خبر

 • تک بورد - سامسونگ بار دیگر متهم به تقلب در تست‌های معیار شد

  سامسونگ بار دیگر متهم به تقلب در تست‌های معیار شد


  14 روز و 12 ساعت قبل

  Facepalm: تقلب غول‌های فناوری در معیارها چیزی است که ما بارها دیده‌ایم. ظاهراً سامسونگ دو بار در گذشته این کار را با تلفن های خود انجام داده است و اکنون متهم شده است که دوباره این کار را انجام داده است. در این مناسبت، تلویزیون های این شرکت در مرکز بحث و جدل قرار دارند.

  کانال یوتیوب HDTVTest اولین کانالی بود که مشکل احتمالی تقلب را در تلویزیون QD-OLED S95B سامسونگ برجسته کرد. به نظر می رسد این یک اتفاق مجزا نبود زیرا FlatpanelsHD همان اختلاف را در تلویزیون LCD QN95B Neo QLED LCD پیدا کرد.

  مشکل به اتهام آشنای سامسونگ با استفاده از الگوریتمی برای تشخیص هنگام محک زدن نرم افزار خلاصه می شود. در حال اجرا بود و تلویزیون های خود را بر این اساس تنظیم می کرد. در این مورد، رنگ‌ها تغییر کردند تا دقیق‌تر شوند و درخشندگی تا 80 درصد افزایش یافت. طبق گفته FlatpanelsHD، تلویزیون Neo QLED نمی تواند این سطح روشنایی را بدون آسیب رساندن به پنل نور پس زمینه حفظ کند. هدف نهایی از این نوع کارها این است که تلویزیون ها در بررسی ها بهتر از آنچه واقعا هستند به نظر برسند.

  ظاهراً سامسونگ از ابزارهای معیار استاندارد صنعتی برای فعال کردن تقلب خود استفاده کرده است. این نرم افزار تلویزیون های HDR را با تجزیه و تحلیل 10 درصد از صفحه نمایش آزمایش می کند. هنگامی که FlatpanelsHD این اندازه را به 9% تغییر داد، توانست از الگوریتم ادعایی فرار کند و یک قرائت دقیق دریافت کند.

  Samsung Electronics به The Register گفت که "از هیچ الگوریتمی برای به دست آوردن نتایج خاصی استفاده نمی کند. نتایج آزمایش." اضافه کرد که آزمایش‌های شخص ثالث مستقل خودش "نشان می‌دهد که محتوای HDR به دقت در اندازه‌های مختلف پنجره نمایش داده می‌شود و نه فقط در 10%" و سطح حداکثر روشنایی مشابه را می‌توان در اندازه‌های پنجره حفظ کرد. بدون آسیب رساندن به پنل.

  تضاد با این پیام، بیانیه سامسونگ کره جنوبی به FlatpanelsHD بود. این شرکت قول داده بود "به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه کند که روشنایی ثابت محتوای HDR را در طیف وسیع‌تری از اندازه پنجره‌ها فراتر از استانداردهای صنعتی تضمین کند."

  سامسونگ متهم به تقلب با معیارهای گوشی Galaxy Note 3 در 2013 و همین کار را با گلکسی اس 4 انجام داد. دومی منجر به شکایت دسته جمعی شد که در سال 2019 به مبلغ 13.4 میلیون دلار یا حدود 10 دلار به ازای هر مالک پرداخت شد.

  سامسونگ تنها شرکتی نیست که درگیر این نوع جنجال‌ها می‌شود. بسیاری از شرکت ها، به ویژه سازندگان دستگاه های اندرویدی مانند OnePlus و HTC، متهم به تقلب در معیارها شده اند. وقتی مدیاتک و هوآوی هر دو با بیان اینکه همه این کار را انجام می‌دهند، این تمرین را کنار گذاشتند


  تگ ها:

  سامسونگ , دیگر , متهم , تقلب , تست‌ , معیار


  v 8
خبرهای دیگر از الکترونیک