خبر

 • تک بورد - هیوندای و کیا پیش‌نمایش خودروهای الکتریکی سه ردیفه جذابی را که در سال 2024 به ایالات متحده می‌آیند، مشاهده می‌کنند

  هیوندای و کیا پیش‌نمایش خودروهای الکتریکی سه ردیفه جذابی را که در سال 2024 به ایالات متحده می‌آیند، مشاهده می‌کنند
  19 روز و 4 ساعت قبل

  Ioniq 7 و Kia EV9 آینده خودروهای برقی بیشتری را به یک بخش محبوب می‌آورند.
  در میان انبوه خودروهای الکتریکی جدیدی که در چند سال اخیر معرفی شده‌اند، یک چیز تا حد زیادی گم شده است: ردیف سوم. خودروهای SUV و کراس اوورهایی با فضای بیش از پنج سرنشین بسیار محبوب هستند، اما اگر نمی خواهید سوخت های فسیلی را بسوزانید، گزینه های شما محدود شده است.

  هیوندای و کیا برنامه‌هایی برای تغییر آن دارند. پیش از نمایشگاه خودروی لس آنجلس، که از فردا آغاز می‌شود، این دو شرکت هرکدام از کانسپت‌هایی رونمایی کردند که به شاسی‌بلندهای سه ردیفه الکتریکی کاملاً جدید که در سال 2024 عازم ایالات متحده می‌شوند، رونمایی کردند. هیوندای Ioniq Seven، دومین مدل جدید را به نمایش گذاشت. نام تجاری فرعی فقط الکتریکی در حال راه اندازی است. در همین حال، کیا نگاهی به EV9، برادر بزرگ جعبه‌ای EV6 خمیده، به ما نشان داد.

  کانسپت Ioniq Seven هیوندای دارای نشانه‌های طراحی از a href=Enlarge / Hyundai's Ioniq Seven concept دارای نشانه های طراحی از مفهوم Prophecy است، به خصوص در چنگک شیشه جلو. هیوندای

  با توجه به طراحی های اخیر هیوندای و کیا، این دو خودرو علیرغم اینکه مبتنی بر پلت فرم E-GMP یکسان هستند، کاملاً متفاوت به نظر می رسند. با این حال، آن‌ها جزئیات کافی را به اشتراک می‌گذارند تا احساس کنند عضوی از یک خانواده هستند.

  کانسپت EV9 کیا ظاهر خشن‌تری نسبت به هیوندای سون به ارمغان می‌آورد.Enlarge / Kia's EV9 concept به ارمغان می‌آورد. ظاهری خشن تر از Seven.Kia هیوندای

  اگرچه نرم تر از کیا EV9 بلوف، مفهوم Ioniq Seven بدون شک یک SUV است. برخلاف Ioniq 5 کوچکتر که شبیه هات هاچ است، Seven بلند و بلند است، با قوس های چرخ مربعی شکل و برآمدگی هایی که در جلو کوتاه و در پشت بلند هستند. خط سقف قوس دار به یک ستون D ضخیم ختم می شود و از برخی زوایای آن را شبیه یک آئودی A7 بلند می کند. طرح نورپردازی پیکسل پارامتریک Ioniq بر ابعاد قابل توجه خودرو در جلو و عقب تاکید دارد و حتی کمی نور یکپارچهسازی با سیستمعامل در درهای جلو و بالای چرخ ها وجود دارد.

  چراغ های عقب پیکسلی بر عرض Seven تاکید دارند. Enlarge / The pixelated taillights تاکید می‌کند. عرض Seven.Hyundai

  درهای بزرگ اتوبوس - احتمالاً برای تولید قرار نگرفته اند - برای نمایان شدن یک نیمکت انحنادار مبل مانند، دو صندلی کاپیتان و یک صندلی عثمانی، که همگی با پارچه پوشانده شده و با لهجه های مسی تزئین شده اند، باز می شوند. و در حالی که سانروف های پانوراما این روزها مرسوم هستند، Seven به نفع نمایشگر بزرگ OLED از آن اجتناب می کند. سایر تزئینات داخلی از بامبو، گچ معدنی و "رزین زیستی" (هر چه که باشد) ساخته شده است، و پس از خروج مسافران، می توان داخل آن را با نور UV-C استریل کرد. اوه، و همچنین یک یخچال کوچک و "محفظه های مراقبت از کفش" برای "تازه کردن کفش های مسافران" در صورتی که لگدهای شما تازه نباشد، وجود دارد. هیچ فرمانی وجود ندارد - این مفهوم خودش را به حرکت در می‌آورد - اما یک دسته کنترل جمع‌شونده وجود دارد.

  تبلیغات طراحان هیوندای واقعاً مفهوم اتاق نشیمن را در این یکی بازی کردند.Enlarge / Hyundai designers really played کانسپت اتاق نشیمن را در این یکی ارتقا دهید. هیوندای

  کیا با کانسپت EV9 ظاهری مستحکم‌تر را انتخاب کرد و شانه‌های زاویه‌دارتر، سقف صاف و شیشه جلوی صاف‌تر را انتخاب کرد. پانل‌های راکر مشکی براق و قوس‌های چرخ‌ها به برخی توانایی‌های آفرود اشاره می‌کنند، حتی اگر بیشتر مالکان آن‌ها را فراتر از یک راهروی سنگ‌ریزه‌ای جسارت نکنند. طراحی کلی شبیه Telluride است، که چیز بدی نیست.

  کانسپت EV9 دارای شانه‌های پهن و چراغ‌های عقب است که بازتاب SUV Telluride است.Enlarge / The EV9 concept has برخی از شانه‌های پهن و چراغ‌های عقب که بازتاب SUV.Kia Telluride هستند

  در داخل درهای اتوبوس، صندلی‌های وسط می‌توانند به‌صورت صاف جمع شوند و به‌عنوان میز عمل کنند، و صندلی‌های جلو می‌توانند هنگام توقف خودرو به اطراف بچرخند. صندلی از بطری های پلاستیکی بازیافتی و الیاف پشم ساخته شده است و فرش کف از توری ماهی بازیافتی ساخته شده است. برخلاف Seven، هیچ اشاره ای به حالت خودکار وجود ندارد - رانندگان باید یوغ را در دست بگیرند. یک صفحه نمایش عریض 27 اینچی به راننده یک صفحه نمایش بدون درز برای مشاهده سرعت، برد و سرگرمی اطلاعاتی می دهد.

  یک صفحه نمایش 27 اینچی روی داشبورد قرار دارد.Enlarge / A 27-inch صفحه نمایش داشبورد را در بر می گیرد. Kia

  هیوندای حداقل 300 مایل برد را برای Seven هدف قرار می دهد و کانسپت باکسر کیا EV9 تا 300 مایل را قبل از نیاز به شارژ طی می کند. اینها اعداد واضحی نیستند، اما هیوندای و کیا شرط می‌بندند که مردم بدشان نمی‌آید، زیرا شارژ سریع 350 کیلوواتی باید باتری را در کمتر از 20 دقیقه از 10 درصد به 80 درصد برساند.

خبرهای دیگر از ماشین ها