خبر

 • تک بورد - MobED هیوندای یک ربات چهار چرخ زیبا برای حمل محموله های کوچک است

  MobED هیوندای یک ربات چهار چرخ زیبا برای حمل محموله های کوچک است


  1 ماه قبل

  چیزی که باید منتظر آن باشیم: Mobile Eccentric Droid یا MobED، همان چیزی است که هیوندای آن را پلتفرم حرکتی کاملاً جدید خود می نامد که با یک ربات 50 کیلوگرمی چابک و با فناوری بالا جان می گیرد. این ربات خدماتی که برای حمل محموله‌های کوچک مانند بسته‌های پیک و تلویزیون در رمپ‌ها و زمین‌های مختلف طراحی شده است، می‌تواند برای نصب کالسکه یا به عنوان یک وسیله حرکتی برای افراد ناتوان و افراد مسن نیز استفاده

  MobED هیوندای با سه موتور و فرمان مستقل در هر یک از چهار چرخ پنوماتیک 12 اینچی خود، حرکت همه جانبه و چرخش در محل را برای ناوبری در محیط های چالش برانگیز ارائه می دهد. لاستیک‌های بزرگ و باریک روی یک سیستم تعلیق مستقل نصب می‌شوند و می‌توانند فاصله بین دو محور و ارتفاع را برای چابکی بیشتر تنظیم کنند.

  هیوندای می‌گوید که MobED می‌تواند به عنوان یک کالسکه یا وسیله نقلیه تفریحی استفاده شود و همچنین می‌تواند در داخل و خارج از منزل کار کند. به عنوان یک ربات خدماتی با باتری 2 کیلووات ساعتی خود می توان با یک بار شارژ حدود چهار ساعت کار کرد و می تواند به حداکثر سرعت 30 کیلومتر در ساعت (18 مایل در ساعت) دست یابد.

  بدنه صاف و کم حاشیه ربات برای پایداری طراحی شده است، به اندازه ای که می تواند نوشیدنی های زیادی را بدون ریختن در سطح شیب دار حمل کند. ابعاد آن 67 × 60 × 33 سانتی متر (l x w x h) است و می تواند فاصله بین دو محور خود را در صورت نیاز بین 45-65 سانتی متر تنظیم کند. اگرچه به نظر می رسد یک همراه بسیار توانا در زمینه حرکت باشد، اما طبق ویدیوی تبلیغاتی هیوندای، این شرکت فناوری کارکرده در پشت صحنه یا قابل مشاهده با چشم را برای این ربات ظاهراً مستقل مشخص نکرده است.

  MobED. به‌عنوان یکی از اولین محصولات هیوندای، پس از قرارداد شرکت کره‌ای برای در اختیار داشتن سهام کنترلی بوستون داینامیکس مستقر در ایالات متحده در اوایل سال جاری عرضه شد. اگرچه اولین رباتی نیست که به عنوان همراه روزانه معرفی می شود، اما جالب است که ببینیم هیوندای چه جزئیاتی را در مورد MobED در CES 2022 آینده فاش خواهد کرد.


  تگ ها:

  mobed , هیوندای , ربات , چهار , زیبا , محموله , کوچک


  v 15
خبرهای دیگر از الکترونیک