خبر

 • تک بورد - YouTuber یک WorkBoy کاربردی پیدا می کند ، یک لوازم جانبی Game Boy PDA که به مدت سه دهه از دست رفته است

  YouTuber یک WorkBoy کاربردی پیدا می کند ، یک لوازم جانبی Game Boy PDA که به مدت سه دهه از دست رفته است
  22 روز و 13 ساعت قبل

  پس از اینکه Game Boy در سال 1998 راه اندازی شد ، چندین لوازم جانبی را جمع آوری کرد. برخی از آنها تا حدودی معقول بودند ، مانند ذره بین های صفحه قابل اتصال. دیگران مانند چاپگر گیم پسر خیلی کاربردی نبودند. بدون شک WorkBoy مفیدترین (و نادرترین) دستگاهی است که تاکنون برای گوشی دستی ایجاد شده است.

  لیام رابرتسون ، مورخ بازی ، لوازم جانبی هرگز عرضه نشده Nintendo Game Boy را کشف کرده است که می تواند کنسول دستی بازی را به یک PDA کامل تبدیل کند. رابرتسون در قسمت اخیر سریال YouTube خود "اسرار تاریخ بازی" (در زیر) از قسمت جانبی ، تصور شده در 28 سال گذشته از دست رفته ، رونمایی کرد.

  لوازم جانبی ، WorkBoy لقب گرفته ، یک صفحه کلید ساده است که از طریق کابل Link به Game Boy متصل می شود. WorkBoy دارای چندین برنامه بهره وری داخلی است ، از جمله کتاب آدرس ، ماشین حساب ، پایگاه داده ، کتاب قرار ، ساعت جهانی ، تقویم و موارد دیگر. در واقع ، 12 برنامه در كل وجود دارد.

  طراحي شركت Source Research and Development انگلستان ، WorkBoy در سال 1992 با مارك تجاري شناخته شد و شركت راه انداز واشنگتن Fabtek Inc مأمور ساخت دستگاه شد. اکنون هر دو شرکت منسوخ شده اند. لوازم جانبی در چندین نشریه بازی 1990s به نمایش درآمد و حتی در CES 1992 ظاهر شد. با این حال ، مدت کوتاهی پس از آن ، کاملا ناپدید شد ، و دیگر هیچ وقت از او خبری نشد.

  پس از ماه ها حفاری ، Robertson پیگیری کرد بنیانگذار تحقیق و توسعه منبع ادی گیل. گیل همچنین طراح اصلی دستگاه بود. گیل گفت که قرار است WorkBoy در اواخر سال 1992 یا اوایل سال 1993 با قیمتی در حدود 80 یا 90 دلار منتشر شود. با این وجود ، مسائل مختلف مانع رسیدن WorkBoy به تولید شد.

  تنها دو نمونه اولیه از دستگاه جانبی فوق العاده نادر Game Boy وجود دارد که به دانش Gill رسیده است - یکی احتمالاً یکی از آنها توسط نینتندو برگزار می شود ، و فرانک بالوز بنیانگذار Fabtek مالک دیگری است. به احتمال زیاد نینتندو با اطلاعاتی درباره محصول منتشر نشده در دسترس نخواهد بود ، بنابراین رابرتسون با بالوز تماس گرفت.

  https://techbord .com YouTuber یک WorkBoy کاربردی پیدا می کند ، یک لوازم جانبی Game Boy PDA که به مدت سه دهه از دست رفته بود

  بالوز سخاوتمندانه موافقت کرد که نمونه اولیه WorkBoy را به رابرتسون بفرستد تا ببیند آیا می تواند آن را کار کند. رابرتسون دستگاه را به چندین نسل اول Game Boys متصل کرد اما نتوانست کار کند. اگرچه بالوز به یاد نیاورد که به یک نرم افزار جداگانه احتیاج دارد ، اما آنها تشخیص دادند که حتماً از کارتریجی که درون Game Boy قرار داده شده است استفاده کرده است.

  با یک شانس ، روبرتسون توانست رام دقیق مورد نیاز خود را پیدا کند. برای راه اندازی WorkBoy. به تازگی این کد در اوایل سال جاری در آن نینتندو "Gigaleak" موجود بود. رابرتسون نرم افزار را به یک کارتریج خالی ROM پرتاب کرد و مطمئناً WorkBoy زنده شد و بی عیب و نقص کار کرد.

  رابرتسون کمبود D-RAM ناشی از انفجار در یک کارخانه ریخته گری در ژاپن را دلیل اصلی آن عنوان کرد. برای WorkBoy هرگز تولید نمی شود. همچنین برای وسایل جانبی بسیار گران در نظر گرفته شد و هزینه آن به اندازه خود Game Boy بود. با این حال ، طراحی دستگاه متعاقباً از ابزارهای دیگری مانند سری 9000 نوکیا الهام گرفته است. و البته ، تلفن های هوشمند مدرن اکنون با همه آنچه WorkBoy ارائه می دهد استاندارد هستند.

خبرهای دیگر از الکترونیک