خبر

 • تک بورد - Minecraft 1.17 Caves & Cliffs بروزرسانی رسمی می شود

  Minecraft 1.17 Caves & Cliffs بروزرسانی رسمی می شود
  4 روز و 6 ساعت قبل

  همانطور که در: 10 بازی برای خنثی کردن و کاهش استرس شما وجود دارد 25 بازی عالی که می توانید در لپ تاپ و بودجه رایانه های شخصی انجام دهید 5 روز تصاویر پس زمینه عالی: طرفداران و علاقه مندان

  Minecraft یک بازی در مورد شکستن و قرار دادن بلوک است. در ابتدا ، مردم برای محافظت در برابر هیولاهای شبانه سازه هایی می ساختند ، اما با افزایش بازی ، بازیکنان با هم کار می کردند تا چیزهای خارق العاده و تخیلی ایجاد کنند.

  همچنین می تواند در مورد ماجراجویی با دوستان یا تماشای طلوع خورشید در اقیانوس پر آب باشد . زیباست. بازیکنان شجاع در The Nether با چیزهای وحشتناک می جنگند ، که ترسناک تر از زیبایی است. اگر بیشتر شبیه فنجان چای شما باشد می توانید از سرزمین قارچ دیدن کنید.

  چه جدید:

  1.17 ، اولین نسخه انتشار غارها و صخره ها ، مهمترین به روزرسانی نسخه جاوا در Minecraft Live 2020 اعلام شد و در 8 ژوئن 2021 منتشر شد. [1] این به روزرسانی ، ژئودهای آمتیست را بهمراه بلوکها و اقلام آمتیست ، سنگ مس و اشکال مشتق شده از آن ، صفحات عمیق و انواع مختلف آن و توده های بز ، ماهی مرکب درخشان و آکسولوتل اضافه می کند.

  در 14 آوریل 2021 ، استودیو Mojang اعلام کرد که به دلیل میزان پیچیدگی و پیچیدگی محتوا و همچنین سلامت تیم ، بروزرسانی به دو به روزرسانی تقسیم می شود. [3] چندین ویژگی از جمله اصلاح شده در کوه و تولید غارها ، بیوم غارهای سرسبز و غارهای قطره ای و افزایش ارتفاع جهان در 21w15a حذف شدند تا بعداً با قیمت 1.18 آزاد شوند. این ویژگی ها می توانند با یک بسته داده پیش نمایش دوباره فعال شوند و عکس های فوری بعدی این بسته داده را با ویژگی های آزمایشی جدید به روز کنند.

  بسته داده های پیش نمایش قسمت Caves & Cliffs: Part II برای 1.17 را می توانید در اینجا بارگیری کنید.

  تغییرات

  بلوک ها

  آگهی ها

  الگوی استفاده نشده "base " به الگوی "فیلد " تغییر نام داده و رشته های ترجمه مناسب داده شده است (شناسه آن هنوز "پایه " است).

  Beacon

  تیرهای Beacon اکنون به جای 256 بلوک تا 1343 بلوک دورتر از منبع قابل مشاهده هستند. آجرهای بلک استون ، سنگ سیاه طلاکاری شده ، آجرهای سنگ سیاه صیقلی و آجرها و پله های سنگی ، اسلب و دیوارهای جلا خورده ترک خورده اندکی تغییر بافت داد.

  پایه دم کن

  نماد معجون در GUI پایه دم برای تغییر شکل بافت بطری جدید در Texture Update تغییر کرده است. [5] برخی از پیکسل های ولگرد را از بافت GUI حذف کرد.

  کیک ها

  تنوعی بنام "کیک شمع" داشته باشید. با استفاده از شمع روی کیک خورده نشده ایجاد می شود. شمع روی کیک بسته به رنگ شمع ایجاد شده در 17 رنگ دارد. با خوردن هر کدام از کیک ها شمع خاموش می شود.

  دیگ ها

  اکنون می توان با گدازه و برف پودر پر کرد. دیگ های پر از گدازه می تواند به بازیکنان و اوباش داخل آنها آسیب برساند و یک سیگنال مقایسه کننده سنگ سرخ را به شما بدهد .1 دیگهای برفی پودری هنگامی که دیگها در هنگام بارش برف زیر آسمان هستند تشکیل می شوند. همچنین می توانید با استفاده از یک سطل برف پودری روی آن را با برف پودر پر کنید. به دیگهای برف عادی ، آب ، گدازه و پودر تقسیم شده است.

  آهنگساز

  برخی از اقلام هم اکنون قابل کود پذیری هستند: احتمال 30٪: برگهای آزالیای بدون گل ، توت های درخشان ، فرش خزه ، قطره چکان کوچک ، ریشه های آویزان. احتمال 50٪: برگهای گل آزالیا ، گلسنگهای درخشان. احتمال 65٪: شکوفه هاگ ، آزالیای بدون گل ، بلوک خزه ، قطره چکه بزرگ. 85٪ احتمال: گل آزالیا.

  تلگراف

  اکنون می تواند برف پودری را با استفاده از یک سطل برف پودر قرار دهید. همچنین می توانید آن را با استفاده از یک سطل بردارید. می توان برای واکس زدن بلوک های مسی با لانه زنبوری استفاده کرد.

  بلوک چمن

  بخشی از خاک بافت جانبی چمن برفی را تغییر داده تا با چمن معمولی مطابقت داشته باشد.

  مسیر چمن

  مطابق نسخه Bedrock ، به "مسیر آلودگی " تغییر نام داد. شناسه بلوک نیز به dirt_path تغییر کرده است. اکنون می توان با استفاده از بیل با خاک ، خاک درشت ، میسلیوم و پودزول ساخت.

  بلوک لاجورد

  تغییر نام داده و به "بلوک لاجورد" تبدیل شد. Lectern قسمت بالای آن را کمی منقبض کنید تا از درگیری با آتش جلوگیری کند.

  سنگ معدن

  تغییرات بافت (کلیه سنگهای معدن جهانی به جز الماس) شکل "الگوی سنگ معدن" سنگ را تغییر داده تا از نظر بصری برای بازیکنان کور رنگ متمایز باشد.

  پیستون

  اکنون در صورت شکستن بلوکی توسط پیستون ، ذرات ظاهر می شوند. صداها پخش نمی شوند. [8] در صورت هل دادن / کشیدن با پیستون / پیستون چسبنده ، آمتیست جوانه را می شکند.

  کدو تنبل

  یک پیکسل را در بافت برتر کدو تنبل تغییر داد تا امکان نمایش یک اسواستیکای کوچک را از بین ببرد.

  ریل ها

  اکنون می توانید پر از آب شوید. در صورت تماس آب دیگر قطع نشوید.

  علائم

  بافت های اقاقیا ، توس ، بلوط تیره ، جنگل ، بلوط و صنوبر را تغییر داد تا بافت های جدید را در به روزرسانی بافت منعکس کند. اکنون می توانید با کیسه های جوهر براق رنگ آمیزی کنید تا متن درخشان شود. علائم درخشان بر میزان نور تأثیر نمی گذارد ، اما به نظر می رسد که متن خود روشن است. حالت بلوک روشن شده جدیدی برای نشان دادن روشن بودن متن نشانه اضافه شده است. برای از بین بردن اثر درخشان می توان از کیسه های جوهر معمولی استفاده کرد. اکنون صداهایی برای رنگ آمیزی وجود دارد.

  سیگاری

  برای اصلاح یک پیکسل ولگرد در گوشه پایین سمت چپ ، بافت بالای سیگاری را تغییر داد.

  سنگ تراش

  می توان برای ساخت انواع مختلف بلوک مس استفاده کرد. بلوک سازه حالت پیش فرض بلوک های سازه اکنون "بارگیری" است. "داده " اکنون به طور پیش فرض پنهان است. در حالی که کلید Alt را نگه داشته اید ، با کلیک روی دکمه حالت می توان به "داده" دسترسی پیدا کرد.

  آب

  آب جاری دیگر ریل را نمی شکند.

  موارد

  موشکهای آتش بازی

  اکنون می توان با استفاده از کتاب دستورالعمل ، موشکهای آتش بازی ساده با یک باروت ساخت.

  درهای جنگل

  بافت مورد جنگل را تغییر داد تا بافت بلوک در Texture Update را منعکس کند.

  Pufferfish

  قدرت اثر سم از IV به II کاهش یافته است.

  جعبه های شولکر

  آنها اکنون در صورت تخریب به عنوان موجودیت ، وسایل خود را رها می کنند.

  فلش های طیفی

  فلش های طیفی خاموش اکنون کاملاً طلایی هستند تا بافت مورد را در Texture Update منعکس کنند.

  نیشکر

  تغییر بافت مورد نیشکر برای انعکاس بهتر رنگ آمیزی بیوم اضافه شده در 1.7.2.

  خورش مشکوک

  اکنون حتی اگر بازیکن در گرسنگی کامل باشد ، می تواند خورده شود.

  اوباش

  گربه ها

  بافت نوع گربه های سیامی را تغییر داده و عمدتا آن را روشن می کند.

  غرق شده

  اکنون این فرصت را دارید که یک شمش مس را به جای شمش طلا بیندازید.

  Endermen

  اکنون می تواند خاک ریشه دار ، آزالیای گلدار و برگهای گلدار آزالیا را برداشت کند.

  روباه

  توت های درخشان بخورید.

  Guardian and Elder Guardian

  پیکسل های ولگرد را از پرونده بافت حذف کرد. اکنون در صورت کشته شدن یا کشته شدن توسط منبع آتش ، ماهی کاد یا ماهی قزل آلا پخته شده را به جای ماهی خام ماهی یا ماهی قزل آلا بریزید.

  هاسک ، زامبی و روستایی زامبی

  اکنون سیب زمینی پخته شده را به جای سیب زمینی معمولی رها کنید اگر در آتش سوخت یا توسط یک منبع آتش سوزی کشته شد.

  خرس های قطبی

  اکنون اگر در هنگام آتش سوزی یا کشته شدن توسط یک منبع آتش سوزی ، آتش سوزی کنید ، به جای ماهی خام ماهی قزل آلا یا ماهی قزل آلا ، ماهی کاد یا ماهی پخته شده را رها کنید

  شولکرها

  اگر یک شلکر توسط یک پرتابه شولکر دیگر برخورد کند ، اکنون این امکان وجود دارد که یک لولای جدید تخم ریزی کند. هنگامی که تعداد لرزه های کمتری در این نزدیکی وجود داشته باشد ، احتمالاً لرزشگیرها تخمریزی می کنند.

  اسکلت ها

  فرایند تبدیل شدن به ولگردها را هنگامی که درون برف پودری هستند پس از 7 ثانیه (140 تیک بازی) شروع کنید.

  اسلایم

  حداکثر اندازه ای که می توان با آن اسلایم ها را احضار کرد اکنون 128 است. روستاییان میسون اکنون می توانند 4 بلوک قطره سنگ را برای یک زمرد بفروشند. اکنون می توانید یک دیگ پر شده را به عنوان یک ایستگاه کاری معتبر بپذیرید.

  معامله گران سرگردان

  معاملات زیر را به تاجر سرگردان اضافه کردند: 2 قطره چکه کوچک برای زمرد می فروشد. 2 قطره سنگ نوک تیز را برای یک زمرد می فروشد. 2 خاک ریشه دار برای زمرد می فروشد. 2 بلوک خزه برای زمرد می فروشد. نهادهای غیر اوباش Orbs را تجربه می کنند اکنون برای بهبود عملکرد ، گاهی اوقات در مقادیر زیاد ادغام می شوند. ادغام بر میزان تجربه جمع آوری شده از جمع آوری مدارهای ادغام شده تأثیری ندارد. دیگر بازیکنان مرده را دنبال نکنید. Minecarts اکنون می تواند در آب حرکت کند ، اما به مراتب کندتر از سرعت حرکت در زمین است. Paintings بافت پشت را تغییر داده تا بافت تخته ها را در Texture Update منعکس کند. رنگهای آسمانی مخصوص Biome در نسل جهانی اکنون روانتر ترکیب می شوند. ماین شفت 1.17 با تکیه گاه های سقفی و تکیه گاه های چوب بلوط از روی زمین تکه های ماین شفت ماین شفت 1.17 مین شافت اگر کاملاً در هوا شناور باشند دیگر تولید نمی شوند. راهروها اکنون با چوب های چوبی به عنوان ستون برای حمایت ، یا زنجیر و حصارهای بلوط به عنوان پشتیبانی آویز در صورت نیاز تولید می شوند. تار عنکبوت دیگر بدون بلوک مجاور شناور تولید نمی کند. توت های درخشان را می توان در مینی کارت های سینه مین شفت یافت. کشتی های منهدم شده بلوک های خزه را می توان در صندوق ها یافت. قالب / دادن دستور / دستور دادن می تواند فقط تا 100 دسته آیتم را در یک زمان (به عنوان مثال 6400 سنگ یا 100 شمشیر آهنی) / جایگزین فرمان حذف شده / جایگزین بدهد. جایگزین شده با جایگزینی / مورد. / spawnpoint دیگر نمی تواند نقطه تخم ریزی بازیکن را برای مناطقی که خارج از جهان هستند تنظیم کند. جلوه جذب گیم پلی بازی قلب جذب زرد اکنون به جای اینکه خالی به نظر برسد ، در صورتی که بازیکن جلوه های Poison یا Wither داشته باشد ، زرد می ماند. انواع توت های براق اکنون برای "یک رژیم متعادل " مورد نیاز است. بزها و axolotls اکنون برای "Two by Two" و در دسترس برای "The Parrots and the Bats" مورد نیاز است. پیشرفت برای به دست آوردن زره الماس اکنون با عنوان "پوشاندن من با الماس" ، در مقابل "با پوشاندن من با الماس" ، بزرگ شده است. محدودیت ساخت پیامی که به بازیکن اجازه می دهد بداند در تلاشند بیش از حد مجاز ساخت بسازند ، دیگر در پایان "بلوک" نمی گوید. Glowing Glowing اکنون بر اساس طرح کلی همه لایه های موجودیت نه تنها لایه اصلی است. جداول Loot جداول Loot اکنون می توانند به مقادیر امتیازات توسط UUID دسترسی پیدا کنند. مقادیر جدول غارت در داخل مولدهای اعداد تصادفی اکنون می توانند تودرتو شوند. شرایط تغییر یافته: پارامتر موجودیت نمره اکنون با هدف جایگزین شده است. این می تواند حاوی مقداری از فیلد موجودیت قدیمی باشد (مانند این) یا یک نام دارنده امتیاز در فرم { "name ": "... "} باشد. عملکرد تغییر یافته: set_damage این عملکرد اکنون دارای پارامتر add است. در صورت صحت ، تغییر نسبت به آسیب فعلی است. اگر نادرست باشد ، خسارت با مقدار فعلی جایگزین می شود (رفتار پیش فرض) عملکرد تغییر یافته: set_count این تابع اکنون دارای پارامتر add است. اگر درست باشد ، تغییر نسبت به تعداد موارد فعلی است. اگر نادرست باشد ، شمارش موارد با مقدار فعلی جایگزین می شود (رفتار پیش فرض) عملکرد تغییر یافته: پارامتر منبع copy_nbt می تواند برای دسترسی به ذخیره سازی فرمان روی { "storage ":} تنظیم شود. داده های NBT همه داده های موجودیت پرتابه اکنون دارای فیلدی به نام HasBeenShot هستند. اگر این قسمت نادرست باشد ، در طی علامت بعدی ، پرتابه یک رویداد بازی شلیک گلوله را شلیک می کند ، و باعث واکنش هر سنسور مجسمه در نزدیکی می شود. کتاب دستور العمل نام معیارها در برخی از پیشرفت های باز کردن قفل دستور العمل تغییر کرده است. دستورالعمل آجرهای خلال کنده کاری شده اکنون با داشتن یک تخته آجر خالص به جای یک بلوک آجری ، قفل باز می شود. دستور ساخت کاردستی جلا صیقل خورده اکنون با داشتن یک تخته سنگ سیاه جلا ، به جای سنگ سیاه پرداخت شده ، باز می شود. اکنون می توان با استفاده از کتاب دستورالعمل ، موشک های آتش بازی ساده با یک باروت ساخت. بارش برف در هنگام بارش برف ، دیگهای زیر آسمان اکنون به آرامی پر از برف پودری می شوند. تخم ریزی یک دسته جدید کلاه اوباش ، موجودی آب زیرزمینی اضافه کرد. توسط axolotls و ماهی مرکب درخشان استفاده می شود. 5 درپوش داشته باشید ، دوستانه رفتار کنید ، مداوم نیستید و در 128 بلوک یا بیشتر از بازیکن فاصله می گیرید. حالت تماشاچی اکنون می توان در داخل گدازه مشاهده کرد. زیرنویس گلوله تغییر یافته Shulker منفجر می شود تا Shulker Bullet منفجر می شود. گلوله های شولکر تغییر یافت و به گلوله های شولکر تغییر یافت. زیرنویس های برداشتن سیاهههای مربوط به چوب و چوب را از "تکه های تبر " به "نوارهای تبر " تغییر داد. "خراش تبر " اکنون برای بلوک های مس استفاده می شود. مدل های بلوک عمومی مدل بلوک تاک را بسیار ساده تر کرده اند. کد قسمتهای کد استفاده نشده (زمینه ها و روشهای استاتیک استفاده نشده) دیگر حذف نمی شوند. اگرچه این مسئله تاثیری بر خود بازی ندارد ، اما اطلاعات بیشتری را برای مدرسها اضافه می کند. نسخه مورد نیاز جاوا به جاوا 16 به روز شد [15] موجودی خلاقانه Redstone Tab برای اولویت بندی بلوک های بسیار استفاده شده مرتب شده است. موارد / بلوک های Redstone به روش زیر (از بالا به پایین) گروه بندی و ترتیب داده شده اند: ملزومات ، فعال کننده های منحصر به فرد ، متفرقه ها ، فعال کننده های مشترک و Openables. دسته بندی برای پیشرفت کتاب دستور العمل برای این دستور العمل ها نیز منتقل شده است. ابعاد سفارشی متغیرهای ارتفاع و min_y را به انواع ابعاد اضافه می کنند ، اجازه می دهد تا محدودیت ارتفاع در تنظیمات جهانی سفارشی افزایش یابد. بسته های داده و منابع شماره pack_version را در pack.mcmeta از 6 به 7 تغییر دادند شماره نسخه بسته منبع را از 6 به 7 تغییر داد ، زیرا موارد زیر تغییر کرده است: آینه سازی بافت غرق شده تغییر کرده است. [16] اسلات های انتخابگر حالت بازی اکنون به جای 25 پیکسل هستند. نسخه بسته داده نیز به 7 تغییر داده شده است. سرورهای اختصاصی یک سرور اختصاصی می تواند بسته های منابع سفارشی را با تنظیم Required -ource-pack در server.properties اجرا کند. هنگامی که از این گزینه استفاده می شود ، از بازیکنان خواسته می شود پاسخ دهند و اگر بسته مورد نیاز را رد کنند قطع ارتباط می شوند. ذخیره نهاد نهادها از تکه های اصلی (زمین) استخراج شده اند و اکنون در فهرست واحدهای مجزا (مشابه ذخیره سازی POI) ذخیره می شوند. این پرونده های جدید هنوز پرونده های منطقه ای با NBT هستند. به روزرسانی کتابخانه بازی اکنون ارائه از پروفایل هسته OpenGL 3.2 استفاده می کند. تمام رندرهای عملکرد ثابت با رندر سایه زن جایگزین شده اند. این بازی اکنون از javabridge 1.1.23 به جای 1.0.22 استفاده می کند. زبانها زبانهای گوتیک ، کابیل ، مائوری ، موهاک ، Nuk ، Ojibwe و Talossan را حذف کردند زیرا ترجمه آنها ناقص بود. مواد باعث حذف مواد مرجانی شدند. مواد خزه را اضافه کرد. اکنون می توان دکمه های صفحه منو را که به مجموعه ای از مقادیر گره خورده اند پیمایش کرد. با کلیک بر روی ⇧ Shift بر روی دکمه منو ، آن را به مقدار قبلی تغییر می دهد. اکنون با نگه داشتن Alt به جای ⇧ Shift هنگام کلیک روی دکمه type world ، می توانید به حالت اشکال زدایی دسترسی پیدا کنید. نقشه Obususation مجوز موجود در نقشه Obususation را تغییر داد. بسته های منابع عملکرد بهبود یافته هنگام استفاده از موارد اضافی برای مدل مورد. toasts.png ساختار رابط کاربری گرافیکی یک نماد جدید برای آموزش بسته نرم افزاری دارد. سرورها تنظیمات سرور حداکثر ساخت-ارتفاع را حذف کردند. پیام خطا را به دلیل عدم اتصال به سرورهای تأیید اعتبار تغییر داد. اکنون می گوید به جای "برای نگهداری " "قابل دسترسی نیستند ". Splash ها چلپ چلوپ "OpenGL 2.1 (در صورت پشتیبانی)! " را به "تغییر داده و اکنون در پروفایل اصلی OpenGL 3.2 قرار داده شده است! " برچسب ها برگهای آزالیا و برگهای گل آزالیا را به بلوک برگها و برچسب های مورد اضافه کردند. برگهای آزالیای گلدار و آزالیای گلدار را به بلوک small_flowers و برچسب های مورد اضافه کرد. deepslate و tuff را به برچسب بلوک base_stone_overworld و deepslate را به برچسب های stone_crafting و مواد_ Stone_tool اضافه کرد. سنگ معدن طلای ورق عمیق به بلوک gold_ores و برچسب های مورد اضافه شد. تمام انواع دال مسی و پله ها ، و همچنین انواع مختلف ورق عمیق به تخته ها ، پله ها و بلوک های دیوار و برچسب های مورد اضافه شده است. انگور غار و گیاه انگور غار به برچسب بلوک قابل افزایش اضافه شد. شیشه های رنگی به برچسب بلوک غیر قابل نفوذ اضافه شده است. طلای خام به برچسب مورد piglin_loved اضافه شد. با استفاده از برچسب های بلوک bamboo_plantable_on و enderman_holdable ، از برچسب block block استفاده کرده و سایر موارد بلوک های کثیفی را از برچسب ها حذف کنید. رشته های ترجمه رشته "نوع جهانی " دیگر حاوی کولن نیست ( ": "). روده بزرگ هنوز هم در بازی قابل مشاهده است. "استفاده از VSync " به "VSync " تغییر یافت. رشته استفاده نشده را برای فعال کردن VBO حذف کرد ، "از VBO استفاده کنید ". رشته ها ، "حالت " ، "نوع " ، "راه اندازی " و "ردیابی خروجی " اضافه شد. این موارد توسط راوی برای دکمه های موجود در رابط کاربری بلوک فرمان خوانده می شوند. World Selection هشدارهای بی نظیری برای پایین آوردن درجه یک جهان اضافه کرد.

  بلوک

  جوانه آمتیست

  از آمتیست جوانه می زند ، که در ژئودهای آمتیست یافت می شود. از ابتدا کوچک شروع می شود ، اما بعد از مدتی به متوسط ​​تبدیل می شود ، بعد از مدت زمان بیشتری بزرگ می شود و در نهایت به یک خوشه آمتیست تبدیل می شود. برخلاف محصولات ، هر مرحله رشد به جای حالت بلوک ، یک بلوک جداگانه است. فقط در صورت استخراج با کلنگ Silk Touch می افتد. در کل 3 نوع (مرحله) وجود دارد.

  خوشه آمتیست

  مرحله نهایی و بالغ جوانه آمتیست ، که از جوانه آمتیست در ژئودهای آمتیست رشد می کند. در صورت شکسته شدن ، خرده های آمتیست را رها می کند ، در مقداری که تحت تأثیر Fortune قرار دارد ، اما با Silk Touch نیز می توان آن را برداشت. شکستن با دست ، پیستون یا وسایل دیگر فقط به جای 4 عدد ترکش آمتیست می ریزد که با استفاده از هر کلنگ ریخته می شود. سطح نوری از 5 منتشر می کند.

  آزالیا

  دارای گونه هایی بدون شکوفه یا شکوفه های صورتی است. بلوک های بوش مانند که می توان آن را روی بلوک های خاک و علف کاشت. وقتی از آرد استخوان روی آنها استفاده می شود ، هر دو آزالیا می توانند از بلوک خزه رشد کنند. نوع با شکوفه های صورتی توسط بازی به عنوان گل های کوچک دیده می شود (به عنوان مثال ، زنبورها می توانند آنها را گرده افشانی کنند).

  برگهای آزالیا

  انواع مختلفی دارد که هیچ شکوفه یا شکوفه صورتی ندارد. آزالیا حاصل کنید و در اثر پوسیدگی بچسبد. نوع با شکوفه های صورتی توسط بازی به عنوان گل های کوچک دیده می شود (به عنوان مثال ، زنبورها می توانند آنها را گرده افشانی کنند).

  بلوک آمتیست

  بلوک تزئینی که در ژئودهای آمتیست یافت می شود. بر خلاف آمتیست جوانه ، بلوک آمتیست را می توان هنگام استخراج بدست آورد. همچنین می توان با 4 خرده خرده آمتیست کار کرد.

  بلوک مس

  با 9 شمش مس ساخته می شود و همچنین می تواند به 9 شمش مس تبدیل شود. با گذشت زمان اکسید شده و به یک سبز فیروزه ای تغییر شکل می دهد. با ترکیب آن با یک لانه زنبوری و ایجاد یک بلوک مس واکس شده ، می توان از اکسید شدن آن جلوگیری کرد. از لانه زنبوری نیز می توان استفاده کرد ، یا با استفاده از یک تلگراف برای اپیلاسیون آنها استفاده کرد. ذرات زرد هنگام اپیلاسیون بلوک تشکیل می شوند. از تبر می توان برای خراش دادن موم و اکسیداسیون (یک مرحله یکبار) استفاده کرد. ذرات سفید هنگام تراشیدن موم از بلوک تشکیل می شوند. صاعقه ممکن است اکسیداسیون را تمیز کند و فرآیند اکسیداسیون را با یک یا چند مرحله برگرداند. احتمال تمیز کردن و تعداد مراحل برگشتی هرچه نزدیکتر به بلوک زده شده باشد بیشتر است. می توان آن را به صورت مس برش خورده ساخت. در کل 7 نوع وجود دارد.

  بلوک فلز خام

  مس خام ، طلای خام و آهن خام را می توان در قالب فلز خام مربوطه ساخت.

  جوانه زدن آمتیست

  جوانه ها / خوشه های آمتیست را در هر طرف که در معرض هوا یا بلوک منبع آب باشد ایجاد می کند. در صورت استخراج ، حتی با Silk Touch امکان دستیابی به آن وجود ندارد و چیزی را رها نمی کند. در صورت هل دادن توسط پیستون یا پیستون چسبناک بلافاصله می شکند. توسط پیستونهای چسبنده قابل کشیدن نیست. در ژئودهای آمتیست تولید می شود.

  کلسیت

  سنگ سفید رنگی که در ژئودها ، بین بازالت صاف و آمتیست ایجاد می شود.

  شمع

  با 16 نوع رنگ شده و یک نوع غیر رنگ زرد مایل به زرد. با هر موردی که آتش ایجاد می کند می تواند روشن شود. حداکثر 4 عدد را می توان در یک بلوک واحد ، مانند ترشی دریا ، برای حداکثر سطح نور 12 قرار داد. فقط شمع های همان رنگ را می توان در همان بلوک قرار داد. فقط یکی را می توان روی کیک خورده نشده قرار داد و روشن کرد. در صورت مصرف هر یک از کیک ها ، شمع بیرون می زند. می تواند در زیر آب قرار گیرد ، اما نمی تواند روشن شود.

  Cave Vines

  یک منبع نور طبیعی ، با سطح نور 14. توت های درخشان را رها کنید. با استفاده از کنجاله استخوان می توان سرعت رشد را افزایش داد. توت را می توان با تعامل با تاک برداشت کرد. وقتی از زیر یک بلوک قرار می گیرید ، از توت های درخشان رشد کنید.

  سنگفرش عمیق سنگفرش شده

  هنگام استخراج با کلنگ بدون Silk Touch از ورق عمیق رها می شود. می تواند به جای سنگ فرش و سنگ سیاه در ساخت دستورالعمل های ابزار اساسی ، کوره ها و پایه های تولید دم استفاده شود. می توان آنها را به پله ها ، اسلب ها و دیوارهای مربوطه ، Deepslate جلا داده شده ، Deepslate خرد شده ، آجرهای Deepslate و کاشی های Deepslate ، که می تواند برای ساختن پله ها ، دال ها و دیوارهای مربوطه استفاده شود (به استثنای Deepslate تراش خورده). آجرهای Deepslate و کاشی های Deepslate همچنین می توانند در انواع ترک خورده آنها ذوب شوند. دوباره قابل ذوب شدن در لایه های عمیق است.

  سنگ معدن مس

  به صورت تصادفی در زیر زمین و به صورت حباب های کوچک تولید می کند. سنگ معدن مس بین سطح 0 و 64 به طور یکنواخت تولید می شود. هنگام استخراج ، مس خام می ریزد. قابل ذوب شدن در شمش مس است.

  Cut Copper

  می توان انواع پله و دال را ایجاد کرد. با گذشت زمان اکسید شده و تغییر بافت می دهد. با ترکیب آن با یک لانه زنبوری و ایجاد مس برش مومی می توان از اکسید شدن آن جلوگیری کرد. در کل 7 نوع وجود دارد.

  برش دال مس

  اکسید شده و با گذشت زمان تغییر بافت می دهد. با ترکیب آن با یک لانه زنبوری و ایجاد یک ورق مس برش خورده می توان از اکسید شدن آن جلوگیری کرد. در کل 7 نوع وجود دارد.

  برش پله های مسی

  با گذشت زمان اکسید شده و تغییر بافت می دهد. با ترکیب آن با یک لانه زنبوری و ایجاد پله های برش دار مومی می توان از اکسید شدن آن جلوگیری کرد. در کل 7 نوع وجود دارد.

  Deepslate

  سنگ خاکستری تیره که به صورت حباب هایی بین ارتفاع 0 تا 16 تولید می شود. ارزش سختی آن از سنگ بیشتر است اما می توان آن را با هر کلنگ استخراج کرد. قطره های عمیق سنگفرش هنگام استخراج فقط با کلنگ Silk Touch قابل تهیه است. در کل 19 نوع وجود دارد ، از جمله سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ فرش سنگ تراش سنگ فرش سنگ تراش سنگ فرش کاشی دیوار سنگ تراش سنگ فرش کاشی آجر کاشی ورق سنگ تراش سنگ فرش کاشی دیواره سنگ فرش کاشی فرفری سنگ تراش عمیق خرد شده

  سنگ معدن عمیق

  انواع مختلف سنگ معدن از جمله آهن ، طلا ، مس ، ذغال سنگ ، الماس ، سنگ سرخ ، زمرد و سنگ لاجورد را اضافه کرد. دو برابر سنگ معدن های معمولی طول می کشد. دارای بافت کاشی عمیق جایگزین بافت طبیعی سنگ است. از سنگ معدنهایی که در لایه های عمیق تولید می شوند ، استفاده می کند. مانند سنگ معدن های معمولی می تواند در دستورالعمل های انفجار و ذوب استفاده شود. این دستور العمل ها را می توان در کتاب دستورالعمل با سنگ معدن های عمیق نیز باز کرد.

  Dripleaf

  به نهادی اجازه می دهد تا 1.5 ثانیه قبل از آنکه موجودیت از آن عبور کند ، روی آن بماند. شیب در 3 مرحله اتفاق می افتد: ناپایدار ، جزئی و کامل. این موارد را می توان در منوی اشکال زدایی F3 مشاهده کرد. همه مراحل جامد هستند ، به جز مرحله کامل ، که در هنگام سقوط بازیکن است. وقتی هیچ کس روی آن نایستد ، در هیچ مرحله ای تنظیم نمی شود. شیب همچنین می تواند با اصابت گلوله به گیاه تحریک شود. با تغذیه آن با سنگ قرمز می توان از شیب جلوگیری کرد ، اما هنوز هم با یک پرتابه به آن کج می شود. در دو اندازه کوچک و بزرگ ارائه می شود. کوچک را می توان از کنجاله استخوان استفاده کرد تا به بزرگ تبدیل شود. قطره چکان کوچک را فقط با قیچی می توان بدست آورد (در غیر این صورت شکسته می شود) و می توان آن را روی بلوک های سفالی یا خزه ای یا زیر آب روی بلوک های سفالی و خاکی کاشت. قطره چاله بزرگ را می توان با هر وسیله ای یا دستی تهیه کرد و می توان آن را روی بلوک های چمن ، خاک و خزه کاشت. هر دو اندازه را می توان در داخل غارهای سرسبز یافت که در حال حاضر فقط از طریق بیوم منفرد ، غارها یا جزایر شناور از انواع جهان قابل دسترسی هستند. این برای زنده ماندن از طریق تاجر سرگردان در دسترس است.

  بلوک Dripstone

  بلوک تزئینی. به نظر می رسد از مواد مشابه استالاکتیت و استالاگمیت ساخته شده اما به صورت مکعب کامل ساخته شده است. عمدتا در بیوم غارهای قطره سنگ تولید می شود ، که در حال حاضر فقط از طریق بیوم منفرد ، غارها یا جزایر شناور در دسترس است. خوشه های قطره چکان را به ندرت در غارهای معمولی می توان یافت. از 4 قطره سنگ نوک قابل ساخت است.

  قاب آیتم را براق کنید

  موجودیت های قابل مکانی که به نظر می رسد درخشان هستند. سطح نور را تحت تأثیر قرار ندهید ، اما به نظر می رسد که خود روشن است. وسایل قرار داده شده در داخل نیز می درخشند. ساخته شده با استفاده از یک قاب مورد و یک کیسه جوهر براق. شامل برنامه برای نقشه ها.

  Glow Lichen

  منبع نوری طبیعی که به ندرت در غارها یافت می شود و در هر صورت از بلوک رشد می کند. دارای سطح نور 7 است. با قیچی بدست می آید ، در غیر این صورت می شکند. به طور طبیعی گسترش نمی یابد ، اگر چه می توان از کنجاله استخوان برای پخش آن به صورت افقی (یا به صورت عمودی در کنار یک بلوک) استفاده کرد. به فضاهای مجاور گسترش می یابد ، تا 4. قابل آبگیری است. برخلاف انگور ، در زیر آب ظاهر نمی شود و قابل صعود نیست. حداکثر 6 را می توان در همان فضای بلوک قرار داد و در یک بلوک ادغام شد.

  حلق آویز

  بلوک های تزئینی که فقط در قسمت زیرین یک بلوک قابل قرار دادن است. با قیچی به دست می آید ، در غیر این صورت شکسته می شود. با استفاده از کج بیل روی خاک ریشه دار می توان آن را به خاک معمولی تبدیل کرد.

  صفحه عمیق آلوده

  نوع آلوده به صفحه عمیق. هنگام استخراج یک ماهی نقره تخم ریزی کنید.

  نور

  منبع جدیدی از نور که قابل آب است و در اصل از نسخه Bedrock Edition تهیه شده است. فقط با دستوراتی مانند / دادن در دسترس است. مانند هوا رفتار می کند و فقط در هنگام نگه داشتن مورد قابل مشاهده است ، مانند موانع. برخلاف موانع ، بلوک های نوری فقط در هنگام نگه داشتن مورد می توانند هدف قرار بگیرند. سطح نوری که از آن ساطع می شود را می توان با تعامل با آن تغییر داد.

  رعد و برق

  با 3 شمش مس ساخته می شود. صاعقه در شعاع 32 بلوکی به میله برق منتقل می شود. در اثر صاعقه کاملاً سفید می شود. در صورت برخورد صاعقه ، سیگنال سنگ سرخ را با قدرت 15 می دهد. می توان مستقیماً با پرتاب سه گانه با Channeling به سمت آن در هنگام رعد و برق فعال شود ، اگرچه این سیگنال سنگ قرمز تولید نمی کند.

  بلوک خزه

  بلوک مات با بافت چمن مانند از هر طرف. برای رشد علف ، چمن بلند ، فرش خزه ، و هر دو نوع آزالیا روی آن و در مجاورت آن می توان با کنجاله استخوان بارور شد. می توان آن را با کنجاله استخوان بارور کرد تا در سطح سنگ ها رشد کند (گسترش یابد) ، اما نه سطوح چمن. در صورت هل دادن توسط پیستون یا پیستون چسبناک ، خراب می شود. می توان با آجرهای سنگ فرش یا سنگهای سنگی ترکیب کرد و نسخه های خزه ای آن بلوک ها را ساخت. علاوه بر بلوک های خزه ، می توان از تاک نیز استفاده کرد. هر دو محور و زمینی ابزار مناسبی برای جمع آوری آن هستند. [4] می توان از آن برای کاشت قطره چسب کوچک

  فرش خزه

  بافتی مشابه بلوک خزه ، اما ضخامت یک پیکسل استفاده کرد. می توان آن را با بلوک خزه ساخت و یا با استفاده از کنجاله استخوان به آنها بدست آورد.

  قطره چسب دار

  را می توان روی سقف قرار داد تا یک استالاکتیت ایجاد کند یا در بالای یک بلوک برای ایجاد یک استالاگمیت قرار گیرد. با ترکیب می توان استالاکتیت ها و استالاگمیت های طولانی تری ایجاد کرد. ترانزیت های پرت شده سنگ قطره نوک تیز را می شکنند. آنها همچنین وقتی تحت فشار مستقیم پیستون قرار می گیرند یا می شوند ، می شکنند. استالاگمیت ها اگر به چیزی در زیر متصل نشوند ، می شکنند. استالاگمیت ها بیش از آسیب های طبیعی سقوط به موجوداتی که روی آنها قرار می گیرند آسیب می رسانند. خسارت نسبت به قد است: به عنوان مثال ، پریدن روی استالاگمیت 2 damage خسارت وارد می کند ، و سقوط از 3 بلوک 8 آسیب می رساند. در صورت عدم پشتیبانی ، استالاکتیت ها می توانند سقوط کرده یا بشکنند و در اثر ضربه از هم بپاشند و به موجوداتی که در آن قرار می گیرند آسیب برسانند. خسارت نسبت به ارتفاع است: به عنوان مثال ، یک سقوط از 2 بلوک 2 damage خسارت وارد می کند ، و یک سقوط از 3 بلوک 4 آسیب می رساند. آنها در صورت قرار دادن یک منبع منبع در بالای استالاکتیت ، آب یا گدازه را درون دیگها می ریزند و به تدریج دیگ را پر می کنند. آب حتی بدون آب بالاتر از بلوک می چکد (همانند گدازه در هلند) اما این اثر به تنهایی دیگ را پر نمی کند.

  برف پودری

  نوع برفی ، موجوداتی که از بالای آن عبور می کنند در آن فرو می روند. چکمه های چرمی را می توان برای جلوگیری از غرق شدن موجودات در بلوک های برفی پودری استفاده کرد. بازیکنان هنوز هم می توانند با چکمه های چرمی برای پایین آمدن خم شوند. پوشیدن چکمه های چرمی همچنین اجازه می دهد تا برف پودر مانند آب یا داربست "صعود" شود. آنها همچنین هنگام فرود روی برف پودر از آسیب سقوط جلوگیری می کنند. زره اسب چرمی همچنین از اسب در برابر آسیب یخ زدگی محافظت می کند. هنگامی که داخل بلوک برف پودری قرار می گیرید ، یک ویترین مات در اطراف صفحه پخش کننده ظاهر می شود و هر موجودی (به استثنای ولگردها ، خرس های قطبی و گل برف) در داخل پس از مدت کوتاهی شروع به یخ زدن و آسیب می کند. پوشیدن هر تکه زره چرمی جلوی یخ زدگی را می گیرد. قابل جمع آوری و قرار دادن با یک سطل است. اشخاصی که در آتش سوزی هستند هنگام برخورد برف پودر را ذوب می کنند.

  خاک ریشه دار

  یک بلوک تزئینی مانند خاک و ریشه بر روی بافت آن. مشابه خاک درشت ، نه میسلیوم و نه علف به آن سرایت نمی کنند. استفاده از پودر استخوان در هر طرف باعث رشد ریشه های آویزان در زیر می شود.

  سنسور Sculk

  یک جز red سنگ قرمز است که ارتعاشات را تشخیص می دهد. در حال حاضر ، به طور طبیعی تولید نمی شود ، فقط از طریق دستوراتی مانند / در دسترس است ، اما تولید نسخه طبیعی برای نسخه های آینده در نظر گرفته شده است. ارتعاشاتی مانند قرار دادن بلوک ، قدم ها و گلوله ها را حس می کند و یک سیگنال سنگ قرمز از خود ساطع می کند. ارتعاش (بافت) JE1 BE1.gif با احساس لرزش در نزدیکی ، ذرات منتشر می کند. مقایسه کننده ای که به آن متصل است ، قدرت سیگنال متفاوتی را براساس آنچه باعث ایجاد سیگنال شده است ، ساطع می کند. هوای محیط مانند باران را تشخیص نمی دهد. بلوک های پشمی بین سنسور و علت صدا از تشخیص صدا توسط سنسور جلوگیری می کند.

  بازالت صاف

  نوع بازالت که لایه خارجی ژئودهای آمتیست را تشکیل می دهد. با ذوب بازالت می توان به دست آورد.

  شکوفه اسپور

  فقط در جهان خلاق یا بوفه / سفارشی با بیوم غارهای سرسبز در حال حاضر استفاده نشده است فقط در زیر یک بلوک قابل قرار دادن است. با باز شدن ذرات سبز را به سمت پایین می فرستد. ذرات در هوای اطراف بلوک ظاهر می شوند.

  Tented Glass

  نوع مشکی شیشه ای که برای پخش کننده ها شفاف است ، اما اجازه عبور نور نمی دهد. می توان با 4 خرده ریز آمتیست و یک بلوک شیشه ای ساخت. از شیشه های رنگی نمی توان برای ساخت شیشه های رنگی استفاده کرد. برخلاف شیشه ، اگر بدون Silk Touch یا حتی با دست استخراج شود ، خود را رها می کند. توف یک سنگ مایل به خاکستری عمیق است که به صورت حباب هایی بین سطح 0 تا 16 تولید می شود. مقدار کاهش یافته را می توان با افسون Fortune افزایش داد. می تواند برای ساخت شیشه های رنگی ، بلوک های آمتیست و عینک های اسپای استفاده شود.

  سطل Axolotl

  با استفاده از یک سطل آب روی اکسولوتل ، مشابه ماهی بدست می آید. می تواند برای حمل و تخلیه آکسولوتل ها ، به طور مشابه ماهی نیز استفاده شود.

  بسته نرم افزاری

  فقط از طریق دستوراتی مانند / give در دسترس است که برای ذخیره سایر موارد (به غیر از جعبه های shulker) در داخل آن استفاده می شود. می تواند فقط یک دسته از موارد را در خود نگه دارد ، اما قادر است انواع مختلفی از وسایل را در داخل خود نگه دارد. مواردی که پشته های کوچکتر دارند ، مانند مرواریدهای اندر ، فضای بیشتری را در یک بسته نرم افزاری اشغال می کنند و موارد غیرقابل انباشت کل بسته نرم افزاری را اشغال می کنند. محتویات بسته را می توانید با فشار دادن استفاده در حالی که آن را نگه داشته اید ، باز کنید و کل محتوای آن را به جهان پرتاب کنید. هنگامی که به عنوان موجودی نابود می شود ، مواردی را که در حال حاضر دارد نیز رها می کند. با کلیک راست روی یک بسته نرم افزاری در موجودی ، یک مورد از مجموعه بسته می شود. بازیکن هنگام داشتن یک بسته نرم افزاری موجودی ، یک آموزش را دریافت می کند. حتی اگر بسته ها قابل انباشته نباشند ، بسته ها می توانند تو در تو قرار بگیرند. می تواند حداکثر 16 بسته را در خود جای دهد. فقط بسته های خالی را می توان بدون استفاده از دستورات در بسته های دیگر قرار داد. هنگام قرار گرفتن در بالای آن ، دارای رابط کاربری گرافیکی است. هنگام قرار گرفتن در بالای صفحه ، موارد موجود در اسلات موجودی GUI خود را نشان می دهد ، همچنین پر بودن به عنوان یک عدد را نشان می دهد. توجه: بسته های نرم افزاری می توانند هر مقدار از هر مورد را در صورت افزودن با استفاده از دستورات در خود نگه دارند.

  شمش مس

  با ذوب مس خام یا سنگ مس بدست می آید. برای ساخت بلوک های مسی ، میله های برق ، و عینک های دیدنی استفاده می شود.

  توت براق

  می توان آن را خورد ، بازیابی 2 (). روی انگور غار رشد کنید. انگورها پس از برداشت ، درخشش توت خود را از دست می دهند.

  Glow Ink Sac

  Dropped by glow squids when killed. Can be used to craft glow item frames. Can be used to make text glow on signs.

  Powder Snow Bucket

  Obtained by using a bucket on powder snow. Can be used to place a powder snow block wherever it is used, or can be used to fill cauldrons with powder snow.

  Raw Copper

  Drops from copper ore when mined with a stone pickaxe or higher without Silk Touch. Can be smelted into copper ingots.

  Raw Gold

  Drops from gold ore when mined with a iron pickaxe or higher without Silk Touch. Can be smelted into gold ingots. Piglins attempt to pick up raw gold.

  Raw Iron

  Drops from iron ore when mined with a stone pickaxe or higher without Silk Touch. Can be smelted into iron ingots.

  Spawn Eggs

  Added Axolotl spawn egg. Added Goat spawn egg. Added Glow Squid spawn egg.

  Spyglass

  Crafted with 2 copper ingots and an amethyst shard. When used, it zooms in on wherever the player is looking but limits their view to a square. The scope texture is a glass square with a copper border. The overlay that limits the view can be removed with a resource pack or by pressing F1. There is a unique animation for using the spyglass, which is visible in a third-person perspective or by another player.

  Mobs

  Axolotl

  Can only spawn in complete darkness and where there's a natural stone block less than 5 blocks below the spawning space. The first amphibian added to Minecraft. Dry out and start taking damage after 5 minutes of being out of water. Can be caught using a water bucket, like fish. Can be bred using buckets of tropical fish. Come in five different colors (leucistic, yellow, brown, white, and blue, with blue being the rarest). Blue axolotls are very rare, with a 1⁄1200 chance of spawning. Plays dead when damaged on water, receiving Regeneration I. This regeneration ability is likely based on how real axolotls can regrow lost limbs. Attacks drowned, guardians, elder guardians, squids, glow squids and fish, dealing 2♥ damage. They have a two-minute cooldown after hunting non-hostile targets such as fish and squids. They prioritise attacking hostile mobs over passive ones. If a player kills a mob an axolotl is in combat with, the player gets a Regeneration I effect and is rid of Mining Fatigue, if they had it.

  Goat

  Spawns in mountain biomes. Currently a place holder until the new mountains are added. Can jump higher than other mobs to avoid obstacles, up to 10 blocks high. Takes reduced fall damage. Avoids powder snow by jumping over it. Can be bred with wheat to produce a baby goat. A bucket can be used on them to get milk. Do not drop anything. They have a 2% chance of spawning as a screaming goat, which are more hostile and make different noises.

  Glow Squid

  Originates from the mob of the same name in Minecraft Earth. Underwater mob that behaves like a regular squid. Can only spawn in complete darkness and where there's a natural stone block less than 5 blocks below the spawning space. Is attacked by axolotls without provocation. Drops glow ink sacs when killed. Does not affect the light level, but appears as if lit up. Glows in the same way that magma cube cores, vexes, blazes and the eyes of spiders, drowned, and endermen do. Stops glowing for a short time and swims away quickly after taking damage.

  World generation

  Amethyst Geodes

  A new feature found uncommonly underground (can rarely appear exposed to the surface close to sea level). Contains blocks of amethyst and budding amethyst blocks, which are encased in a shell of calcite and smooth basalt. Also generates with a small air pocket nearby that may open into the geode. Generates between Y=70 and y=0. Overrides standard caves and ravines, but is overridden by abandoned mineshafts. Currently has a high generation rate, presumably for testing purposes as with ruined portals in the 1.16 snapshots.

  Azalea Tree

  Generate above lush caves, either on the surface or underground. Lush caves do not generate in normal worlds. Consist of azalea leaves (both variants), oak logs and rooted dirt. Biomes

  Dripstone Caves

  Currently available only in buffet or custom worlds, as cave biomes were delayed to 1.18. Contains pointed dripstone (both stalactites and stalagmites) and dripstone blocks. Dripstone clusters are abundant here, often forming pillars.

  Lush Caves

  Currently available only in buffet or custom worlds, as cave biomes were delayed to 1.18. Contain moss, moss carpet, spore blossom, glow berry vines, big dripleaf and small dripleaf. Moss covers the ceilings and floors. Axolotls can spawn here. Clay pools generate inside.

  Gameplay

  Death messages

  Added 6 new death messages: " froze to death" " was frozen to death by " " was skewered by a falling stalactite" " was skewered by a falling stalactite whilst fighting " " was impaled on a stalagmite" " was impaled on a stalagmite whilst fighting "

  Loot tables

  New condition: value_check Checks range of value. Parameters: value – see "New value providers" section (currently combination of random generators and score) range – min/max range New functions: set_enchantments Modifies enchantments on item. Parameters: enchantments – map of enchantment id to level value (can be score or random number) add – if true, change is relative to current level. If false, level is replaced with current value (default behavior) set_banner_pattern Sets tags needed for banner patterns. Parameters: patterns - list of pattern objects: pattern - name of pattern (square_bottom_left, bricks, etc.) color - name of color (light_gray, etc.) append - if true, new elements are appended to existing ones instead of replacing New value providers: score Returns scaled scoreboard value. Parameters: score – scoreboard name target – same as target in score predicate scale – scaling factor (float)

  Fixes

  302 issues fixed

  MC-610 – Grass / Flowers / Snow are placed incorrectly in newly created chunks. MC-1483 – Snow covered grass/podzol/mycelium block side texture does not match original block. MC-2490 – TNT animation ends at 80 ticks, ignores fuse length changes. MC-3366 – End portal appears transparent from below. MC-3587 – Last use of an anvil causes player to drop their item. MC-3615 – Lava and water are completely transparent at certain height levels. MC-8017 – Arrows and tridents are not being slowed down by webs but eggs and snowballs are MC-9591 – Players are able to create ghost lily pads. MC-12363 – Lava / water / powder snow bucket desync when using it while rapidly turning. MC-18880 – The Absorption effect has no texture for poison/wither hearts (appears empty instead). MC-19690 – Reducing maxHealth / max_health can cause fake death. MC-29318 – Client misses inventory updates while player is manipulating items - causes invisible items. MC-29522 – stat.playOneMinute adds a value of 1 every tick. MC-32452 – Fog generates only in the centre of the screen. MC-46650 – When flying through blocks in spectator mode in F5, the camera zooms in and out a lot. MC-53518 – Endermen don't attack endermites spawned using spawn eggs or /summon. MC-55775 – Statistics screen sometimes doesn't show up to date information. MC-66587 – Lag spike while loading player head textures/player skins. MC-68129 – Smooth lighting doesn't work properly underwater. MC-70738 – Killing guardian with lava does not give cooked fish. MC-70850 – False negatives during occlusion culling. MC-71530 – Spectators can't see through lava. MC-73104 – Server address field editing bug. MC-79888 – Beacon beam can be seen when you have blindness effect. MC-80468 – Inconsistency between block names. MC-84121 – Shape of glow effect is based on mob's base layer. MC-85967 – Vines placed without a support block using /setblock cannot be interacted with. MC-86645 – Scroll bar goes higher than chat overlay. MC-87019 – Only visible slots are updated clientside when you are inside an inventory. MC-89880 – Spawner with weight 0 crashes the game. MC-91522 – Shulker rendering position desync and generates ghost shulker when destroying shulker-ridden boat or minecart. MC-92349 – Players cannot tempt animals with food while other players are closer to the animal. MC-92867 – Setting JSON text value to null throws exceptions and crashes. MC-93243 – Fog Rendering On AMD Graphics Cards & Integrated Graphics. MC-96114 – Shulker can lift up mobs. MC-96322 – Shulkers are unable to attack from boat. MC-98219 – Experience orbs follow dead players. MC-99098 – Shulker open and close hitbox is not updated, when they ride boat, minecart or mobs. MC-99259 – The wither health bar doesn't go up during spawn. MC-102220 – Barrier Blocks are not shown when "Show Invisible Blocks" is selected in Save Structure Blocks. MC-102269 – Polar bears drop raw fish instead of cooked fish when killed with fire or lava. MC-103430 – Vines breaking too slow (enchanted shears). MC-104897 – End crystals placed on exit portals generated before 1.9 do not respawn the ender dragon. MC-105035 – Floating mineshafts generating incorrectly in shade. MC-105080 – Ender Dragon is respawned if all Exit End Portal blocks are removed / legacy scanning is done for worlds with new dragon fight. MC-105344 – Shulkers in boats and minecarts do not sit up if previousely attached to blocks sideways. MC-106417 – Shulkers can be pushed outside of the world border by a piston. MC-106690 – Servers sends SPacketMaps packets even if the map data did not change. MC-108469 – Chunk-wise entity lists often don't get updated correctly (entities disappear). MC-108636 – There are a number of unused texture files. MC-108717 – Shulkers cannot be pushed back. MC-110903 – Cannot remove horse saddle using /replaceitem. MC-111196 – Using a monster spawner to spawn shulkers spawns white shulkers. MC-111534 – The firework rocket use statistic doesn't count rockets used for elytra boosting. MC-112147 – Lava burning items or XP orbs sound muted when "Friendly Creatures" slider is turned off. MC-113177 – Shulkers cannot be pushed inside non-solid blocks. MC-114796 – Overworld nether portals outside of the world border (up to ~128m from the border) are considered valid. MC-117653 – Recipes and advancements are not granted while most GUIs are open. MC-118757 – Increasing Game State Rain Level values make the game increasingly laggier and distorts UI. MC-119051 – Random transparent line in shulker box GUI texture. MC-121897 – Gaps in an animation's used frames throws ArrayIndexOutOfBoundsException. MC-123587 – Kicked from the game when reaching y levels over 30,000,000. MC-124109 – Horses glitched with glowing effect. MC-124667 – Air can be used in custom recipes, causing a crash. MC-125858 – Grass / flowers / snow / trees are placed incorrectly in Superflat World. MC-126997 – Undyed shulker box still uses cauldron's water when right clicking. MC-127201 – /replaceitem makes quite an obnoxious sound, which is not heard by the person whose items are being replaced. MC-127692 – Experience build up in furnace when using a hopper, which can cause severe lag. MC-130098 – Debug world spawns player at y=2 instead at y=70 where all the blocks are. MC-130449 – Cartographer villager freezes or crashes the game when unlocking explorer maps. MC-130584 – When a structure loads, water sources in the structure spread into waterloggable blocks. MC-131564 – Models that have locked uv in blockstates ignore texture rotation. MC-133691 – Blocks cannot be placed normally on a full cauldron. MC-135552 – Dead entities are saved to chunk. MC-135561 – Failed to create OpenGL context on some Linux systems with Nvidia driver. MC-136497 – XP orbs causing severe lag. MC-136560 – minecraft.used:minecraft.elytra not functioning. MC-136647 – Leads don't work with Squids. MC-136681 – Debug Stick use statistic increases when not allowed to use it. MC-136776 – Some NBT tags are not kept when fish or axolotl mobs are caught in water buckets. MC-137452 – Bamboo grows in lots of inappropriate places in Bamboo Jungles. MC-139265 – Shulkers do not teleport correctly when going through a portal. MC-141034 – taiga_fisher_cottage_1 is filled with water. MC-142711 – Baby turtles take damage when pushed against ceiling. MC-143732 – Undead mobs that are halfway in sand blocks don't burn in daylight. MC-143821 – Using empty map in Creative mode can create additional map with ID 0. MC-145501 – Librarian and zombie librarian torso top texture is incorrect. MC-147589 – Vines no longer randomly generate in jungles. MC-147729 – Crafting via the recipe book can delete items if picking up items while crafting. MC-148432 – Sound spam while in water and lava at the same time. MC-148809 – Structure block data length limited to 12. MC-149495 – Pufferfish triggers tripwire without colliding with it upon reloading the game. MC-149777 – Crash when loading world: java.util.ConcurrentModificationException when using Java 11 or above. MC-149799 – When a crossbow is loaded and in the offhand, you do not see it anymore if you carry an item in the main hand. MC-150054 – Spectral arrow texture on item and entity aren't consistent. MC-150784 – Brewing Stand bottle outline incorrect. MC-151270 – Teleporting an entity from another dimension can cause UUID duplication in entity sections. MC-152265 – Starting server outputs "unable to resolve BlockEntity for ItemStack" errors. MC-153254 – Baby zombies/piglins take damage when pushed against ceiling by bubble columns. MC-154006 – Overworld wood signs use the outdated wood texture on all sides. MC-154094 – Lectern running /clear turns items into ghost items. MC-156109 – Turtles do not follow players in Creative mode holding seagrass. MC-157116 – Food that is plantable counts towards using when right clicked on the ground. MC-158466 – Server Crash (Exception ticking world: ConcurrentModificationException). MC-160195 – Jungle door inventory texture is outdated. MC-160388 – Painting back texture has not been updated with the texture update. MC-160994 – Blocks broken by pistons do not display breaking particles. MC-161334 – Shulker boxes cannot be opened if next to a shulker mob. MC-161592 – Entities lose their scores when switching dimensions MC-162910 – Additional map is created when using an empty map in Creative in a newly created world. MC-162953 – NativeImage bounds checks are incorrect. MC-163673 – Baby husks, piglins, zombies, zombie villagers, and zombified piglins take damage when jumping into a space with a solid block above it. MC-163945 – Intersecting structures can create corrupted block entities (spawner / chest). MC-165208 – Text and other UI elements are completely black when being affected by night vision and the void/blindness simultaneously. MC-165846 – Pufferfish can take suffocation damage when bloating. MC-165924 – Snow particles render darker / almost transparent if the block light level is 7 or more. MC-166187 – Some mobs still try to hit players in Peaceful. MC-167853 – Observer doesn't detect when a grass block changes to dirt if a tree grows on top. MC-167977 – Podzol generated from giant spruce trees is not snowy if it has snow above it. MC-168398 – Guardian beam is darker. MC-168900 – Shulkers teleport with original dimension coordinates after passing through portals. MC-169717 – Blocks in recipe book groups are rendered in front of item tooltips. MC-169900 – Incorrect jigsaw setting in snowy_small_house_8. MC-169945 – Skeletons do not burn in minecarts while being exposed to daylight. MC-170443 – Banner copying recipe ignores existence of other items in crafting grid. MC-170653 – Fireworks fired from a dispenser get stuck in the air when removing the block they crashed into. MC-170659 – Loss of precision in entity_scores conditions. MC-171852 – Putting item in a spectator's hand plays sound "Gear equips" for other players. MC-172304 – Piglins, piglin brutes, hoglins, zoglins and axolotls can attack their own teammates. MC-172362 – Lava item burning sound does not play sometimes. MC-172466 – Entities misaligning when growing up. MC-173745 – Lower part of end gateway block beam renders incorrectly. MC-173834 – Glowing damaged iron golem outline shows cracks. MC-174685 – Drowned arm texture is reversed by the model. MC-174701 – Leash knot sound effect plays when loading singleplayer world. MC-174876 – Shulker spawn egg spawns shulker inside soul sand, snow layers, farmland, grass path and honey block. MC-175959 – One door is open in taiga_shepherds_house_1. MC-175964 – Setblock command run by book in lectern to clear inventory run in command block causes ghost items. MC-176614 – Swimming and doing certain actions make the player look very odd/does not have animations for swimming + doing certain actions. MC-176615 – It is possible to destroy netherite items with lava by putting them inside a container. MC-177539 – When flattening a grass block into a path immediately after the grass block grows from dirt, the shovel sound doesn't play. MC-177622 – One log in taiga_butcher_shop_1 seems to be misrotated - causing the side roof to look asymmetrical. MC-177624 – Entrance in snowy_medium_house_2 is asymmetrical. MC-177630 – Infested Stone blocks are mined instantly with silk touch. MC-179116 – Burning item sound ignores lava hitbox level. MC-180529 – TrueType fonts crash on Intel Graphics. MC-181889 – Equipping sound plays when mobs picking up non-armor items. MC-182455 – Entity shadow texture glitching with resource pack. MC-182954 – "block.minecraft.banner.base." displays raw translation string (is untranslated). MC-183067 – Shulkers can push marker armour stands. MC-183540 – Ancient debris is not grouped together with other ores in the Creative inventory. MC-183547 – Stone and polished blackstone buttons/pressure plates are located at opposite ends of the spectrum of buttons in the Creative inventory despite being identical in behaviour. MC-183771 – Gamemode switcher icons in the F3+F4 menu are not centered. MC-183884 – Shulkers are afraid of being next to another shulker. MC-183917 – Min and max are both required in entity_scores condition. MC-185357 – Removing a plant from a flower pot still plays generic armor equipping sound/shows Gear equips in subtitles. MC-185359 – Using a bucket in Survival mode still plays generic armor equipping sound/shows Gear equips in subtitles. MC-185360 – Milking a mooshroom for stew still plays armor equip sound/shows Gear equips subtitle. MC-185605 – Kelp generates on top of magma blocks. MC-186172 – Shulkers open into blocks when unable to teleport. MC-186864 – Leather armour can appear white. MC-186879 – Standing in fire and water spams the extinguish sound. MC-187544 – 'Cover Me With Diamonds' advancement improperly capitalized. MC-187664 – World border uses float to determine its size, making some border sizes inaccessible, and cannot be set to 30 million or beyond. MC-188044 – Using a banner on a filled cauldron plays hand animation. MC-188448 – Food pops off of campfire when extinguished. MC-189336 – Shifting around servers in the server list crashes the game (ArrayIndexOutOfBoundsException) MC-189482 – LAN World screen buttons are selected in the wrong order when using Tab ↹. MC-189535 – Catching a fish in a bucket on creative mode doesn't give player new bucket. MC-189565 – Some entities do not render inside of spawners and producing error log spam in console, potentially causing lag. MC-189885 – New byte previousGamemode is read incorrectly. MC-190128 – Using a flint and steel to ingite TNT is not tracked by the in-game stats. MC-190454 – Desync when a player rides a horse riding another mob, and that mob dies. MC-190677 – Shulkers are not aligned to the grid for a split second after being spawned in. MC-190774 – Stonecutter saw spins both ways simultaneously. MC-190896 – Lag when opening a shipwreck chest containing buried treasure map. MC-191338 – Name color for Minecart with Command Block is incorrect. MC-191714 – Player is dismounted when standing on farmland while riding a horse/boat while the farmland turns to dirt, causing a desync. MC-192591 – Name color for Structure Void is incorrect. MC-192594 – plains_stable_1 misplaced blocks. MC-192629 – plains_stable_2 misplaced blocks. MC-192876 – Misplaced trapdoor on taiga_decoration_6. MC-192879 – Wall incorrectly placed on certain taiga houses. MC-192889 – When placing certain heads or putting them in entities' head slot the game stutters. MC-192930 – Zombies picking up items play the gear equipping sound and subtitle. MC-193071 – Eating food items that return empty containers still play gear equipping sound. MC-193386 – Shulkers spawned attached to the groud attaches themselves to a wall after another shulker is spawned. MC-194089 – Shulkers at some Y positions refuse to get a Peek value. MC-194183 – Some experience points do not go towards Mending repair, even if the Mending gear is not fully repaired. MC-194675 – While spectating a creeper, enderman, spider or cave spider, UI elements are rendered completely white. MC-194685 – Collecting water from cauldrons with glass bottles in Creative mode is still inconsistent. MC-194686 – Collecting water from cauldrons with buckets in Creative mode is still inconsistent. MC-195125 – plains_animal_pen_1 misplaced block. MC-195126 – plains_animal_pen_3 misplaced blocks. MC-195351 – Comparator in compare mode can schedule unneeded tileticks. MC-195461 – The upper part of potted cactus/bamboo texture is not visible if there is a half block above it. MC-195640 – Suspicious stew inedible with full hunger. MC-195806 – Smoker's top and bottom textures have inconsistently colored pixels. MC-195827 – datapackFailure.title line in en_us.json file has double spaces between the translation string and the equivalent text. MC-196298 – Arrows fired into the side of bamboo or pointed dripstone never despawn. MC-196425 – "Off" is not completely capitalized for the Distortion Effects and FOV Effects sliders, which is inconsistent with other sliders. MC-196542 – Small cleanup for skylight propagation code. MC-196638 – Placing an armor stand logs warning "Trying to add entity with duplicated UUID". MC-197009 – Referencing empty item tag in recipe can crash client. MC-197073 – Turtles laying eggs on red sand produce normal sand particles. MC-197140 – Jack o'lantern does not come after carved pumpkin in Creative inventory. MC-197179 – Baby piglins that pick up leather do not despawn, cluttering the Nether with unnecessary baby piglins. MC-197276 – Pufferfish gives Poison IV instead of II. MC-197524 – Border chunks do not enforce neighbors to be loaded, causing light updates to get stuck. MC-197561 – Carved pumpkins and jack o'lanterns create swastikas. MC-197616 – Certain custom biome settings cause game to spam "Received invalid biome id: -1" in the console, causing major lag or freeze. MC-197805 – Minecraft crashes every time I try to craft something (caused by BungeeCord or Paper). MC-197883 – Jigsaw Structures causing DataFixer spam. MC-197942 – Leaves change to stone near Lava Pool (Recurrence of MC-48340). MC-197947 – Creative mode player constantly gets extinguished while standing in constant fire in rain, making constant sound. MC-198129 – ReplaceBlobsFeature changed from 1.16.1 to 1.16.2, affecting Basalt Delta generation. MC-198200 – Crash when leaving out processors in a template pool: java.lang.IllegalArgumentException: bound must be positive. MC-198414 – If the angle in /spawnpoint is set to ±infinity, and the player dies, it kicks the player, and upon rejoin crashes the game. MC-198432 – Pufferfish phases through blocks after reloading world. MC-198514 – Creating a Superflat world with nothing but air crashes the game. MC-198535 – time_check predicate condition requires both min and max value. MC-198725 – Crash when clicking "Presets" after setting the Superflat preset with a non-existent biome. MC-198805 – Floating pixel in the tailfin of a guardian/elder guardian. MC-198807 – Making piglins and piglin brutes angry at certain entities (like dropped items) crashes the game. MC-198864 – World border does not render below y0 / above y255. MC-198957 – End Portal Frames change to Stone near Lava Pool. MC-199065 – Zombies that die while on fire do not drop baked potatoes. MC-199237 – Back of ladder is incorrectly mirrored. MC-199239 – Vines appear incorrectly mirrored when viewed from behind. MC-199242 – Texture planes of crop models appear incorrectly mirrored from behind. MC-199356 – chatDelay in options.txt has a space between the colon and the value. MC-199543 – Parity issue: Vine sounds. MC-199988 – When accessing a UI of a structure block from /setblock the texture changes from data to save. MC-200009 – Crash when using a non-mushroom block in a huge mushroom feature's cap. MC-200195 – Boats do not try dismounting the player on land. MC-200696 – Clock's texture does not match the new gold color pallete. MC-200906 – Pufferfish hitbox incorrect when reloading world. MC-201269 – Constantly teleporting player to a phantom crashes the game/kicks the player. MC-201316 – The /give command can create so many items that the game freezes. MC-201748 – Chain model planes are incorrectly mirrored on the rear. MC-201751 – Chain section on lanterns is incorrectly mirrored from behind. MC-201753 – Sea pickle green top sections do not render correctly from behind. MC-201840 – Optional function tags sometimes don't run even when the tag exists. MC-202186 – Houses in Zombie Villages disappear when spawned using /locate. MC-202202 – Servers are unable to prevent a player from dismounting a vehicle, causing a desync. MC-202246 – Drowned navigation causes memory leak/performance degredation. MC-202249 – Angering passive mobs in new nether chunks very far away from previously generated chunks, then entering a nether portal causes server to completely freeze. MC-202543 – Ancient debris comes after netherite block in creative inventory. MC-202760 – area_effect_cloud does not enforce a maximum radius. MC-203131 – Setting the weight in Template Pool to high values will lag world and can cause out of memory error. MC-203300 – Nether Gold Ore is not grouped with Nether Quartz Ore in creative inventory. MC-203373 – Shulker bullet subtitles are not capitalized correctly. MC-203374 – Falling blocks broken by shulkers have a strong directional bias. MC-203397 – Ceiling vines rotate when other vines are placed in the same block space. MC-205477 – Occasional desync when trying to enter/exit a boat while the server is lagging. MC-205735 – Baby cows can suffocate on stairs. MC-205797 – Zoglins attack Marker armor stands and Invisible armor stands MC-206560 – Pufferfish react to Marker armor stands and Invisible armor stands. MC-207125 – Loaded crossbow in offhand does not show breaking block hand animation. MC-207173 – Entering only colons into multiplayer Direct Connection & pressing enter crashes the game. MC-207405 – Nether stars can be blown up while being inside of a bundle/shulker box. MC-208082 – Game stalls when any message is displayed in chat while playing with an expired session. MC-208430 – Minecraft crashes when loading resource pack due to "tessellating block model". MC-208639 – Chiseled Blackstone Recipe unlocks when you get polished blackstone, not polished blackstone slab. MC-209361 – Game crashes upon instantly click-replacing the block underneath a bamboo sapling with another bamboo. MC-209625 – Baby llamas suffocate when below a solid block while standing on top of a carpet. MC-209819 – Server crash when pathfinding to player that is teleporting away. MC-210408 – /spawnpoint allows players to set their spawnpoint to out-of-bounds coordinates, which crashes the game when trying to respawn. MC-210791 – Dropping an item on a shulker launches the item off. MC-211064 – Loading in a TrueTypeFont with an out-of-bounds size crashes the game. MC-212123 – Player lighting is inconsistent in the inventory and appears darker on the front. MC-212291 – Client can dismount vehicles independently from the server, causing a de-sync. MC-213062 – A ruined portal generated in an end portal. MC-214568 – Setting a lectern on fire causes z-fighting. MC-214589 – End gateway exit portals can be set to high coordinates, kicking the player. MC-214629 – FOV decreases when underwater regardless of FOV Effects accessibility setting. MC-214693 – Tripwire texture is not mirrored correctly from behind. MC-214694 – Tripwire which is part of a tripwire hook is not mirrored correctly from behind. MC-214879 – Selecting nothing and pressing Ctrl + C clears clipboard. MC-215534 – Spectating a mob with a shader whilst having a carved pumpkin equipped turns the screen completely white. MC-216227 – Sugar cane item texture is no longer accurate from 13w36a forward. MC-216510 – The world border red effect, affects the brightness of a mob's shader. MC-218112 – SynchedEntityData is using locks incorrectly. MC-218888 – ⇧ Shift Clicking items into inventory prevents the relevant advancement from triggering. MC-218972 – The glowing effect outline omits parts of entities if the entity is invisible. MC-220694 – Name color for knowledge book is incorrect. MC-220698 – The ExplosionPower of ghast fireballs is uncapped, causing a freeze / crash. MC-222189 – Piston lag escalates massively with the total tile entity count. MC-223227 – Floating water caves in caves under the ocean. MC-223322 – Chorus flowers can be broken with projectiles in spawn protection. MC-223552 – Credits not alphabetically ordered. MC-223558 – minecraft.used:minecraft.glass_bottle doesn't increase when taking water from a cauldron using a glass bottle. MC-223563 – minecraft.used:minecraft.glass_bottle doesn't increase when collecting honey from a beehive or bee nest. MC-223602 – Glowing translucent entities often don't merge their outlines with other glowing entities. MC-223638 – minecraft.used:minecraft.shears doesn't increase when carving a pumpkin. MC-223689 – minecraft.used:minecraft.shears doesn't increase when collecting honeycombs from a beehive or bee nest. MC-224778 – Game crashes when there is a block with no facing block state in #wall_corals and a warm ocean tries to generate. MC-225077 – Vines can spread upward to non-full blocks. ادامه مطلب

خبرهای دیگر از بارگیری ها