. اینتل در سال 1976 با AMD توافق نامه صدور مجوز را امضا کرد ، و در سال 1982 این دو یک قرارداد تبادل فناوری را امضا کردند ، زیرا IBM نمی خواست اینتل تنها منبع تراشه های آن باشد. سازنده رایانه های شخصی خواستار تولید کننده منبع دوم برای ریز پردازنده x86 خود بود ، بنابراین قراردادی منعقد شد که به AMD امکان دسترسی به فناوری تراشه نسل دوم 286 اینتل را می داد.

این رابطه از اواسط دهه 80 از هم پاشید. وقتی اینتل از دادن مجوز AMD به ریزپردازنده 386 خودداری کرد. AMD گفت این بخشی از برنامه رقیب خود برای ایجاد انحصار تراشه رایانه شخصی است و در سال 1987 اینتل را به شکستن قراردادی که پنج سال قبل امضا کرده بودند متهم کرد. AMD تقاضای داوری کرد و بنابراین سالها جنگ حقوقی بین این دو آغاز شد.

در سال 1995 ، شرکت ها توافق کردند که کلیه دعاوی را به عنوان بخشی از یک توافق جهانی حل و فصل کنند. اینتل 58 میلیون دلار دریافت کرد ، در حالی که AMD 18 میلیون دلار و مجوز دائمی میکروکد موجود در تراشه های 386 و 486 اینتل را دریافت کرد. با این حال ، پرونده های قضایی بیشتری دنبال شد که در نهایت منجر به جریمه 1.4 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا علیه اینتل بر اساس اقدامات ضد رقابتی نسبت به AMD شد.

https://techbord.com بزرگترین رقابت در تاریخ محاسبات \

در اوایل دهه 2000 ، AMD برای اولین بار با تراشه های موفق Athlon اینتل را به راحتی کتک می زد ، اما معرفی Intel Core معماری و حرکت به یک مدل چرخه تیک تاک باعث شد AMD برای بیش از یک دهه به عنوان گزینه بودجه سقوط کند.

در حالی که اینتل همچنان به طور گسترده بر بازار کامپیوترها تسلط دارد ، AMD در چند سال گذشته بی امان بوده است ، به لطف پردازنده های Ryzen و Threadripper در بخش علاقه مندان و سازندگان به حسن نیت طاقت فرسایی دست یافت. این برآمد فناوری به آهستگی به مناطق دیگری نفوذ می کند که اینتل معمولاً بدون مخالفت سلطنت می کند اما AMD اکنون یک چالش واقعی را به وجود آورده است: بازار بسیار پردرآمد سرور و لپ تاپ ها ، جایی که AMD برای سالها اصلاً رقابتی نبود. GPU ها همچنین در کنسول های بازی یافت می شوند و هر دو سونی و مایکروسافت در حال بسته بندی گرافیک Radeon بر روی کنسول های نسل بعدی خود هستند. در جبهه مقابل ، اینتل به زودی به جنگ GPU می پیوندد ، و این جنگ را نه تنها در بازار مصرف بلکه در مرکز داده که GPU ها به طور فزاینده ای نقش مهمی دارند ، به جنگ AMD می کشاند.

اپل در مقابل سامسونگ

https://techbord.com بزرگترین رقابت در تاریخ محاسبات \

تلفن های اندرویدی زیادی وجود دارد ، اما برای بسیاری از مردم ، این مسئله "گلکسی یا آیفون" است. بدون شک شرکت کوپرتینو استدلال می کند که سامسونگ حتی نباید یک رقیب باشد ، زیرا فناوری و طرح های اپل را از بین برد. به لطف چهارده پرونده حقوقی ثبت اختراع ، این دو شرکت سالها از یکدیگر در دادگاهها شکایت و شکایت متقابل کردند. اپل حتی موفق شد برخی از دستگاه های قدیمی سامسونگ را به دلیل نقض برخی از اختراع ثبت شده خود در ایالات متحده ممنوع اعلام کند.

پس از تقریباً یک دهه دادخواست ، این شرکت ها در ماه مه 2018 توافق کردند و به اپل 539 میلیون دلار اعطا کردند که سامسونگ در اختیار داشت. برای نقض حق ثبت اختراع رقبا پرداخت کند. این قطعنامه به طور گسترده ای به عنوان بردی برای سامسونگ تلقی می شد که تا آن زمان به عنوان تنها یکی از دو رهبر در زمینه گوشی های هوشمند جای گرفته بود.

از طرف مصرف کننده ، طرفداران اپل می گویند که آیفون وقتی پیش قدم شود به راحتی استفاده ، برنامه ها و مسلماً سبک می شود. از طرف دیگر ، دارندگان گلکسی به شما خواهند گفت که آیفون ها بیش از حد قیمت دارند و تلفن هایشان به لطف طیف وسیعی از سفارشی سازی ، حافظه قابل ارتقا و باز بودن اندروید ، از برتری برخوردار هستند. حقیقت این است که هر دو پرچمدار مربوطه در بیشتر مناطق نسبت به گذشته به یک اندازه مطابقت دارند.

https://techbord .com بزرگترین رقابت در تاریخچه محاسبات

واقعیت همچنان باقی مانده است که هر دو شرکت محبوب ترین تلفن های هوشمند جهان را در چند سال اخیر تولید کرده اند که سامسونگ در حجم فروش جلوتر است ، در حالی که اپل شناخته شده است سودآورترین فروشنده ها ، با یک اکوسیستم کامل از دستگاه ها ، خدمات و نرم افزارهایی که جایگاه منحصر به فردی در شرکت دارند.

به همه اینها تبلیغات سامسونگ را اضافه کنید که باعث ضعف آیفون ها می شود ، خصومت بین طرفداران شرکت ها ، و ادامه اتهامات کپی برداری ، و شما می توانید ببینید که چگونه این رقابت برای سالهای زیادی ادامه خواهد یافت.

نینتندو در مقابل سگا

https://techbord.com بزرگترین رقابت در تاریخ محاسبات \

نینتندو در سال 1889 به عنوان یک شرکت کارت بازی تاسیس شد ، در حالی که سگا تولیدات خود را دنبال می کند gins به سال 1940 به عنوان یک شرکت ماشین اسلات مستقر در هاوایی. سالها بعد ، این جفت رقبای سرسختی در دنیای ماشینهای بازی ، دستگاههای بازی دستی و از همه معروف تر کنسول ها می شوند. بازی های Sega’s باعث شد تا در دوره طلایی صنعت از 1978 تا 1983 این نیرو غالب شود ، اما نینتندو با دستگاه های دستی Game & Watch خود موفقیت را تجربه می کرد. لحظه تعیین کننده این شرکت دوم هنگامی است که Donkey Kong در سال 1981 وارد بازی شد و یک نماد مشخص با خود به ارمغان آورد: نجاری به نام ماریو (او تا سال 1983 برای ماریو برادران لوله کشی نمی کرد).

< p> نینتندو پیش از این در سال 1977 انگشت خود را در بازار کنسول های خانگی فرو برده بود با عنوان مختصر Color TV-Game در ژاپن ، که در چهار نسخه در دسترس بود ، هر یک دارای شش نسخه از یک بازی خاص ، مانند Pong است. این در سال 1983 ، در همان روزی که سگا کنسول خود را - SG-1000 - روانه بازار کرد ، Family Computer بسیار موفق تر یا به اختصار Famicom را در ژاپن عرضه کرد. معلوم شد این یک شکست برای این شرکت است.

https://techbord.com بزرگترین رقابت در تاریخ محاسبات \

سرانجام این دو ماشین به روز شده و برای انتشار در آمریکای شمالی. پس از اینکه نمونه اولیه Nintendo Advanced Video System با استقبال قابل توجهی روبرو شد ، نینتندو NES را در سال 1985 عرضه کرد. این کنسول به عنوان پرفروش ترین کنسول آن دوره شناخته شد و در حالی که Master System سگا ​​در سال 1986 برای رقابت با Nintendo به ایالات متحده آمد ماشین ، نمی توانست محبوبیت رقیب خود را مطابقت دهد.

سالهای بعد کنسول های به روزتری از شرکت ها به ارمغان آورد: سیستم سرگرمی Super Nintendo (SNES) و Sega Genesis. و به همراه آن یکی از اولین و احتمالاً معروف ترین جنگ های کنسول ، همراه با شعارهای طعمه دار رقبا. سگا ادعا کرد "جنسیس همان کاری را که نینتندون انجام می دهد" انجام می دهد.

کنسول ها و دستهای مختلفی دنبال می شدند ، و اگرچه Sonic the Hedgehog به سگا کمک کرد تا برای مدتی بالا بیاید ، N64 نینتندو و ظاهر سونی پلی استیشن شروع پایان کنسول سگا را هجی می کرد. آخرین شرکت - و برخی بهترین آنها را می گویند - کنسول Dreamcast در سال 1998 بود. Dreamcast در آمریکای شمالی و اروپا فروش خوبی داشت اما تلاش کرد تا در ژاپن تأثیر بگذارد. اندکی پس از ورود پلی استیشن 2 ، سگا تصمیم گرفت Dreamcast را متوقف کند. هنگامی که آخرین مورد در سال 2001 از خطوط مونتاژ خارج شد ، پایان دو دهه کنسول های سگا بود.

نینتندو همچنان یک شرکت بازی های ویدیویی و سازنده کنسول بسیار موفق است. نینتندو سوییچ موفقیت چشمگیری داشته است و این شرکت بیش از هر زمان دیگری از IP خود که شامل عناوینی مانند Animal Crossing ، Donkey Kong ، Mario ، Zelda ، Metroid ، Splatoon و Pokémon است ، محافظت می کند.

در ضمن ، سگا اکنون عمدتا به عنوان یک توسعه دهنده و ناشر بازی عمل می کند ، آن را در سیستم عامل های مختلف از جمله بازی های تلفن همراه / تلفن های هوشمند وجود دارد ، و همچنان در تجارت بازی های طاقت فرسا سلطنت می کند. همچنین در فرهنگ عامه به اشکال مختلف وجود دارد ، برجسته ترین اواخر با فیلم Sonic the Hedgehog ، که معیار جدیدی را برای فیلم های مبتنی بر بازی های ویدیویی تعیین می کند.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ گوگل در برابر اپل

https://techbord.com بزرگترین رقابت در تاریخچه محاسبات \

هنگام HTC استیو جابز در ژانویه 2010 یک گوشی اندرویدی معرفی کرد که بسیاری از محبوب ترین ویژگی های آیفون را در اختیار داشت ، معروف است: "در صورت نیاز آخرین نفس را می کشم و هر پنی از 40 میلیارد دلار اپل را در بانک خرج خواهم کرد ، برای درست کردن این اشتباه. "

" من قصد دارم Android را نابود کنم ، زیرا این یک محصول دزدیده شده است. جابز افزود: "من مایلم در این زمینه به جنگ هسته ای بپردازم."

اما اوضاع همیشه همیشه اینگونه نبود. وقتی اولین آیفون در سال 2007 رونمایی شد ، با جستجوی Google ، Google Maps و YouTube روی هر دستگاه از جعبه خارج شد. اما این دو سال پیش بود که کسب و کار گوگل در زمینه راه اندازی موبایل Android Inc. بارور رقابت این شرکت ها شد. شغل به ویژه از اندروید عصبانی بود و آن را خیانت شخصی قلمداد می کرد.

مدیر عامل وقت گوگل اریک اشمیت هنگام اعلام پلتفرم موبایل اندروید در نوامبر 2007 در هیئت مدیره اپل مشغول به کار بود. او در این سمت باقی ماند تا آگوست 2009 ، وقتی متقاعد به استعفا شد. بنابراین سالهای جنگ قانونی آغاز شد. اپل دادخواست های حق ثبت اختراع را علیه شرکای HTC ، Samsung و Google مانند بخش Motorola Mobility آغاز کرد. جابز در سال 2010 به اشمیت گفته بود: "من پول شما را نمی خواهم. اگر 5 میلیارد دلار به من پیشنهاد دهید ، من آن را نخواهم. من مقدار زیادی پول دارم من می خواهم شما دیگر از ایده های ما در Android استفاده نکنید ، این همان چیزی است که من می خواهم. "

در سال 2012 وقتی اپل جایگزین نقشه های گوگل با راه حل نقشه برداری خود در iOS 6 شد ، به پایین ترین سطح روابط رسید. این نرم افزار آنقدر بد بود که تیم کوک شخصاً بخاطر همین مدت طولانی عذرخواهی کرد پس از پرتاب این حتی منجر به ترک اسکات فورستال رئیس نقشه از شرکت شد. fiasco به همین دلیل اپل برنامه بتا عمومی خود را برای iOS راه اندازی کرده است.

تا به امروز ، این زوج رابطه ای دارند که به بهترین شکل پیچیده توصیف می شود (الگوی اینجا را ببینید؟). این دو شرکت هنوز عکس های قابل توجهی با یکدیگر می گیرند و محصولات رقیب دارند ، اما گوگل هر ساله میلیاردها دلار به اپل می پردازد تا آن را به عنوان ارائه دهنده جستجوی پیش فرض در آیفون ها نگه دارد. هر بار که کاربر آیفون یا آیپد یک تبلیغ Google را در نتایج جستجو مشاهده می کند ، اپل کاهش می یابد. این شرکت ها همچنین در زمینه های دیگر مانند YouTube همکاری می کنند.

مدیر عامل تیم کوک در مورد فیس بوک تصحیح بیشتری می کند و در مورد گوگل به عنوان یک رقیب آرامش بیشتری دارد ، در واقع ، او گفت که خیلی طولانی نیست پیش از این موتور جستجوی "(گوگل) بهترین است. \" در بخش بهتری از دهه گذشته ، اپل و گوگل با توجه به این که گوگل معمولاً درست در زیر شرکت میوه های میوه قرار دارد ، رتبه های برتر را با ارزش ترین مارک های جهان به خود اختصاص داده اند.

رقابتهای دیگر در ساخت

بسیاری از اینها هنوز سابقه وحشیگری ندارند تا به پنج نفر برتر ما راه یابند ، اما در عرض چند سال ، چه کسی می داند. به نظر شما کدام یک بیشترین پتانسیل را دارد؟

انویدیا در مقابل اینتل در مقابل کوالکام بیگ تک در مقابل دولت ایالات متحده مایکروسافت در مقابل آمازون در مقابل اپل گوگل در مقابل فیس بوک علی بابا در مقابل Tencent Salesforce در مقابل اوراکل در مقابل SAP Netflix در مقابل دیزنی در مقابل آمازون تسلا در برابر صنعت خودرو SpaceX در مقابل Blue Origin

ویرایشگر یادداشت: این ویژگی در ابتدا در اکتبر 2016 منتشر شد. ما از آن زمان تجدید نظر کرده و آن را به عنوان بخشی از # ابتکار ThrowbackThursday.

.subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با اخذ مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

بزرگترین رقابت ها در تاریخ محاسبات
features/بزرگترین-رقابت-ها-در-تاریخ.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com HP بخش بازی های کینگستون HyperX را با قیمت 425 میلیون دلار خریداری می کند
techbord.com DOJ ایالات متحده کاوشگر ضد انحصاری را در مورد شکایات دکمه
techbord.com سامسونگ به شما اجازه می دهد تا به مدت 100 روز یک گلکسی تاشو را امتحان کنید
techbord.com الکترونیک الکترونیکی Fry  'تماس می گیرد که پس از نزدیک به 36 سال کار در تجارت ترک می شود
techbord.com COD Mobile eSports طرفدار زن توسط بازیکن مرد در برزیل به قتل رسید
techbord.com MicroStrategy یک میلیارد دلار دیگر به بیت کوین می اندازد و به دارایی های عظیم آن افزود
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.