خبر

 • تک بورد - پورشه یک کارخانه تولید باتری با کارایی بالا در آلمان ایجاد خواهد کرد

  پورشه یک کارخانه تولید باتری با کارایی بالا در آلمان ایجاد خواهد کرد
  5 روز و 4 ساعت قبل

  سرمایه گذاری مشترک با Customcells بر روی سلولهای دارای آندهای سیلیکون متمرکز خواهد شد.
  پورشه در حال راه اندازی کارخانه جدیدی برای سلولهای باتری به نام Cellforce در توبینگن آلمان است. این کارخانه به عنوان زیرمجموعه پورشه در یک همکاری مشترک با Customcells اداره خواهد شد و سلولهایی را تولید می کند که از سیلیسیم استفاده می کنند در مقابل گرافیت برای مواد آند.

  "ما قبلاً برای ایجاد دانش و دانش در مورد شیمی سلولی ، تحقیق و پیش تولید را آغاز کرده ایم و شرکت Cellforce Group حدود 60 مهندس در حال توسعه و حدود 20 مهندس در تولید خواهد داشت ؛ تمرکز اصلی ، حداقل در در ابتدا ، مراقبت از توسعه سلول و شیمی سلول است. "، مایکل اشتاینر ، عضو هیئت مدیره تحقیق و توسعه در پورشه گفت.

  اما برخلاف سایر اعلامیه های اخیر کارخانه تولید باتری ، هدف Cellforce عملکرد بالاست ، نه حجم زیاد.

  "از نظر تولید ، [در مقایسه با همه گیگافکتوری هایی که می شناسید] کم خواهد بود ، بنابراین ما مشتاقانه منتظریم سالانه حدود 100 مگاوات ساعت به عنوان ظرفیت تولید داشته باشیم. اشتاینر به آرس گفت: "این می تواند کمی بیشتر باشد." "از نظر اتومبیل باید متناسب با آن باشد ، بگذارید بگویم 1000 ماشین در سال. نوع سلولهایی که ما به دنبال آنها هستیم برای موتورهای ورزشی و برای مشتقات با کارایی بالا از اتومبیل های موجود طراحی شده اند ، بنابراین یک فن آوری سلول بسیار متناسب برای وی گفت: "راه حلهای عملکرد."

  آگهی

  "اگر این نتیجه بدهد و اگر مقیاس خود را افزایش دهیم ، احتمال کاهش هزینه وجود دارد - و هزینه های فروش نه تنها به شیمی بلکه با مقیاس بندی - ممکن است فرصتی برای حجم بالاتر وجود داشته باشد ، اما این وظیفه ای نیست که من به تیمی که باید این امکانات جدید را شروع کند ، سپردم. "

  پورشه به دنبال دستاوردهای هم وزن و هم وزن است. چگالی انرژی حجمی اما سلولهایی را نیز می خواهد که بتوانند گرمتر از یون لیتیوم فعلی باشند ، مانند سلولهای یافت شده در پورشه Taycan. اینها در حال حاضر از "درصد کم رقمی" سیلیسیم در آندها استفاده می کنند ، اما Cellforce می خواهد در صورت امکان این میزان را به 50 درصد برساند.

  "شیمی سلول امروزی قادر به کار در دمای 50 درجه سانتیگراد است ، شاید کمی بالاتر باشد و ما بدنبال دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد هستیم که از شارژ سریع و همچنین رانندگی فوق العاده سریع پشتیبانی کند. " (یک نقطه ضعف در شیمی جدید این است که زیر انجماد به خوبی عمل نمی کند ، این برای اتومبیل های جاده ای مشکل ساز است اما برای اتومبیل های مسابقه ای مشکلی ایجاد نمی کند.) ممکن است ابتدا از این سلولهای جدید Cellforce استفاده شود ، اتفاقی که باید در حدود سال 2024 رخ دهد. تا آن زمان ، برنامه مسابقه ترکیبی استقامت پورشه در کنار تیم فرمول E خود فعال و راه اندازی خواهد شد. اما در هر دو مورد ، این مقررات به رقبا اجازه تولید باتری خود را نمی دهد ، در عوض همه را مجبور به استفاده از بسته باتری می کند. که مرا بسیار کنجکاو می کند ...

خبرهای دیگر از ماشین ها