خبر

 • تک بورد - سامسونگ در حال توسعه نمایشگرهای OLED قابل انعطاف برای پوشیدنی های آینده است

  سامسونگ در حال توسعه نمایشگرهای OLED قابل انعطاف برای پوشیدنی های آینده است
  7 روز و 21 ساعت قبل

  رو به جلو: صفحات تاشو یک فناوری عجیب و غریب هستند که فقط در محصولات گران قیمت مصرفی یافت می شوند ، اما سامسونگ همچنین مشغول ساخت نمایشگرهای قابل کشش و "با فرم آزاد" است. این تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است ، اما می تواند پوشیدنی های آینده و موارد مد را که امروزه فقط می توانیم رویای آنها داشته باشیم ، فراهم کند.

  سامسونگ بیش از یک دهه است که روی فناوری صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر و قابل کشش کار می کند. به عنوان مثال ، اولین باری که این شرکت برخی از این فناوری را در CES 2011 به نمایش گذاشت. نمایشگرهای تاشو در حال حاضر در دستگاه های مصرف کننده مانند Galaxy Z Fold و Galaxy Z Flip وجود دارد و سایر تولیدکنندگان مانند Royole و Xiaomi با فرم های مختلف آزمایش می کنند عواملی که فراتر از دال معمولی تلفن های هوشمند شیشه ای و فلزی هستند.

  نمایشگرهای قابل کشش در مرحله دیگری از توسعه قرار دارند و در طول سال ها فقط به صورت پراکنده در نسخه های نمایشی فناوری ظاهر شده اند. اما اکنون که دستگاه های قابل جمع شدن به دست کاربران نهایی می رسد و تولیدکنندگان در زمینه مقرون به صرفه تر ساختن آنها خلاق هستند ، مهندسان سامسونگ بیشتر وقت خود را صرف ساختن نمایشگرهای قابل انعطاف به یک واقعیت تجاری اختصاص داده اند.

  سامسونگ می گوید پیشرفت چشمگیری در توسعه نمایشگرهای "فرم آزاد" داشته است که می تواند "مانند نوارهای لاستیکی از هر جهت کشیده شود"

  غول فناوری کره ای معتقد است که نمایشگرهای قابل کشش بزرگ خواهند بود آینده نزدیک ، و در مقاله ای که هفته گذشته توسط محققان موسسه پیشرفته فناوری سامسونگ (SAIT) منتشر شد ، تأیید شد.

  به گفته سامسونگ ، بزرگترین مانع در این مرحله یافتن حق است مواد و ساختار برای اطمینان بیشتر از نمایشگرهای قابل انعطاف. یکی فرض می کند که این شرکت چیزهای زیادی را درباره مسائل "Foldgate" که تکرارهای اولیه دستگاه های تاشو آن را گرفتار کرده است ، آموخته است.

  سامسونگ می گوید در زمینه توسعه "فرم آزاد" پیشرفت چشمگیری داشته است نمایشگرهای "قابل کشش از هر جهت مانند نوارهای لاستیکی " ، با نمونه های اولیه که می توانند تا 30 درصد کشیده شوند بدون اینکه آسیب ببینند. برای نشان دادن فناوری نمایشگر جدید ، محققان یک مانیتور ضربان قلب ایجاد کردند که یک سنسور فوتوپلتایزوگرافی را ادغام می کند و برای انجام اندازه گیری های مداوم به پوست متصل می شود.

  محققان از صفحه نمایش با وضوح بالا مانند آنهایی که ما استفاده می کنیم ، استفاده نکردند دستگاههای پیشرفته فعلی را مشاهده کنید ، اما آنها قادر به کشش بیش از 1000 بار بدون هیچ مشکلی بودند و سنسور قادر به گرفتن سیگنال 2.4 برابر قوی تر از آن بود که با استفاده از سنسور سیلیکون ثابت عادی حاصل شود.

خبرهای دیگر از الکترونیک