خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه های درایور نمایشگر 1 دلاری باعث ایجاد تأخیر در تولید همه موارد با صفحه نمایش می شود

  کمبود تراشه های درایور نمایشگر 1 دلاری باعث ایجاد تأخیر در تولید همه موارد با صفحه نمایش می شود
  6 روز و 10 ساعت قبل

  چرا مهم است: صنعت نیمه هادی جهانی در سال 2020 439 میلیارد دلار ارزش داشت و در سال 2008 در حال رشد است. با این وجود ، این پتانسیل رشد در اثر کمبود تراشه های 1 دلاری که برای هر صفحه نمایش لازم است تولید شود ، از بین می رود.

  کمبود جهانی تراشه ها زنجیره های تأمین صنایع فناوری و خودرو را ویران کرده است. این امر باعث شده است که بسیاری از شرکت ها در زمانی که تقاضا برای محصولاتشان افزایش می یابد ، تولید خود را کاهش دهند. این نتیجه ترکیبی از عوامل است و وضعیت فعلی احتمالاً تا پایان سال آینده تغییر نخواهد کرد.

  بر اساس گزارش بلومبرگ ، در حال حاضر کمبود جدی تراشه های درایور نمایشگر وجود دارد که ایجاد سردرد برای تولیدکنندگان پانل های LCD و OLED. این امر به نوبه خود بر روی همه دستگاه های مصرف کننده ، از ساعت هوشمند پایین تا تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، لپ تاپ ها ، مانیتورهای رایانه ، تلویزیون ها ، لوازم خانگی هوشمند و سیستم های سرگرمی و سرگرمی تأثیر خواهد گذاشت. هر ماشین یا هواپیمای جدید دارای یک یا چند صفحه نمایش است که فقط به تقاضا می افزاید.

  جالب اینجاست که این گرانترین تراشه هایی نیستند که می توانید تولید کنید ، مانند پردازنده ها ، پردازنده های گرافیکی یا SoC داخل کنسول های بازی یا دستگاه های تلفن همراه قرار می گیرند که پیچیده هستند و برای یک واحد می توانند بین 100 تا 1000 دلار یا بیشتر هزینه کنند. از طرف دیگر تراشه های درایور نمایشگر قسمت نسبتاً ساده ای هستند که سیگنال های دستگاه شما را به تصاویر واقعی روی صفحه تبدیل می کنند و قیمتی در حدود 1 دلار دارند.

   https://techbord.com کمبود تراشه های درایور نمایشگر $ 1 باعث ایجاد تأخیر در تولید همه موارد با صفحه

  نمی شود گفت که IC های درایور نمایشگر مهم نیستند ، اما شرکت ها نیازی به استفاده از پیشرفته ترین گره های فرایند خود برای تولید آنها ندارند. به عنوان مثال ، غیرمعمول نیست که این تراشه ها با استفاده از گره های فرایند 16 نانومتر ، 28 نانومتر ، 40 نانومتر یا 95 نانومتر ساخته شوند. بعضی از کارخانه های ریخته گری مانند SMIC حتی تراشه های درایور نمایشگر 160 نانومتر و 300 نانومتر را برای استفاده در برنامه هایی که مصرف برق نگرانی عمده ای ایجاد نمی کند ، تولید می کنند. افزایش محصولاتی که در حال حاضر بسیار مورد تقاضا هستند و تولیدکنندگان این تراشه ها هیچ راه حلی را مشاهده نمی کنند.

  این کمبود در حال حاضر در دو برابر شدن قیمت صفحه های بزرگ LCD نسبت به گذشته قابل مشاهده است. سال مدیر عامل شرکت Himax Technologies ، اردن WU به بلومبرگ گفت: "من در 20 سال گذشته از زمان تأسیس شرکت ما چنین چیزی ندیده ام."

  باید بخوانید: آناتومی مانیتور

  < p> Himax ، در کنار MagnaChip ، سامسونگ ، Novatek ، FocalTech Systems ، Synaptics ، Raydium ، MediaTek و Silicon Works از جمله بازیگران اصلی بازار IC درایور نمایشگر هستند که ارزش آن در سال 2019 به 7.1 میلیارد دلار رسیده است و پیش بینی می شود در سال 2019 به 9.1 میلیارد دلار برسد. 2023.

  وو توضیح داد که ایجاد IC های بیشتر درایور نمایشگر ممکن نیست زیرا اینها همه شرکت های افسانه ای هستند که به ریخته گری هایی مانند TSMC بستگی دارند ، که ظرفیت تولید نسبتاً محدودی برای گره های فرآیند قدیمی دارند که معمولاً برای ساخت استفاده می شوند

  علاوه بر این ، ایجاد ظرفیت اضافی و گره های فرایند پیشرفته تر برای تولید اقتصادی بسیار گران و خطرناک است ، به همین دلیل است که اکثر این شرکت ها از گره های فرایند بالغ که تجهیزات قبلاً مستهلک شده اند کاملاً راضی هستند و به آنها اجازه می دهد برای تهیه درایور نمایشگر I Cs با هزینه کمتر. در حال حاضر ، تقاضا برای هرچیزی که دارای صفحه نمایش است در سال گذشته افزایش یافته است ، بنابراین لوازم الکترونیکی ارزان تر نخواهند شد تا زمانی که تعداد کمتری از آنها را خریداری کنیم.

خبرهای دیگر از الکترونیک