خبر

 • تک بورد - آناتومی موش

  آناتومی موش
  8 روز و 2 ساعت قبل

  همه ما آنها را در خانه ، مدرسه و محل کار مشاهده و استفاده کرده ایم. موش های رایانه ای اغلب ارزان و اساسی هستند ، اما برخی از آنها دارای انواع اضافی هستند و صدها جزiny ریز را در داخل خود دارند. دستگاه های ورودی و به طور کلی موش ها عنوان ها را کاملاً شبیه به یک CPU یا کارت گرافیک جدید نمی کنند ، اما هیچ چیز بدتر از یک صفحه کلید یا ماوس با طراحی بد نیست.

  در این فصل بعدی از سری Anatomy of Hardware ، ما در حال بررسی قسمت داخلی موش ، صفحه کلید و صفحه بازی خواهیم بود. همچنین می توانید مقالات قبلی را که در مورد سایر اجزای رایانه لمس شده اند بررسی کنید.

  .anatomyindex {background: # 6b9e8e24؛ بالشتک: 12px 15px؛ margin-bottom: 25px؛ } .anatomyindex img.triangleLogo ، .anatomyindex تصویر {پس زمینه: شفاف! مهم؛ قد: 60 پیکسل! مهم؛ عرض: 60 پیکسل! مهم؛ float: چپ! مهم؛ padding: 0px 14px 60px 0! important؛ } body.interior .articleBody ul.anatomyli {margin-left: 95px؛ } body.interior .articleBody h4 {margin-top: 60px؛ اندازه قلم: 1.35em؛ } .anatomysub {font-size: 0.9em؛ } ul.anatomyli li a {font-weight: 500؛ font-family: Roboto؛ اندازه قلم: 1.05em؛ line-height: 1.6} فقط صفحه نمایشmedia و (حداکثر عرض: 760px) {body.interior .articleBody ul.anatomyli {margin-left: 20px؛ } .anatomyindex img.triangleLogo ، .anatomyindex تصویر {padding: 0 14px 14px 0! important؛ } .anatomysub {font-size: 0.85em؛ } ul.anatomyli li a {font-size: 0.95em؛ }} TechSpot\'s Anatomy of Computer Hardware Series

  ممکن است در محل کار ، مدرسه یا خانه یک رایانه رومیزی داشته باشید. شما می توانید برای تهیه اظهارنامه مالیاتی یا انجام آخرین بازی ها از آن استفاده کنید. حتی ممکن است شما به ساخت و ساز و دستکاری کامپیوترها بپردازید. اما تا چه اندازه اجزای سازنده رایانه را می شناسید؟

  آناتومی مادربرد آناتومی منبع تغذیه (PSU) آناتومی هارد دیسک آناتومی دستگاه درایو حالت جامد آناتومی درایو نوری آناتومی یک کارت گرافیک Anatomy of a CPU Anatomy of RAM Anatomy of an Monitor Anatomy of a Mouse

  ما با کاوش در روده های یک موش ساده شروع خواهیم کرد - نوعی که هزینه آن کمتر از 10 دلار است و توسط میلیون ها نفر استفاده می شود ، در سراسر جهان بعداً در همین مقاله ، ماوس Logitech رده بالاتر را کالبد شکافی می کنیم تا ببینیم این دو در داخل چگونه مقایسه می شوند.

  اکثر قریب به اتفاق موش های ارزان قیمت و پایه مانند این Compoint CP-390 خواهند بود. در زیر نشان داده شده است ، دارای دو دکمه و یک چرخ است که یک دکمه را نیز در خود جای داده است. مدلهای موشکافانه بیشتر با کنترلهای اضافی ارائه می شوند ، اما همه آنها عملکرد اساسی مشابه این را دارند.

  https://techbord.com آناتومی ماوس

  دکمه های چپ و راست به جای قطعات جداگانه ، به سادگی بخشی از لایه بالایی پلاستیک (معمولاً ABS تزریق شده) هستند. این لایه به اندازه کافی نازک است تا اطمینان حاصل شود که دکمه ها به راحتی خم می شوند ، اما همچنین به اندازه کافی ضخیم است تا از فشار دادن آنها به طور دائمی جلوگیری کند.

  به عبارت دیگر ، این خاصیت فنر پلاستیکی است که مکانیسم دکمه ها. این ماوس خاص از همان پلاستیک برای چرخ استفاده می کند ، اما دیگران می توانند از یک پلیمر نرم یا حتی فلز استفاده کنند.

  اگر آن را ورق بزنیم ، می توانیم ببینیم که ماوس حرکت را در کجا حس می کند ، اما ما بهتر است یک بار آن را باز کنیم برای آسانتر شدن لغزش ماوس بر روی سطح ، بسیاری از آنها دارای پد PTFE (یک پلیمر با اصطکاک کم) هستند ، اگرچه پیشنهاد فوق العاده ارزان ما به راحتی از دیسک های پلی پروپیلن صاف استفاده می کند.

  https://techbord.com Anatomy of a Mouse \

  خوب که به اندازه کافی خارج است - اجازه دهید " هک کن جای تعجب نیست که این بیشتر خالی است. مدل ما دارای یک برد تک مدار است که فقط شامل 7 جز components است:

  سه میکرو سوئیچ یک پتانسیومتر چرخشی یک LED قرمز یک خازن یک حسگر یکپارچه و تراشه کنترل کننده

  به نظر نمی رسد زیاد باشد ، اما این صدا است در داخل میکروسوئیچ ها ، قطعه ای نازک از فلز وجود دارد که به شکلی شکل گرفته است که پس از فشار دوباره در جای خود قرار می گیرد. فعال سازی سوئیچ باعث می شود فلز به سمت پایین بیاید تا به یک تماس برسد و با ایجاد بسته شدن مدار ، سیگنال "روشن \" ایجاد شود.

  \"

  میکروسوئیچ ها یکی از اولین مناطق قابل توجهی است که کیفیت ماوس می تواند متفاوت باشد ، به طوری که موش گران تر از سوئیچ هایی استفاده خواهد شد که برای سالها استفاده و سو abuse استفاده به همان روش کار می کنند.

  با این حال ، با گذشت زمان ، فلز به طور بالقوه می تواند خسته شود و بر توانایی بازگشت سریع آن تأثیر بگذارد. همچنین محیط های خصمانه می توانند منجر به خوردگی این فلز شوند که بر میزان کامل شدن مدار تأثیر می گذارد.

  https://techbord.com آناتومی ماوس

  بزرگترین مسئله سوئیچ ها این است که آنها به صورت انبوه تولید می شوند و هرچه ارزان تر باشند ، احتمال شکستن آنها بیشتر است. وقتی این اتفاق می افتد ، بیشتر ما فقط ماوس را بازیافت می کنیم و یک ماوس جدید می گیریم ، اما اگر با آهن لحیم کاری دستی دارید ، تعویض میکرو سوئیچ ها بسیار آسان است.

  جایی که فقط دکمه های ماوس هستند روشن / خاموش بودن دستگاه ، چرخ باید نوعی تغییر ناپذیر اما بی حد و حصر را ایجاد کند - یعنی توانایی پیمایش چرخ به طور همزمان "یک شکاف" ، اما همچنین می تواند برای همیشه پیمایش کند.

  < p> https://techbord.com Anatomy of a Mouse \

  ماوس با بودجه فوق العاده ما این کار را با با استفاده از پتانسیومتر دوار (اساساً یک مقاومت متغیر): هنگامی که چرخ می چرخد ​​، یک تماس درون م componentلفه روی ماده مقاومت الکتریکی می لغزد. این منجر به افزایش یا کاهش مقاومت می شود ، که منجر به تغییر ولتاژ روی کنتاکت می شود.

  این تغییر است که اندازه گیری می شود ، نه ولتاژ واقعی - a سپس تغییر مثبت می تواند به عنوان پیمایش "بالا \" ، و تغییر منفی برای "پایین \" تفسیر شود. به همین ترتیب ، از میزان تغییر خود می توان برای نشان دادن سرعت اسکرول استفاده کرد.

  برای تولید حرکت بریدگی از چیزی بسیار پیچیده تر استفاده می شود: یک قطعه فلز منحنی در برابر دندانهای پلاستیکی قرار می گیرد ، به طوری که هنگام چرخش بر روی آنها برجستگی می زند.

  https://techbord.com آناتومی موش \

  و اکنون به قسمت مهم ماوس: تراشه یکپارچه ای که سیگنال های دکمه و چرخ را کنترل می کند ، همچنین حرکت ماوس را حس می کند ، قبل از اینکه نتایج را از طریق اتصال USB ارسال کنید. این اجزا به طور کامل برای استفاده در موش ساخته شده اند و کار دیگری انجام نمی دهند ، به همین دلیل می توانند بسیاری از کارها را همزمان انجام دهند.

  در مثال ما ، یک LED قرمز سطح ماوس را روشن می کند و با درخشش نور از طریق راهنمای پلاستیک. یک سنسور نوری تصاویر منظمی از سطح می گیرد و سپس پردازنده سیگنال موجود در تراشه تصاویر پی در پی را با هم مقایسه می کند.

  برای تعیین جهت و سرعت حرکت ماوس از الگوریتمی از قبل برنامه ریزی شده استفاده می شود ، بر اساس تفاوت در تصویر. از یک LED قرمز استفاده می شود زیرا ارزان قیمت هستند و بیشتر سنسورهای نوری بسیار به این رنگ پاسخ می دهند.

  https://techbord.com Anatomy of a Mouse

  تراشه سیلیکون را می توانید در تصویر بالا بهمراه سیمهای ریز اتصال دهنده آن به بقیه برد مدار مشاهده کنید. وصله کوچک آبی خود حسگر نور است - نیازی نیست که بسیار بزرگ باشد یا با میلیون ها پیکسل بسته بندی شود ، فقط به اندازه کافی برای تشخیص سطح ماوس.

  بقیه موارد مرگ تراشه الگوریتم و سیگنال USB را کنترل می کند. همه چیز بسیار ساده اما کاملاً م effectiveثر برای کارهایی است که باید انجام شود. نسخه های پیشرفته تر ، اجازه می دهند وضوح تصویر تغییر کند ، به طور کلی به عنوان تنظیمات موس (DPI ("نقطه در اینچ") شناخته می شود.

  در حداکثر وضوح ، سنسور با سرعت بیشتری انتخاب می شود حرکات بسیار کوچک ، باعث حساسیت بیشتر ماوس می شود. در وضوح پایین تر ، نتیجه عکس آن اتفاق می افتد.

  بنابراین آیا کیفیت این تراشه ها تفاوت بین این موش 5 دلار و چیزی است که تقریباً 20 برابر هزینه دارد؟ در اینجا استاد معتبر Logitech MX است که ما آن را باز خواهیم کرد و کشف خواهیم کرد!

  https://techbord.com Anatomy of a Mouse

  MX Master دارای دو چرخ ، شش دکمه است و همچنین بی سیم است - با استفاده از اتصال بلوتوث و باتری لیتیوم یون برای وظایف برق بی سیم ویژگی های بیشتری وجود دارد ، از جمله توانایی کارکردن ماوس تا سه رایانه مختلف ، حساسیت حرکت قابل تنظیم ، و چرخیدن چرخ به صورت آزاد یا بریده بریده.

  اما وقتی آن را باز می کنید ، به راحتی می تواند بفهمد که دلارهای اضافی برای چه چیزی پرداخت می شود.

  https://techbord.com آناتومی ماوس

  ماوس پر کاربرد ما (از این رو چرخ بدخیم و فضای داخلی) دارای 5 صفحه مدار جداگانه است که چندین مورد از آنها شامل بسیاری از اجزای الکترونیکی هستند.

  به عنوان مثال ، تراشه در زیر فقط برای سیستم بلوتوث است - داخل آن یک پردازنده 32 بیتی Arm Cortex-M0 ، 256 کیلوبایت حافظه فلش و 32 کیلوبایت RAM قرار دارد. می توانید تراشه گیرنده 2.4 گیگاهرتزی را در بالا و سمت راست ، سیگنال بلوتوث را ارسال و دریافت کنید.

  https://techbord.com Anatomy of a Mouse

  تراشه مهم دیگر حسگر نوری است. لاجیتک از اصطلاح بازاریابی لیزر Darkfield برای توصیف آن استفاده می کند ، اما این واقعاً به چه معناست؟

  به جای استفاده از LED های قرمز قرمز استاندارد ، از دو LED مختلف لیزر رنگی استفاده می شود. نور لیزر منسجم است ، و این بدان معناست که اشعه نوری همگام با یکدیگر همگام هستند - این منجر به تصاویر منعکس شده با جزئیات بیشتر و کنتراست بهتر می شود. -12.jpg "alt = \" https://techbord.com Anatomy of a Mouse ">

  سنسور از سطح خود عکس نمی گیرد (در واقع ، فقط ظاهر می شود سیاه ، از این رو نام آن قسمت تاریک است) ، اما در عوض ناقص های میکروسکوپی ، ذرات گرد و غبار و سایر بقایا را برای ایجاد تصویر ثبت می کند. برای روشن کردن اینها از دو لیزر استفاده می شود تا از این طریق بهتر خودنمایی کنند.

  به طور طبیعی ، سنسور باید بتواند چنین موارد ریز را برطرف کند ، بنابراین پیچیده تر و گران تر است. اما نتیجه نهایی این است که ماوس می تواند حرکت را روی سطوح به ظاهر صاف مانند فلز یا شیشه صیقلی پیگیری کند.

  https://techbord.com آناتومی ماوس

  حتی دو چرخ پیچیده تر هستند - طرف دیگر از القای الکترومغناطیسی برای تولید سیگنال چرخش استفاده می کند. آهن ربا جریان کمی در قطعه های فلزی یا سیم پیچ سیم ایجاد می کند که مربوط به ولتاژ ایجاد شده است. این را اندازه گیری کنید و خروجی چرخ خود را داشته باشید.

  چرخ بالایی دارای بلندگوهای پلاستیکی است که به دلیل چرخش در اطراف ، پرتو نور LED را می شکند. یک سنسور این چشمک ها را برمی دارد و میکروکنترلر جهت و سرعت حرکت چرخ را از الگوهای نور تعیین می کند.

  var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛

  برای دستیابی به حرکت چرخ آزاد ، از سلونوئید استفاده می شود: هنگامی که فعال می شود ، یک پیستون را از بدنه مisesلفه (سمت چپ چرخ در تصویر بالا) بلند می کند ، که اهرمی را به یک طرف سوق می دهد. آزاد کردن ترمز اضطراری در اتومبیل ، به منزله این است که اجازه دور شدن آن را بدهد.

  این ممکن است فقط یک موش باشد ، اما میزان فکر ، طراحی و ساخت آن برای ساخت این مورد صرف شده است یکی از این موارد بسیار واضح نشان می دهد که چرا این قیمت بسیار گران تر است (و جالب است!) از مدل ارزان قیمت که در ابتدا نگاه کردیم.

  ما فاصله زیادی با مانند Xerox Alto و ماوس آجری مانند آن و صفحه کلید مکانیکی پر زرق و برق - امروزه با صرف یک مشت دلار می توانید دستگاه های قابل اعتماد و دقیقی را خریداری کنید که به شما امکان می دهد به راحتی و آرام همه جنبه های سیستم رایانه ای خود را کنترل کنید.

  این کالبد شکافی (و صفحه کلید و صفحه بازی که به زودی ارائه می شوند) چند تعجب آور نبود اما هنوز هم جالب بود که ابتدایی ترین و ارزان ترین دستگاه های ورودی دارای اجزای بسیار کمی هستند. پیچیدگی و نبوغ مهندسی امثال Logitech MX Master در مقایسه خیره کننده بود.

  اعتبار مستر: Astronautech

  .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از امکانات