خبر

 • تک بورد - کمبود چیپ؟ سامسونگ بالاترین سود را در 3 سال اخیر ثبت کرد

  کمبود چیپ؟ سامسونگ بالاترین سود را در 3 سال اخیر ثبت کرد
  13 روز و 17 ساعت قبل

  چرا مهم است: با وجود کمبود تراشه در سراسر جهان ، سامسونگ به نظر می رسد از وضعیت فعلی که بر خط نهایی آن تأثیر می گذارد مصون است. این غول فناوری انتظار دارد بهترین سود سه ماهه خود را در سه سال گذشته و همچنین فروش خود را ثبت کند.

  گروه بزرگ کره جنوبی در گزارش درآمد خود (از طریق فایننشال تایمز) فاش کرد که بین جولای تا سپتامبر 2021 به سود 15.8 تریلیون وون (13.2 میلیارد دلار) دست یافت که 28 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد. این رقم بزرگترین رقم از زمان سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه سوم 2018 است. افزایش قیمت نیمه هادی ها در شرایطی که کمبود جهانی به افزایش درآمد کمک می کند.

  سامسونگ ، بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند و تراشه های حافظه در جهان ، همچنین از رشد فروش 9 درصدی به بالاترین رکورد 73 تریلیون خبر داد. در طول سه ماهه ، با افزایش تقاضا برای لوازم الکترونیکی مصرفی در حین قرنطینه ، سفارشات برنده شد.

  با پیشروی ، چشم انداز چندان خوش بینانه نیست. در حالی که برخی از شرکت ها می توانند ذخایر تراشه را در اختیار داشته باشند ، انتظار می رود قیمت تراشه همچنان افزایش یابد و کمبود به احتمال زیاد تا سال 2022 (حتی فراتر از 2022 برای صنعت خودرو) ادامه خواهد یافت.

  https://techbord.com کمبود چیپ چیست؟ سامسونگ بالاترین سود را در 3 سال اخیر ثبت می کند

  "با ورود به کیم یونگ وو ، تحلیلگر SK Securities می گوید: "با عصر کووید ، با بازگشت افراد بیشتر به حالت عادی ، تقاضا برای لوازم الکترونیکی مانند رایانه های لپ تاپ و تلویزیون ضعیف می شود." "افزایش تورم همچنین هزینه های تولید آنها را افزایش می دهد ، که متعاقباً تقاضا را کاهش می دهد. "

  به گفته تحلیلگران ، سود بخش تلفن همراه آن 3.7 تریلیون وون خواهد بود که از 4.45 تریلیون وون کاهش یافته است. 2020. با این حال ، این سود به دلیل موفقیت اخیر تلفن های هوشمند تاشو 3.2 تریلیون وون نسبت به سه ماهه قبل افزایش یافته است. حدود 2 میلیون مدل Galaxy Z Fold 3 و Z Flip 3 از زمان عرضه در ماه آگوست به فروش رسیده است.

  در نهایت درآمد موبایل با هزینه های بازاریابی کاهش یافت و کمبود تراشه بر سطح تولید تأثیر گذاشت. به گفته یک تحلیلگر ، به طور کلی ، میزان فروش گوشی های هوشمند سامسونگ در سه ماهه سوم به 69 میلیون نفر در مقایسه با 80 میلیون در سال 2020 رسید. طبق گزارشات ، تأمین کنندگان آمریکایی درخواست شرکت برای تراشه های بیشتر را رد کردند ، حتی سامسونگ تا آنجا که ظاهراً معاون رئیس جمهور را در این کشور به مدت 3 ماه پشت سر گذاشت تا راه حلی پیدا کند.

خبرهای دیگر از لوازم الکترونیکی