خبر

 • تک بورد - کانن با استفاده از این لنز چشم ماهی دوگانه به دنبال ایجاد واقعیت مجازی است

  کانن با استفاده از این لنز چشم ماهی دوگانه به دنبال ایجاد واقعیت مجازی است
  12 روز و 11 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ کانن به طرز گسترده ای خود را در زمینه نوظهور واقعیت مجازی غوطه ور می کند. این متخصص تصویربرداری اولین لنز قابل تعویض دیجیتالی دوگانه چشم ماهی را در جهان اعلام کرد که می تواند تصاویر استریوسکوپی سه بعدی VR 180 درجه را به یک سنسور تصویر واحد منتقل کند.

  لنز RF5.2mm F2.8 L Dual Fisheye شباهتی به هر چیزی که قبلاً دیده شده است ندارد و برای درک این واقعیت فقط یک نگاه سریع لازم است. خلق کنجکاوی دارای یک جفت لنز از سری L است که در فاصله بین دو میلی متری 60 میلی متر نصب شده اند و امکان ثبت تصاویر سه بعدی 180 درجه ای در حالت VR با اختلاف منظر طبیعی را فراهم می کند که در هنگام مشاهده از طریق هدست های سازگار مانند Oculus Quest 2 بسیار شبیه به دید انسان است.

  همانطور که از نامش مشخص است ، دیافراگم لنز از دیافراگم هفت پره f/2.8 تا f/16 است و برای استفاده با دوربین بدون آینه EOS R5 طراحی شده است. دارای فاصله فوکوس نزدیک 7.87 اینچ است و دارای فیلتر ژلاتین داخلی برای استفاده با فیلترهای ژل ND می باشد.

  کانن گفت که دستگاه ضبط از یک پوشش با طول موج زیر استفاده می کند تا به مهار شعله ور شدن تصویر در شرایط نور پس زمینه کمک کند. و دارای آب بندی معمولی ضد گرد و غبار و آب و همچنین یک پوشش فلورین است که امکان عکاسی حتی در سخت ترین شرایط آب و هوایی را فراهم می کند.

  قابل توجه ، کاربران دوربین Canon EOS R5 باید در آینده سیستم عامل خود را به روز کنند. نسخه 1.5.0 یا بالاتر برای استفاده از لنز جدید.

  https://techbord.com کانن به لنز Canon RF5.2mm F2.8 L Dual Fisheye با استفاده از این لنز ماهیگیری دوگانه با ظاهر عجیب

  قرار است در اواخر دسامبر 2021 با قیمت 1،999 دلار وارد بازار شود. این شرکت همچنین روی دو راه حل نرم افزاری VR کار می کند: EOS VR Utility و EOS VR Plug-in برای Adobe Photoshop Premiere Pro. هر دو در اواخر دسامبر از طریق یک مدل اشتراک پولی در دسترس خواهند بود ، اگرچه برخی از عناصر نرم افزار ، مانند قابلیت پردازش تصاویر ثابت و طول کلیپ ها ، رایگان خواهند بود. یک دوره آزمایشی رایگان نیز وجود خواهد داشت ، اگرچه جزئیات کامل تا بعداً در دسترس نخواهد بود.

خبرهای دیگر از لوازم الکترونیکی