خبر

 • تک بورد - سخت افزار مدرن این ماشین تحریر دهه 80 را به ترمینال لینوکس و چاپگر هنری ASCII تبدیل می کند

  سخت افزار مدرن این ماشین تحریر دهه 80 را به ترمینال لینوکس و چاپگر هنری ASCII تبدیل می کند


  8 روز و 10 ساعت قبل

  استفاده مجدد از سخت افزارهای منسوخ یک سرگرمی محبوب در میان جامعه فناوری است، و آخرین پروژه از کانال YouTube Artillect نمونه خوبی از آنچه که هنگام فکر کردن به خارج از جعبه امکان پذیر است است. آیا عملی است؟ نه، نه واقعا. آیا مرتب است؟ کاملا.

  رایلی یک ماشین تحریر الکترونیکی برادر AX-25 را از اواخر دهه 1980 گرفت که از چرخ دایزی برای چاپ متن استفاده می کرد و آن را با سخت افزارهای مدرن تزیین کرد. AX-25 دارای یک LCD 16 کاراکتری است که می تواند اسناد ذخیره شده در حافظه 8 کیلوبایتی خود را ویرایش کند، اما البته، امروز می توانیم بهتر عمل کنیم.

  هنوز در حال انجام است، اما در این مرحله در حال انجام است. ، ماشین تحریر به یک مدار برد برد با دو مالتی پلکسر متصل است که توسط Arduino Uno کنترل می شوند.

  آردینو از طریق سریال با یک تقسیم کننده ولتاژ در وسط به یک Raspberry Pi متصل می شود تا Arduino را تبدیل کند. خروجی 5 ولت به 3.3 ولت، بنابراین از آسیب دیدن رزبری پای جلوگیری می کند. همچنین از طریق USB به لپ تاپ متصل می شود. این پیوند به رایلی اجازه می دهد تا از ماشین تحریر به عنوان یک ترمینال لینوکس استفاده کند، اگرچه مسلماً، عملکرد تا حدودی محدود است.

  این ابزار برای ایجاد هنر ASCII بسیار مفید است، همانطور که رایلی نشان داد. او نمی‌خواست قطعه‌ای بسازد که خیلی دقیق باشد تا زمانی که یک نوار جایگزین برای ماشین تحریر دریافت کند، اما نمونه کوچک آن عالی به نظر می‌رسد.

  رایلی کدی را که برای سیستم نوشته بود در GitHub آپلود کرد. کسانی که علاقه مند به سرهم بندی با پروژه خود هستند. اگر دقیقاً به دنبال این مدل هستید، حتی نمونه‌هایی از ماشین تحریر برای فروش در eBay وجود دارد.

  YouTuber در نهایت می‌خواهد دستگاه را به یک رایانه کاملاً کارآمد تبدیل کند، و مرحله بعدی این خواهد بود. برای وصل کردن صفحه کلید به آردوینو تا مجبور نباشد از کامپیوتر دیگری برای کنترل آن استفاده کند. ما این پروژه را زیر نظر خواهیم داشت تا ببینیم در هفته‌ها و ماه‌های آینده چگونه تکامل می‌یابد.

  Found یک ویژگی TechSpot است که در آن چیزهای هوشمندانه، خنده‌دار یا جالب دیگری را از سراسر وب به اشتراک می‌گذاریم.

  >


  تگ ها:

  افزار , مدرن , ماشین , تحریر , ترمینال , لینوکس , چاپگر , هنری , ascii , تبدیل


  v 16
خبرهای دیگر از الکترونیک