خبر

 • تک بورد - تراشه جهانی باعث افزایش قیمت تلویزیون می شود

  تراشه جهانی باعث افزایش قیمت تلویزیون می شود
  28 روز و 20 ساعت قبل

  کمبود مداوم قطعات باعث ایجاد سردردهای زیادی برای چندین صنعت شده است و از تولید ساعت های هوشمند و توسترها گرفته تا ماشین لباسشویی ، تلفن ، تبلت ، لپ تاپ ، روترهای خانگی و ماشین تأثیر می گذارد. اکنون نوبت تلویزیون هایی است که شاهد افزایش قیمت برچسب ها هستند در حالی که تولیدکنندگان برای به دست آوردن اجزای لازم برای تأمین تقاضا تلاش می کنند.

  در ماه مارس دانستیم که کمبود تراشه جهانی چنان بر زنجیره های تأثیری تأثیر گذاشته است که تا سال 2023 شاهد بهبودی کامل نخواهیم بود ، در حالی که برخی خوش بینان در صنعت انتظار دارند این بحران بهبود یابد 2022. دولت بایدن برای تلاش در این زمینه وارد عمل شد و غول های فناوری ائتلافی را برای کمک به تأمین بودجه لازم برای کارخانه های تراشه سازی داخلی و مراکز تحقیقاتی ایجاد کرده اند.

  ماه گذشته ، کمبود شدید نمایش 1 دلار تراشه های راننده نشان دهنده موج قریب الوقوع افزایش قیمت برای همه موارد مجهز به صفحه نمایش OLED یا LCD است. این بدان معناست که از ساعتهای هوشمند و تلفن ها گرفته تا تبلت ها ، لپ تاپ ها ، مانیتورها ، لوازم خانگی هوشمند ، تلویزیون ها و سیستم های سرگرمی و سرگرمی اتومبیل هزینه بیشتری برای تولید وجود دارد و تولیدکنندگان فقط قبل از اینکه این هزینه ها بپردازند ، مایلند از حاشیه سود خود بسیار فدا کنند. به مشتری.

  سامسونگ اخیراً هشدار داده است که کمبود قطعات در تولید تلویزیون تأثیرگذار است و از قبل می توان اثرات آن را در افزایش قیمت برچسب برای آنها مشاهده کرد. به عنوان مثال ، مدل های تلویزیون بزرگتر در حال حاضر به طور متوسط ​​30 درصد گرانتر از تابستان گذشته هستند.

  https://techbord.com تراشه جهانی باعث افزایش قیمت تلویزیون می شود

  این افزایش عمدتاً به دلیل کمبود ایجاد می شود ، اما تولیدکنندگان نمایشگر نیز شاهد افزایش در سطح صفحه نمایش مسطح هستند. طبق شرکت تحقیقاتی OMDIA ، قیمت پانل های TFT قبلاً در سال 2020 افزایش 50 درصدی داشته است و خشکسالی تراشه درایور فعلی حداقل تا پایان سال 2021 ادامه خواهد داشت. سایر مواد نیز کمبود دارند ، به همین دلیل تولید کنندگان با افزایش بی سابقه در قیمت بستر شیشه ای که برای تولید صفحات نمایش استفاده می شود.

  در جای دیگر ، کارخانه های ریخته گری مانند TSMC از ظرفیت کامل خود برای انجام سفارشات تراشه با تعداد رو به رشد استفاده کرده اند ، با هر یک از موارد پنج برتر با نگه داشتن بیش از 1.5 میلیون ویفر در ماه. علیرغم این تلاشها ، ترکیبی از عوامل باعث خفه شدن صنایع مختلفی شده است و این فقط کارتهای گرافیک و کنسولها نیست.

  اپل مجبور شده است تولید iPad و MacBook را به تعویق بیندازد ، Micron هشدار داد که DRAM قرار است با كاهش عرضه ، قیمت ها افزایش یابد و تولیدكنندگان لپ تاپ مجبور شده اند سهام خود را بسوزانند زیرا قادر به تولید سریع جدید برای تأمین تقاضا نیستند. حتی روترها نیز تحت تأثیر قرار می گیرند ، با تاخیر 60 هفته ای بین سفارشات جدید و تاریخ تحقق انتظار می رود.

  خودروسازان نیز سهم خود را دیده اند ، زیرا آنها در پیش بینی و آماده شدن برای افزایش ناگهانی تقاضا از سوی مردم ناکام مانده اند. به دنبال جلوگیری از حمل و نقل عمومی شلوغ است. این فرصت جدیدی را برای اینتل به رهبری Pat Gelsinger فراهم کرده است که می خواهد تا پایان سال جاری تراشه های خودرو را تولید کند.

خبرهای دیگر از الکترونیک