خبر

 • تک بورد - هیوندای رسماً سهام کنترل ربات Boston Dynamics را در اختیار دارد

  هیوندای رسماً سهام کنترل ربات Boston Dynamics را در اختیار دارد
  10 روز و 20 ساعت قبل

  امروز بوستون داینامیکس تحت رهبری جدید سقوط کرد زیرا هیوندای با سافت بانک معامله ای را برای گرفتن 80 درصد سهام کنترلی در شرکت رباتیک بسته کرد. این شرکت ساخت و اجاره ربات ها را ادامه خواهد داد ، اما هیوندای قصد دارد دامنه فعالیت خود را گسترش دهد و از تخصص خود در سایر فعالیت ها استفاده کند.

  شرکت خودروسازی کره ای هیوندای اعلام کرد که قرارداد خرید سهام کنترل در ربات سازنده آمریکایی Boston Dynamics را بسته است. این شرکت که به خاطر ربات چهارپایه Spot مشهور است ، کاملا متعلق به سافت بانک بود. هیوندای در نوامبر سال 2020 با هلدینگ وارد مذاکره شد.

  تا ماه دسامبر ، هیوندای با 80٪ سهام کنترل Boston Dynamics به ارزش 1.1 میلیارد دلار موافقت کرد - معامله ای 880 میلیون دلاری. یک شرکت وابسته SoftBank 20 درصد باقی مانده را حفظ خواهد کرد. روز دوشنبه ، هیوندای معامله را به اتمام رساند و اکنون کنترل رسمی بر روی سازنده ربات دارد.

  امروز ، ما رسماً عضوی از خانواده گروه هیوندای موتور هستیم. با هم ، آینده رباتیک موبایل را خواهیم ساخت. https://t.co/wSwpbKNJoW pic.twitter.com/AeJk5siwsq

  - Boston Dynamics (BostonDynamics) 21 ژوئن 2021

  این خرید سومین بار است که Boston Dynamics دست عوض می کند. شرکت مادر Google Alphabet اولین نفری بود که علاقه خود را به این شرکت ایجاد کننده MIT نشان داد و آن را با قیمت 500 میلیون دلار در سال 2013 خریداری کرد. شرکت هلدینگ فناوری ژاپن SoftBank سپس شرکت را در سال 2017 با مبلغی نامعلوم برداشت.

  خرید BD توسط هیوندای یک گام در هدف خود برای ارائه "راه حل های تحرک هوشمند" است. این راه حل ها شامل وسایل نقلیه خودمختار ، هوش مصنوعی ، تحرک هوای شهری ، کارخانه های هوشمند و رباتیک است. این خودروساز قصد دارد از BD برای ایجاد "زنجیره ارزش رباتیک ، از تولید اجزای ربات گرفته تا راه حل های تدارکات هوشمند" استفاده کند. در مقابل ، والدین جدید قصد دارند ردپای فروش و خدمات جهانی BD را برای خط تولید فعلی خود گسترش دهند. ربات Spot آن در حال حاضر در چندین صنعت از جمله ساخت و ساز ، برق ، تاسیسات ، تولید ، نفت ، گاز و معدن مستقر شده است. این سگ رباتیک حتی برای مدت کوتاهی توسط نیروی انتظامی در نیویورک مورد استفاده قرار گرفت ، اما NYPD پس از واکنش های عمومی قرارداد خود را با Boston Dynamics لغو کرد.





خبرهای دیگر از الکترونیک