techbord.com ربات خودمختار MIT از نور UVC برای از بین بردن ذرات ویروس کرونا (Corona Virus) از روی سطوح استفاده می کند

یک ربات جدید توسط محققان MIT ساخته شده است تا بتواند در مبارزه با Corona Virus کمک کند. دستگاه خودمختار UVC را منتشر می کند، یک نور ماوراء بنفش با طول موج کوتاه است که می تواند ارگانیسم ها را از بین ببرد و DNA آنها را مختل کند. این روبات یک پروژه مشترک بین آزمایشگاه علوم کامپیوتر MIT و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) و Ava Robotics است. از آنجا که نور UVC برای انسان مضر است، پس از اتمام کارگران

یک نمونه اولیه قبلاً در بانک غذا بزرگ بوستون (GBFB) مستقر شده است، که سرعت آن 0.22 مایل در ساعت باید به آن اجازه دهد 4000 پا مربع را در 30 دقیقه بپوشاند. چهار میله عمودی نور UVC را منفجر می کنند که می تواند حدود 90 درصد ذرات کورو ویروس را روی سطوح خنثی کند.

در طول بحران Covid-19، بانک های مواد غذایی بیش از هر زمان دیگری اهمیت داشته اند، زیرا بسیاری از افراد به دلیل بیماری همه گیر شغل خود را از دست داده اند. برای اطمینان از شیوع بیشتر ویروس، شناسایی ویروس بسیار مهم است.

آلیسا پیرسون (Alyssa Pierson)، دانشمند تحقیق در CSAIL گفت: بانک های مواد غذایی خدمات اساسی به جوامع ما ارائه می دهند، بنابراین کمک به ادامه این عملیات بسیار مهم است. در اینجا، فرصت منحصر به فردی برای تأمین قدرت ضدعفونی کننده اضافی به گردش کار فعلی آنها وجود داشت، و به کاهش خطرات مواجهه با Covid-19 کمک خواهید کرد.

این ربات در ابتدا توسط یک کاربر از راه دور اداره می شود، که به آن مسیری در اطراف انبار را آموزش می دهد. سپس می تواند به صورت مستقل عمل کند، و بین نقاط راه تعریف شده توسط کاربر حرکت کند که در صورت لزوم می تواند مسیر را اضافه یا حذف شود.

تابش میکروب کش ماوراء بنفش اغلب در بیمارستان ها و سایر مکان های پزشکی برای ضدعفونی کردن اتاق های انتظار بیمار خالی استفاده می شود. امید است که در نهایت این ربات بتواند در سایر محیط ها، از جمله کارخانه ها، رستوران ها و فروشگاه ها، کاربرد داشته باشد.

دانیلا روس (Daniela Rus)، مدیر و پروژه CSAIL گفت: ما از اینكه ربات ضد عفونی كننده UVC از جامعه ما در زمان نیاز پشتیبانی می كند، خوشحال هستیم. وی گفت: بینش هایی که از کار در GBFB دریافت کردیم، چندین چالش الگوریتمی را برجسته کرده است. ما برای گسترش دامنه ضد عفونی اشعه ماوراء بنفش مستقل در فضاهای پیچیده، از جمله خوابگاه ها، مدارس، هواپیماها و فروشگاه های مواد غذایی، قصد داریم با این موارد مقابله کنیم. 

ربات خودمختار MIT از نور UVC برای از بین بردن ذرات ویروس کرونا (Corona Virus) از روی سطوح استفاده می کند
electronic/ربات-خودمختار-mit-از-نور-uvc-برای-از-بین-بردن-ذرات-ویروس-کرو

آخرین مطالب سایت
techbord.com Virgin Orbit اولین پرتاب تجاری خود را با حمل ماهواره برای ناسا می بیند
techbord.com به گفته خرده فروشان پردازنده های نسل بعدی اینتل هسته کمتری دارند اما هزینه بیشتری دارند
techbord.com CD Projekt انکار نمایشی Cyberpunk 2077 E3
techbord.com بخش فناوری خودران اینتل Mobileye در حال افزایش سرعت است ، که به تهدیدی واقعی برای تسلا تبدیل می شود
techbord.com اپل می تواند سرویس اشتراک پادکست را در سال 2021 راه اندازی کند
techbord.com مدیر عامل AMD Lisa Su در مورد مشکلات تأمین و آینده پردازنده ها بحث می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.