خبر

 • تک بورد - با استفاده از YUMI یک درایو USB قابل بوت با چندین سیستم عامل ایجاد کنید

  با استفاده از YUMI یک درایو USB قابل بوت با چندین سیستم عامل ایجاد کنید
  22 روز و 14 ساعت قبل

  YUMI (Universal Multiboot Installer شما) یک ابزار USB Boot است که می تواند برای ساخت یک درایو USB چند سیستمه قابل بوت استفاده شود. به سرعت یک USB Flash Drive چند بوت حاوی چندین فایل ISO ایجاد کنید. از آن برای راه اندازی سیستم عامل های مورد علاقه Live Linux ، Linux و Windows Installers ، ابزارهای آنتی ویروس ، شبیه سازی دیسک ، پشتیبان گیری ، آزمایش نفوذ ، ابزارهای تشخیصی و موارد دیگر استفاده کنید. ا

  YUMI جانشین توصیه شده برای Universal USB Installer و ابزارهای قدیمی ISO MultiBoot است. که یکی از اولین ابزارهایی بود که با هدف ایجاد درایو فلش USB قابل بوت ساخته شد. فایلها به طور کلی در پوشه Multiboot ذخیره می شوند و یک درایو USB قابل حمل Multiboot قابل حمل سازماندهی شده است که هنوز می تواند برای اهداف ذخیره سازی سنتی استفاده شود.

  اگرچه YUMI در ابتدا برای ذخیره و اجرای انواع "LIVE" در نظر گرفته شده بود. لینوکس ”سیستم عامل ها و ابزارهای USB ، استفاده از آن برای نصب لینوکس از فلش درایو به هارد دیسک باید با اکثر توزیع ها کار کند. اگر توزیعی پیدا کردید که نصب کننده در آن کار نمی کند ، لطفاً به من اطلاع دهید.

  UMI Multiboot Bootable USB Flash Drive Creation

  این ابزار بسیار شبیه به USB USB Universal ، به جز اینکه می تواند برای اجرای بیش از یک توزیع از Thumb Drive شما استفاده شود. توزیع ها را نیز می توان با استفاده از همان ابزار حذف کرد!

  توجه: یک نوع YUMI exFAT هنوز در حال کار است. در حال حاضر ، انواع Legacy یا UEFI توصیه می شود. در اینجا تفاوتهای اصلی وجود دارد:

  YUMI Legacy از فرمت NTFS یا Fat32 پشتیبانی می کند. بوت USB فقط BIOS است. YUMI UEFI فقط از Fat32 پشتیبانی می کند. راه اندازی BIOS و UEFI USB (وابسته به Distro). YUMI Legacy (BIOS فقط USB بوت)

  اگر رایانه شما از بوت شدن BIOS پشتیبانی می کند ، و اگر قصد ندارید نصب کننده های Windows خود را از YUMI در حالت UEFI اجرا کنید ، می توانید از این نسخه استفاده کنید. اکثر مادربردهای مدرن هنوز از سیستم عامل Legacy BIOS در حالت CMS Legacy پشتیبانی می کنند.

  نصب فایل های ISO در USB از صفحه تنظیمات ISO را از منوی چند بوت USB بوت

  قبل از استفاده باید از داده هایی که می خواهید ذخیره کنید پشتیبان گیری کنید. گزینه های "قالب بندی" هنگام انتخاب گزینه "Wipe Entire Disk" ، تمام پارتیشن هایی که آن شماره دیسک را به اشتراک می گذارند پاک می شوند.

  نحوه ایجاد درایو USB چند بوت

  اجرای YUMI فایل .exe به دنبال دستورالعمل های روی صفحه ابزار را مجدداً اجرا کنید تا ISO ها/توزیع های بیشتری به درایو خود اضافه کنید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا از دستگاه USB بوت شود ، توزیع Boot را از منو انتخاب کنید و لذت ببرید.

  این همه چیز است. اکنون باید توزیع های مورد علاقه خود را از دستگاه USB چند بوت سفارشی خود بوت کنید.

  نحوه کار:

  YUMI (Installer Multiboot Installer شما) را فعال می کند هر کاربر می تواند UFD Multiboot سفارشی خود را که شامل توزیع های مورد نظر خود است ، به ترتیب نصب آنها ایجاد کند. هر بار که ابزار اجرا می شود می توان توزیع جدیدی به UFD اضافه کرد.

  اگر YUMI را از همان محلی که فایلهای ISO را ذخیره می کنید اجرا کنید ، باید خودکار شناسایی شوند (*به مسائل شناخته شده در زیر مراجعه کنید) ، حذف نیاز به مرور هر ISO. بوت کردن توجه داشته باشید که این نسخه UEFI با نسخه قدیمی سازگار نیست. علاوه بر این ، درایو USB شما باید دارای فرمت Fat32 باشد تا از بوت شدن در حالت UEFI پشتیبانی کند. از ابزار fat32format برای قالب بندی درایوهای بزرگتر از 32 گیگابایت به عنوان Fat32 استفاده می کند.

  موارد جدید در YUMI Legacy:

  رفع اشکالی که توزیع ها حذف نمی شوند هنگام استفاده از گزینه remove install distros از منوی بوت استفاده کنید.

  موارد جدید در YUMI UEFI:

  برای پشتیبانی از Archlinux و Archbang جدیدتر به روز شده است. بیشتر بخوانید

خبرهای دیگر از بارگیری ها