خبر

 • تک بورد - چگونه مسابقه هیدروژنی Le Mans در حال شکل گیری است

  چگونه مسابقه هیدروژنی Le Mans در حال شکل گیری است
  14 ساعت و 58 دقیقه قبل

  در آماده سازی برای دسته ای با نیروی هیدروژنی ، Le Mans دورهایی از نمونه های اولیه را مشاهده کرد.
  در حدود 400 متر دورتر از وزوز در 24 ساعته امسال در لمانز ، چادری با دو ماشین مسابقه و یک ایستگاه سوخت همراه متحرک ایستاده بود. هر از چندگاهی ، افرادی که تی شرت های آبی با نشان "Mission H24" بر تن می کردند ، برای شرکت در جلسات یک موتورخانه که در کنار چادر نشسته بود ، از کنار ماشین ها عبور می کردند.

  یکی از این افراد فرانسوا گرانت از شرکت فرانسوی-سوئیسی GreenGT بود. او بسیار هیجان زده به نظر می رسید زیرا در آستانه شروع مسابقه امسال ، ACO (Automobile Club de l'Ouest) ، که 24 ساعت لمان را برگزار می کند ، دسته جدیدی از اتومبیل های مسابقه را در رویداد لمانز از 2025 اعلام کرد: نمونه های اولیه هیدروژن-الکتریکی نیروهای پیشین آنها در آن چادر مستقر بودند. فن آوری ها گرانت می گوید: "در مشارکت با ACO ، ما در تعریف مقررات ورزشی و فنی برای دسته جدید کمک می کنیم." به در روزهای منتهی به مسابقه امسال ، آزمایشی را در لمان انجام داد و یک دور نمایشی از دور 13.6 کیلومتری (8.5 مایل) درست قبل از شروع بعدازظهر شنبه انجام داد. او می گوید: "داده های این آزمایشات به ما کمک می کند تا عملکرد خودرو را درک کرده و بهبود ببخشیم ، که اساس ایجاد مقررات برای دسته جدید است."

  تبلیغات

  یکی از رانندگانی که H24 را در طول آزمایش آخر هفته استفان ریچلمی ، برنده گذشته در لمانز بود. ریچلمی ، که در مسابقه 24 ساعته در کلاس LMP2 در سال 2016 برنده شد ، می گوید بیشتر تحت تأثیر قدرت موتور هیدروژنی قرار گرفته است. "از آنجایی که این فناوری جدید است و از بنزین یا دیزل استفاده نمی کند ، انتظار داشتم که این خودرو دارای گشتاور کم و حداکثر سرعت پایین باشد. اما گشتاور بیشتری نسبت به موتور بنزینی ارائه می دهد و حتی بدون فشار زیاد ، ماشین به راحتی او می گوید: 280 کیلومتر در ساعت (174 مایل در ساعت) در راست ها. " src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5730-1.jpg" alt = "https://techbord.com چگونه مسابقه هیدروژنی Le Mans در حال شکل گیری است"> بزرگنمایی/استفان ریچلمی و ماشین هیدروژنی که او را برای یک دور Le Mans.Dhananjay Khadilkar

  32 ساله اهل موناکو می گوید رانندگی با ماشین برای اولین بار کمی عجیب بود. او می گوید: "این مرا به یاد روزهای کارتینگ من انداخت." "موتور ، ترمزها ، پدال گاز ، فرمان وجود دارد اما گیربکس وجود ندارد ، که معمولاً بخش بزرگی از یک ماشین مسابقه است." پشته های پیل سوختی از هیدروژن و اکسیژن برای تولید الکتریسیته استفاده می کنند که بیشتر آنها مستقیماً به موتور وارد می شوند. اما بخشی از آن باتری تغذیه می شود ، که برای شتاب سریعتر ، مانند هنگام خروج از گوشه استفاده می شود.

  اجرای آزمایش

  به گفته ریچلمی ، نقش او "احساس" ماشین را در پیست قرار دهید و این اطلاعات را در اختیار مهندسان قرار دهید. "مهندسان بسیاری از چیزها را با داده ها و شبیه سازی می بینند. اما به عنوان راننده ، شما احساس واقعی از ماشین می کنید. وظیفه من این است که به مهندسان بگویم که در موارد خاص ، در حالی که ممکن است همه چیز در رایانه ها خوب به نظر برسد ، ممکن است اینطور نباشد. در مسیر خوب است. "

  تبلیغات

  پیشرانه صدای جنجالی زیادی ایجاد می کند و ریچلمی می گوید رانندگان می توانند بیشتر خودرو را بشنوند. در طی آزمایشات ، خودرو در ایستگاه سوخت رسانی که توسط TotalEnergies توسعه داده شد ، پر از هیدروژن فشار قوی شد. گرانت توضیح می دهد: "در حالی که ما فشار را در آزمایش 400 بار برای آزمایش ها نگه داشتیم ، مخازن می توانند هیدروژن را تا 700 بار نگه دارند. هرچه فشار بیشتر باشد ، حجم هیدروژن بیشتری وجود دارد ، که به معنی خودمختاری بیشتر است." این خودرو در یک دور اتومبیل از لمانز 800 گرم هیدروژن استفاده کرد.

  اگرچه آزمایشات دلگرم کننده بود ، اما موانع زیادی وجود دارد که قبل از آماده شدن خودرو از نظر سرعت و استقامت برطرف می شود. به اولین چالش کاهش وزن است. او می گوید: "وزن 1400 کیلوگرم ، H24 هنوز 450 کیلوگرم بیشتر از یک ماشین LMP3 و 155 کیلوگرم بیشتر از یک ماشین GT3 است. اما از آنجا که این نمونه اولیه خام است ، می توانیم روی هر قسمت از آن کار کنیم و سعی کنیم وزن خود را کاهش دهیم."

  فرانسوا گرانت با نمونه اولیه H24. Enrange/François Granet با نمونه اولیه H24.Dhananjay Khadilkar

  برای GreenGT ، پروژه H24 دارای رابطه همزیستی با کامیون های هیدروژنی است که برای صنایع سنگین توسعه داده است. کامیون های 44 تنی (48.5 تن) قادر خواهند بود با یک بار پر کردن 450 کیلومتر (280 مایل) را طی کنند. "ما تکنولوژی ها را از کامیون ها به ماشین مسابقه و بالعکس می آوریم. اگرچه اهداف یک ماشین مسابقه و یک کامیون متفاوت است ، اما با فناوری پیشرانه شروع به شباهت های زیادی می کنیم. جالب اینجاست که قدرت خروجی موتورها برای H24 و موتور ما کامیون ها تا حدودی مشابه هستند. "

  به گفته گرانت ، بهینه سازی قدرت و مصرف کمتر هیدروژن مهم است و ممکن است از مواردی مانند بهینه سازی رطوبت هوا هنگام ورود اکسیژن به سلول سوختی سود ببرند. این نوع تنظیم در هر دو پروژه معمول است.

  گرانت همچنین در مورد مزایای استفاده از نیروگاه های هیدروژنی بحث می کند. "یک موتور الکتریکی بسیار کارآمدتر از یک موتور چهار زمانه تنفس معمولی است. از همه مهمتر ، این انرژی پاک است زیرا فقط بخار آب منتشر می کند. علاوه بر این ، ما همچنین استفاده از هیدروژن سبز را که از منابع غیر آلاینده تولید می شود ، هدف قرار می دهیم." او می گوید.

  دانجانی خادیلکار روزنامه نگار مقیم پاریس است.

خبرهای دیگر از ماشین ها