خبر

 • تک بورد - اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد

  اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
  23 روز و 21 ساعت قبل

  جنبش حق تعمیر گامهای مثبتی برداشته است. اپل و سامسونگ به تازگی برچسب گذاری دستگاه های خود را با نمره قابل ترمیم در فرانسه آغاز کرده اند. مسلماً ، این از اول امسال ضروری شد. با این حال ، این دو شرکت که در گذشته در برابر قوانین R2R ایستاده اند ، از قوانین جدید شکایت نکرده اند.

  قانون فرانسه اکنون تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی را ملزم به ارسال امتیازات قابل ترمیم برای محصولات خود می کنند. این قانون از اول ژانویه به مرحله اجرا درآمد ، اما شرکت ها تا سال آینده فرصت دارند جریمه های نظارتی برای اجرای این قانون را آغاز کنند. اپل و سامسونگ قبلاً نمایش برچسب ها را در وب سایت های خود (زیر) و در فروشگاه ها (پایین) آغاز کرده اند.

  رسانه فرانسوی Radio France Internationale خاطرنشان می کند که تولیدکنندگان مجاز هستند خودشان امتیازات خود را گزارش دهند اما به این موارد الزام آور هستند. رهنمودهای دقیق دامنه امتیازات از 1-10 است و نمرات بالاتر نشان می دهد دستگاه با سرعت بیشتری قابل تعمیر است.

  https://techbord .com اپل بی سر و صدا رتبه بندی ترمیم پذیری آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد

  مواردی مانند سهولت جدا شدن قطعات و در دسترس بودن کتابچه های راهنمای تعمیرات یا فاکتور قطعات تعویض در امتیازات. MacGeneration پنج معیار اصلی داوری را به شرح زیر ذکر کرده است (ترجمه از طریق Google):

  در دسترس بودن اسناد (برای تعمیر ، استفاده و نگهداری و همچنین دوره ای که این اطلاعات در دسترس است). جداسازی قطعات (چقدر آسان انجام می شود ، دسترسی به قطعات آسان است ، چه ابزارهایی لازم است ، چگونه قطعات در دستگاه ثابت می شوند) ؛ قطعات یدکی (دوره در دسترس بودن و زمان تحویل) ؛ قیمت قطعات یدکی (در مقایسه با جدید)؛ به روزرسانی های نرم افزاری موجود ، ارائه کمک فنی از راه دور به صورت رایگان و امکان تنظیم مجدد دستگاه خود به روش نرم افزاری [sic].

  به عنوان مثال ، آیفون 11 دارای امتیاز 4.5 است ، در حالی که آیفون 12 امتیاز خوب 6.0 را کسب کرده است. با توجه به لیست های مفصلی که اخیراً اپل به نسخه فرانسوی صفحات پشتیبانی خود اضافه کرده ، تلفنهای جدید تر قابل تعمیر هستند زیرا جدا شدن آنها راحت تر است و قطعات کم هزینه تر هستند.

  https://techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه بندی ترمیم پذیری آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد

  اگرچه نه اپل و نه سامسونگ توضیحی نداده اند در قانون جدید ، به راحتی می توان تصور کرد که آنها احتمالاً از ذکر لیست های قابل ترمیم به خصوص در مورد محصولاتی که در آن منطقه کوتاه نیستند ، خوشحال نیستند. اپل در گذشته مخالف سرسخت قوانین درست در ترمیم بوده است ، اما اخیراً شروع به آرام سازی موضع خود کرده است. خوشبختانه ، این قوانین به سازندگان دستگاه اجازه می دهد تا روش های آسان برای افزایش رتبه بندی یک محصول را افزایش دهند.

  به عنوان مثال ، Le Monde گزارش می دهد که سامسونگ یک راهنمای تعمیرات Galaxy S21 Plus را به صورت آنلاین منتشر می کند تا امتیاز خود را افزایش دهد. از آنجا که اکثر شرکت ها از آنها داخلی استفاده می کنند ، کتابچه های راهنمای آنلاین راهی آسان برای OEM ها برای بهبود رتبه بندی محصولات خود هستند. دسترسی آسانتر لوازم یدکی از دیگر مواردی است که آنها می توانند بدون دردسر زیاد انجام دهند.

  این چیزهای به ظاهر کوچک ، کل اصل قانون است. قانون گذاران به جای اینکه از تولیدکنندگان بخواهند به طور کامل اجازه تعمیرات شخص ثالث را بدهند ، که مدت هاست اپل و دیگران در برابر آن مقاومت کرده اند ، آنها را مجبور به رقابت در زمینه قابلیت تعمیر کردند و به نظر می رسد که آنها بدون شکایت این کار را می کنند.

  اعتبار: تولید Vladimka

خبرهای دیگر از الکترونیک