خبر

 • تک بورد - Firefox 87 محافظت از داده های کاربر را بهبود می بخشد

  Firefox 87 محافظت از داده های کاربر را بهبود می بخشد
  چند ثانیه قبل

  همانطور که در موارد زیر مشاهده می شود: خلاصه ای از برنامه های قابل حمل قابل حمل چه اتفاقی برای Netscape Navigator افتاده است؟ برنامه های ضروری که باید در رایانه شخصی جدیدی که دارای Windows یا macOS است نصب کنید

  Firefox با موتور پیشرفته و پیشرفته ، سرعت خود را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده است. از آنجا که اینترنت منتظر هیچ کس نیست.

  ناب ، ماشین با سرعت متوسط ​​

  موتور جدید Firefox از 30٪ حافظه کمتری نسبت به Chrome استفاده می کند ، بنابراین سایر برنامه ها هنگام مرور کند نمی شوند. اکنون این یک برد-برد است.

  طراحی زیبا و هوشمند

  سلام ، زرق و برق دار! ظاهر زیبا و جدید Firefox با ویژگی های بصری مانند عکسهای صفحه مرورگر و موارد دیگر همراه است.

  برگه جدید

  در چندین سایت جستجو کنید ، صفحات برتر خود را مشاهده کنید و محتوای جدید کشف کنید.

  حریم خصوصی قدرتمند

  شما اطلاعات آنلاین خود را کنترل می کنید. برای مسدود کردن تبلیغات دارای ردیاب برای آرامش خاطر بیشتر Fire و صفحاتی که تا 44٪ سریعتر بارگیری می شوند ، از مرور خصوصی Firefox استفاده کنید.

  به طور کامل مرور کنید

  پشتیبانی غیرانتفاعی Firefox موزیلا ، که از طریق برنامه هایی که از آموزش فنی برای دختران پشتیبانی می کند ، اینترنت را سالم تر نگه می دارد ، باعث ایجاد اعتماد در اخبار واقعی می شود ، به بخش نظرات می پردازد و موارد دیگر.

  کتابخانه

  از همه چیزهایی که می خواهید لذت ببرید " هنگام مرور در یک مکان آسان ، در Firefox ذخیره شده است.

  برنامه های افزودنی

  Firefox را با موارد اضافی مورد علاقه خود شخصی کنید که به شما در انجام کار کمک می کنند.

  مرور موبایل

  به بوک مارک ها ، برگه ها و رمزهای عبور خود در همه دستگاه های خود دسترسی پیدا کنید.

  شناورهای خود را شکل دهید

  اشکال CSS به یک عنصر شناور اجازه می دهد تا جریان محتوای اطراف خود را فراتر از این قسمت قرار دهد. جعبه محدود مستطیل شکل کلاسیک که مجبور به آن شده ایم. به عنوان مثال ، در تصویر بالا و نسخه ی نمایشی پیوند داده شده ، متن به شکل انگور در مقابل حاشیه تصویر در آمده است. خصوصیاتی برای اشکال اساسی تا چند ضلعی های پیچیده وجود دارد.

  از دیروز می توانید در پست جوش ماریناچی در مورد ابزار جدید CSS Shapes اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  قلمهای متغیر اینجا هستند

  بدون عنوان مهم ، من فقط هیجان زده ام! تغییرات قلم OpenType اجازه می دهد تا یک فایل فونت منفرد حاوی چندین نمونه از فونت یکسان باشد ، تفاوت بین نمونه ها را رمزگذاری می کند. سازندگان قلم علاوه بر قرار گرفتن در یک پرونده ، می توانند تعداد محورهای مختلفی را که به توسعه دهندگان امکان کنترل دقیق نحوه ارائه فونت را می دهد ، نشان دهند. اینها می توانند تغییرات استانداردی مانند وزن قلم (وزن قلم 536 مناسب به نظر برسد؟ مشکلی نیست!) یا مواردی که قبلاً هرگز از طریق CSS (x-height! serif-size!) در دسترس نبوده اند. علاوه بر امکانات شیرینی فروشی برای nerds تایپوگرافی ، امکان ارائه یک فایل منفرد با چندین گزینه صرفه جویی در وزن صفحه مهم است. Dan Callahan بسیار عمیق تر در مورد شیوایی که باید پیدا شود و اینکه چگونه Firefox دستکاری این مقادیر جدید جدید را آسان می کند ، عمیق تر می شود.

  دستورات Devtools

  نوار ابزار Developer یک ورودی جایگزین برای بازپخش دستور است جدا از کنسول وب ، ابزارهای توسعه دهنده Firefox. من می گویم "بود" زیرا از Firefox 62 ، آن حذف شده است. یافتن آن همیشه کمی دشوار بود و به اندازه ممکن تبلیغ نمی شد ، اما برخی از دستورات قدرتمند را در خود قرار داده بود. اکثر این دستورات به تدریج به مکان دیگری در devtool منتقل شده اند ، و این در Firefox 62 پیچیده شده است ، بنابراین ما به طور کلی نوار ابزار را حذف کرده ایم.

  یکی از آخرین دستورات منتقل شده ، اسکرین شات است یک نسخه کاربر قدرتمند از دکمه "عکس گرفتن از صفحه" است که در UI devtools موجود است. دستور screenshot اکنون به صورت: screenshot در کنسول وب در دسترس است. به عنوان مثال ، آیا شما تاکنون به صفحه ای با صفحه نمایش با وضوح بالا برای چاپ نیاز داشته اید؟ از طریق دستور می توانید تراکم پیکسلی بالاتری را برای یک عکس از صفحه مشخص کنید:: screenshot --dpr 4

  یک دسته گزینه های دیگر نیز وجود دارد ، مانند تعیین نام پرونده های خروجی ، تأخیرهای ضبط و برش انتخابگر عکسهای صفحه اریک میر یک مقدمه عالی درباره قدرت: تصویر صفحه در وبلاگ خود نوشت ، و این باعث تغییر بازی ضبط صفحه شما می شود.

  موارد جدید:

  خوشحال می شویم اعلام کنیم که Firefox 87 سیاست ارجاع دهنده پیش فرض محکم تر و با حفظ حریم خصوصی را معرفی می کند. از این به بعد ، به طور پیش فرض ، Firefox اطلاعات مربوط به رشته ها را از سرصفحه های ارجاع دهنده کوتاه و پرس و جو می کند تا سایت ها نتوانند به طور تصادفی اطلاعات حساس کاربر را درز کنند. هدر HTTP Referrer (توجه: نام اصلی "HTTP Referrer" است) برای سیگنال دادن به وب سایتی که مکان کاربر را به سرور آن وب سایت "ارجاع" می دهد. به طور دقیق تر ، مرورگرها به طور معمول آدرس کامل سند ارجاع (به طور معمول URL در نوار آدرس) را در هدر HTTP Referrer با تقریباً هر درخواست پیمایش یا زیر منبع (تصویر ، سبک ، اسکریپت) ارسال می کنند. وب سایت ها می توانند از اطلاعات ارجاع دهنده برای بسیاری از موارد کاملاً بی گناه ، از جمله تجزیه و تحلیل ، ورود به سیستم یا بهینه سازی حافظه پنهان استفاده کنند.

  متأسفانه ، سرصفحه ارجاع دهنده HTTP اغلب حاوی داده های کاربر خصوصی است: این می تواند مشخص کند که کاربر چه مقالاتی را مطالعه می کند وب سایت مراجعه کننده ، یا حتی شامل اطلاعات حساب کاربر در وب سایت باشد.

  معرفی خط مشی ارجاع دهنده در مرورگرها در سال 2016-2018 به وب سایت ها اجازه می دهد کنترل بیشتری بر مقادیر مراجعه کننده در سایت خود داشته باشند ، و بنابراین مکانیزمی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران آنها فراهم شده است. با این حال ، اگر وب سایتی هیچ نوع خط مشی مراجعه کننده را تنظیم نکند ، مرورگرهای وب به طور سنتی از استفاده از خط مشی "بدون ارجاع-هنگام-تنزل رتبه" که به هنگام مراجعه به یک مقصد با امنیت کمتر ، ارجاع دهنده را کوتاه می کند (به عنوان مثال ، پیمایش) از https: به http :) اما در غیر این صورت URL کامل شامل مسیر ، و اطلاعات پرس و جو از سند اصلی را به عنوان ارجاع دهنده ارسال می کند.

  یک سیاست جدید برای یک وب در حال تکامل

  The ' خط مشی no-referrer-when-downgrade "یادگاری از وب گذشته است ، زمانی که تصور می شد مرور وب حساس از طریق اتصالات HTTPS رخ می دهد و به همین دلیل نباید اطلاعاتی را در درخواست های HTTP فاش کند. وب امروز بسیار متفاوت به نظر می رسد: وب در مسیر تبدیل شدن به فقط HTTPS است و مرورگرها اقداماتی را برای محدود کردن نشت اطلاعات در وب سایت ها انجام می دهند. زمان آن فرا رسیده است که خط مشی ارجاع پیش فرض خود را مطابق با این اهداف جدید تغییر دهیم.

  Firefox 87 Policy Referrer Policy جدید "խիստ منبع-هنگام-مبدا" اصلاح اطلاعات حساس کاربر مانند مسیر و رشته پرس و جو به از حریم خصوصی محافظت کنید.

  با شروع Firefox 87 ، ما خط مشی ارجاع دهنده پیش فرض را بر روی "strict-origin-when-cross-origin" تنظیم می کنیم که اطلاعات حساس کاربر را که در URL قابل دسترسی هستند کوتاه می کند. همانطور که در مثال بالا نشان داده شده است ، این سیاست جدید دقیق تر برای ارجاع نه تنها اطلاعات مربوط به درخواست هایی را که از HTTPS به HTTP می روند کوتاه می کند ، بلکه اطلاعات مسیر و پرس و جو را برای همه درخواست های متقابل اصلاح می کند. با استفاده از آن به روزرسانی ، Firefox سیاست جدید ارجاع دهنده پیش فرض را برای کلیه درخواستهای پیمایش ، درخواستهای تغییر مسیر یافته و درخواستهای زیرمجموعه (تصویر ، سبک ، اسکریپت) اعمال می کند ، بنابراین به طور قابل توجهی تجربه مرور خصوصی بیشتری را ارائه می دهد.

  اگر شما یک کاربر فایرفاکس ، برای بهره مندی از این تغییر لازم نیست کاری انجام دهید. به محض بروزرسانی خودکار فایرفاکس به نسخه 87 ، خط مشی پیش فرض جدید برای هر وب سایتی که بازدید می کنید اعمال می شود. روش دیگری که Firefox در حال بهبود حریم خصوصی شما است ، گام به گام!

  بیشتر بخوانید

خبرهای دیگر از بارگیری ها