خبر

 • تک بورد - پرنده در حال آزمایش اسکوترهایی است که زنگ خطر را به صدا در می آورند و هنگام حرکت در پیاده روها به طور خودکار متوقف می شوند

  پرنده در حال آزمایش اسکوترهایی است که زنگ خطر را به صدا در می آورند و هنگام حرکت در پیاده روها به طور خودکار متوقف می شوند
  9 روز و 6 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: روروک مخصوص بچه ها در بسیاری از شهرهای جهان به یک منظره رایج تبدیل شده است ، اما با آنها ناراحتی و خطر افرادی که در پیاده روها سوار می شوند نیز وجود دارد. سرویس اجاره مشترک Bird ، با این حال ، راه حلی ارائه کرده است که می تواند مشکل را برطرف کند.

  پرنده با یک شرکت متولد سوئیس به نام U-blox همکاری کرد تا یک سیستم GPS سرتاسری "برای ارائه دقت در سطح سانتی متر به طور خاص برای صنعت حرکت های کوچک طراحی شده باشد". در این گزارش آمده است که داده های GPS در شهرها به دلیل تداخل سیگنال از ساختمانهای بلند ، که به آن اثر "دره شهری" نیز گفته می شود ، نادرست است ، اما با همکاری U-blox ، این دو یک ماژول چند سنسور و GPS سفارشی را توسعه دادند که دقت بسیار بیشتری را ارائه می دهد. بیشتر از راه حل های سنتی.

  هرکسی که سوار یکی از روروک مخصوص بچه ها با فناوری جدید باشد ، درصورت پیاده روی - علاوه بر دریافت اعلانات در تلفن های خود - هشدارهای صوتی را به آنها گوشزد می کند تا به خیابان بازگردند. اگر این مورد نادیده گرفته شود ، روروک مخصوص بچه ها کند می شود و به تدریج به حالت تعلیق در می آید.

  این سیستم بر اساس نسخه ای منحصر به فرد از ماژول ZED-F9R U-blox ، گیرنده GNSS چند صورت فلکی دو باند است که تا هشت برابر انواع سیگنال های ماهواره ای و چهار برابر صورت های فلکی (GPS ، Galileo ، GLONASS و BeiDou) نسبت به راه حل های استاندارد پشتیبانی می کند. این دستگاه قادر به پردازش داده های خودرو در زمان واقعی ، از جمله سرعت چرخ ، داده های حسگر IMU از جمله شتاب و جهت فضایی ، و داده های سینماتیکی زمان واقعی است که تداخل یونوسفری را تصحیح می کند.

  پرنده گام به گام طرح کرده است -توضیح مرحله ای نحوه عملکرد نقشه برداری پیاده رو در سطح سانتی متر:

  مرحله 1: با طرح کلی جغرافیایی ساخته شده از تصاویر ماهواره ای یا داده های GIS شهر شروع می شود.

  مرحله 2: از اینجا ، ما از تجهیزات نقشه برداری برای اندازه گیری موقعیت سه نقطه دیدنی شهر استفاده می کنیم. فقط چند اندازه گیری برای هر شهر مورد نیاز است.

  مرحله 3: پس از مشخص شدن نشانه ها ، مکان آنها را با تصاویر ماهواره ای مقایسه می کنیم تا تغییرات و چرخش ها را تعیین کنیم.

  مرحله 4 : سپس از این مقادیر متغیر و چرخشی برای جابجایی و تبدیل هر یک از طرحهای اصلی جغرافیایی خود استفاده می کنیم.

  مرحله 5: در نهایت ، پس از به روزرسانی خطوط جغرافیایی ، آنها را از قبل بارگذاری می کنیم تا از بین بروند. تأخیر.

  سیستم حفاظتی پیاده رو هوشمند در حال آزمایش در میلواکی و سن دیه گو است و مادرید اولین شهری در اروپا است که اسکوترهای جدید دریافت می کند. Bird می گوید در حال برنامه ریزی برای راه اندازی گسترده تر در سال 2022 است.

  پرنده قبلا سعی کرده بود با استفاده از دوربین های مجهز به هوش مصنوعی که بر روی اسکوترها نصب شده بودند سواران پیاده رو را شناسایی کند ، اما برخلاف سیستم GPS.

خبرهای دیگر از لوازم الکترونیکی