خبر

 • تک بورد - کانن به دلیل غیرفعال کردن اسکنر در هنگام تمام شدن جوهر چاپگرها ، مبلغ 5 میلیون دلار شکایت کرد

  کانن به دلیل غیرفعال کردن اسکنر در هنگام تمام شدن جوهر چاپگرها ، مبلغ 5 میلیون دلار شکایت کرد
  9 روز و 12 ساعت قبل

  از Canon ، که بیشتر برای تولید تجهیزات دوربین و چاپگر برای کاربران تجاری و خانگی شناخته می شود ، به دلیل عدم اجازه مشتریان به استفاده از عملکردهای اسکن یا فکس در دستگاه های چند منظوره در صورت تمام شدن جوهر در مدلهای چاپگر متعدد ، شکایت می شود. دیوید لیکرافت یک شکایت حقوقی طبقاتی علیه کانن ایالات متحده تشکیل داد و مدعی شد که این شرکت درگیر بازاریابی فریبنده و روشهای غنی سازی ناعادلانه است.

  Leacraft تصمیم گرفت که با کشف چاپگر Pixma MG2522 که خریداری کرده است ، به عنوان دستگاه "همه در یک " تبلیغ می شود ، شکایت کند ، در صورتی که کارتریج های جوهر نیز کار می کنند ، به عنوان اسکنر عمل نمی کند. کم یا خالی علاوه بر این ، وقتی فاقد جوهر چاپگرهای خاص نیز باشید ، قابلیت فکس کار نمی کند.

  البته برای انجام اسکن یا فکس کردن اسناد نیازی به جوهر نیست ، بنابراین شکایت تاکید می کند که این ویژگیها باید صرف نظر از سطح جوهر کار کنند. به به این ترتیب ، این دعوی ، که شامل بیش از 100 نفر از اعضای کلاس است ، حداقل 5،000،000 دلار جایزه می خواهد.

  یکی از موارد نقض ادعایی در شکایت شامل غنی سازی ناعادلانه است. در این شکایت آمده است که Canon این عملکردها را برای افزایش سود با فروش کارتریج های جوهر جایگزین غیرفعال کرده است.

  سایر موارد نقض ادعایی ذکر شده در شکایت عبارتند از: قانون تجارت عمومی نیویورک 349 و 350 پوند ، Canon نقض ضمانت نامه های صریح آن ، و عدم افشای اطلاعات مادی. -1 "به این دلیل که ظاهراً سه یا چهار عملکرد را ارائه می دهند. در حقیقت ، چاپگرهای همه در یک اسناد را اسکن یا فکس نمی کنند وقتی دستگاه دارای کارتریج جوهر کم یا خالی است (" مسئله طراحی ") ، و ادعاهای تبلیغاتی کانن دروغ ، گمراه کننده و منطقی است که می تواند عموم مردم را فریب دهد.

  کانن به مصرف کنندگان نشان نمی دهد یا به آنها هشدار نمی دهد که جوهر جزء ضروری برای اسکن یا فکس اسناد است. در نتیجه ، مصرف کنندگان مجبور می شوند بار و هزینه غیرمنتظره و غیر ضروری را در قالب خرید جوهر یا به طور متناوب متحمل شوند نمی توانید اسناد را با استفاده از دستگاه به اصطلاح همه کاره اسکن یا فکس کنید.

  هیچ دلیل یا مبنای فنی برای ساخت چاپگرهای همه کاره با عملکرد تشخیص سطح جوهر وجود ندارد که هنگامی که جوهر کم یا خالی است ، عملکرد اسکنر متوقف می شود. کانن چاپگرهای همه کاره را به گونه ای طراحی کرد که از مصرف کنندگان بخواهد بدون توجه به قصد چاپ ، جوهر را در دستگاه های خود نگهداری کنند. نتیجه افزایش فروش جوهر است که کانن سود قابل توجهی از آن به دست می آورد. "

   https://techbord.com کانن به دلیل غیرفعال کردن اسکنر در هنگام تمام شدن جوهر چاپگر 5 میلیون دلار شکایت کرد

  برای تقویت بیشتر پرونده ، این شکایت همچنین شواهدی در مورد نحوه فروش چاپگرهای جوهر افشان با یا کمتر از هزینه ، با شرکت ها دارد. انتظار می رود از طریق فروش کارتریج های جوهر سود ایجاد کند.

  "چارلز لکامپ ، سرپرست Lyra Research ، یک شرکت تحقیقاتی بازار در نیوتن ، ماساچوست ، اظهار داشت:" [صنعت] او سالها پیش متوجه شد که یکبار مردم یک چاپگر را خریداری می کنند که به آن متعهد هستند ، بنابراین می توانید چاپگر را با هزینه کمتر یا کمتر از آن بفروشید زیرا می دانید که کارتریج ها را خریداری می کنند. "

  طبق مقاله ای در مورد گزارش مصرف کننده 2018 ، چاپگرهای جوهر افشان به قیمت هزینه کم ، با این انتظار که شرکت ها از طریق فروش کارتریج های جوهر مورد نیاز برای عملکرد ماشین آلات سود خود را بدست آورند. "اکثر چاپگرها با زیان فروخته می شوند. تولید کننده نه با فروش چاپگر جوهر افشان یا لیزری به مصرف کنندگان بلکه با فروش لوازم مورد نیاز برای چاپ ، درآمد کسب می کند. "

  همانطور که توسط BleepingComputer کشف شده است ، مشکلات حداقل از سال 2016 گزارش شده است. عوامل پشتیبانی با بیان اینکه کارتریج های جوهر باید در دستگاه نصب شوند ، و باید از جوهر استفاده کنند تا از همه ویژگی های چاپگر استفاده کنند.

  " PIXMA MX710 باید همه مخزن های جوهر را نصب کرده باشد و همه آنها باید حاوی جوهر باشند. اگر بخواهید بدون جوهر یا جوهر خالی چاپ کنید ، ممکن است به چاپگر آسیب برسانید. "" یک نماینده پشتیبانی در انجمن Canon گفت. " این پاسخ خاص به عنوان مدرکی در دعوی درج شده است.

  بر اساس شکایت ، چاپگرهای همه در یک شامل بیش از 20 مدل کشف شده تا کنون است. دعوای اعتراضی طبقاتی روز سه شنبه تشکیل شد و منتظر تأیید دادگاه است.

خبرهای دیگر از لوازم الکترونیکی