خبر

 • تک بورد - پلاگین جیپ ها و وانت EV Ram 1500 بخشی از برنامه جدید Stellantis است

  پلاگین جیپ ها و وانت EV Ram 1500 بخشی از برنامه جدید Stellantis است
  11 روز و 14 ساعت قبل

  چهارمین OEM بزرگ جهان به تازگی استراتژی الکتریکی سازی خود را ارائه داده است.
  Stellantis ، خودروساز دارای سبد تجاری 14 مارک شامل جیپ ، رم ، پژو و سیتروئن ، در حال برنامه ریزی برای چهار سیستم عامل جدید برای وسایل نقلیه الکتریکی باتری به عنوان بخشی از استراتژی برق آن. این شرکت استراتژی جدید EV خود را صبح روز پنجشنبه فاش کرد و نقشه ای را ترسیم کرد که به گفته وی منجر به تولید خودروهای برتر کلاس در

  "مشتری همیشه در قلب Stellantis است و تعهد ما با این 30 میلیارد یورو [35.5 میلیارد دلار] به علاوه برنامه سرمایه گذاری ارائه خودروهای شاخصی است که دارای عملکرد ، قابلیت ، سبک ، راحتی و برد الکتریکی متناسب با یکپارچه هستند. کارلوس تاوارس ، مدیر اجرایی Stellantis ، گفت: "استراتژی ای که امروز ارائه کردیم ، سرمایه گذاری مناسب روی فناوری مناسب را برای دستیابی به بازار در زمان مناسب متمرکز می کند ، اطمینان حاصل شود که Stellantis آزادی حرکت را به کارآمدترین ، مقرون به صرفه ترین و پایدارترین روش تحمیل می کند."

  < p> پلت فرم STLA کوچک برای اتومبیل های شهری با برد حداکثر 300 مایل (500 کیلومتر) خواهد بود و بعید به نظر می رسد که بسیاری از آنها را در ایالات متحده ببینیم ، که مانع برخی تغییرات اساسی در نگرش های آمریکای شمالی به کوچک ، ماشین های کند و ارزان محیط STLA باعث تولید اتومبیل های کوچک جمع و جور با برد حداکثر 440 مایل (700 کیلومتر) می شود.

  STLA Large برای اتومبیل های با عملکرد AWD و مهمتر برای بازار ایالات متحده ، ماهیچه های عضلانی و SUV است. Stellantis می گوید که هشت وسیله نقلیه ساخته شده بر روی پلت فرم STLA Large در 3-5 سال آینده به بازار می آیند و هدف آن 4.3 مایل در کیلووات ساعت (6.9 کیلومتر / کیلووات ساعت) برای خودروهای الکترونیکی متصل به ایالات متحده است. تبلیغات

  سرانجام ، STLA Frame وجود دارد که (همانطور که از نامش پیداست) یک پلت فرم بدنه بر فریم است و در مقابل ساخت مونوکوک سه سیستم عامل STLA EV دیگر نیست. از STLA Frame برای وانت های سایز بزرگ و وسایل نقلیه تجاری استفاده خواهد شد ، کامیون Ram 1500 در سال 2024 به بازار عرضه خواهد شد. Stellantis همچنین به طور خلاصه چیزی به نام "Range Electric Paradigm Breaker" را ذکر کرد ، که به نظر می رسد ممکن است یک سری هیبریدی باشد ، اما Stellantis می گوید هنوز آماده نیست جزئیات بیشتری درباره REPB به اشتراک بگذارد.

  هر سیستم عامل حداکثر 2 میلیون واحد در سال خواهد بود. Stellantis می گوید ، حجم و درجه بالایی از اجزای مشترک برای سرعت در بازار و همچنین کنترل هزینه کلیدی هستند. سه ماژول درایو اصلی وجود خواهد داشت که موتور الکتریکی را به همراه سیستم انتقال قدرت و اینورتر بسته بندی می کنند. این ماژول های درایو همچنین برای برنامه های محرک جلو ، عقب و چهار چرخ و همچنین 4xe در مورد جیپ های پلاگین هیبریدی مناسب خواهند بود.

  قدرت خروجی از 70 کیلووات خواهد بود ( 94 اسب بخار) تا 330 کیلووات (442 اسب بخار) ، با قدرتمندترین ماژول های درایو با ولتاژ 800 ولت (در مقابل 400 ولت) کار می کنند. در بین هر سه ماژول درایو یک اینورتر مشترک وجود دارد که به گفته Stellantis می تواند در هر دو ولتاژ کار کند ، با تفاوت اصلی استفاده از نیمه هادی های سیلیکون یا کاربید سیلیکون است. Stellantis می گوید که قصد دارد موتورهای محلی را برای هر بازار و در ایالات متحده و چین تولید کند که شامل ساخت آنها در داخل و همچنین از طریق تامین کنندگان خواهد بود.

  سیستم عامل های جدید از یک جفت سلول باتری استفاده می کنند. شیمی ، یکی که از نیکل و کبالت استفاده نمی کند و دیگری از شیمی با چگالی انرژی بالا. (علاوه بر این ، می گوید که بسته های باتری حالت جامد را تا سال 2026 معرفی می کند.) STLA وسایل نقلیه کوچک از بسته هایی با ظرفیت بین 37 کیلووات ساعت و 82 کیلووات ساعت استفاده می کنند. STLA Medium EV بین 87 کیلووات ساعت و 104 کیلووات ساعت تحمل می کند ، STLA Large از بسته های 101 کیلووات ساعت و 118 کیلووات ساعت استفاده می کند و STLA Frame به بسته های 159 کیلووات ساعت تا 200 کیلووات ساعت نیاز دارد. تا سال 2030 به بیش از 260 گیگاوات ساعت در سال نیاز خواهد داشت که توسط پنج کارخانه عظیم تولید باتری در اروپا و آمریکای شمالی تأمین می شود. به گفته آن زمان ، 70 درصد از فروش Stellantis در اروپا و 40 درصد از فروش آمریکای شمالی آن وسایل نقلیه با آلایندگی کم است.

خبرهای دیگر از ماشین ها