خبر

 • تک بورد - پس از برخورد 11 تسلا با خودروهای اضطراری ، ایالات متحده در حال بررسی خلبان خودکار است

  پس از برخورد 11 تسلا با خودروهای اضطراری ، ایالات متحده در حال بررسی خلبان خودکار است
  12 روز و -1 ساعت قبل

  رگولاتور نگران است که خلبان خودکار نمی تواند وسایل نقلیه پارک شده را تشخیص دهد یا راننده را درگیر نگه دارد.
  تنظیم کننده های دولت ایالات متحده در حال بررسی تحقیقات در مورد سیستم خلبان خودکار تسلا پس از برخورد خودروهایی که از این ویژگی با خودروهای اضطراری متوقف شده برخورد می کنند ، هستند.

  اداره ملی ایمنی حمل و نقل بزرگراه امروز تحقیقات را اعلام کرد و شامل 765،000 تسلا در ایالات متحده است که بخش قابل توجهی از فروش این شرکت در کشور را شامل می شود. آژانس می گوید این کاوشگر 11 حادثه از سال 2018 را پوشش می دهد. این تصادفات باعث زخمی شدن 17 نفر و کشته شدن یک نفر شد.

  NHTSA در حال بررسی کل مجموعه تسلا ، از جمله مدلهای S ، X ، 3 و Y از مدلهای سالهای 2014 تا 2021 است. در حال بررسی کروز کنترل اتوماتیک و ترافیک آگاه ، زیرمجموعه ای از خلبان خودکار است که خودرو را هدایت نمی کند اما به آن اجازه می دهد تا با سرعت ترافیک مطابقت داشته باشد.

  در هر یک از 11 تصادف ، تسلا با خودروهای پاسخ دهنده اولیه که پارک شده و با چراغ های چشمک زن ، شعله های آتش ، تابلوهای پیکان روشن یا مخروط های جاده مشخص شده اند برخورد کرده است.

  این تحقیق تمام محدوده سیستم خلبان خودکار را شامل می شود ، از جمله نحوه نظارت و اعمال توجه و تعامل با راننده ، و همچنین نحوه تشخیص و واکنش سیستم به اشیاء و رویدادها در یا نزدیک جاده.

  مورد توجه رانندگان قرار گرفت

  تسلا در مورد نحوه تأیید توجه رانندگان خودکار هنگام روشن بودن سیستم با بررسی دقیق روبرو شده است. در ارزیابی سیستم های پیشرفته کمک راننده (ADAS) ، Autopilot در برنامه ارزیابی خودروهای جدید اروپا نمرات متوسط ​​را دریافت کرد. این سیستم به دلیل ناتوانی نسبی آن در درگیر نگه داشتن رانندگان با جاده دچار مشکل شده است. سیستم ها ، خلبان اتوماتیک از راننده می خواهد که دستان خود را روی فرمان نگه دارد ، اگرچه چنین سیستم هایی را می توان با کشیدن وزنه بر روی یکی از پره های فرمان به راحتی فریب داد. تحقیقات اخیر Car and Driver نشان داد که بین 25 تا 40 ثانیه طول می کشد تا خودرو بسته به مدل ، هنگام برداشتن دست ها از فرمان ، هشدار دهد. در صورت عدم پاسخگویی رانندگان ، خودرو قبل از شروع ترمز 30 ثانیه دیگر رانندگی می کند. در سرعت های بزرگراه ، این می تواند منجر به عملکرد سیستم بدون درگیر شدن راننده تا یک مایل شود.

  در پی سانحه ژانویه 2018 در کالیفرنیا ، هیئت ملی ایمنی حمل و نقل از شیوه ای که تسلا سعی می کند رانندگان را درگیر نگه دارد انتقاد کرد. در آن حادثه ، که بخشی از کاوش NHTSA نیز هست ، یک مدل S مدل 2014 یک خودروی آتش نشانی را در خط وسایل نقلیه پرتردد (HOV) بین ایالت 405 در شهر کالور ساقط کرد. راننده تسلا خلبان خودکار را مشغول کرده بود و در خط HOV دنبال یک وسیله نقلیه دیگر بود که خودروی سرب برای جلوگیری از خودروی آتش نشانی پارک شده ، مسیر را تغییر داد. خلبان خودکار حرکت نکرد و ترمز نکرد و راننده که شیرینی می خورد کنترل وسیله نقلیه را در دست نگرفت. بر اساس گزارش تصادف ، تسلا با سرعت 31 مایل در ساعت به ماشین آتش نشانی برخورد کرد.

  هیئت ملی ایمنی حمل و نقل گفت بی توجهی راننده علت احتمالی تصادف است "به دلیل بی توجهی و عدم اعتماد زیاد به سیستم پیشرفته کمک راننده خودرو ؛ طراحی خلبان خودکار تسلا ، که به راننده اجازه می دهد از وظیفه رانندگی خارج شود. و استفاده راننده از سیستم به نحوی که با راهنمایی ها و هشدارهای سازنده سازگار نیست. "

  تبلیغات

  تغییرات خلبان خودکار

  تسلا اخیراً شروع به تغییر شیوه کار خودکار خلبان کرده و سنسور رادار را کنار گذاشته است. مدل های 3 و Y به نفع دوربین های اضافی هستند. (مدل های S و X برای آینده قابل پیش بینی رادار را حفظ خواهند کرد.) همانطور که تصادفاتی که بخشی از کاوشگر NHTSA است نشان می دهد ، داده های رادار تضمین نمی کند که سیستم های ADAS موانع موجود در جاده را به درستی حس می کنند ، اگرچه به طور کلی ، سنسورهای اضافی می توانند کمک کنند سیستم ها تصویر کاملی از صحنه دریافت می کنند. از آنجا که داده های رادار و لیدار اساساً مجموعه ای از اندازه گیری ها هستند ، به تعیین فاصله خودرو از یک جسم کمک می کنند. در حالی که سیستم های ADAS می توانند اطلاعات یکسانی را از تصاویر دوربین دریافت کنند ، محاسبات پیچیده تری نسبت به رادار یا لیدار نیاز دارند. هنوز مشخص نیست که آیا تحقیقات NHTSA شامل مدلهای جدید تسلا و فقط دوربین می شود.

  همچنین مشخص نیست که آیا این کاوشگر بر ویژگی به اصطلاح تسلای خودران که نسخه های بتا آن برای یک نسخه منتشر شده است ، تأثیر می گذارد یا خیر. گروه رانندگان ویدئوهای سیستم در حال عملکرد نشان می دهد که این سیستم بسیار در حال پیشرفت است و همیشه به توجه راننده نیاز دارد.

  خواندن بیشتر

  تسلا: "بتا کامل خودران" برای رانندگی کامل خود طراحی نشده است در حالی که رانندگی کامل خود تصمیماتی را اتخاذ می کند راننده انسان ، در موارد دیگر ، انتخاب های مشکوک تری را انجام می دهد. در یک ویدئو ، یک ماشین کامل خودران تنها پس از عبور یک وسیله نقلیه معلول از روی شانه می شکند. در همان سفر ، ناگهان قبل از حرکت به چپ ، راست به خط دیگری منحرف می شود. در ویدئویی دیگر ، ماشین با وجود ترافیک متقاطع به جلو می رود و بعداً تقریباً سعی می کند به سوراخی در خیابان برود که توسط مخروط های ساختمانی احاطه شده بود. گاهی اوقات ، رانندگی کامل با خود نمی تواند تشخیص دهد که آیا راننده انسانی کنترل وسیله نقلیه را دارد یا خیر ، و برای تأیید توجه راننده ، بین درخواست ها بیش از یک دقیقه حرکت می کند.

  تا کنون ، خودروسازان تا حد زیادی آزاد بوده اند تا ویژگی های ADAS را بدون نظارت نظارتی قابل توجه توسعه دهند. NHTSA نسبتاً عملی بوده است ، تا حدی که NTSB نسبت به نگرش خود نسبت به منصفانه انتقاد کرده است. این تحقیقات جدید نشان می دهد که آژانس ممکن است رویکرد کمتری را در نظر داشته باشد.

خبرهای دیگر از ماشین ها