خبر

 • تک بورد - LMDh چیست و چرا ما در مسابقات اتومبیلرانی اسپرت در سال 2023 بسیار هیجان زده هستیم؟

  LMDh چیست و چرا ما در مسابقات اتومبیلرانی اسپرت در سال 2023 بسیار هیجان زده هستیم؟
  18 روز و 17 ساعت قبل

  آکورا ، آئودی ، بی ام و ، فراری ، پژو و تویوتا همه می توانند در سال 2023 با هم مسابقه دهند - در اینجا نحوه انجام این کار است.
  در سال 2021 ، در دنیای مسابقات اتومبیلرانی اسپرت یک ساختمان واقعی وجود دارد. پس از سالها اجرای مقررات فنی ناسازگار ، سه سازمانی که مسئول مسابقات استقامتی در ایالات متحده ، فرانسه و سایر نقاط جهان هستند ، موفق به یافتن زمینه های مشترک شدند. به زودی ، خودرویی که بتواند ب

  این همگرایی برای برانگیختن علاقه و جذب مطالب جدید بود ، و دقیقاً این کار را انجام می دهد: Acura ، Audi ، BMW ، Ferrari ، Glickenhaus ، Peugeot و Toyota همه برنامه های تأیید شده را دارند. همچنین انتظار می رود که از کادیلاک ، هیوندای و لامبورگینی مطالبی وارد شود. این میزان مشارکت تولیدکنندگان از روزهای شکوه گروه C دیده نشده است ، و منصفانه است که بگوییم افزایش میدان رقبا طرفداران را در آینده مشتاق کرده است.

  اما مسابقات اتومبیل رانی اسپرت - که اغلب شامل چندین کلاس اتومبیل در حال مسابقه همزمان - اگر بیش از حد پیچیده نباشیم ، هیچ چیز نیست. اخبار خوب است ، اما با توضیح آنچه در حال رخ دادن است با ما همراه باشید.

  برای مخفف کلمات آماده شوید: IMSA ، ACO ، FIA ، WTF

  برای شروع ، سه سازمان مختلف وجود دارد درگیر مقررات و تصمیم گیری است. در ایالات متحده ، انجمن بین المللی ورزشهای موتوری (IMSA) مسئول مسابقات اتومبیلرانی اسپرت و مسابقات قهرمانی Weathertech SportsCar است که شامل رویدادهای خاصی مانند Rolex 24 در Daytona ، 12 ساعت Sebring و Petit Le Mans می شود. در میان دیگران. و سپس Fédération Internationale de l'Automobile (FIA) ، که مسئول مسابقات جهانی اتومبیلرانی و مسابقات جهانی مانند مسابقات استقامت جهانی است.

  در دهه 2000 ، IMSA و ACO از مقررات فنی بسیار مشابهی استفاده کردند. . اما در سال 2014 ، IMSA با مجموعه دیگری از ایالات متحده ادغام شد و این همکاری جدید باید با یک قانون اصلی برای ترکیب خودروهای جدید ارائه شود. متأسفانه ، چیزی که آنها بر روی آن توافق کردند ، جایی برای سریعترین نمونه های اولیه Le Mans (به نام LMP1s) باقی نگذاشت.

  LMP1h ، DPi

  LMP1 های قدرتمند در Le Mans و WEC ، سرانجام تبدیل به برخی از پیشرفته ترین خودروهایی شد که تا به حال دیده شده است. LMP1 به زودی به LMP1h - "h" برای هیبرید تبدیل شد. مجموعه پیچیده ای از قوانین به نام "معادل بودن عملکرد" ​​وضع شد تا از لحاظ تئوریک روش های مختلف فنی بتوانند در شرایط برابر رقابت کنند. در مسابقات حاصله ، ما شاهد چرخ فلک های جنبشی و ابرخازن ها و باتری های لیتیوم یونی ، موتورهای بنزینی و دیزلی و پیشرانه های عقب یا چهار چرخ محرک بودیم.

  برای چند سال کوتاه ، طرفداران با برخی از مسابقات حماسی بین آئودی ، تویوتا و پورشه آشنا شد. اما دو سازنده آلمانی بودجه ای به اندازه فرمول 1 داشتند که به ویژه پس از دیزل گیت ناپایدار شد. تا سال 2018 ، تنها تویوتا باقی ماند و با خودروهای خصوصی غیر هیبریدی LMP1 رقابت کرد. ACO سعی کرد از طریق یک نقص فزاینده ، شرایط را برای افراد خصوصی با بودجه بسیار کمتر منصفانه جلوه دهد ، اما چنین مقرراتی همیشه موفق نبود.

  در همان زمان در ایالات متحده: در سال 2017 ، IMSA دسته جدید DPi (نمونه اولیه Daytona Prototype). این دومین گروه سریع ترین ACO (به نام LMP2) را نقطه شروع خود قرار داد ، اما در جایی که LMP2 به تیم های خصوصی و رانندگان آماتور اختصاص داشت ، DPi برای سازندگان OEM و تیم های کارخانه بود. بنابراین ، IMSA به متقاضیان DPi اجازه داد تا موتور خود را انتخاب کرده و وسایل الکترونیکی خود را توسعه دهند (هر دو مورد از مشخصات LMP2 بودند). دستورالعمل های جدید DPi همچنین به مدل های سازنده آزادی بیشتری می دهند تا نمونه های اولیه مسابقه بیشتر شبیه اتومبیل های جاده ای واقعی باشند. تبلیغات

  البته مقررات فنی برای همیشه دوام نمی آورند. IMSA ، ACO و FIA همه می دانستند که جذب تولیدکنندگان بیشتر به کلاس برتر خودروهای اسپرت در نهایت به چند چیز نیاز دارد. در ابتدا ، با توجه به حرکت تقریباً هر شرکتی برای برقی کردن ناوگان خودروهای سواری ، قوانین باید نوعی از هیبریداسیون را مجاز می کردند. در مرحله بعد ، خودروها باید شباهت بیشتری به خودروهای جاده ای داشته باشند. و در نهایت ، هزینه ها برای معقول شدن نیاز است.

  LMH ، LMDh - همه اینها برای من هایپرکار است

  هایپرکار را وارد کنید. ACO ابتدا توپ را در دست گرفت و اعلام کرد که می خواهد نسخه های مسابقه ای از ابرخودروهای جاده ای مانند استون مارتین والکیری را به خود جلب کند. ایده ای برای برداشتن پلاک های ماشین ، قرار دادن داخل قفس و مسابقه (حتی اگر حدود 50 سال از چنین چیزی واقعاً عملی بوده باشد) چیز عاشقانه ای وجود دارد.

  بنابراین ACO ایجاد کرد یک گروه Le Mans Hypercar (LMH) برای تحقق این امر. LMH به متقاضیان آزادی فنی زیادی می دهد (هر چند کمتر از LMP1h). این خودروها نسبت به LMP1 سنگین تر و قدرت کمتری دارند و نسبت نیروی کمتری به کشش 4: 1 دارند. اولین خودروهای LMH امسال وارد پیست شدند ، از جمله یک جفت هیبریدی تویوتا GR010 ، یک جفت ابرخودرو Glickenhaus 007 و یک ماشین LMP1 آلپ که با پدربزرگ وارد شده بودند. همانطور که اخیراً گزارش دادیم ، پژو قرار است سال آینده با 9X8 هیبریدی آن ، و فراری تأیید کرده است که در سال 2023 با خودروی هیبریدی وارد LMH می شود.

  با این وجود ، IMSA برخی از الزامات خاص خود را داشت که به این معنی بود که نمی تواند LMH را برای کلاس برتر خود به کار گیرد. اما DPi بسیار موفق عمل کرد و بنابراین در سال 2023 IMSA آن دسته را به دسته جدیدی به نام LMDh تبدیل می کند. مانند DPi ، با انتخاب یک نصب کننده از بین چهار "خار" تأیید شده - شاسی فیبر کربنی تولید شده توسط Dallara ، Ligier ، Multimatic و Oreca ، شروع می شود. مانند DPi ، هر OEM در انتخاب موتور و وسایل الکترونیکی خود مختار است و حتی بیشتر از DPi در طراحی ظاهر می شود ، البته با همان نسبت 4: 1 نیروی کشش به عنوان LMH.

  تعداد زیادی وجود دارد اجزای مشخصات (ified) که در هر خودرو یکسان خواهند بود تا هزینه ها کاهش یابد. این شامل سیستم هیبریدی است که از یک موتور الکتریکی بوش و گیربکس متوالی Xtrac و همچنین یک باتری کششی لیتیوم یون از مهندسی پیشرفته ویلیامز استفاده می کند. مجموع توان خروجی 670 اسب بخار (500 کیلووات) به چرخ های عقب ارسال می شود - موتور الکتریکی مجاز است تا 268 اسب بخار (200 کیلووات) دوباره تولید کند اما فقط می تواند 67 اسب بخار (50 کیلو وات) را تولید کند.

  طرفداران توسعه فناوری بدون محدودیت ممکن است با استفاده از اجزای مشخصات بینی خود را بالا ببرند ، و مطمئناً هرگونه روایتی را که یک OEM بخواهد در مورد انتقال فناوری از پیست مسابقه به خودروهای جاده ای بگوید ، پیچیده می کند. اما نکته مثبت برچسب قیمت است - سیستم ترکیبی کامل حدود 355،000 دلار (300،000 یورو) و شاسی حدود 408،000 دلار (345،000 یورو) هزینه خواهد داشت. هزینه موتور احتراق داخلی و برخی دیگر از قطعات را نیز اضافه کنید و قیمت یک ماشین کامل LMDh هنوز هم باید کمتر از 1.5 میلیون دلار باشد. تبلیغات

  این قطعاً برای OEM مانند Audi جذاب است. سخنگوی آئودی اسپورت از طریق ایمیل به Ars گفت: "هایپرکارهای جدید کاملاً با ساختار جدید ما در موتور سواری و نقشه راه برقی سازگار هستند." "مقررات مربوط به اتومبیل های LMDh به طور خاص به ما امکان می دهد ماشینهای مسابقه ای جذاب را در مسابقات معتبر جهان به نمایش بگذاریم در حالی که مقررات برای حداکثر کارایی هزینه تنظیم شده است." (آئودی و پورشه با هم روی یک برنامه LMDh با موتور مشابه و شاسی Multimatic یکسان اما با ظاهر متفاوت کار می کنند ، که ممکن است منجر به نسخه لامبورگینی در سال 2024 شود.)

  این واقعیت است که LMDh مجاز در مسابقات قهرمانی ایالات متحده همچنین در برخی از تصمیمات OEM لحاظ شده است. "ما می دانیم که قرار است در چه موتوری [قرار دهیم] ، می دانیم که با چه سازنده ای کار خواهیم کرد ، و سپس برنامه در وهله اول با محوریت قهرمانی IMSA قرار می گیرد ، زیرا ما می خواهیم این را برای بزرگترین خود داشته باشیم. مایک وراک ، رئیس BMW Motorsport ، گفت که بازار ایالات متحده است. (اعتقاد بر این است که BMW Dallara را به عنوان شاسی ساز خود انتخاب کرده است.)

  وقتی از Wrack خواسته شد ، استفاده از قطعات مشخصه را چندان اشتباه ندید. "شما آن را در فرمول E نیز مشاهده می کنید: مشخصات زیادی وجود دارد ، اما برخی مناطق باز نیز وجود دارد. و ما در آنجا چیزهای زیادی آموختیم." "بنابراین بله ، مشخصات زیادی وجود دارد ، اما من فکر می کنم این مشخصات تنها راه کنترل هزینه ها است. و با استفاده از هایپرکار [LMH] ، هزینه اضافی وجود دارد ، که در زمان کنونی ، واقعا سخت است از [هیئت مدیره] عبور کنید. بنابراین ، برای ما ، LMDh نه تنها به دلیل مقرون به صرفه بودن هزینه ، بلکه به دلیل بازار ایالات متحده ، یک مسیر ترجیحی بود. "

خبرهای دیگر از ماشین ها