خبر

 • تک بورد - تلویزیون های 4K / 8K QNED ال جی با فناوری Mini LED سال آینده وارد بازار می شوند

  تلویزیون های 4K / 8K QNED ال جی با فناوری Mini LED سال آینده وارد بازار می شوند
  17 روز و 18 ساعت قبل

  چیزی که می توان منتظر آن بود: خریداران تلویزیون به زودی مخفف دیگری خواهند داشت که وقتی ال جی تلویزیون های QNED Mini LED خود را در سال آینده راه اندازی می کند ، با آنها مجادله کنند. این شرکت می گوید این مجموعه ها یک جهش بزرگ به جلو در کیفیت تصویر تلویزیون است که باعث بهبود روشنایی ، رنگ و کنتراست در مقایسه با LCD های سنتی می شود.

  در حالی که ال جی به تلویزیون های عالی OLED معروف است ، مجموعه های QNED بخشی از مجموعه LCD آن است. فناوری Mini LED از LED های کوچکتر و بسیار بیشتری نسبت به تلویزیون های سطح بالای LCD استفاده می کند و اوج روشنایی و نسبت کنتراست آنها را افزایش می دهد.

  ال جی می گوید تلویزیون های QNED "نور پس زمینه Mini LED" تقریباً 30،000 کوچک ساخته شده است LED هایی که با حداکثر روشنایی اوج و نسبت کنتراست 1،000،000: 1 در صورت جفت شدن با 2500 منطقه کم نور و فناوری پیشرفته کم نور محلی تولید می شوند. "این ارقام به احتمال زیاد برای مدل های 86 اینچی است.

  https://techbord.com تلویزیون های 4K / 8K QNED ال جی با فناوری Mini LED سال آینده وارد می شوند

  مینی LED ها به لطف کنتراست بالا ، سیاهی های عمیق ، گستره رنگی گسترده و دقت رنگ "باورنکردنی" ، کیفیت تصویر HDR عالی را فراهم می کنند. گرچه این کاملا چشمگیر است ، حتی LG تأکید می کند که Mini LED نمی تواند با تلویزیون های OLED خود پیکسل هایی که خود روشن می شوند رقابت کند ، اگرچه مجموعه های QNED بدون شک ارزان تر خواهند شد.

  TCL قبلاً استفاده می کند LED های مینی در تلویزیون های سری 8 خود که دارای 25000 LED در حدود 1000 منطقه کنترل هستند. رقیب اصلی تلویزیون ال جی سامسونگ انتظار می رود سال آینده این فناوری را به صفحات تلویزیون LCD خود اضافه کند. انتخاب خوبی برای بازی در اتاق نشیمن است. صف 2021 شامل ده مدل جدید 4K و 8K در اندازه های مختلف صفحه نمایش است که به 86 اینچ می رسد. آنها در رویداد مجازی CES 2021 به نمایش در خواهند آمد.

  مصرف کنندگان باتجربه تر از فناوری ممکن است اکنون مجبور به برخورد با تلویزیون های OLED ، QLED و QNED شوند. همچنین مهم نیست که Mini LED را با MicroLED با صدایی مشابه مخلوط نکنید ، نوع دوم از نظر نورپردازی بدون نور پس زمینه مشابه OLED است. سامسونگ اخیراً تلویزیون 110 اینچ MicroLED 4K خود را رونمایی کرده است که تمام مزایای OLED را بدون هیچ گونه نقصی نوید می دهد - مگر اینکه قیمت را محاسبه کنید.

خبرهای دیگر از الکترونیک