خبر

 • تک بورد - یک گام مهم برای باتری های یون لیتیوم بهتر را می توان در جدیدترین پوشیدنی ووپ یافت

  یک گام مهم برای باتری های یون لیتیوم بهتر را می توان در جدیدترین پوشیدنی ووپ یافت
  10 روز و 15 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: اغلب به نظر می رسد که فناوری باتری با پیشرفت در قدرت محاسبه تراشه های کوچکی که دستگاه های تلفن همراه را تغذیه می کنند ، هماهنگ نبوده است. دلیل آن این است که ارزان کردن باتری و ساخت آسان تر باتری ها نسبت به بهبود چگالی انرژی ، زمان شارژ ، استقامت در برابر شارژ و تخلیه ثابت ، و در عین حال اطمینان از ایمنی نسبی آنها در حین کار ، مشکل بسیار ساده تری است. اخبار پیشرفت ها می آید و می رود

  این هفته ، شرکت ردیابی تناسب اندام ووپ از پوشیدنی جدیدی رونمایی کرد که مدارها و حسگرهای زیادی را در یک بسته کوچک قرار می دهد که می توانید به راحتی روی مچ دست خود بپوشید. این یک مجموعه قابل توجه است که روی جمع آوری معیارهای مربوط به ضربان قلب ، فعالیت ورزشی ، عملکرد خواب ، دمای پوست ، سطح اکسیژن خون و موارد دیگر تمرکز کرده است. اما چیزی که این دستگاه را بیشتر چشمگیر می کند این است که حجم آن در مقایسه با مدل قبلی خود 33 درصد کوچکتر است در حالی که هنوز می تواند پنج روز دوام بیاورد و نیاز به شارژ مجدد داشته باشد.

  چه چیزی این امکان را ممکن کرده است به نظر می رسد یک تغییر ساده است ، اما در واقع نتیجه ده سال کار سخت از استارتاپی به نام Sila Nanotechnologies است که توسط یکی از کارکنان اولیه تسلا ، Gene Berdichevsky تاسیس شده است. این شرکت مستقر در Alameda توسط BMW و Daimler پشتیبانی می شود و از سال 2011 روی یافتن مواد آندی بهتر برای باتری ها که ویژگی های آنها را بهبود می بخشد ، کار می کند.

   https://techbord.com گام مهمی برای بهتر شدن باتری های لیتیوم یون در جدیدترین پوشیدنی های ووپ

  تصویر: سیلیکون دومین فراوان ترین عنصر روی زمین

  این ماده سیلیکون است ، اتمهای آن از لحاظ نظری این پتانسیل را دارند که ده برابر تعداد الکترون ها را در مقایسه با گرافیت ، که یک ماده آند معمولی است ، نگه دارند. اما همانطور که شرکتهای دیگری که در مورد سیلیکون برای استفاده در آندها تحقیق می کنند در طول سالها دریافته اند ، این به راحتی قابل اجرا نیست ، زیرا مهندسان مجبور شده اند برای کاهش مسائل ایمنی و طول عمر ، پیچیدگی را به طراحی سنتی باتری های مبتنی بر لیتیوم اضافه کنند.

  بزرگترین چالش سیلیکون این است که در حین شارژ شدن ، در نتیجه واکنش با لیتیوم به بیش از سه برابر اندازه اصلی گسترش می یابد و سپس در حین تخلیه بیش از سه بار منقبض می شود و خطرات زیادی برای یکپارچگی ساختاری باتری برای مرجع ، گرافیت فقط با شارژ حدود هفت درصد گسترش می یابد و با تخلیه هفت درصد منقبض می شود.

  https://techbord. com گام مهمی برای بهتر شدن باتری های لیتیوم-یون می توان در جدیدترین پوشیدنی ووپ

  تصویر: بردیچفسکی مخلوط آند نسل بعدی سیلا را در دست داشت

  تولیدکنندگان باتری مانند پاناسونیک سعی کرده اند این مشکل را به طرق مختلف حل کنند ، بیشتر با افزودن مقدار کمی سیلیکون به مخلوط آند-معمولاً 3-5 درصد ، اما هرگز بیش از 10 درصد. شرکت هایی که اقدام به ساخت آندهای نانو سیلیکون خالص کرده اند ، دریافته اند که باتری های حاصله بیش از 100 دور شارژ و تخلیه بدون کاهش گران قیمت دوام نمی آورند که تولید انبوه را از دیدگاه مالی غیر ممکن می سازد. استارتاپ هایی مانند XNRGI که ​​باتری ها را روی ویفرهای سیلیکونی حک می کنند ، مثال خوبی برای آن است.

  سیلا می گوید راهی پیدا کرده است که در نهایت گرافیت را به طور کامل جایگزین کرده و تا 20 درصد چگالی انرژی بیشتری را در حالی که هنوز از آن استفاده می کنید ، ایجاد کند. تکنیک های تولید باتری این یکی از مزایای اصلی آند سیلیکون Sila است ، به علاوه این واقعیت که مواد اولیه مورد نیاز به طور گسترده در دسترس است و در نتیجه کمتر در معرض کمبود عرضه جهانی است.

   https://techbord.com گام مهمی برای بهتر شدن باتری های لیتیوم یون را می توان در جدیدترین پوشیدنی ووپ

  یافت این امر به لطف ساختار ذرات مهندسی شده امکان پذیر می شود که اجازه می دهد سیلیکون در داخل خود گسترش یابد و الکترولیت را در خارج نگه دارد. به نوبه خود ، باتری را می توان هزاران بار دوچرخه سواری کرد بدون اینکه هیچ گونه مشکل ایمنی ایجاد شود. بردیچفسکی می گوید آند در باتری ووپ 4.0 می تواند بیش از 500 چرخه شارژ و دشارژ کامل دوام بیاورد که به چندین سال استفاده معمولی تبدیل می شود.

  این تازه شروع کار است ، این باتری فقط دارای یک آند با 25 درصد سیلیکون در خود است ، بنابراین هنوز فضای زیادی برای بهبود وجود دارد. راه اندازی این فناوری در داخل یک پوشیدنی کوچک ممکن است چندان شبیه به نظر نرسد ، اما بردیچفسکی متقاعد شده است که به تدریج "مقیاس پذیر و منجر به برق رسانی همه چیز می شود." "او می گوید ،" شما می توانید این موفقیت را با ووپ از بسیاری جهات به خودروها ترجمه کنید. ، "مانند ساخت سدانهای جمع و جور مقرون به صرفه با 400 مایل برد در آینده به واقعیت تبدیل شود.

   https://techbord.com یک گام مهم برای باتری های لیتیوم یون بهتر می توان در جدیدترین پوشیدنی ووپ

  ورود به منطقه EV نیاز به یک فرایند تولید بسیار مقیاس پذیر داشت و خبر خوب این است که سیلا از همان ابتدا به مأموریت شرکت پیوست. در حال توسعه راکتورهای حجمی است که ظرفیت تولید بسیار بالاتری نسبت به راکتورهای مسطح دارند. تا کنون ، آن را 10 هزار بار از آزمایشگاه به آخرین راکتور ، که دارای ظرفیت 5000 لیتر است ، رسانده است.

  این برنامه قرار است 100 برابر به یک راکتور بزرگ برسد که بتواند یک ماشین را در آن حرکت کند ، که برای تولید مقدار زیادی باتری مورد نیاز برای پر کردن خودروهای برقی کافی خواهد بود. سیلا همچنین به دنبال ایجاد کارخانه تولیدی بزرگتر در چند سال آینده است ، به لطف 590 میلیون دلار که اوایل امسال از سرمایه گذاران جمع آوری شد.

  ما هنوز آنجا نیستیم ، اما پس از بیش از یک دهه وعده و میلیاردها دلار صرف تحقیقاتی شد که به نظر می رسید به هیچ وجه معنی دار نبوده است ، همه چیز به دنبال باتری هایی است که آینده برقی ما را تأمین می کند.

خبرهای دیگر از لوازم الکترونیکی