خبر

 • تک بورد - الکسا به کودک 10 ساله می گوید که یک

  الکسا به کودک 10 ساله می گوید که یک "چالش" مرگبار انجام دهد.
  20 روز و 5 ساعت قبل

  همه ما داستان هایی در مورد چیزهای خنده دار، دیوانه کننده یا سرگرم کننده دیگری شنیده ایم که محبوب ترین دستیاران مجازی جهان قادر به انجام آن هستند. سیری به طور معروف می تواند به شما راهنمایی هایی را به نزدیک ترین سایت دفع بدن بدهد، در حالی که الکسا می تواند به دستور گوز بزند. با این حال، همانطور که یکی از صاحبان Echo در روز یکشنبه کشف کرد، برخی از فعالیت‌های سرگرم‌کننده این دستیاران هوش مصنوعی می‌تو

  کریستین لیودال، مالک اکو، روز یکشنبه در توییتر نوشت تا داستانی عجیب را با جهان به اشتراک بگذارد: همان روز، فرزند 10 ساله او از الکسا برای اجرا درخواست کرد. الکسا به آن‌ها توصیه کرد به جای پیشنهاد چیزی نسبتاً بی‌ضرر، مانند پاسخ به یک معما، حل یک مسئله ریاضی، یا انجام برخی از شیرین کاری‌های فیزیکی جزئی، «شارژر تلفن را تا نیمه به پریز برق وصل کنند، سپس یک پنی را به فرد در معرض دید لمس کنند. شاخک‌ها."

  احتمالاً لازم نیست به شما بگوییم که امتحان کردن این نوع "چالش" فوق‌العاده خطرناک است. پنی ها رسانا هستند، بنابراین چسباندن آن ها در نزدیکی یک قطعه فلزی که به پریز برق متصل است می تواند خطری جدی برای زندگی فرد ایجاد کند. به طور طبیعی، اکثر بزرگسالانی که این "چالش" را می بینند، می خندند و از آن شانه خالی می کنند، اما کودکان خردسال همیشه از همان محدودیت یا آگاهی از عواقب احتمالی برخوردار نیستند. ممکن است وسوسه شود که اگر این چالش ایمن نباشد، این چالش ارائه نمی‌شود.

  OMFG کودک 10 ساله من فقط از الکسا در Echo ما درخواست یک چالش کرد و این چیزی است که او گفت. pic.twitter.com/HgGgrLbdS8

  — Kristin Livdahl (@klivdahl) December 26, 2021

  برای روشن بودن، نمی‌گوییم که الکسا به نوعی در اینجا سرکشی کرده و بدخواهانه یک چالش مضر را انتخاب کرده است. دستیار مجازی بیشتر نتایج خود را از وب استخراج می کند و اتفاقاً در این مورد یک مورد خطرناک را انتخاب کرد. کارآگاهان اینترنتی تشخیص دادند که دستیار از مقاله ای که در مورد خطرات آن صحبت می کرد، چالش را پذیرفت، بنابراین هوش مصنوعی به سادگی قادر به تجزیه بافت وسیع تر نبود.

  آمازون بعداً تأیید کرد که این حادثه قانونی بوده است، و آنها قبلاً "اقدام سریع" برای رفع آن انجام داده اند. با قضاوت بر اساس پاسخ‌های توییتر به پست اصلی لیودال، به نظر می‌رسد که آمازون فعلاً ویژگی "Tell me a Challenge" را کاملاً غیرفعال کرده است که احتمالاً بهترین است.

  اعتبار مستدل: تام 's Guide

خبرهای دیگر از الکترونیک