خبر

 • تک بورد - آیا می دانستید که آمازون دستگاه های الکترونیکی کوچک قدیمی شما را به صورت رایگان بازیافت می کند؟

  آیا می دانستید که آمازون دستگاه های الکترونیکی کوچک قدیمی شما را به صورت رایگان بازیافت می کند؟


  26 روز و 9 ساعت قبل

  چرا مهم است: با تلفن های قدیمی، هارد دیسک های خراب و سایر دستگاه های الکترونیکی خود چه می کنید؟ خانواده من یک کشوی آشغال دارند. من همیشه قول می دهم که زباله های الکترونیکی را تمیز کنم و به یک بازیافت ببرم، اما هرگز این کار را نمی کنم. نزدیک‌ترین بازیافت یک ساعت با من فاصله دارد، بنابراین انجام سفرهای جانبی چندان راحت نیست. یه روزی شاید

  خوشبختانه، آمازون برای مدتی راه ساده‌تری برای خلاصی از شر زباله‌های الکترونیکی داشته است - جدای از انداختن آن در محل دفن زباله. لطفاً این کار را نکنید.

  در آخر هفته، The Verge متوجه توییتی از دیو زاتز فن‌آور شد که به این نکته اشاره می‌کرد که آمازون یک برنامه بازیافت الکترونیک کوچک دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اجناس را بسته بندی کنید و از طریق پورتال بازیافت آمازون برای برچسب حمل و نقل درخواست دهید. سپس بسته را در فروشگاه UPS محلی خود تحویل بگیرید. یا، اگر کسب‌وکارتان پیکاپ‌های معمولی دارید، آن را با بقیه بسته‌های ارسالی قرار دهید.

  Amazon یک برچسب حمل‌ونقل رایگان به ما می‌دهد تا وسایل الکترونیکی کوچک قدیمی و بی‌ارزش خود را بازیافت کنیم. https://t.co/xckAGOFhYk

  — Dave Zatz (@davezatz) 11 جولای 2022

  آشغال شما به شریک بازیافت شخص ثالث آمازون Re-Teck ارسال می شود که پاک یا نابود می شود هر گونه علائم شناسایی یا اطلاعات شخصی، سپس آن را برای "بازیابی مواد" ارسال کنید. آمازون توصیه می کند قبل از ارسال درایوها را به حالت کارخانه بازنشانی کنید یا آنها را صفر کنید، اما این یک پیش نیاز نیست، به ویژه برای دستگاه های غیر کاربردی. آمازون همچنین پیشنهاد می‌کند ابتدا صفحه تجارت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هر یک از زباله‌های الکترونیکی شما واجد شرایط معامله در سایر خریدها هستند، زیرا این دو برنامه متفاوت هستند.

  هر دو چندین سال است که وجود دارند. آمازون برنامه تجارت خود را در سال 2011 راه اندازی کرد و ابتکار بازیافت حداقل از سال 2018 وجود داشته است. با این حال، یافتن صفحه بازیافت آمازون دشوار است مگر اینکه قبلاً در مورد آن بدانید. هیچ پیوند مستقیمی در وب سایت فروشگاه وجود ندارد و ما فقط با انجام یک پرس و جو در صفحه خدمات مشتری می توانیم آن را پیدا کنیم.

  سایت بازیافت حاصل نیز تحت نام دامنه "amazonrecycling" میزبانی می شود. . علیرغم دشواری یافتن آن به صورت ارگانیک، پس از رسیدن به آنجا، یک فرم وب برای پر کردن اطلاعات مناسب، از جمله نام، آدرس، ایمیل، و دستگاه‌های موجود در محموله پیدا خواهید کرد. پس از ثبت نام، یک برچسب حمل و نقل برای اعمال بسته دریافت خواهید کرد.

  این برنامه برای همه، نه فقط اعضای Prime یا مشتریان آمازون، باز است، اما بدون محدودیت نیست. تلویزیون‌ها، دکل‌های رایانه شخصی یا سایر لوازم بزرگ واجد شرایط نیستند. با این حال، Re-Teck همه مظنونان آشکار کوچکتر مانند گوشی های هوشمند، کتابخوان های الکترونیکی، تبلت ها، شارژرها، کنسول های بازی، کنترلرها، صفحه کلیدها و سایر لوازم جانبی را می پذیرد. اساساً هر چیزی که بتواند در یک جعبه کوچک جا شود باید قابل قبول باشد. با این حال، بازیافت‌کننده باتری‌های شل یا دستگاه‌های دارای سلول‌های برق نشتی یا متورم را نمی‌گیرد.

  اعتبار تصویر: جرمی کیث


  تگ ها:

  دانستید , آمازون , دستگاه , الکترونیکی , کوچک , قدیمی , صورت , رایگان , بازیافت


  v 11
خبرهای دیگر از الکترونیک