خبر

 • تک بورد - PlayStation 5 با آب خنک سفارشی کمتر از یک اینچ ضخامت دارد

  PlayStation 5 با آب خنک سفارشی کمتر از یک اینچ ضخامت دارد


  10 روز و 10 ساعت قبل

  پلی استیشن 5 سونی یکی از بزرگترین کنسول هایی است که این شرکت تا به حال تولید کرده است. غول بازی ژاپنی از لحاظ تاریخی چند سال تجدید نظر باریک تری را در چرخه حیات یک سیستم راه اندازی می کند، اما یکی از موددرها نمی خواست آنقدر صبر کند و همه چیز را به دست خود گرفت.

  Matt از DIY Perks اخیراً PS5 را که هنوز هم کم‌تأمین بود، از بین برد و ردپای آن را کاهش داد. ضخامت PS5 استاندارد 4.1 اینچ است، اما مت می‌خواهد آن را به کمتر از یک اینچ (به طور دقیق 0.79 اینچ) برساند. کلید دستیابی به این هدف، اصلاح کامل سیستم خنک کننده و جابجایی منبع تغذیه خواهد بود.

  بیشتر دور PS5 توسط هیت سینک هایی که برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد اجزای مختلف سیستم طراحی شده اند، ضروری است. . پس از حذف این موارد، متوجه خواهید شد که مادربرد PS5 در واقع بسیار نازک است. البته، آن قطعات هنوز باید خنک شوند، در غیر این صورت که در عرض چند ثانیه پس از روشن شدن سیستم، دود می‌شوند.

  برای آن، مت به خنک‌سازی با آب روی آورد. اما حتی اجزای خارج از قفسه نیز آن را در اینجا قطع نمی‌کنند، زیرا برای این برنامه خاص به فضای سر زیادی نیاز دارند، بنابراین مت مجبور شد یک بلوک آب سه لایه سفارشی از مس بسازد تا همه چیز خنک بماند.

  https://techbord.com پلی استیشن 5 <b>سفارشی</b> با آب خنک <b>کمتر</b> از یک <b>اینچ</b> <b>ضخامت</b> دارد

  ممکن است روش او کمی خام به نظر برسد و محصول نهایی - حتی پس از پرداخت سریع - به اندازه چیزی که از یک تولیدکننده خرده‌فروش انتظار دارید بکر به نظر نمی‌رسد، اما حلقه خنک‌کننده هوا و آب محکم است و این تمام چیزی است که واقعاً مهم است. فاصله‌دهنده‌ها و چسب حرارتی روی صفحه خنک‌کننده قرار داده شدند تا به حذف گرما از تراشه‌های ثانویه که گرم می‌شوند نیز کمک کنند. SoC پوشش جدیدی از فلز مایع دریافت کرد و براکت اصلی برای نگه داشتن صفحه در جای خود استفاده شد. تعداد انگشت شماری از تراشه‌های دیگر نیز فاصله‌ای دریافت کردند تا گرما را به درب جداگانه‌ای منتقل کنند. با این حال، VRMها به خنک‌سازی قوی‌تری نیاز داشتند، بنابراین مت لوله حرارتی اصلی PS5 را تغییر داد تا آن را به یک کانال مایع ثانویه که به بلوک آب ساندویچ مسی ساخته بود متصل کند.

  یک مانع دیگر که مت باید با آن مقابله می‌کرد این بود. منبع تغذیه سونی PSU را در داخل PS5 نصب کرد، اما انجام این کار در اینجا کم و بیش هدف پروژه را با توجه به اندازه آن شکست می‌دهد. مت در عوض با منبع تغذیه خارجی همراه شد، جایی که همه چیز از نظر زیبایی شناختی کمی کمتر شد.

  مت یک منبع تغذیه کامپیوتر را انتخاب کرد و آن را در یک جعبه مستطیلی بلند و مستطیلی نصب کرد که سیستم خنک کننده آب را نیز در خود جای می دهد. رادیاتور و پمپ 's.

  یک روکش سفارشی برای مطابقت با بقیه موارد زیبایی قبل از اینکه همه دکمه‌ها و جلا داده شوند ساخته شد. پس از کمی ترس، سیستم در نهایت فعال شد و برای آزمایش حرارتی آماده شد تا ببیند آیا حداقل به اندازه یک PS5 استوک کارایی دارد یا خیر. اما بعد، فاجعه رخ داد.

  https://techbord.com پلی استیشن 5 آب خنک <b>سفارشی</b> <b>کمتر</b> از یک <b>اینچ</b> <b>ضخامت</b> دارد.

  < p> مت به طور ناخواسته ورودی رادیاتور را مسدود کرد که منجر به گرم شدن بیش از حد سیستم و ظاهراً ضربه زدن به سطل شد. خوشبختانه، او یک PS5 یدکی در دست داشت و توانست به سرعت قطعات داخلی آن را پیوند بزند تا دوباره راه اندازی شود. این بار، او کاوشگرهای حرارتی را اضافه کرد تا به راحتی دما را در مکان‌های کلیدی بررسی کند، و هیچ مشکلی وجود نداشت.

  دمای PS5 خنک‌شده با آب بسیار بالاتر از یک PS5 موجود بود، اما این قابل انتظار بود. بهترین حالت این است که اندازه شاسی فقط 1.9 سانتی متر (0.75 اینچ) است که حتی نازک تر از حد انتظار است.


  تگ ها:

  playstation , سفارشی , کمتر , اینچ , ضخامت , دارد


  v 8
خبرهای دیگر از الکترونیک