خبر

 • تک بورد - Concept Luna Dell بر طراحی پایدار لپ تاپ تمرکز دارد

  Concept Luna Dell بر طراحی پایدار لپ تاپ تمرکز دارد


  1 ماه قبل

  آینده نگر: تیم طراحی Dell با "Concept Luna" یک لپ تاپ اثبات مفهوم ارائه کرده است که تعمیر و نگهداری آن آسان است، دارای قطعات قابل استفاده مجدد است و هدف آن کاهش چشمگیر ردپای کربن کلی در مقایسه با لپ تاپ امروزی است. طرح ها. نمونه اولیه شیک، آلومینیومی و بدون فن، از قطعات کوچکتر و کارآمد در داخل استفاده می کند و برای قابلیت تعمیر بهتر، کمتر به پیچ ها متکی است.

  دل از لپ‌تاپ Latitude 7300 Anniversary Edition به‌عنوان معیار کانسپت لونا استفاده کرده است و خاطرنشان کرده است که این شرکت در صورت اجرای تصمیم‌های طراحی، می‌تواند تا 50 درصد از میزان کربن کلی خود را کاهش دهد. در نمونه اولیه Concept Luna اعمال شده است.

  یکی از تغییرات اصلی در تمرین شامل استفاده از اجزای داخلی کوچکتر و تعداد کمتری از آنها است. مادربرد 75 درصد کوچک شده است، در حالی که تعداد قطعات 20 درصد کاهش یافته است. دل همچنین با قرار دادن مادربرد در قسمت بالایی لپ تاپ برای خنک کننده غیرفعال، چیدمان داخلی را به روز کرده است. این نیاز به فن را خنثی می کند، زیرا جدا شدن بهتر از باتری مولد گرما در پایه وجود دارد.

  https://techbord.com <b>Concept</b> <b>Luna</b> دل بر روی <b>طراحی</b> <b>پایدار</b> لپ‌تاپ <b>تمرکز</b> دارد

  از نظر قابلیت تعمیر، دل به استفاده از تنها چهار پیچ (کاهش 10 برابری) برای دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر اشاره می‌کند. اجزای داخلی سخت‌افزاری مانند صفحه‌نمایش و مجموعه صفحه‌کلید یکپارچه به‌جای چسب‌ها از کیستون‌ها برای قفل شدن در جای خود استفاده می‌کند، و اتصالات کمتری برای اتصال به داخل هنگام انجام تعمیرات وجود دارد.

  درو توش، استراتژیست طراحی Dell، در صحبت با The Verge گفت که بازیافت و قابلیت استفاده مجدد نقطه کانونی Concept Luna بود. او همچنین خاطرنشان کرد که این ایده‌های طراحی هنوز برای تولید انبوه نیاز به اعتبار دارند. برای این منظور، توش تخمین می‌زند که بسیاری از این مفاهیم تا سال 2030 در لپ‌تاپ‌های مصرفی Dell پیاده‌سازی شوند.


  تگ ها:

  concept , luna , dell , طراحی , پایدار , تمرکز , دارد


  v 10
خبرهای دیگر از الکترونیک