خبر

 • تک بورد - حتی استیو وزنیاک از جنبش

  حتی استیو وزنیاک از جنبش "حق تعمیر" حمایت می کند
  24 روز و 18 ساعت قبل

  اپل به دلیل سخت گیری در مورد تعمیر دستگاه های خود توسط اشخاص ثالث بسیار مشهور است ، اما اخیراً در این زمینه کمی شل شده است. با این حال ، استیو وزنیاک ، بنیانگذار اپل ، با سیاست های فعلی تعمیرات این شرکت موافق نیست و معتقد است که حق تعمیر باید بهتر شناخته شود.

  در چند سال گذشته ، اپل دسترسی به قطعات آیفون را به اشخاص ثالث در ایالات متحده آغاز کرد ، بنابراین آنها می توانند تعمیرات را با قطعات اصلی انجام دهند. سپس ، این برنامه را به کانادا و اروپا گسترش داد ، Macs را به ابتکار عمل تعمیر مستقل خود معرفی کرد ، و حتی نمره قابل تعمیر را در وب سایت رسمی فرانسه اضافه کرد.

  این نشان می دهد که وضعیت تا حدودی در حال بهبود است ، اما در آنجا " هنوز فضای لازم برای بهتر شدن است. وقتی کسی دستگاهی را خریداری می کند ، شما باید حق داشته باشید هر کاری را که می خواهید با آن دستگاه انجام دهید ، زیرا دیگر به سازنده تعلق ندارد. با این حال ، اکثر شرکت ها می ترسند که کاربران به محض باز کردن دستگاه های خود ، حقوق انحصاری خود را نقض کنند.

  برای مبارزه با شرکت هایی که معتقدند یک مصرف کننده نباید دستگاه خود را تعمیر کند ، "حق تعمیر" "جنبش شکل گرفت. از زمان ایجاد ، تعداد قابل توجهی از طرفداران خود را جمع کرده است ، از جمله استیو وزنیاک ، که در حمایت از جنبش "حق تعمیر " حضور یافته است.

  لوئیس راسمن ، فعال YouTube و حق تعمیر ، درخواستی از Cameo ، یک وب سایت اشتراک ویدیو ، به کاربران اجازه داده است تا از افراد مشهور ویدیوهای شخصی درخواست کنند. در این درخواست ، لوئیس نظر استیو وزنیاک را در مورد جنبش "حق تعمیر" خواست که این کار را انجام داد ...

  "من خیلی مشغول کارهای دیگر هستم وزنیاک می گوید ، زندگی ای که من واقعاً در آن زمینه دخیل نبوده ام. اما من همیشه کاملاً حمایت می کنم و کاملاً فکر می کنم افراد پشت سر آن کارهای درستی انجام می دهند. وی سپس توضیح داد که چرا شرکتها با "حق تعمیر" مخالفت می کنند و اظهار داشت که آنها این کار را انجام می دهند زیرا این امر به آنها "قدرت ، کنترل ، کنترل همه چیز" را می دهد. "برای این شرکت ها ، این قدرت و کنترل به سود تبدیل می شود.

  بنیانگذار اپل اضافه کرد که محدود کردن تعمیرات اشخاص ثالث و مصرف کنندگان به نوآوری آسیب می رساند. زمانی که استیو جابز و وزنیاک اپل را ایجاد کردند ، هر دستگاه الکترونیکی که خریداری می کردید با تمام مدارها ، نمودارها و طرح های دقیق آن در یک کتابچه راهنمای کاربر همراه است. همچنین اشاره می کند که او یک شرکت و شخصی پیدا کرده است که مایل به تأمین بودجه جنبش با "چند میلیون دلار" است ، اما آنها فقط در صورتی بودجه را تأمین می کنند که "شخص دیگری ابتدا برود." "آن" کسی استیو وزنیاک بود . لوئیس با حمایت خود امیدوار است که با ایجاد 2 میلیون دلار از منابع نامشخص برای ایجاد کارزار بودجه تأمین شود ، که به عقیده وی برای تصویب قانونی در مورد "حق تعمیر."

  اعتبار اصلی: کیلیان سیلر

خبرهای دیگر از الکترونیک