کالی لینوکس با نسخه 2021.3 عرضه می شود و پیشرفت مجازی سازی را ارائه می دهد

کالی لینوکس با بیش از 600 برنامه تست نفوذ ، از جمله nmap (اسکنر پورت) ، Wireshark (یک تجزیه و تحلیل بسته) ، John the Ripper (رمز عبور) ، Aircrack-ng (مجموعه نرم افزاری برای تست نفوذ LAN های بی سیم) از قبل نصب شده است ، Burp suite و OWASP ZAP (هر دو اسکنر امنیتی برنامه وب). لینوکس کالی می تواند بطور طبیعی هنگام نصب بر روی هارد دیسک کامپیوتر اجرا شود ، می تواند از روی یک سی دی زنده یا USB زنده بوت ش

توسط Mati Aharoni و Devon Kearns of Offensive Security از طریق بازنویسی BackTrack ، توزیع قبلی پزشکی قانونی آنها بر اساس اوبونتو توسعه داده شد. سومین توسعه دهنده اصلی رافائل هرتزوگ به عنوان کارشناس Debian به آنها ملحق شد.

کالی لینوکس بر اساس Debian Wheezy ساخته شده است. بیشتر بسته هایی که کالی از آنها استفاده می کند از مخازن دبیان وارد می شود.

کالی لینوکس در یک مکان امن با تعداد کمی از افراد معتمد که مجاز به بسته بندی هستند توسعه داده می شود و هر بسته توسط توسعه دهنده امضا می شود. کالی همچنین دارای هسته سفارشی است که برای تزریق وصله شده است. این در درجه اول به این دلیل اضافه شد که تیم توسعه یافته دریافتند که باید ارزیابی های بی سیم زیادی انجام دهند.

نسخه های بیشتر:

Kali Light ISO 64-bit (2019.4) Kali ISO قابل حمل 32 بیتی (2019.4) Kali LXDE 64 بیتی (2019.4)

موارد جدید:

امروز ما جدیدترین نسخه لینوکس کالی را منتشر کرده ایم ، 2021.3 (ربع شماره 3) ، که اکنون برای بارگیری یا به روزرسانی آماده است.

خلاصه تغییرات از زمان انتشار 2021.2 از ماه ژوئن عبارتند از:

OpenSSL - سازگاری گسترده به طور پیش فرض - به خواندن ادامه دهید منظور از سایت جدید Kali-Tools-به دنبال مراحل Kali-Docs ، Kali-Tools در جلسه تصویر زنده پشتیبانی از VM بهتر را به روز کرده است-به طور پیش فرض از دستگاه خود کپی و جایگذاری و کشیده و رها کنید ابزارهای جدید - از شبیه سازی دشمن ، تا کنترل زیر دامنه گرفته تا حملات Wi -Fi ساعت هوشمند Kali NetHunter - اولین بار در نوع خود ، برای TicHunter Pro KDE 5.21 - دسکتاپ پلاسما نسخه ای دریافت کرد bump

OpenSSL: سازگاری گسترده به طور پیش فرض

از Kali Linux 2021.3 به جلو ، OpenSSL اکنون برای سازگاری گسترده تر پیکربندی شده است تا به کالی اجازه دهد تا آنجا که ممکن است با خدمات بیشتری صحبت کند به این بدان معناست که پروتکل های قدیمی (مانند TLS 1.0 و TLS 1.1) و رمزهای قدیمی به طور پیش فرض فعال هستند. این کار برای افزایش توانایی کالی در مکالمه با سیستم ها و سرورهای قدیمی و منسوخ که هنوز از این پروتکل های قدیمی استفاده می کنند ، انجام می شود. این ممکن است به طور بالقوه گزینه های شما را در سطوح حمله موجود افزایش دهد (اگر هدف شما این خدمات End of Life (EoL) را اجرا کند ، پس از فراموش کردن آنها ، دیگر چه چیزی می تواند کشف شود؟). در حالی که این پیکربندی برای سیستم عامل های عمومی خوب نیست ، این تنظیم برای Kali منطقی است زیرا کاربر را قادر می سازد تا با اهداف بالقوه بیشتری درگیر شده و صحبت کند.

این تنظیم به راحتی قابل تغییر است هر چند از طریق ابزار خط فرمان kali-tweaks. وارد قسمت Hardening شوید و از آنجا می توانید به جای آن OpenSSL را برای حالت Strong Security پیکربندی کنید که از استاندارد مدرن امروزی برای برقراری ارتباط ایمن استفاده می کند.

مجازی سازی: پیشرفت در همه جا

تصویر Kali Live در این چرخه انتشار کمی عشق دریافت کرد! ما سخت تلاش کردیم تا تجربه را برای کسانی که تصویر زنده را در محیط های مجازی اجرا می کنند ، روان تر کنند. ویژگیهای اساسی مانند copy'n'paste و drag'n'drop بین میزبان و مهمان باید در خارج از جعبه کار کنند. و این واقعا برای همه مناسب است: VMware ، VirtualBox ، Hyper-V و QEMU+Spice. آیا کسی را فراموش کردیم؟ یک کلمه در مورد ردیاب اشکال Kali برای ما بنویسید!

در همان خط: پیکربندی Kali برای حالت جلسه پیشرفته Hyper-V بسیار آسان است. تنظیمات kali-tweaks را در ترمینال باز کنید ، Virtualization را انتخاب کنید ، و اگر Kali تحت Hyper-V اجرا می شود ، تنظیماتی را برای فعال کردن حالت جلسه پیشرفته Hyper-V مشاهده خواهید کرد. این کار به سادگی زدن Enter است!

اگر از این ویژگی استفاده می کنید ، حتماً از kali.org/docs/virtualization/install-hyper-v-guest-enhanced-session-mode/ دیدن کنید. چند نکته دیگر است که باید از آنها آگاه باشید.

با تشکر فراوان از شین بنت ، که زمان زیادی را صرف آزمایش این ویژگی کرد ، در تمام مدت بازخورد بسیار مفصلی ارائه داد و حتی در تهیه اسناد به ما کمک کرد. آفرین شین!

بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.