خبر

 • تک بورد - دستگاه های هوشمند می توانند با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص دهند صدای شما از کجا می آید

  دستگاه های هوشمند می توانند با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص دهند صدای شما از کجا می آید
  چند ثانیه قبل

  اگرچه این ایده ، طرفداران حفظ حریم خصوصی را به وحشت انداخت ، اما توسعه دهندگان هوشمند بلندگو این مأموریت را دارند که به دستگاه هایشان اجازه دهند حتی بدون شنیدن حرف بیدارشان فعال شوند. ما می دانیم که گوگل قبلاً روی این فناوری کار کرده است ، اما اکنون افراد دانشگاه Carnegie Mellon این روند را دنبال می کنند.

  محققان دانشگاه یک مدل یادگیری ماشین ایجاد کرده اند که با استفاده از قدرت هوش مصنوعی دقیقاً تعیین می کند صدای شخص از چه جهتی می آید.

  این ممکن است در ابتدا خیلی مهم به نظر نرسد ، اما محققان در حال برنامه ریزی برای آینده ای است که در آن دستگاه های اینترنت اشیا "به طور فزاینده ای متراکم" می شوند و در محیط های خانه و دفتر کار می کنند.

  تصور کنید که یک تلویزیون هوشمند ، بلندگو و تلفن هوشمند مجهز به الکسا همه در یک دستگاه داشته باشید محل. گفتن کلمه بیدار ممکن است به خوبی حالت فرمان را برای هر یک از آنها فعال کند ، که به سختی لازم است.

  در چنین شرایطی ، ممکن است بخواهید با یک دستگاه هوشمند خاص صحبت کنید ، نه یک اتاق کامل پر از آنها - این همان جایی است که این تحقیق شروع به کار می کند. این روش برای بیدار کردن دستورات بدون کلمه از نظر دیگر متفاوت است زیرا به فناوری تشخیص چهره ، که می تواند برای بهترین باشد ، نیاز ندارد.

   https://techbord.com دستگاههای هوشمند می توانند با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص دهند صدای شما از کجا می آید

  این نوع وضعیتی است که محققان امیدوارند از آن جلوگیری کنند.

  طبیعتاً ، دقت این سیستم تا حد زیادی به توانایی کاربر متوسط ​​در انطباق با مفهوم بستگی دارد. به طور مثال کاربران در هنگام پرسیدن سوال از یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود ناگهان باید اطمینان حاصل کنند که به طور تصادفی در جهت کلی دستگاه هوشمند صحبت نمی کنند.

  اما این مسئله برای روزی دیگر. این فناوری حتی به زودی برای عموم مردم نیز قابل استفاده نخواهد بود (اگرچه کد زیر برای همه باز است) ، بنابراین بر

  تمرکز کنید

خبرهای دیگر از الکترونیک