خبر

 • تک بورد - پژو قصد دارد در سال 2022 با این نمونه اولیه هیبریدی 9X8 برنده مسابقه لمانز شود

  پژو قصد دارد در سال 2022 با این نمونه اولیه هیبریدی 9X8 برنده مسابقه لمانز شود
  22 روز و 1 ساعت قبل

  شیر فرانسوی آخرین بار در سال 2009 طعم پیروزی در La Sarthe را چشید.
  هیچ مسابقه ای برای یک شرکت فرانسوی مانند پژو به اندازه 24 ساعت لمانز مهم نیست. کلاسیک استقامتی سالانه مسلماً دشوارتر از هر زمان دیگری است ، در حال حاضر نه تنها به قابلیت اطمینان کامل بلکه به سرعت کامل نیز نیاز دارد زیرا عقربه بزرگ دو بار در طول شبانه روز می رود. برای افزایش فشار ، همه چیز در مقابل جمعیت بیشتری اتفاق می افتد ،

  پژو برای اولین بار در سال 1992 و 1993 در روزهای پایانی گروه C موفق به کسب موفقیت در لمان شد. سپس مدتی توجه خود را به فرمول 1 معطوف کرد و با موفقیت کمتری موتورهای مک لارن ، اردن و سپس پروست را تأمین کرد. در سال 2007 ، پژو برای مقابله با قدرت سلطه آئودی به مسابقات استقامت بازگشت و در سال 2009 با نمونه اولیه 908 خود آلمان ها را در لمانز شکست داد. در سال 2012 ، این شرکت قصد داشت یک نسخه ترکیبی از 908 را قبل از لغو کل برنامه پس از رکود اقتصادی برای تجارت ارائه دهد.

  ما به هر حال بین سال 2013 یک دوره طلایی مختصر از دوندگان استقامت هیبرید را تجربه کردیم - 2017 به عنوان تویوتا و سپس پورشه در گروه LMP1h در لمان به آئودی پیوستند. اما LMP1h گران است ، حتی اگر باعث جذابیت جالب ترین اتومبیل های مسابقه ای شود که چرخ چرخانده اند. مقررات جدید Le Mans Hypercar (LMH) تلاشی برای رفع این مشکل است که به برخی از آزادی های فنی (و امیدوارم مربوط به جاده) و سبک سازی اتومبیل های جاده ای همراه با سایر اقدامات برای سالم نگه داشتن هزینه ها اجازه دهد.

  ReadingToyota می خواهد برای به دست آوردن لو مانس با نمونه اولیه ترکیبی GR010 این سال ما قبلاً شاهد اتومبیل های LMH از تویوتا ، آلپاین و گلیکنهاوس بوده ایم و قوانین جدید حتی فراری را وسوسه می کند تا اولین نمونه مقاومت خود را از سال 333SP از اواخر دهه 1990 بسازد. (در اینجا قانون جداگانه ای به نام LMDh در ایالات متحده وجود دارد که از سال 2023 آغاز می شود ، و این جذب ورودی هایی از آکورا ، آئودی ، BMW و پورشه است ، ورودی های احتمالی نیز از کادیلاک و هیوندای است. خوشبختانه افرادی که این دو مجموعه را می نویسند این قوانین با هم کار می کنند تا اتومبیل های LMH و LMDh بتوانند با هم رقابت کنند.)

  تبلیغات

  لزوماً خودروهای LMH نباید هیبریدی باشند ، اما پژو پیشرانه هیبریدی را برای 9X8 انتخاب کرده است. . یک موتور احتراق داخلی V6 با قدرت 6/2 اسب بخار (500 کیلووات) 2.6 لیتر ، توربوشارژ 90 درجه ، چرخ های عقب را هدایت می کند ، یک موتور الکتریکی / واحد تولید کننده 268 اسب بخار (200 کیلووات) در محور جلو نصب شده و باتری 900 ولت تأمین می شود. با این حال ، خروجی کل 670 اسب بخار است ، بنابراین V6 و موتور الکتریکی هر دو به طور همزمان حداکثر قدرت تولید نمی کنند.

  مقررات LMH در اصل به منظور جلب نسخه های مسابقه ای هایپرکارهای جاده ای قانونی مانند Aston Martin Valkyrie ، و بنابراین مقررات اجازه می دهد تا یک سبک اتومبیل مانند جاده ، چیزی که پژو در اینجا از آن استفاده کرده است. از همه قابل توجه تر ، 9X8 فاقد بال عقب است.

  "طراحی 9X8 یک تجربه پرشور بوده است زیرا ما در اختراع ، نوآوری و کشف راه های خارج از دیوار برای بهینه سازی عملکرد ماشین آزاد بودیم ، و به خصوص آیرودینامیک آن ، "اولیویه جانسونی ، مدیر فنی برنامه 9X8 پژو گفت. "این مقررات پیش بینی می کند که فقط یک وسیله آیرودینامیکی قابل تنظیم ، بدون تعیین بال عقب ، مجاز است. کار محاسبات و شبیه سازی های ما نشان داد که عملکرد بالا بدون وجود یک بالقوه امکان پذیر است."

  "عدم وجود یک بال عقب در پژو 9X8 یک گام مهم ابتکاری است ". ژان مارک فینوت ، مدیر اتومبیلرانی Stellantis گفت. "ما به درجه ای از كارآیی آیرودینامیكی دست یافته ایم كه به ما اجازه می دهد این ویژگی را از بین ببریم. هر چند نپرس چگونه! ما تا آنجا كه ممكن است قصد داریم این راز را مخفی نگه داریم!" > تئوری من این است که هدف LMH از دور 3:30 در لمان به این معنی است که آیرودینامیک به اندازه آنچه که نمونه های اولیه 15 ثانیه سریعتر می گذرند مهم نخواهد بود ، اما من می توانم کاملاً اشتباه کنم.

  تصویر لیست شده توسط پژو اسپورت

خبرهای دیگر از ماشین ها