خبر

 • تک بورد - قطار آهسته در سراسر سیبری نگاه اجمالی به جاه طلبی های راه آهن روسیه دارد

  قطار آهسته در سراسر سیبری نگاه اجمالی به جاه طلبی های راه آهن روسیه دارد
  6 روز و 3 ساعت قبل

  توسعه مجدد یک خط 4300 کیلومتری دوران اتحاد جماهیر شوروی قصد دارد شبکه را در این قرن پیش ببرد.
  در ساحل دریاچه بایکال ، در اعماق سیبری شرقی ، یکی از بلند پروازانه ترین مهندسی راه آهن مدرن روسیه در حال اتمام است.

  ساخت تونل بایکالسکی ، که از طریق 7 کیلومتر صخره کوهی تراشیده شده است ، 7 سال طول کشیده است که تیم های ساختمانی در دمای منفی 60 درجه سانتیگراد کار می کنند.

  طراحی شده برای مقاومت در برابر زمین لرزه های هفتگی که به این کنترل از راه می رسد گوشه روسیه ، این پروژه برجسته توسعه مجدد یکی از شاخص ترین خطوط ریلی این کشور است که هدف آن پیش بردن شبکه قطار دوران اتحاد جماهیر شوروی به قرن 21 است.

  خط اصلی بایکال-آمور ، پسر عموی تا راه آهن ترانس سیبری ، تا 4300 کیلومتری شهر تایشت از طریق سخت ترین زمین های جهان تا اقیانوس آرام ادامه دارد.

  راه آهن دولتی روسیه (RZD) 17 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند بیش از یک دهه به عنوان بخشی از یک طرح بلند پروازانه که هدف آن حمل نه تنها مسافران است ، بلکه همچنین برداشتن قطعه بزرگتری از کالاها و مواد اولیه به ارزش میلیارد دلار است که سالانه از آسیا به اروپا منتقل می شود.

  " روسیه پیشرفت کرده است. ”، مهندس مسئول تونل بایکالسکی به ولادیمیر گونچاروف گفت فایننشال تایمز از Severobaikalsk ، شهری خواب آلود در نوک شمالی دریاچه بایکال ، بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان.

  "وقتی من در سال 2007 ساخت تونل را شروع کردم ، مشکلات زیادی در زمینه تأمین مالی وجود داشت. اکنون هیچکدام وجود ندارد. من معتقدم که هر ساله مشکل کارمندان و منابع مالی به سرعت برطرف می شود. امروز روسیه همه چیزهایی را که ما برای ساخت و توسعه زیرساخت های راه آهن نیاز داریم در اختیار دارد. "

  خوش بینی او وظیفه هرکول را برای مدرنیزه کردن شبکه ریلی در حال شکاف روسیه نادیده می گیرد - بودجه این ارتقا massive گسترده سالها موضوع بحث ملی بوده است.

  سفر چهار روزه در امتداد BAM مسافران را از میان رشته کوههای سر به فلک کشیده ، از رودخانه های پر جریان و از میان جنگل های ضخیم تایگا عبور می دهد ، و با یک سری از شهرهای راه آهن ساخته شده برای کارگران ساختمانی در روزهای شوروی و یخ زده به موقع.

  تبلیغات

  Severobaikalsk یکی از آنهاست. بزرگترین شهر دریاچه بایکال ، با 23000 نفر جمعیت ، به زیبایی سرد آب عمیق آبی نگاه می کند که حتی در تابستان با قله هایی پوشیده از برف احاطه شده است.

  جاذبه اصلی این شهر است ایستگاه قطار آن ، توسط کارگران از لنینگراد - اکنون سن پترزبورگ - به شکل بادبان برای ادای احترام به سنت های دریایی شهرشان ساخته شده است. لیودمیلا ، دستیار یک فروشگاه مواد غذایی محلی ، چند سال پیش به Severobaikalsk نقل مکان کرد تا به اقوامی که در راه آهن کار می کنند پیوست. "این شهر عالی است. من اینجا را دوست دارم ، ”مشتاقانه مشتاق گفتگو با یک بازدید کننده نادر بود. "این زیبا ، تمیز ، ایمن است ، اما گران است. راه آهن تنها کارفرمای بزرگ است. هر خانواده شخصی دارد که برای راه آهن کار می کند. "

  ارتقا rail راه آهن روسیه در تعداد 4300 کیلومتر | طول خط اصلی بایکال-آمور 17 میلیارد دلار | سرمایه گذاری ارتقا rail راه آهن روسیه 43 کیلومتر | سرعت در شبکه ریلی ، در ساعت

  BAM در دهه 1930 به عنوان جایگزینی برای ترانس سیبری در صورت درگیری با چین این خط غیرقابل استفاده بود. اما ساخت و ساز تا دهه 1970 به تأخیر افتاد و در حالی که این خط در سال 1989 افتتاح شد ، آخرین 10 تونل آن فقط در سال 2003 به پایان رسید.

  ویکتور ، اکنون 74 ساله ، دهه خود را به عنوان مسئول کارگران ساختمانی در Severobaikalsk به یاد می آورد. از سال 1977 تا 87 با احساس عمیق وطن پرستی.

  "احساس غرور و تعلق به پروژه بزرگ ساختمانی برای همه افرادی که در طول مسیر زندگی می کردند صادق بود." "در روزهای دشوار برای کشور ، مردم آن متحد می شوند و کارهای دشواری را انجام می دهند."

  روسیه امیدوار است که این مسیر به یک کریدور ترانزیتی آسیا و اروپا تبدیل شود ، کالاها را به بازارهای غربی حمل کند و تقاضای منابع معدنی را تغییر دهد. مانند ذغال سنگ.

  این راه آهن به عنوان گزینه سریعتر ، ایمن تر و سازگار با محیط زیست برای حمل و نقل ، با انسداد اخیر کانال سوئز ، قدرت استدلال مسکو را فراهم می کند.

  برخی 98 درصد از حجم حمل و نقل بین اروپا و آسیا از کانال سوئز استفاده می کند. 40-45 روز طول می کشد. با راه آهن دو برابر سریعتر است. "، اولگ بلوزروف ، مدیر کل RZD ، به FT گفت.

  راه آهن نیز ارزان تر از گزینه دریایی شده است. هزینه حمل بار از آسیا به اروپا با قطار ، بر اساس شاخص اتحاد ریلی اوراسیا ، نصف قیمت انجام این کار از طریق دریا است ، که توسط شاخص جهانی کانتینر اندازه گیری شده است.

  تبلیغات

  با این حال روسیه با مشکل مواجه است رقابت از چین ، که در حال برنامه ریزی برای جاده ابریشم جدید از زیرساخت های حمل و نقل ارتقا یافته به غرب اروپا است که از طریق دهها کشور اجرا می شود ، به عنوان بخشی از طرح یک کمربند یک جاده خود.

  بلوزرووف گفت خطوط ریلی ارتقا یافته روسیه می تواند حداقل 10 درصد از کل کانتینرهایی را که از بندرهای خاور دور این کشور به مرز غربی آن ترانزیت می کند ، بگیرد ، که 10 برابر افزایش می یابد.

  در حالی که خطوط ریلی سیبری با حداکثر ظرفیت حمل و نقل فعالیت می کردند در سال گذشته 144 میلیون تن محموله ، با ارتقا این میزان تا سال 2025 این میزان به 180 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

  پروژه ریلی همچنین به توسعه مجدد شرق سیبر کمک می کند ia ، که سرشار از منابع طبیعی است. بلوزروف گفت: "این منطقه" یک پتانسیل توسعه عظیم دارد و می تواند به عنوان یک لوکوموتیو برای توسعه اقتصاد ملی شناخته شود. "

  تقریباً یک سوم از حمل و نقل ریلی روسیه ، عمدتا به چین. اگرچه پکن متعهد شده است که تا سال 2060 خنثی شود ، اما تقاضا از هند ، اندونزی ، ویتنام و تایلند همچنان ادامه خواهد داشت.

  با این حال وظیفه ماموت برای احیای زیرساخت های ریلی در حال فروپاشی روسیه هنوز هم به تلاش زیاد ، سرمایه گذاری گسترده و چندین دهه برای انجام آن احتیاج دارد.

  یافتن کارگرانی که مایل به انجام کار هستند مسئله دیگری است. یک مقام حتی پیشنهاد ارسال زندانیان برای تکمیل کار را داده است طبق گزارشی از كومرسانت ، یك ایده یادآور رژیم شوروی است. فعالان همچنین از تأثیرات زیست محیطی توسعه مجدد راه آهن بر اكوسیستم ظریف سیبری انتقاد كرده اند. بعد از چین که ناوگان قطارهای پرسرعت را بیرون می کشد. طبق RZD متوسط ​​سرعت در شبکه ریلی روسیه فقط 43 کیلومتر در ساعت است.

  چند سال پیش ، هایپرلوپ الون ماسک یک خط قطار مغناطیسی فوق سریع بین مسکو و سن پترزبورگ را پیشنهاد کرد ، اما این می تواند یک قدم باشد برای سیبری بسیار دور است.

  "من شک دارم که یک آهن ربای آهنربا بتواند در آب و هوای ما اجرا شود. تابستان بسیار کوتاه است و زمستان سخت است. ”، مهندس گونچاروف گفت. "شاید ایلان ماسک منوریل مغناطیسی خود را در منفی 50 درجه سانتیگراد آزمایش نکرده باشد."

  © 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است. به هیچ وجه توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح نشود.

  لیست تصاویر توسط ولادیمیر ماتویفسکی / TASS / گتی ایماژ

خبرهای دیگر از ماشین ها