techbord.com محققان MIT فرآیند تولید جدیدی را برای ساخت ورق های شفاف گرافن (graphene) ایجاد می کنند

محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) فرایند جدیدی را برای ایجاد قطعات بزرگ گرافن فوق العاده نازک ایجاد کرده اند که می تواند به کلاس های جدید دستگاه منجر شود که نوررا ساطع و برداشت می کند

دانشمندان سالها است که در جستجوی راهی بهتر برای ساختن ورقه های بزرگ از الکترودهای نازک و شفاف برای استفاده در الکترونیک مانند صفحه نمایش رایانه و تلفن های هوشمند و سلولهای خورشیدی هستند.

استاندارد انجام این کار امروزه  شامل ماده ای به نام اکسید قلع ایندیم (ITO) به دلیل هدایت الکتریکی و شفافیت نوری است اما کاستی های آن را دارد. یعنی بر اساس عناصر گران قیمت است.

گرافن (graphene) به عنوان یک کاندیدای برتر برای جایگزینی ITO ظاهر شده است زیرا یک رسانای الکتریکی عالی است، بسیار نازک و فوق العاده انعطاف پذیر است . با این وجود، به راحتی می توان از طریق فرآیندی به نام رسوب شیمیایی بخار (CVD) که از مس به عنوان یک لایه بذر استفاده می کند، در آزمایشگاه رشد کرد.

مشکل این است که جداسازی گرافن رشد CVD از بستر مس بسیار دشوار است. در طی این مرحله، ورق های گرافن اغلب اشک و چروک ایجاد می کنند که باعث کاهش هدایت الکتریکی می شوند.

محققان با استفاده از یک لایه بافر متشکل از یک ماده پلیمری به نام پاریلن، توانایی ساخت مطمئن ورق های گرافن با مساحت بزرگ را که حفظ خصوصیات الکتریکی و مکانیکی گرافن بکر است را نشان می دهد. جیووانی آزلینو (Giovanni Azzellino) گفت، یک مرکز پست MIT که روی این پروژه کار می کرد.

مواد بافر در حال حاضر به طور گسترده ای در میکروالکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد، به این معنی که زنجیره های تأمین و تجهیزات برای توسعه و اداره آن در حال حاضر فراوان هستند. از این گذشته، کل مراحل باید برای تولید صنعتی مقیاس نسبتاً آسان باشد. با این وجود بهترین، گرافن تقریباً رایگان می باشد.

محققان MIT فرآیند تولید جدیدی را برای ساخت ورق های شفاف گرافن (graphene) ایجاد می کنند
electronic/محققان-mit-فرآیند-تولید-جدیدی-را-برای-ساخت-graphene-ورق-های

آخرین مطالب سایت
techbord.com Opera خرید YoYo Games ، تیم پشت استودیوی GameMaker
techbord.com مدیاگران Skyrim ابزاری جدید برای یادگیری ماشین دارند که متن را به گفتار واقع بینانه NPC تبدیل می کند
techbord.com MediaTek کوالکام و سامسونگ را با پیشرفته ترین Dimensity 1200 SoC به کار می گیرد
techbord.com Netflix در سطح جهانی از 200 میلیون مشترک پرداخت شده پیشی گرفته است
techbord.com کمیسیون اروپا برای بازیهای بخار
techbord.com قطب شمال جانشین خمیر حرارتی مشهور MX-4 خود را راه اندازی می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.