خبر

 • تک بورد - اولین نسخه پایدار Sublime Text 4 از راه رسید

  اولین نسخه پایدار Sublime Text 4 از راه رسید
  25 روز و 7 ساعت قبل

  همانطور که در این مورد نمایش داده شده است: خلاصه ای از برنامه های ضروری قابل حمل قابل حمل که باید در رایانه شخصی جدیدی که دارای Windows یا macOS است نصب کنید

  متن عالی برای Mac ، Windows و Linux در دسترس است. یک مجوز تمام نیاز شما برای استفاده از Sublime Text در هر رایانه ای است که خود دارید ، بدون توجه به اینکه از چه سیستم عاملی استفاده می کند. Sublime Text از یک جعبه ابزار رابط کاربر سفارشی استفاده می کند ، که برای سرعت و زیبایی بهینه شده است ، ضمن اینکه از قابلیت های بومی در هر سیستم عامل بهره می برد.

  رفتن به هر چیزی

  برای باز کردن پرونده ها فقط با چند مورد ، از Goto Anything استفاده کنید با فشار دادن کلیدها ، و بلافاصله به سراغ نمادها ، خطوط یا کلمات بروید.

  با استفاده از Ctrl + P ایجاد شده ، می توان:

  برای باز کردن بخشی از نام یک فایل را تایپ کرد. تایپ کنید @ برای رفتن به نمادها ، # برای جستجوی درون پرونده ، و: برای رفتن به یک شماره خط.

  این میانبرها قابل ترکیب هستند ، بنابراین tp @ rf ممکن است شما را به یک تابع readfile درون یک فایل textparser.py برساند. به طور مشابه ، tp: 100 شما را به خط 100 همان پرونده می رساند.

  چند گزینه

  ده تغییر را همزمان انجام دهید ، یک بار ده بار تغییر نکنید. چندین انتخاب به شما امکان می دهد بسیاری از خط ها را به صورت تعاملی همزمان تغییر دهید ، متغیرها را به راحتی تغییر نام دهید و پرونده ها را سریعتر از همیشه دستکاری کنید.

  Ctrl + Shift + L را فشار دهید تا انتخاب به خطوط تقسیم شود و Ctrl + D برای انتخاب تقسیم شود وقوع بعدی کلمه انتخاب شده برای انجام چندین انتخاب با ماوس ، به مستندات Column Selection نگاهی بیندازید.

  پالت فرماندهی

  پالت فرماندهی از قابلیت هایی که به ندرت استفاده می شود ، مانند مرتب سازی ، تغییر نحو و تغییر تنظیمات تورفتگی فقط با چند ضربه کلید می توانید بدون نیاز به مرور در منوها یا به خاطر سپردن کلیدهای مبهم کلید ، آنچه را می خواهید جستجو کنید.

  پالت فرمان را با Ctrl + Shift + P نشان دهید.

  حالت بدون حواس پرتی

  هنگامی که باید تمرکز کنید ، حالت بدون حواس پرتی برای کمک به شما وجود دارد. حالت حواس پرتی تمام صفحه ، ویرایش بدون کروم است ، و در متن صفحه چیزی جز متن شما نیست. شما می توانید عناصر UI ، مانند برگه ها و پانل پیدا کردن را به صورت مورد نیاز به صورت تدریجی نشان دهید.

  با استفاده از منوی View / Enter Distract Free Mode می توانید وارد حالت Free Distraction شوید.

  < p> Split Editing

  با پشتیبانی از ویرایش تقسیم شده از صفحه نمایش عریض خود بیشترین بهره را ببرید. پرونده ها را در کنار هم ویرایش کنید یا دو مکان را در یک فایل ویرایش کنید. می توانید با هر تعداد ردیف و ستون ویرایش کنید.

  با ویرایش با چندین پنجره و استفاده از چندین تقسیم در هر پنجره ، از چندین مانیتور استفاده کنید.

  نگاهی بیندازید منوی View / Layout برای گزینه های ویرایش تقسیم شده. برای باز کردن چندین نمایش در یک پرونده ، از مورد منوی File / New View into File استفاده کنید.

  تغییر سریع پروژه

  پروژه ها در متن متعالی محتوای کامل فضای کار را از جمله پرونده های اصلاح شده و ذخیره نشده شما می توانید بین پروژه ها به روشی مشابه Goto Anything جابجا شوید ، و سوئیچ فوری است ، بدون هیچ فرمان ذخیره ای - با باز شدن پروژه ، همه تغییرات شما بازیابی می شوند.

  سفارشی کردن هر چیزی

  پیوندهای کلیدی ، منوها ، اسنیپت ها ، ماکروها ، تکمیل ها و موارد دیگر - تقریباً همه موارد موجود در متن متعالی با پرونده های ساده JSON قابل تنظیم است. این سیستم به شما انعطاف می بخشد زیرا تنظیمات را می توان براساس هر پرونده و بر اساس هر پروژه تعیین کرد.

  پلاگین API

  Sublime Text دارای یک API پلاگین قدرتمند و مبتنی بر Python است. همراه با API ، این کنسول داخلی در پایتون برای آزمایش تعاملی در زمان واقعی ارائه شده است.

  چه جدید:

  بالاخره اولین نسخه پایدار Sublime Text 4 رسید! ما سخت کار کرده ایم و بدون از دست دادن تمرکز بر آنچه که عالی است متن عالی ، پیشرفت هایی را به دست می آوریم. برخی از ویژگی های اصلی جدید وجود دارد که امیدواریم روند کار شما را به طور قابل توجهی بهبود بخشد و تعداد بی شماری از پیشرفت های جزئی را در سراسر کشور بهبود بخشد.

  با تشکر فراوان از همه آزمایش کنندگان بتا در مورد اختلاف و همه عوامل همکاری ما بسته ها.

  https://techbord.com اولین نسخه پایدار Sublime Text 4 وارد شد

  تغییرات مجوز

  کلیدهای مجوز Sublime Text دیگر به یک نسخه اصلی وابسته نیستند ، در عوض اکنون برای 3 روز پس از خرید برای همه به روزرسانی ها معتبر هستند. پس از آن ، شما همچنان به تمام نسخه های Sublime Text که در عرض 3 سال منتشر شده است دسترسی کامل خواهید داشت ، اما نسخه های جدیدتر نیاز به ارتقا license مجوز دارند. اینها همان شرایط مجوز است که ما برای Sublime Merge استفاده می کنیم و به ما امکان می دهد به محض آماده شدن ، بدون نیاز به نسخه اصلی جدید ، به روزرسانی های مکرر و هیجان انگیزتری ارائه دهیم.

  Tab Multi-Select

  زبانه های پرونده با استفاده از پشتیبانی از رابط کاربری و دستورات داخلی ، برای ایجاد زاویه دیدهای تقسیم شده بدون زحمت افزایش یافته اند. نوار کناری ، نوار برگه ، Goto Anything ، Goto Definition ، تکمیل خودکار و موارد دیگر همه را تغییر داده اند تا ناوبری کد را از همیشه آسان تر و بصری تر کنید.

  Apple Silicon و Linux ARM64

  Sublime Text برای Mac اکنون شامل پشتیبانی بومی پردازنده های سیلیکون اپل است. ساختهای Linux ARM64 برای دستگاههایی مانند Raspberry Pi نیز در دسترس است.

  UI تازه شده

  مضامین پیش فرض و تطبیقی ​​با سبک های جدید برگه و کم نور شدن صفحه غیرفعال شده است. طرح زمینه ها و طرح های رنگی از تغییر حالت خودکار در حالت تاریک پشتیبانی می کنند. طرح زمینه تطبیقی ​​در ویندوز و لینوکس اکنون دارای نوارهای عنوان سفارشی است.

  متن کامل-خودکار کامل

  موتور کامل خودکار دوباره بازنویسی شده است تا بر اساس کد موجود در یک پروژه تکمیل هوشمندانه ایجاد شود . پیشنهادها همچنین با اطلاعاتی درباره نوع خود افزوده می شوند و پیوندهایی را به تعاریف ارائه می دهند.

  پشتیبانی TypeScript ، JSX و TSX

  پشتیبانی از یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی جدید اکنون توسط پیش فرض از همه ویژگی های مبتنی بر نحو هوشمند Sublime Text در اکوسیستم مدرن جاوا اسکریپت استفاده کنید.

  تعاریف نحو فوق قدرت

  موتور برجسته سازی نحو به طور قابل توجهی بهبود یافته است ، با ویژگی های جدید مانند مدیریت غیر دستور زبانهای قطعی ، ساختارهای چند خطی ، تعبیه های تنبل و وراثت نحو. استفاده از حافظه کاهش یافته است و زمان بارگیری سریعتر از هر زمان دیگری است.

  ارائه GPU

  Sublime Text اکنون می تواند هنگام ارائه رابط از GPU شما در Linux ، Mac و Windows استفاده کند. این منجر به UI مایع تا حداکثر رزولوشن 8K می شود ، همه در حالی که از انرژی کمتری نسبت به قبل استفاده می کنید.

  API Python به روز شده

  API Sublime Text به Python 3.8 به روز شده است ، ضمن اینکه سازگاری معکوس با بسته های ساخته شده برای Sublime Text 3 را حفظ می کند. API به طور قابل توجهی گسترش یافته است و ویژگی هایی را به شما اضافه می کند که به پلاگین هایی مانند LSP بهتر از همیشه کار می کنند. مستندات اصلاح شده را اینجا بخوانید.

  سازگاری

  Sublime Text 4 کاملاً با نسخه 3 سازگار است. این جلسه و پیکربندی شما را به طور خودکار دریافت می کند. اگر ترجیح می دهید ، امکان جدا نگه داشتن موارد وجود دارد.

  برجسته ها را آزاد کنید

  چند برگه را انتخاب کنید تا با پیدا کردن کد مشابه ، آنها را در کنار هم مشاهده کنید. در جای دیگر پروژه فعلی ، نمادها دارای اطلاعات خوبی هستند که برای تکمیل نشان داده شده و ناوبری موضوع می تواند از حالت تاریک سیستم پیروی کند و میله های عنوان را می توان در همه سیستم عامل ها مضمون گذاری کرد ، برجسته سازی نحو اکنون از پیگیری و وراثت پشتیبانی می کند بسیاری از پیشرفت های برجسته سازی نحو و همچنین TypeScript داخلی ، JSX و TSX برای بهبود عملکرد از پردازنده گرافیکی پشتیبانی می کنند. به طور پیش فرض در پشتیبانی macOS ARM64 برای لینوکس و macOS (Apple Silicon) فعال شده است بسیاری از افزونه های API مخصوصاً برای پشتیبانی بهتر از افزونه ها مانند پشتیبانی از LSP Python 3.8 برای پلاگین ها

  ارائه GPU

  تنظیمات جدید سخت افزار_عرفه ، رابط کاربری GPU را تشکیل می دهد به طور پیش فرض ، ارائه GPU در Mac فعال است و در Windows و Linux غیرفعال است. جزئیات مربوط به GPU فعال در کنسول نمایش داده می شود

  Context-aware Auto Complete

  موتور کامل اتوماتیک اکنون پیشنهادات تکمیل شده براساس الگوهای موجود در کد موجود از کل پروژه به عنوان منبع استفاده می کند ، به جای فقط نمای فعلی ، افزونه ها می توانند اطلاعات نوع نماد را مشخص کنند تا در لیست پیشنهادها نمایش داده شوند

  Tab انتخاب چندگانه

  چندین زبانه را می توان با استفاده از ctrl / cmd انتخاب کرد ، محتویات در کنار هم نشان داده می شوند. انتخاب چندین پرونده از نوار کناری نیز پیش نمایش آنها را به طور همزمان انجام می دهد. تم های دارای یک اتصال تب به صفحه فعال و برگه هنگام استفاده از s heet multi-select نوار کناری می تواند چندین فایل را با استفاده از alt انتخاب کند Goto Anything امکان باز کردن برگه ها را در کنار هم با استفاده از ctrl / cmd باز می کند. پنجره بازشوی Definition دارای یک دکمه اختصاصی برای باز کردن پرونده ها در کنار هم می باشد همچنین می توان چندین برگه را از بین کشویی tab منوی Selection / Tab Selection شامل گزینه های مختلف برای دستکاری برگه چند گزینه File / New View into File شده است با File / Split View با استفاده از چند گزینه

  Python 3.8 API

  API Python 3.8 اضافه شده است محیط برای پلاگین ها پلاگین ها می توانند نسخه Python را از طریق پرونده .python-version در پوشه پلاگین انتخاب کنند پلاگین های موجود به طور کامل از طریق Python 3.3 API پشتیبانی می شوند بسیاری از API ها و موارد اضافی - برای اطلاعات بیشتر به بخش API مراجعه کنید

  نماد رفتن

  نماد رفتن در Project اکنون در پروژه های عظیم به طور قابل توجهی سریع تر است نمادها اکنون در کنار نمادها نشان داده می شوند ، نشانگر نوع نماد است نمادها با 3 حرف یا کمتر اکنون نمایه می شوند

  تعریف نحو

  افزودن خارج از جعبه پشتیبانی از TypeScript ، JSX و TSX - با تشکر از توماس اسمیت توانایی "شاخه" کردن در تعریف نحو ، برای سازه های غیر قطعی یا چند خطی بسیاری از نحوها برجسته سازی برجسته ، از جمله پیشرفت های قابل توجه در: Erlang ، با تشکر از deathaxe زمان بارگیری ، زمان مطابقت و کاهش حافظه نهان بر روی جاسازی دیسک به طور قابل توجهی بهبود یافته است و اکنون تنبل بارگذاری می شود ، در نتیجه برای نحوهایی مانند markdown شاخه اضافه شده عملکرد بسیار بالاتر و برای تجزیه غیر قطعی شکست می خورد نسخه اضافه شده: 2 برای رفع موارد لبه حفظ سازگاری به عقب افزوده شده از تعریف نحوی دیگری به ارث می رسد. وراثت چندگانه پشتیبانی می شود ، به شرط آنکه همه والدین دارای نحو پایه یکسانی باشند اکنون ادعا کنید که نمادها نمایه می شوند جلوگیری از بی نهایت شامل حلقه ها از طریق with_prototype رفع تعدادی از اشکالات مربوط به حوزه رفع برخی از اشکالات مربوط به ضبط regex افزودن اطلاعات بیشتر به پنجره Show Scope Name

  سازگاری سیستم عامل

  سیستم عامل های زیر در نتیجه افزودن پایتون 3.8 دیگر پشتیبانی نمی شوند:

  OS X 10.7 OS X 10.8 Windows XP Windows Vista

  ادغام بستر

  اضافه شدن تم خودکار / روشن و روشن و تغییر رنگ رنگ ، بر اساس تم سیستم عامل تغییرات subl - اکنون می توان از آن برای خواندن از stdin در همه سیستم عامل ها استفاده کرد ویندوز Windows Virtual Desktop / Space / Workspace خود را به خاطر می آورد ، کنترل شده توسط تنظیم فضای کاری اکنون میله های پیمایشی هنگام کلیک بر روی آنها ، از قراردادهای پلت فرم پیروی می کنند. با استفاده از Scroll Bar قابل تنظیم است. sub-mousemap Mac: نسخه ها از باینری های جهانی با پشتیبانی Apple Silicon استفاده می کنند Mac: نماد به روز شده برای دنبال کردن Mac mac 11 style Mac: ویندوز اکنون با استفاده از زبانه های پنجره Mac به حداکثر می رسد Mac: رفع مشکلات مختلف با نشانگر اشتباه Linux: ساخت ARM64 اکنون در دسترس است Linux: کشیدن و رها کردن متن اکنون پشتیبانی می شود Linux: پشتیبانی مناسب از Wayland Linux اضافه شده: اکنون با رویدادهای صفحه لمسی Linux کار می شود: پشتیبانی بهتر از کپی + چسباندن با برنامه های دیگر که از متن utf8 پشتیبانی نمی کنند Linux: گفتگوی پرونده های بومی مانند KDE هنگام پیکربندی ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد: پیش نمایش IME و پشتیبانی از چند گزینه Windows ، Linux: پشتیبانی از نوارهای عنوان سفارشی اضافه شده Windows ، Linux: برای انیمیشن ها از vsync استفاده کنید به جای Mac 60hz ثابت ، Linux: سازگاری بهبود یافته با برخی از طرح های صفحه کلید

  رفتار برنامه

  اضافه شده حالت ایمن ، برای شبیه سازی نصب تمیز. با عبور - حالت ایمن در خط فرمان یا نگه داشتن shift + alt / گزینه هنگام راه اندازی در ویندوز / macOS به ترتیب فعال شده است راهنما / گزارش یک اشکال برای پیوند به ردیاب مسئله عمومی ما گزینه های اضافه شده به تنظیمات hot_exit برای کنترل رفتار هنگامی که آخرین پنجره بسته است موارد احتمالی که به روزرسانی جلسه فعلی را از دست می دهد رفع شد تنظیمات حاوی BT UTF-8 دیگر بارگیری نمی شوند پشتیبانی اضافه شده برای پیش نمایش تصاویر TGA و PSD تنظیمات close_deleted_files اضافه شده برای کنترل رفتار بازیابی جلسه هنگام پاک شدن پرونده ها دیسک پنجره های بازشو اکنون از پنجره های مجازی برای بهبود عملکرد استفاده می کنند عملکرد بهتر هنگام بارگذاری پرونده ها با خطوط بسیار طولانی عملکرد ارائه شده در خطوط بسیار طولانی عملکرد بهبود یافته با پرونده های بزرگ جلسه عملکرد دایرکتوری های داده "3 " را کاهش داده اند ، اگرچه "3 " "فهرست هنوز وجود دارد از آن استفاده خواهد شد Mac: Quick Switch Project اکنون بدون باز شدن پنجره ها کار می کند Mac ، Linux: حافظه پنهان و فهرست اکنون مکان هستند در مکان مناسب (به ترتیب ~ /. cache و ~ / Library / Caches)

  تکمیل خودکار

  تایپ کردن ماشه کامل برگه ، آن را به بالای نتایج منتقل می کند تایپ دستی تنها مورد موجود اتمام پنجره کامل خودکار را پنهان می کند. پرونده های تکمیل شده متعالی اکنون می توانند حاشیه نویسی ، نوع و جزئیات را تعیین کنند رتبه بندی بهبود کیفیت رفتار بهبود یافته تکمیل با کاراکترهای غیر کلمه ای auto_complete_trailing_symbols اکنون غیرفعال شده است به طور پیش فرض لغو تکمیل دیگر مانع از فراخوانی دستی نمی شود اضافه شدن تنظیمات auto_complete_when_lik احتمالاً تنظیم خودکار_کاملی_حفظ_ارنج اضافه شده تنظیمات_تصمیم_خودکار اضافه شده_تنظیم تنظیمات_افزوده شده_اضافه اضافه شده تنظیمات_تاریخ_صحیح اضافه شده برای کنترل اینکه آیا گزینه های قبلی به طور خودکار انتخاب شده اند ، اجرای دستور "تکمیل خودکار" هنگام اتمام خودکار ، نشانگرها را دوباره جستجو می کند موقعیت قبل از نویسه فقط تایپ شده ، تطبیق خودکارهای کامل auto_complete_p

  مدیریت ورودی

  از ضربه های کلید اصلاح کننده اکنون می توانید به عنوان بخشی از اتصال کلید استفاده کنید. به عنوان مثال ، [ "ctrl " ، "ctrl "] با فشار دادن Ctrl بدون فشار دادن کلیدهای دیگر بین لینوکس ، دو بار فشرده می شود: AltGr اکنون می تواند در اتصال کلیدها از طریق altgr استفاده شود Linux: راه حل دیگری برای صفحه لمسی اضافه شد اشکال درایور ، که باعث می شود کلیک راست و پیمایش ماوس کار با لینوکس را متوقف کند: هنگامی که منو پنهان است ، با فشار دادن alt آن را نشان می دهد Mac: رفع ورودی Pinyin Mac: رفع کلیدهای صفحه کلید اکنون می توانید مطابق انتظار مک عمل کنید: اضافه شدن کلیدهای اتصال برای macOS زبانه های برنامه Windows، Linux: هنگام تایپ کردن مکان نما را پنهان کنید. با استفاده از تنظیم hide_pointer_ while_typing ویندوز ، لینوکس کنترل می شود: عدم امکان اتصال Ctrl + Break

  کنترل ویرایشگر

  File / Print اضافه شده ، که از طریق مرورگر چاپ می شود ، ویرایش / کپی اضافه شده به عنوان سیستم های ساخت HTML اکنون از قابلیت حاشیه نویسی جدید به جای استفاده از فانتوم ها ، کاهش جریان مجدد سابقه واگرد در جلسه حفظ می شود نظرات و طرح ها هنگام ویرایش برنامه ای تنظیمات تنظیمات حفظ چشمک زدن به طور پیش فرض غیرفعال می شود. تنظیمات caret_style را برای رفتار قبلی صاف کنید ، تشخیص تورفتگی به صورت خودکار بهبود یافته شماره های نسبی خطی اضافه می شود ، که توسط تنظیمات نسبی_خط کنترل می شود ، تنظیمات اضافه شده scroll_context_lines اضافه شده تنظیمات hide_pointer_ while_typing تنظیمات اضافه شده control_character_style پروژه اضافه شده / اخیر / حذف حذف شده دستورات زنجیره ای اضافه شده برای اجرای چندین دستور در سری switch_file اکنون نامهای پرونده را با پسوندهای مرکب کنترل می کند تنظیمات scroll_past_end اکنون از سفارشی سازی فاصله پیمایش با استفاده از اعداد از 0.0 تا 1.0 پشتیبانی می کند. با دوبار کلیک بر روی برگه نیمه گذرا ، اکنون برگه به ​​طور کامل باز می شود trim_trailing_white_space_on_save اکنون می توان به "not_on_caret " trim_trailing_white_space تنظیم کرد اکنون فقط فضای خالی دنباله ای که به تازگی وارد شده است را به طور پیش فرض تریم می کند. از طریق trim_only_modified_white_space تنظیم می شود Expanded draw_white_space ، از فضای سفید پشتیبانی می کند و از عقب دنبال می کند شخصیت های فضای سفید Unicode ، مانند فضای بدون شکست عرض صفر ، اکنون به عنوان مقادیر hex ترسیم می شوند. از طریق تنظیم draw_unicode_white_space کنترل می شود تصحیح املا ثابت برای پشتیبانی از زبانهای با حروف بزرگ بعد از شروع کلمه دستورات اضافه شده برای ساده سازی سفارشی سازی موضوع فعال یا طرح رنگ در صورت نگه داشتن Ctrl (Cmd در Mac) پروژه انتخاب سریع در یک پنجره جدید باز می شود پایین اضافه شده تنظیمات wrap_width_style اضافه شده console_max_history_lines اضافه شده تنظیمات اضافی برای کنترل نوار وضعیت: show_sidebar_button ، show_indentation و show_syntax کنسول اکنون از برجسته سازی نحوی پایتون استفاده می کند به طور پیش فرض پشتیبانی پشتیبانی از رمزگذاری European Central (Mac) اضافه شده کلیدهای اتصال: خطوط پیوستن اکنون Ctrl + Shift است اتصالات کلید Cmd + Shift + J: گزینه Expand to Indent به طور پیش فرض دیگر اتصال Key نیست: Ctrl + J / Cmd + J اکنون به عنوان پیشوند برای اتصال های پی درپی کلید استفاده می شود ، مشابه Ctrl + K / Cmd + K Code Folding : برخی از رفتارهای نادرست مورد برطرف شده لینوکس: پشتیبانی از نام های جایگزین قلم جایگزین Linux: انتخاب طولانی نیست وقتی برنامه دیگری Linux را انتخاب می کند ، پاک می شود: Ctrl + Space برای ایجاد Linux Complete ، ویندوز: Alt + Shift + دکمه سمت چپ ماوس به عنوان یک ستون جایگزین برای لینوکس ، Windows اضافه شده: اتصال کلید Shift + F10 برای باز کردن زمینه menu

  دستورات متنی

  ماکروها اکنون ضبط دستورات جستجوی مجدد پرش به عقب و پرش به جلو دستورات بهبود یافته در بسته بندی پاراگراف رفتار بهبود یافته در مبادله خطوط افزودن تفاوت معکوس انتخاب اضافه شده / گسترش به عنوان یک مکانیزم کلی برای گسترش انتخاب / اگر به خطهای جدید تقسیم نشود ، در صورت عدم انتخاب هیچ خط جدیدی ، یک انتخاب را به کلمات تقسیم می کند وقتی چندین انتخاب وجود دارد و همه آنها اعداد هستند ، یک عدد در نوار وضعیت نمایش داده می شود ، دستور set_file_type اکنون پیشوند "" دامنه: "را می پذیرد نام های نحوی مرتب سازی خطوط ثابت و جایگزینی خطوط جدید یونیکد با موارد منظم

  اسنیپت ها

  تنظیمات auto_complete_include_snippets برای غیرفعال کردن تکمیل خودکار اضافه شد ادغام اضافه شده به تنظیمات ignored_snippets ، برای غیرفعال کردن قطعه های پیش فرض

  نمایه سازی (تعریف GoTo)

  پرونده هایی که توسط .gitignore نادیده گرفته شده اند به طور پیش فرض نمایه سازی نمی شوند. از طریق تنظیمات index_exclude_gitignore کنترل می شود پرونده های بدون پسوند شناخته شده دیگر به طور پیش فرض نمایه نمی شوند. از طریق تنظیم index_skip_unknown_extensions کنترل می شود رفتار بهبود یافته با تغییر مداوم پرونده ها بارگذاری به طور قابل توجهی بهبود یافته است

  پرونده ها و پوشه ها

  ذخیره فایل ها اکنون ناهمگام است هنگام افزودن فهرست به مقدار زیاد پرونده عملکرد بهبود یافته است هنگامی که save_on_focus_lost فعال است ، بسته شدن یک پرونده ذخیره نشده ذخیره می کند آن را ببندید ، به جای اینکه بخواهید ذخیره کنید رفتار بهبود یافته save_on_focus_lost همراه با پرونده های متعلق به سرپرست اضافه شده است تنظیمات reload_file_on_change اضافه شده است تا کنترل کند که آیا پرونده ها به طور خودکار بارگیری می شوند یا پوشه ها - exclude_patterns و folder_include_pattern ها اکنون مسیرهای مربوط به پروژه را پشتیبانی می کنند ، با شروع مسیر با // Folders in نوار کناری را می توان به صورت بازگشتی از طریق کلید + کلید arrow اضافه کرد preview_on_click تنظیمات را پشتیبانی می کند تا فقط پرونده های پیش نمایش را در سمت چپ کلیک کنید ویندوز: پوشه حاوی باز ثابت برای مسیرهای UNC ویندوز: گفتگوی ذخیره شده ثابت برای پرونده های جدید با حروف کنترل در خط اول نشان داده نمی شود ویندوز: Ctrl + Backspace ثابت درج کاراکتر DEL هنگام باز شدن یک گفتگو در پس زمینه Linux: رفع دایرکتوری های بازسازی شده که با نظارت بر تغییر فایل به درستی کار نمی کنند Linux: پوشه های نوار کناری گسترش یافته و جمع شده به صورت بازگشتی اکنون با alt یا super کار می کند

  پیدا کردن

  پیدا کردن نتایج در نوار پیمایش برجسته می شود ، کنترل شده توسط highlight_find_results_in_scrollbar یافتن در منطقه اکنون منطقه ای را که جستجو می شود برجسته می کند دستورات اکنون بدون پانل پیدا کردن با تمرکز ورودی قابل اجرا هستند صفحه کلید رفع اشکال وارد کردن کار نمی کند در صفحه پیدا کردن رفتار بهبود یافته سابقه یافتن: بهبودهای مختلف عملکرد با استفاده از پرونده های بزرگ با استفاده از تخریب قابل توجه یافتن: موارد منطبق برطرف شده ثابت هنگام جستجوی انتخاب مورد استفاده قرار می گیرد یافتن: عدم یافتن گزینه یافتن ثابت در انتخاب هنگام تغییر برگه ها پیدا کردن: بعد از یافتن همه موارد انتخاب مجدداً تنظیم نمی شود استفاده می شود هنگام پیدا کردن در انتخاب یافتن: نتایج اکنون به درستی در یافتن همه وقتی برجسته شده است close_find_after_find_all خاموش است یافتن در پرونده ها: عملکرد بهتر با تعداد زیاد موارد مطابقت یافتن در پرونده ها: اکنون می توان با .gitignore فیلتر کرد یافتن در پرونده ها: اضافه شدن گزینه محافظت مورد برای جایگزینی یافتن در پرونده ها: رفع عدم بازگشت به فهرست در سیستم های پرونده شبکه ای یافتن در Files: پنهان کردن حاكمان به طور پیش فرض در یافتن نتایج یافتن در Files: افزودن یافتن / لغو یافتن در فهرست موارد موجود در Files یافتن در Files: هنگام ارائه یك پوشه صریح ، الگوهای باینری فایل اعمال می شود Find in Files: Using "Find in Folder " از منوی زمینه نوار کناری فیلترهای پرونده پروژه اعمال خواهد شد یافتن در پرونده ها: اضافه شدن close_find_after_find_all اولویت یافتن در پرونده ها: اضافه شدن close_find_after_replace_all اولویت

  UI

  طرح رنگ پیش فرض به ماریانا اضافه شد پیش فرض موضوع تاریک اضافه شده تم themed_title_bar تنظیم سبک تغییر پوشه پرونده ، اضافه کردن تنظیمات file_tab_style نماد رفتن نشان می دهد اطلاعات بیشتری در مورد نمادها تعریف تعویض پنجره نشان می دهد اطلاعات بیشتر در مورد t نمادها صفحه های بدون تمرکز ورودی اکنون هنگام استفاده از مضامین موجود کم نور می شوند. اضافه شدن یک دکمه برگه جدید در نوار برگه ، و hide_new_tab_button تنظیمات اضافه شده show_tab_close_buttons_on_left تنظیمات اضافه شده highlight_gutter و highlight_line_number تنظیمات اضافه کردن توانایی مخفی کردن خودکار منو ، برگه ها و نوار وضعیت هنگام تایپ کردن . مشاهده منوی خودکار و تنظیمات مربوط به آن می توانید نوار عنوان پنجره را با show_rel_path و show_project_first تنظیمات کنترل کنید منوی زمینه برگه اکنون شامل بستن پرونده های اصلاح نشده و بستن پرونده های حذف شده موارد برجسته ردیف نوار کناری است که در حال حاضر برگه های انتخاب شده را به درستی منعکس می کند طرح های رنگی: گزینه قلم براق اضافه شده طرح های رنگی: اضافه شده پشتیبانی از طرح های رنگی underline font: ویژگی جدیدی به آن افزوده شده ، inactive_selection_border طرح های رنگی: پس زمینه طرح های رنگی ماریانا کمی تیره شده است: پشتیبانی از طرح های رنگی stippled_underline و squiggly_underline اضافه شده: .hidden-tm پرونده های تم اکنون توسط .sublime-color- پشتیبانی می شوند مضامین مبدل طرح: مضامین گنجانده شده از متغیرها به طور گسترده استفاده می کنند ، و سفارشی سازی را ساده تر می کنند. مضامین: ویژگی سبک اضافه شده برای عنصر title_bar ، برای ادغام بهتر با سیستم عامل "حالت های تاریک " مضامین: درخت_پیوند پرونده برای تمرکز ورودی ، ویژگی های برجسته شده را دریافت می کند: اکنون کلید تنظیمات با k ، از اشیا پشتیبانی می کند eys بودن تنظیمات و مقادیر بولین ، رشته یا آرایه ای از رشته ها است. تم ها: کلاس sheet_contents را به متن ، تصویر و صفحات HTML اضافه کرد: تم ها: ویژگی background_modifier را برای مضامین sheet_contents اضافه کرد: تعدادی ویژگی جدید به tab_control اضافه کرد: ویژگی هایلایت شده فقط در جدیدترین ورق فعال اعمال می شود ، به جای اینکه در جدیدترین صفحه فعال در هر گروه ، کلاسها تم ها: tab_control و sheet_contents اکنون ویژگی های برجسته و شناور آنها را هماهنگ می کنند Themes: کنترل های نوار ابزار اکنون از انیمیشن های کدورت خود پشتیبانی می کنند Linux: نمایش ترتیب اتصالات کلیدی در منو Linux: موقعیت منوی زمینه ثابت که کمی جبران می شود

  غلط املایی

  دیکشنری های به روز شده پشتیبانی اضافه شده برای دیکشنری های غیر utf8 Hunspell به روز شده برای پیشنهادهای بهتر فرهنگ لغت های سیستم اکنون در دیکشنری های Linux در ~ / Library / موجود است املا اکنون در Mac

  رندر

  مناسب موجود است به منظور جلوگیری از قطع حروف بزرگ ویندوز ، Linux ، پشتیبانی از Linux: اضافه شدن پشتیبانی برای نمایش زیر پیکسل در هر صفحه Mac: بهبود عملکرد تغییر اندازه پنجره ویندوز: رفع اشکال رندر در مواردی که سایر برنامه ها می توانند باعث ایجاد مصنوعات مداوم از طریق انیمیشن های پنجره شوند: اضافه کردن پشتیبانی برای emoji color

  API

  پوشش بهبود یافته پروفایل پلاگین ماژول cProfile اکنون در صفحات HTML اضافه شده در لینوکس گنجانده شده است که می توان از طریق windows ایجاد کرد. new_html_sheet () repr اکنون مطابق انتظار کار می کند OpenSSL به 1.1.1j .sublime به روز شده است پرونده ها -comands اکنون از دستورات فیلتر کردن با کلید "platform " پشتیبانی می کنند Minihtml اکنون ویژگی CSS از نوع لیست را مدیریت می کند - دایره ، مربع و دیسک Minihtml اکنون فرایندهای subl: را پیوند می دهد ، آنها را به عنوان دستورات اجرا می کند Minihtml اکنون از فضای سفید: nowrap پشتیبانی می کند عملکرد ارائه شده minihtml بهبود یافته EventListener دارای بسیاری از ویژگی های جدید است و رفع اشکالات_query_completions () اکنون می تواند پیشنهادات را به صورت غیرهم زمان برگرداند بازگشت تکمیل دستورات شامل اطلاعات نوع نماد جدید: on_init () یک بار با لیست بازدیدهایی که قبل از بارگیری پلاگین باز شده فراخوانی می شود جدید: on_exit () بلافاصله قبل از خروج plugin_host فراخوانی می شود ، پس از خاموش شدن API ، جدید: on_text_changed () و on_text_changed_async () ارائه اطلاعات کامل اصلاح جدید روش ها: on_reload () on_revert () on_new_window () on_new_window_async () on_pre_close_window () on_pre_move () on_post_move () on_post_move_async () on_new_project () on_new_project_async () on_load_project () on_load_project_async () on_pre_save_project () on_post_save_project () on_post_save_project_async ( ) on_pre_close_project () on_associate_buffer () on_selection_modified () ثابت شد که در صورت کلیک کردن دو بار با شما تماس گرفته نشود Fixed on_selection_modified () شروع نامیده می شود تغییرات غیر انتخابی New TextChangeListener برای گرفتن تماس با تغییر بافر متن می تواند به صورت پویا به یوزر بافر متصل شود g روشهای TextChangeListener.attach و TextChangeListener.detach: on_text_changed () on_text_changed_async () on_revert () on_revert_async () on_reload () on_reload_async () ورق دارای برخی از روش های جدید است: file_name ( دارای تعدادی تغییر و بهبود است نمایشهای ایجاد شده جدید که ثابت نشده اند قبل از اینکه به API برگردانده شوند ، یک پارامتر حاشیه نویسی دارند () اکنون یک پارامتر حاشیه نویسی دارد ، برای اضافه کردن حاشیه نویسی به ازای هر منطقه به بافر. دستور exec از این API برای خطاهای ساخت استفاده می کند add_regions () که با اضافه کردن یک زیرخط ، اکنون زیر خط اعمال شده بر روی نویسه های فضای سفید اعمال می شود () اکنون پارامترهای keep_to_left و متحرک می شود text_point () و توابع مربوطه اکنون یک پارامتر clamp_column را می پذیرند. "به style_for_scope () View.rowcol_utf8 () ، View.rowcol_utf16 () ، View.text_point_utf8 () و View.text_point_utf16 () اضافه شده sublime.KEEP_ON_SELECTION_MODIFIED اضافه شد ، که می تواند به show_popup منتقل شود () New: element () یک رشته را برمی گرداند توصیف نماهای ویجت (پیدا کردن ورودی ، ورودی سریع پنل و غیره) جدید: assign_syntax () نحو مورد استفاده را در نمای تنظیم می کند ، از اشیاnt نحوی ، مسیرها و انتخابگرهای دامنه پشتیبانی می کند جدید: نحو () نحو تنظیم شده فعلی را بازمی گرداند جدید: کلون () جدید : sheet () و sheet_id () جدید: export_to_html () پنجره تغییرات و بهبودهایی دارد: show_quick_panel اکنون متن جایگزین را می پذیرد ، از طریق استدلال مکان نگهدارنده اضافه شده عالی. CLEAR_TO_RIGHT و subli me.SEMI_TRANSIENT برای استفاده با open_file () پرچم متعالی را اضافه کرد. REPLACE_MRU برای استفاده با open_file (). هنگامی که چندین برگ انتخاب می شود ، این پرچم باعث می شود که پرونده باز شده جایگزین برگه اخیراً استفاده شده با پرونده باز شده شود ، پرچم متعالی را اضافه کند. WANT_EVENT برای استفاده با show_quick_panel (). این یک حکم رویداد را به پاسخگویی on_select منتقل می کند. این دکمه حاوی کلیدهای اصلاح کننده کلید خواهد بود که ممکن است شامل صفر یا بیشتر از کلیدها باشد: اولیه ، ctrl ، super ، alt ، altgr open_file اکنون عالی را می پذیرد. ADD_TO_SELECTION به عنوان یک پرچم جدید: برگزیده شده () ، صفحه های برگزیده (در_گروه) () and () جدید: works_file_name جدید .list_syntaxes () ، sublime.find_syntax () ، sublime.syntax_fath_syntax () ، sublime.find_syntax_by_name () ، sublime.find_syntax_by_scope () و sublime.find_syntax_for_file (). آنها می توانند اشیاnt نحوی Sysy بهبود یافته sys.stdout را برای گسترش io.TextIOBase sublime.executable_path () ، sublime.packages_path () ، sublime.installed_packages_path () و sublime.cache_path () در زمان واردات Sublime.Slbollegion و Sublime اضافه کنند. SymbolLocation با متدهای متناظر در View و Window رفع اشکال با باز شدن پنجره بازشو هنگام نمایش پنجره بازشو در پنهان کننده رویداد پنجره بازشوی دیگر ، دستور اضافه شده دستور open_project_or_workspace اضافه شده است که دارای گزینه جدید است ، اختیاری یک منو اضافه شده عالی. DYNAMIC_COMPLETIONS. on_query_completions () می تواند این پرچم را برگرداند تا نشان دهد که نتایج تکمیل باید به عنوان نوع کاربر اضافه شده باعلاقه دوباره جستجو شود. INHIBIT_REORDER. بازگشت توسط on_query_competions () CompletionItem اکنون یک پارامتر جزئیات را می پذیرد ، که می تواند شامل HTML CommandInputHandler باشد اکنون دارای روش اولیه_selection () است که به Region.to_tuple و Phantom.to_tuple اضافه شده ViewEventListener.on_load_async ثابت شده است) که گاهی اوقات با نامعلوم اضافه نمی شود. پشتیبانی از اطلاعات نوع ، حاشیه نویسی و پلاگین های minihtml اساسی اکنون می تواند گزینه هایی را از طریق دستور add_jump_record به لیست تاریخ برگشت به لیست اضافه کند افزونه ها می توانند انتخاب ها را از لیست Jump Back history از طریق jump_ignore_selection منطقه سرکوب کنند افزونه ها اکنون می توانند تکمیل پیش فرض HTML و CSS را بافر اضافه کنند .id () و Buffer.file_name () کلاس های TextInputHandler و ListInputHandler ممکن است یک متد Want_event () را تعریف کند که True را برای دریافت یک پارامتر اضافی ، یک دیکتاتور رویداد ، هنگام فراخوانی متدهای معتبر () و تأیید () برمی گرداند. این دکمه حاوی کلیدهای اصلاح کننده کلیدی خواهد بود که ممکن است شامل صفر یا بیشتر از کلیدها باشد: اولیه ، ctrl ، super ، alt ، altgr برای اطلاعات سطح بالا در مورد پنجره های UI به صورت صحیح ، sublime.ui_info () اضافه کنید. وقتی در نزدیکی سمت راست ویرایشگر نمایش داده می شود ، پنجره های سمت راست ویرایشگر با خطوط پیچیده شده اکنون اندازه مناسبی دارند. اضافه شده ListInputItem به طوری که اشیا List ListInputHandler می توانند اطلاعات ، حاشیه نویسی و جزئیات را ارائه دهند بهبودهای API ، اعمال شده to the new Python 3.8 environment only: bool(sublime.Selection()) will return False when len() == 0 sublime.load_binary_resource() now returns bytes instead of bytearray Added Selection.__iter__() Added Region.__iter__() Added Region.__contains__() Added Settings.to_dict() Settings can now be treated like a dict Plugins starting with _ will be ignored, __all__ global will be respected Events won't be reported until plugin_loaded() has be en called .pyc files can now be imported when contained within .sublime-package files, although they will not be scanned for plugins The certifi Python package is preinstalled Significant performance improvements when rapidly printing to the Console Added sublime.log_control_tree(). When enabled, clicking with ctrl+alt will log the control tree under the mouse to the console Added sublime.log_fps(). When enabled, the render times are tracked and logged Added logging status functions: sublime.get_log_commands() sublime.get_log_input() sublime.get_log_build_systems() sublime.get_log_result_regex() sublime.get_log_indexing() sublime.get_log_fps() sublime.get_log_control_tree() Logging functions are now toggle when no argument is passed: sublime.log_commands() sublime.log_input() sublime.log_build_systems() sublime.log_result_regex() sublime.log_indexing() sublime.log_fps() sublime.log_control_tree() Backwards Compatibility Break: The event parameter passed to commands when a minihtml link is clicked changed from a two-element list to a dict with the keys x and y Read more

خبرهای دیگر از بارگیری ها