خبر

 • تک بورد - NYC ePrix: وقت سفر سالانه فرمول E به آمریکا است

  NYC ePrix: وقت سفر سالانه فرمول E به آمریکا است
  24 روز و 16 ساعت قبل

  ما پیش از مسابقات آخر هفته با یکی از سری های مورد علاقه خود اعلام حضور می کنیم.
  فرمول E ، سری مسابقات اتومبیل های برقی ، آخر هفته آینده به بروکلین بازگشت. این اولین بار است که این سریال از سال 2019 به آمریکای شمالی بازمی گردد ، زیرا سال گذشته به دلایلی واضح از آن چشم پوشی کرد. COVID-19 باعث شد بیشتر فصل شش در بتن تمپلهوف در برلین برگزار شود ، اما فصل هفت با شروع در ماه فوریه به حالت عادی بازگ

  بیشتر بخوانید فرمول E با قهرمانی در فصل ششم در برلین قهرمان جدیدی می شود. اگرچه مسابقه روز شنبه دهمین دوره از فصل هفتم خواهد بود ، اما همه گیری ها همچنان به حضور خود در این سال ادامه می دهد. کوید مسابقات برنامه ریزی شده در سانتیاگو ، شیلی و مراکش ، مراکش را لغو کرد و تماشاگران را از حضور در دورهای رم و والنسیا اسپانیا باز داشت. عدم حضور آنها مورد توجه قرار گرفت ، حتی اگر باعث شود بین رانندگان بین جلسات داخل مسیر وقت رانندگان آزاد شود.

  "ما برای سرگرمی مردم آنجا هستیم و نبودن افرادی برای لذت بردن از کاری که انجام می دهیم بسیار خوب بوده است. ناامیدکننده است. " "خوب است که ببینیم هواداران هیجان زده می شوند ، خواهان امضا می شوند ، افرادی که با دیدن رانندگان مورد علاقه خود و یا ماشین های مورد علاقه خود لبخند بر لب دارند ، بنابراین بله وجود هواداران در آنجا سخت بوده است و من نمی توانم صبر کنم تا آنها را داشته باشم برگشت. "

  هم تیمی او ، میچ ایوانس ، موافق بود. ایوانز به من گفت: "این کاملا تکان دهنده بود ؛ زمانی که ما به برلین رفتیم اولین بار بود که طرفداران صفر ، فقط افراد ضروری را تجربه کردیم. "صادقانه بگویم ، شما نمی دانید که فقط داشتن جمعیت زیادی چقدر در واقع جو را به وجود می آورد و حال و هوایی را برای این رویداد به ارمغان می آورد."

  یک مسابقه هیجان انگیز در موناکو ، با سبقت واقعی؟

  Monaco ePrix در ماه مه اولین کسی بود که استقبال زیادی از جمعیت را به خود جلب کرد ، و همچنین اولین باری بود که فرمول E توانست از طرح کامل مسیر به جای نیمه مداری که این سری برای اولین بار در آن برگزار شد ، استفاده کند. بازدیدهای اندک از شهر. (خوب ، تقریباً ؛ در گوشه های St Devote و Nouvelle Chicane در مقایسه با نسخه F1 تغییرات جزئی صورت گرفته است.) اتومبیل های برقی مسابقه ای مطمئناً مطابق با مناسبت ها زندگی می کردند و یکی از هیجان انگیزترین مسابقات برگزار شده در Principality را برای دهه ها با سبقت واقعی فراوان ، چیزی که مدتها برای فرمول 1 تقریباً غیرممکن بود.

  "فرمول E نمایش شگفت انگیزی را ارائه داد. به خصوص ، میچ ، صادقانه بگویم ، به ساخت آن کمک کرد." پرنده ، با اشاره به نتیجه مقام سوم ایوانز. "این اتومبیل ها سزاوار حضور در مدار کامل هستند و ما ثابت کردیم که می توانیم نمایش خوبی ارائه دهیم. شما می دانید که همیشه شخصی را در مقایسه با زمانهای مختلف [بین سری های مختلف] خواهید داشت ، اما تا زمانی که ما نمایش خوب که اصلی ترین چیز است. هدف این است که انجام شود ، نه مقایسه [فرمول E] با یک دسته دیگر. "

  ایوانز برخی از توانایی های فرمول E را برای مسابقه دادن چرخ به چرخ در موناکو می داند به ماهیت فنی مسابقات اتومبیل فرمول E ، که به یک راننده نیاز دارد تا جایی که ممکن است بدون از دست دادن سرعت ، کارآمد باشد. اندازه کوچکتر و قدرت کمتری نیز به شما کمک می کند. سرعت پایین تر به معنای کاهش فشار آیرودینامیکی نیز بسیار کم اهمیت است. ایوانز گفت: "بدیهی است که ما بیشتر به قدرت مکانیکی اعتماد می کنیم ، بنابراین وقتی ماشین ها را دنبال می کنیم تحت تأثیر تلاطم یا هوای کثیف قرار نمی گیریم که در آنجا ماشین های F1 یا F2 تحت تأثیر آن قرار بگیرند." تبلیغات

  جلوگیری از مسابقه تسلیحاتی

  موناکو ePrix بدیهی است که همه افراد مناسب را تحت تأثیر قرار داده است. در اوایل ماه جاری این سری و FIA تصمیم گرفتند که این رویداد سالانه باشد و نه برنامه ریزی قبلی برای دو سالانه. آخر هفته F1 به حق جواهر تاج سریال باقی مانده است و همچنان جذابیت و جذابیت بیشتری خواهد داشت. اما چه مقدار از این مقدار به میزان کل بودجه در F1 ، حتی در محدوده محدودیت هزینه ها کاهش دارد؟

  برای تیم ها و تولیدکنندگان رقابت کننده در فرمول E ، همیشه تنش بین خواستن وجود داشته است قوانینی که باعث توسعه بسیاری از تکنیک ها در مقابل نیاز به نگه داشتن بودجه در حوزه عقل می شود.

  "ما در اوایل فعالیت خود در فرمول E متوجه شدیم که اگر دقیق نبودیم ، واقعاً به دلیل یان جیمز ، مدیر تیم فرمول E مرسدس-ای کیو ، توضیح داد: "تعداد OEM هایی که در این ماجرا دخیل هستند - و باز هم ما خودمان را به عنوان دشمنترین دشمن خود معرفی می کنیم" ، این امکان وجود دارد که به یک مسابقه تسلیحاتی تبدیل شود. "این چیزی است که باید از آن اجتناب شود زیرا پایداری سریال از دیدگاه مالی تأثیر منفی خواهد گذاشت."

  بنابراین ، به زودی ممکن است شاهد محدودیت هزینه در فرمول E باشیم. "این بحث ها در حال حاضر ادامه دارد و هدف این است که ، واقعاً با Gen3 [تکامل بعدی اتومبیل فرمول E ، منتهی به فصل هشت] که شاهد تحسین محدودیت هزینه از منظر رقابتی و تولید کننده خواهیم بود. جیمز گفت: "و من فکر می کنم این کار کاملاً درستی است.

  آیا فرمول E واقعاً خودروهای EV را بهبود می بخشد؟"

  هر سری مسابقه باید تقاضای رقابتی بودن ، سرگرمی بودن و مکانی برای توسعه فناوری جدید را به روش خاص خود متعادل کند. توسعه فناوری کنترل نشده بدیهی است که برای جیب جیب یک شرکت کننده مضر است ، اما شرکتهای سازنده و تولیدکننده می گویند که این سری دقیقاً به این دلیل جذب می شوند که راهی برای ساختن خودروهای الکترونیکی جاده ای بهتر است.

  "از نظر استراتژیک بسیار مناسب است. با تجارت ما و تحولی که ما به سمت درایو الکترونیکی و فرصت برق در خودرو انجام می دهیم. بنابراین همانطور که می توانید تصور کنید ، انواع فناوری هایی که با خشم در فرمول E توسعه می یابند برای آن طرف از تجارت بسیار مرتبط هستند ، "گفت گوردون دی ، مدیر کل مرکز نوآوری GKN Automotive Automotive و یک شریک فنی اصلی تیم جگوار ریسینگ.

  بیشتر بخوانید آئودی و BMW هر دو فرمول E را ترک می کنند - این دلیل خوبی است" پیگیری برق بهره وری بسیار مرتبط است. برای فرمول E ، آنها به دنبال یک مزیت انرژی برای گوشه های نهایی هستند ، و کارایی همه چیز در آنجاست. بنابراین این پیگیری برای بهره وری وجود دارد ، تا یکپارچه سازی سیستم ها در اینورتر ، به عنوان مثال ، "دی به من گفت. تبلیغات

  "الگوریتم های نرم افزاری هوشمندانه برای کنترل کارآمدتر موتور - فقط یکپارچه سازی سیستم به عنوان یک موضوع و بهینه سازی ، تشخیص اینکه با ادامه تولید نسل خودروهای الکترونیکی برای خودرو ، تقریباً به طور واضح و نامرئی یکپارچه سازی نزدیکتر را مشاهده می کنید از سیستم ها برای مزایای عملکرد استفاده می کند. ما در واقع اجزای مشابهی را در اینورتر مشاهده می کنیم ، به عنوان مثال ، بین اجزای مورد استفاده در مسیر و سایر مواردی که برای استفاده در جاده نیز تولید می شوند. " با این حال ، همانطور که در گذشته به تفصیل توضیح داده ایم ، آزادی فنی در این مجموعه محدود است و هر دو BMW و آئودی دلیل این امر را ذکر کردند که هر کدام در پایان این فصل برنامه های فرمول E خود را تمام می کنند.

  Gen3 ، به زودی

  ماشین مسابقه ای فعلی فرمول E ، معروف به ماشین Gen2 ، برای فصل پنج معرفی شد و تا پایان فصل آینده مورد استفاده قرار می گیرد و قبل از آن با طراحی Gen3 برای فصل 9 جایگزین می شود. بحث ها هنوز بین سری ها ، FIA ، تیم ها و سایر شرکت کنندگان احتمالی برای تعیین ماهیت دقیق آن ماشین در جریان است. نیرو افزایش می یابد و وزن باید کاهش یابد ، اما مقررات فنی نهایی هنوز هم افراد بیشتری را مایل می کند.

  خواندن بیشتر با برنامه فرمول E برای ماشین بعدی خود منصرف شده اید؟ طرف مقابل ، همانطور که جیمز 'مرسدس' اشاره کرد ، این است که سازندگان اتومبیل در گذشته نشان داده اند که وقتی تعداد زیادی از آنها با آزادی فنی بیش از حد در یک سری رقابت می کنند ، هزینه ها به سرعت از کنترل خارج می شوند.

  "جیمز به ارس گفت:" برخی از عناصر خوب در [Gen3] وجود دارد که آن را از Gen2 متمایز می کند و همه چیز را تازه نگه می دارد ، اما در عین حال ، امیدوارم در مسیری که از نظر مالی ناپایدار است رانندگی نکنید. " . کمپانی هایی مانند مرسدس از مردم می خواهند تا حدودی بین اتومبیل های مسابقه ای تک صندلی مورد استفاده در فرمول E و خودروهای الکتریکی مسافرتی قانونی که در حال تکثیر هستند ، ببینند. در عمل این بیشتر به عنوان جریان اطلاعاتی اتفاق می افتد که وقتی افرادی که اتومبیل های مسابقه را در کنار همکاران خود در حال توسعه ماشین های جاده ای کار می کنند بیشتر از اجزای واقعی که قبل از تولید انبوه آزمایش می شوند ، کار می کنند.

  خطری برای اینکه فرمول E به جلو حرکت کند ، اطمینان از این است که قوانین ماشین ها را به حدی محدود نمی کند که توسط خودروهای EV جاده ای گرفتار شوند. و پیشرانه های EV آنقدر کارآمد هستند که ممکن است میوه کم آویز فرمول E برای کمک به چیدن وجود نداشته باشد.

  تصویر لیست شده توسط Glenn Dunbar / تصاویر LAT

خبرهای دیگر از ماشین ها