خبر

 • تک بورد - چرا ساخت لاستیک خودروهای الکتریکی چالش برانگیز است؟

  چرا ساخت لاستیک خودروهای الکتریکی چالش برانگیز است؟


  1 ماه قبل

  خودروهای برقی جرم بیشتری دارند و گشتاور زیادی دارند، اما لاستیک‌ها باید کارآمد و بی‌صدا باشند.
  در گذشته، فناوری‌هایی را که در تایرهای زمستانی استفاده می‌شود و حتی آنچه که یک تایر مسابقه‌ای خوب را می‌سازد، بررسی کرده‌ایم. اما با توجه به اینکه اکثر پوشش خودروی ما در Ars بر خودروهای الکتریکی متمرکز است، زمان آن رسیده است که تایرهای تخصصی آن خودروهای برقی را بررسی کنیم.

  ایان کوک، مدیر کیفیت پیرلی، توضیح داد: «ما دوست داریم [لاستیک] را همانطور که ماشین در حال طراحی است، طراحی کنیم. این بدان معناست که چندین سال قبل از شروع فروش خودرو با OEM شروع کنید، در حالی که هنوز یک مفهوم در حال توسعه است. او خندید: "یا اگر تسلا هستید، شش هفته، زیرا آنها به روش دیگری کار می کنند." شرکت ایتالیایی تایر، لاستیک را برای خودروساز توسعه می دهد.

  اما برای یک تایر تجهیزات اصلی (یا OE) - نوعی که یک ماشین جدید از کارخانه می پوشد - "تغییرات زیادی وجود دارد که اگر آن را نداشته باشید کار با تیم طراحی [در اسرع وقت]، گرفتار می‌شوید و هزینه‌ها و زمان‌های توسعه می‌تواند ادامه پیدا کند."

  بدیهی است که چهار حلقه لاستیکی مشکی روی یک ماشین مهم هستند—اینها تنها قطعاتی هستند که در واقع با جاده ارتباط دارند. اما خودروهای برقی دارای چند ویژگی عجیب و غریب هستند که عمر تایر را پیچیده می‌کند.

  برای یک چیز، خودروهای برقی عموماً سنگین‌تر از خودروهای هم‌اندازه و معمولی هستند. و از آنجایی که برد برای بازار خرید EV بسیار مهم است، مقاومت غلتشی کم ضروری است. در واقع، افزایش 20 درصدی در مقاومت غلتشی می تواند دامنه را 5 تا 8 درصد کاهش دهد. اما لاستیک همچنان باید چسبندگی زیادی داشته باشد زیرا موتورهای الکتریکی گشتاور بسیار زیادی تولید می‌کنند—و در محدوده دورشان بسیار پایین است.

  The Lucid Air اولین خودروی <b>الکتریکی</b> بود که به HL جدید پیرلی مجهز شد. تایر به عنوان تجهیزات اصلی.بزرگنمایی / Lucid Air اولین خودروی الکتریکی بود که به عنوان تجهیزات اصلی به لاستیک HL جدید پیرلی مجهز شد. کوک به من گفت اولین کسانی بودند که این موضوع را با Lucid بیان کردند. این کار با تقویت ساختار دیواره جانبی و از طریق استفاده از منسوجات مصنوعی (مانند الیاف آرامید) انجام می‌شود.

  زمانی که تایرها می‌توانند جرم خودروی الکتریکی را تحمل کنند، باید از محدوده آن نیز کاسته نشوند. کوک گفت: واضح است که یکی از محدودیت‌های اصلی این است که شما واقعاً باید از فن‌آوری زیادی از نظر ساخت، از نظر ترکیبات - به‌ویژه ترکیبات سیلیسی با محتوای بالا - استفاده کنید تا واقعاً روی مقاومت غلتشی کار کنید. /p>

  اما این وضعیت به دلیل این واقعیت پیچیده است که رانندگان خودروهای برقی دوست دارند دریچه گاز را از چراغ راهنمایی خرد کنند. "بنابراین ما تا چه حد در مقاومت غلتشی پیش برویم تا بتوانیم عملکرد مورد نیاز را نیز به دست آوریم، زیرا اکثر خودروهای الکتریکی موجود در حال حاضر خودروهای پرفورمنس هستند؟ [تسلا مدل] S، نسخه 3 چهار چرخ متحرک، Y، Rivian، Lucid، Karma—اینها خودروهای پرفورمنس هستند. من آنها را وسایل نقلیه معمولی مسافرتی نمی نامم.

  Lucid به پیرلی روی آورد تا تایرهایی بسازد که بتوانند با خاموش شدن کنار بیایند. -جاده.بزرگ‌نمایی / لوسید به پیرلی روی آورد تا لاستیک‌هایی را تولید کند که می‌توانند با خارج شدن از جاده‌ها کنار بیایند.Pirelli

  در حالی که پیرلی توانسته است تایرهایی بسازد که این ویژگی‌ها را ارائه می‌دهند، این فرآیند شامل به خطر انداختن ویژگی‌های دیگر است. کوک گفت: "چیزی که ما بیش از همه دیده ایم فرسودگی است. اگر چند سال است که یک خودروی برقی دارید، مطمئناً دو بار لاستیک های خود را عوض کرده اید."

  داد و ستد،" او گفت. "به طور معمول، OEM ها حداقل مسافت پیموده شده [برای یک تایر OE] را دارند که معقول است اما ممکن است با مصرف کننده معمولی آمریکایی هماهنگ نباشد. اگر آن را به دنیای خودروهای الکتریکی بیاورم، ما کیلومترها از هم فاصله داریم، این جناس را ببخشید." به نوبه خود، این امر منجر به تقاضای مصرف کنندگان برای جایگزینی (برخلاف OE) لاستیک های مخصوص EV شده است.

  و یک مشکل دیگر وجود دارد: پیشرانه های EV تقریباً بی صدا هستند، بنابراین صدای لاستیک ها می تواند غیر قابل توجه باشد. وسیله نقلیه معمولی با همان سرعت در یک EV قابل توجه است. اکنون فناوری‌های مختلفی وجود دارد. الگوی [آج] یکی از جنبه‌های آن است. سیستم‌های حذف نویز بسیار جذب شده‌اند، که [شامل] یک فوم ساختار سلول باز [که] در داخل لاستیک قرار می‌گیرد؛ اسفنج آن را جذب می‌کند. سر و صدا، و [حذف صدا] جلوی انتقال آن را می گیرد،" او توضیح داد.

  کوک به من گفت که کار بر روی تایرهای EV نیز باعث شده است تا پیرلی کمی پایدارتر شود. به عنوان مثال، اینجا در رم، ما به طور انحصاری اولین لاستیک را که از لاستیک تایید شده بدون جنگل‌زدایی ساخته شده بود، عرضه می‌کنیم. ما فکر می‌کردیم که این یک چیز بسیار کوچک است - برای ما بسیار مهم بود زیرا در رم، کارخانه ما خیلی کوچک است، بنابراین ما می‌توانیم چنین کارهای منظمی انجام دهیم. مرد، این چیز از بین رفت. من اکنون نمی‌توانم به اندازه کافی از این چیزها با BMW درست کنم.


  تگ ها:

  ساخت , لاستیک , خودرو , الکتریکی , چالش , برانگیز


  v 14
خبرهای دیگر از ماشین ها