خبر

 • تک بورد - مطالعه MIT نشان می دهد سقوط در هزینه باتری لیتیوم یون طی 10 سال گذشته

  مطالعه MIT نشان می دهد سقوط در هزینه باتری لیتیوم یون طی 10 سال گذشته
  19 روز و 5 ساعت قبل

  رو به جلو: ما اغلب در مورد فناوری جدید باتری می شنویم که تحقیق می شود - اما منتشر نمی شود - که می تواند انرژی بیشتری را ذخیره کند ، سریعتر شارژ شود یا قبل از خراب شدن ظرفیت بیشتر دوام بیاورد. با این حال ، فراموش کردن از تصویر بزرگتر ، جایی که تولید باتری های یون لیتیوم بسیار ارزان تر شده حتی در مقایسه با یک دهه قبل ، آسان است.

  مصرف کنندگان غالباً ابراز تاسف می کنند که فناوری باتری با همان سرعت دیگران پیشرفت نکرده است ، مانند توان محاسباتی که طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته در حالی که باتری ها فقط در مراحل نسبتاً کوچکتر بهبود یافته اند. با این حال ، بزرگترین مسئله ای که امروز با آن روبرو هستیم این است که با تکثیر دستگاه های تلفن همراه ، اتومبیل های برقی و راه حل های ذخیره شبکه ، ما به سادگی نمی توانیم باتری کافی برای تأمین تقاضا بسازیم.

  یکی از عوامل این معادله قیمت است ، که به طور مستقیم با مواد مورد نیاز برای ساخت آنها ارتباط دارد. گرانترین مواد به کاتد - لیتیوم ، نیکل ، منگنز و کبالت بستگی دارد ، این به شیمی باتری بستگی دارد. همچنین مسئله طول عمر وجود دارد ، که از چند صد چرخه شارژ تا چند هزار بار متغیر است ، و هیچ مسیر مشخصی برای بهبود وجود ندارد ، مگر اینکه بخواهیم در مورد سرعت شارژ و چگالی انرژی سازش کنیم.

  < p> https://techbord.com مطالعه MIT نشان می دهد سقوط در هزینه باتری لیتیوم یون طی 10 سال گذشته

  بر اساس تجزیه و تحلیل جدید محققان MIT ، هزینه کلی باتری های لیتیوم یونی قابل شارژ طی 30 سال گذشته به طور چشمگیری کاهش یافته است. از زمان معرفی تجاری طرح لیتیوم یون ، 97 درصد کاهش یافته است که قابل مقایسه با هزینه سلول های فتوولتائیک مورد استفاده در صفحات خورشیدی است.

  اما مهمتر از همه ، قیمت کاهش سریعتر از برآورد قبلی بود ، که می تواند توضیح دهد که چرا بسیاری از خودروسازان تولید وسایل نقلیه الکتریکی را شروع کرده اند. برخی مانند فولکس واگن نیز در تلاشند تا کارخانه های تولید باتری را بسازند و فرمت های جدید باتری را آزمایش کنند.

  بیشتر کارهای منتشر شده با موضوع کاهش هزینه در سلول های باتری لیتیوم به طور معمول نتایج متناقضی را به همراه داشته است و برخی از آنها نتیجه نگرفتند بهبود وزن و حجم را در نظر بگیرید. هنگام افزودن این پارامترها ، نتیجه طبیعی این است که فناوری یون لیتیوم لزوماً به دلیل ارزان بودن از گزینه های دیگر تصویب نشده است ، بلکه به این دلیل است که راه را برای دستگاه های قابل حمل ، وسایل نقلیه الکتریکی با دامنه رانندگی مناسب و راه حل های ذخیره شبکه برای انرژی خورشیدی و بادی مازاد.

  https://techbord.com مطالعه MIT نشان می دهد سقوط در باتری لیتیوم یون بیش از در 10 سال گذشته

  محققان اظهار داشتند که یافته ها فقط مسئله" بازگرداندن تاریخچه تولید باتری "نیستند ، بلکه می توانند تصویر واضح تری از مسیر آن و میزان آن داشته باشند. پتانسیل برای بهبود و کاهش بیشتر هزینه فن آوری های یون لیتیوم وجود دارد. این ادعای الون ماسک را موجب می شود که 2170 سلول لیتیوم یونی ساخته شده توسط پاناسونیک برای خودروهای تسلا مدل 3 و مدل Y می تواند در پنج سال آینده شاهد بهبود تراکم انرژی 50 درصد یا بالاتر باشد.

  < p> در مورد قیمت گذاری ، بسته های باتری لیتیوم یون در سال 2010 برای هر کیلووات ساعت 1183 دلار هزینه در بر دارد ، که در سال 2020 به 137 دلار در هر کیلووات ساعت کاهش یافت. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که اتخاذ انبوه وسایل نقلیه الکتریکی بسیار تحت تأثیر سرعت هضم باتری ها خواهد بود زیر آستانه 100 دلار.

  خوش بینانه ترین دیدگاه این است که این ممکن است تا سال 2025 اتفاق بیفتد ، زمانی که ظرفیت تولید جهانی باتری لیتیوم یون سه برابر شود و قیمت هر کیلووات ساعت به 93 دلار کاهش یابد.

خبرهای دیگر از الکترونیک