خبر

 • تک بورد - باتری New StoreDot نوید وسایل نقلیه الکتریکی را می دهد که می توانند در عرض پنج دقیقه به طور کامل شارژ شوند

  باتری New StoreDot نوید وسایل نقلیه الکتریکی را می دهد که می توانند در عرض پنج دقیقه به طور کامل شارژ شوند
  23 روز و 22 ساعت قبل

  چرا مهم است: علی رغم مقدار پول و منابع انسانی در توسعه فناوری بهتر باتری ، پیشرفت نسبتاً کندی داشته است. یک شرکت تازه تأسیس اسرائیلی می گوید که برای یک باتری جدید که دارای تراکم انرژی با سرعت شارژ بسیار سریعتر است و به احتمال زیاد در پنج سال آینده در اتومبیل های الکتریکی به سر می برد ، به سود اقتصادی رسیده است.

  به نظر می رسد هر زمان که از پیشرفت فناوری باتری مطلع می شویم ، همیشه چیزی تجربی است که محققان در محیط آزمایشگاه با آن بازی می کنند و ممکن است هرگز نور روز را نبینند. به عنوان مثال ، IBM در سال 2019 ادعا کرد که فناوری باتری ارزان و سازگار با محیط زیست را توسعه داده است ، در حالی که شرکت های کوچکی مانند Sila Nanotechnology ، Advano و XNRGI سعی کرده اند ضمن تولید هرچه بیشتر ابزار موجود ، ظرفیت تولید جهانی باتری را افزایش دهند. .

  با این حال ، شرکت اسرائیلی StoreDot این هفته اعلام کرد که باتری بهبود یافته ای ارائه شده است که دارای یک جدول زمانی مشخص برای عرضه گسترده است. این شرکت می گوید موفق شده است تعداد کمی از 1000 باتری لیتیوم یونی را تولید کند که برای شارژ در مدت زمان 5 دقیقه طراحی شده اند. به همین منظور ، StoreDot با Eve Energy ، تولید کننده چینی که از 20 سال گذشته محصولات باتری تولید می کند ، همکاری کرد.

  https://techbord.com باتری New StoreDot نوید وسایل نقلیه الکتریکی را می دهد که می توانند ظرف پنج دقیقه به طور کامل شارژ شوند

  این گام مهمی در جهت سریعتر و راحت تر شدن شارژ اتومبیل های برقی است. StoreDot فقط این فناوری جدید را روی اسکوتر برقی نشان داده است ، اما اینها نمونه های مهندسی سازگار با استاندارد UN 38.3 هستند ، به همین دلیل این شرکت انتظار دارد در سال های آینده به تولید انبوه برسد. با این فرض که بتواند شرکای استراتژیک مناسبی را در بین سازندگان ردیف 1 باتری مانند پاناسونیک ، تسلا ، سامسونگ و ال جی شیمی پیدا کند.

  مدیر عامل StoreDot ، Doron Myersdorf توضیح می دهد که تیم "دانشمندان برتر" آنها با استفاده از مواد ابتکاری و طراحی سلول ، بر چالش های ذاتی شارژ سریع سریع (XFC) مانند ایمنی ، عمر چرخه و تورم غلبه کنید. [...] این راه را برای راه اندازی باتری نمونه آند نسل دوم سیلیکون غالب ما هموار می کند برای وسایل نقلیه الکتریکی در اواخر سال جاری. "

  این شرکت به دنبال ساخت باتری هایی است که فقط تا 100 مایل برد داشته باشند ، زیرا فناوری جدید باتری دارای تراکم انرژی کمتری نسبت به مواد شیمیایی فعلی یون لیتیوم است. . از طرف دیگر ، StoreDot می گوید باتری آن را می توان با استفاده از ابزار موجود تولید کرد ، که باید جذابیت بیشتری برای شرکای بالقوه داشته باشد. علاوه بر این ، Myersdorf می گوید باتری می تواند 1000 بار شارژ شود در حالی که 80 درصد ظرفیت اصلی را حفظ می کند.

خبرهای دیگر از الکترونیک