خبر

 • تک بورد - هکر نوجوان اشکالی را پیدا می کند که به او اجازه می دهد 25+ تسلاس را از راه دور کنترل کند

  هکر نوجوان اشکالی را پیدا می کند که به او اجازه می دهد 25+ تسلاس را از راه دور کنترل کند


  13 روز و 23 ساعت قبل

  دیوید کلمبو می‌گوید این تقصیر مالکان است، نه آسیب‌پذیری زیرساخت.
  بر اساس یک موضوع توییتری که دیروز منتشر کرد، یک هکر جوان و محقق امنیت فناوری اطلاعات راهی برای تعامل از راه دور با بیش از 25 خودروی الکتریکی تسلا در 13 کشور پیدا کرد.

  دیوید کلمبو در این تاپیک توضیح داد که این نقص "یک آسیب پذیری در زیرساخت تسلا نیست. این اشتباهات مالک است." او ادعا کرد که می تواند سیستم دوربین از راه دور خودرو را غیرفعال کند، قفل درها و پنجره ها را باز کند و حتی رانندگی بدون کلید را آغاز کند. او همچنین می‌توانست مکان دقیق خودرو را تعیین کند.

  با این حال، کلمبو تصریح کرد که نمی‌تواند با فرمان، دریچه گاز یا ترمزهای تسلا تعامل داشته باشد، بنابراین حداقل لازم نیست نگران باشیم. ارتشی از خودروهای برقی کنترل‌شده از راه دور در حال اجرای مجدد Fate of the Furious هستند.

  کلمبو می‌گوید این موضوع را به تیم امنیتی تسلا که در حال بررسی موضوع هستند، گزارش کرده است.

  در یادداشتی مرتبط. اوایل صبح چهارشنبه، یک برنامه شخص ثالث تسلا به نام TezLab گزارش داد که شاهد «انقضای همزمان چندین هزار توکن احراز هویت تسلا از طرف تسلا» بوده است. برنامه TezLab از API های Tesla استفاده می کند که به برنامه ها اجازه می دهد کارهایی مانند ورود به خودرو و فعال یا غیرفعال کردن سیستم دوربین ضد سرقت، باز کردن قفل درها، باز کردن پنجره ها و غیره را انجام دهند.


  تگ ها:

  نوجوان , اشکالی , پیدا , اجازه , تسلاس , کنترل


  v 6
خبرهای دیگر از ماشین ها