خبر

 • تک بورد - از Prime95 برای تست استرس CPU خود استفاده کنید

  از Prime95 برای تست استرس CPU خود استفاده کنید


  19 روز و 4 ساعت قبل

  Prime95 از زمان معرفی خود، به ویژه در مورد اورکلاکرها و سازندگان سیستم، یک انتخاب محبوب برای آزمایش استرس / شکنجه یک CPU بوده است. از آنجایی که این نرم افزار به شدت از دستورالعمل های اعداد صحیح و ممیز شناور پردازنده استفاده می کند، بار کاری ثابت و قابل تأیید را برای آزمایش پایداری CPU و حافظه نهان پردازنده L1/L2/L3 به پردازنده می دهد. علاوه بر این، از تمام هسته‌های یک سیستم چند CPU / چند هسته‌ای ب

  نحوه کار:

  این صفحه به آنچه برای شرکت در GIMPS نیاز دارید و نحوه عملکرد آن در رایانه شما توضیح می‌دهد. هدف این صفحه افرادی است که رایانه‌های شخصی سازگار با اینتل دارند، اگرچه در بسیاری از موارد این امکان برای کاربران یونیکس و مک نیز وجود دارد.

  به طور خلاصه، شما به موارد زیر نیاز دارید:

  یک رایانه نسبتاً مدرن. کامپیوتر - اگرچه رایانه های بسیار قدیمی هنوز هم می توانند برای کمک به رایانه های دیگر در یافتن اعداد اول مفید باشند. رایانه شما بیشتر از خاموش بودن روشن و کار می‌کند - حداقل در بیشتر مواقع - رفتن به تعطیلات، تعطیلات و غیره اشکالی ندارد. زمان و صبر - آزمایش برای بهترین زمان ممکن حتی در سریع‌ترین رایانه‌ها و ماه‌ها طول بکشد. کامپیوترهای بسیار قدیمی اتصال به اینترنت حداقل هر دو ماه یک بار در دسترس است - اغلب ترجیح داده می شود، هفتگی یا روزانه ایده آل است.

  GIMPS به یک رایانه مدرن نیاز دارد که بیشتر اوقات روشن باشد. این برنامه با کمترین اولویت ممکن اجرا می شود. شما نباید هیچ تاثیری بر عملکرد سیستم خود مشاهده کنید. این برنامه از حدود 32 مگابایت حافظه و حدود 50 مگابایت فضای دیسک استفاده خواهد کرد. هشدار: اجرای مداوم برنامه حدود 40 وات برق اضافی مصرف می کند، تقریباً مانند یک لامپ فلورسنت فشرده کم مصرف - قبض برق شما فقط کمی افزایش می یابد.

  مهمتر از همه، شما این کار را خواهید کرد. نیاز به صبر زیادی دارد تقریباً یک ماه طول می کشد تا یک آزمایش اولیه انجام شود - برای تخمین دقیق تر در رایانه خود از صفحه معیار دیدن کنید.

  دستورالعمل های راه اندازی برای کاربران جدید:

  پیوستن به GIMPS معمولاً به سادگی دانلود و اجرای برنامه، پاسخ دادن به چند سوال است و برنامه بقیه کارها را انجام می دهد. جوایز نقدی برای کشف یک پرایم جدید Mersenne وجود دارد!

  اگر این کار را نکرده‌اید، USERID خود را ایجاد کنید. این اختیاری است، اما برای بررسی جزئیات حساب، وضعیت رایانه و آمار عملکرد و اختصاص رایانه‌ها به شناسه کاربری شما ضروری است. برنامه رایگان مناسب برای سیستم عامل خود را دانلود کنید یک دایرکتوری ایجاد کنید و فایلی را که دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کنید. ویندوز 7، ویستا و XP دارای ویژگی‌های داخلی unzip هستند. سایر کاربران ویندوز می توانند از بین انواع برنامه های رفع فشار یکی را انتخاب کنند. ما از 7-zip استفاده می کنیم. کاربران لینوکس و FreeBSD باید از ابزارهای استاندارد رفع فشار tar و gzip استفاده کنند. برنامه را شروع کنید! (کاربران لینوکس و FreeBSD باید برنامه را از خط فرمان با سوئیچ -m اجرا کنند، یعنی "./mprime -m"). شناسه کاربری اختیاری خود را که در مرحله 1 در وب سایت ایجاد شده است وارد کنید و در صورت تمایل نام رایانه خود را نامگذاری کنید. ما به کاربران ویندوز توصیه می کنیم گزینه ها، Start at Bootup یا Start at Logon را انتخاب کنند.

  این تنها کاری است که باید انجام دهید! این برنامه با یک سرور مرکزی به نام PrimeNet تماس می گیرد تا کارهایی را انجام دهد. معمولاً برنامه و PrimeNet بهترین کار را برای تعیین تکلیف می‌دانند، اما این به شما بستگی دارد!

  می‌توانید حساب و رایانه‌های خود را در صفحه حساب کاربری خود مدیریت کنید. هنگامی که یک واحد کاری را کامل کردید، می‌توانید رتبه‌بندی خود را در صفحات آمار رقابتی که سرور هر ساعت به روز می‌شود، ردیابی کنید (برای آمارهای بیشتر به تولیدکنندگان برتر در منو، سمت چپ مراجعه کنید). شما می توانید پیشرفت هر یک از رایانه های خود را کنترل کنید، حتی وظایف کاری را که آنها درخواست می کنند با استفاده از صفحه CPU شناسه کاربری خود از راه دور کنترل کنید!

  نسخه های لینوکس و FreeBSD را نیز می توان طوری تنظیم کرد که هر بار که شما اجرا می کنید، اجرا شوند. کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید از انجمن مرسن کمک بخواهید.

  سوالات و مشکلات:

  لطفاً برای پاسخ‌های احتمالی به فایل readme.txt مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای پاسخ جستجو کنید یا در انجمن‌های GIMPS درخواست کمک کنید. در غیر این صورت باید سوال خود را با یکی از دو نفری که برنامه را نوشته اند مطرح کنید. مشکلات شبکه و سرور باید برای اسکات کوروسکی ارسال شود. چنین مشکلاتی شامل خطاهای تماس با سرور، مشکلات مربوط به تکالیف یا شناسه های کاربری و خطاهای صفحه آمار سرور است. تمام مشکلات و سوالات دیگر باید برای جورج وولتمن ارسال شود، اما لطفاً ابتدا با انجمن ها مشورت کنید.

  سلب مسئولیت:

  شرایط و ضوابط GIMPS را ببینید. با این حال، لطفاً گزارش‌های اشکال و پیشنهاداتی برای بهبود ارسال کنید.

  چه خبر:

  پشتیبانی از Intel Alder Lake. بهبودهای مرحله 2 P-1، ECM. فاکتورینگ P+1 اضافه شد. هشدار: ارتقاء در وسط مرحله 2 P-1 باعث راه اندازی مجدد مرحله 2 P-1 از ابتدا می شود. ادامه مطلب


  تگ ها:

  prime95 , استرس , استفاده , کنید


خبرهای دیگر از دانلودها