خبر

 • تک بورد - قطاری که فرانسه و اروپا را کوچک کرد

  قطاری که فرانسه و اروپا را کوچک کرد
  28 روز و 4 ساعت قبل

  40 سال پیش در چنین روزی قطار سریع السیر به ثبت رسید.
  هر هفته ، آخر هفته Journées Européennes Patrimoine (روزهای میراث اروپایی) در ماه سپتامبر به بازدیدکنندگان فرصتی می دهد تا از آثار تاریخی متعددی در سراسر اروپا دیدن کنند. در میان جاذبه های امسال پاریس ، یک قطار برقی نارنجی رنگ با نامی که به عنوان عبارتی برای سرعت و فناوری پیشرفته تبدیل شده بود ، وجود داشت: TGV. هزاران نفر از علاقه مندان به ا

  ژاک رویز ، یکی از دو راننده ای که 40 سال پیش اولین قطار را هدایت کرد ، در آخر هفته روزهای میراث اروپایی در ایستگاه Gare de Lyon بود. "چیزی که من را بیشتر در مورد TGV تحت تاثیر قرار داد طراحی آیرودینامیکی آن بود. لوکوموتیوهای دیگر که شبیه مکعب بودند ، چنین شکلی نداشتند. البته قدرت و راحتی کابین با تهویه مطبوع نیز چشمگیر بود. رانندگی با این قطار جدید هیجان انگیز بود. " این خط پنج روز بعد برای عموم باز شد.

  ساخته شده برای سرعت

  اولین TGV ، با حداکثر سرعت 260 کیلومتر در ساعت ، زمان سفر بین پاریس و لیون را تا یک ساعت (از 3 ساعت 40 دقیقه تا 2 ساعت 40 دقیقه). TGV کنونی که حداکثر سرعت آن به 320 کیلومتر در ساعت می رسد ، مسافت یکسانی را تنها در کمتر از دو ساعت طی می کند.

  با گسترش شبکه TGV در سراسر فرانسه در سال های بعد ، زمان سفر بین شهرهای دیگر نیز کاهش چشمگیری داشته است. فرانسوا ویلیارد ، از راه آهن فرانسه گفت: "این امر باعث شد در همان روز یک سفر رفت و برگشت بین شهرهای فرانسه انجام شود (پاریس-مارسی در سه ساعت ، پاریس-بوردو در دو ساعت ، پاریس-لیل در یک ساعت)". SNCF). "TGV فرانسه و چند کشور دیگر اروپایی را کوچک کرد."

  موفقیت TGV در فرانسه منجر به توسعه خطوط سریع السیر در سوئیس ، آلمان ، اسپانیا ، ایتالیا ، بلژیک ، هلند شد و انگلستان ، اروپا را نزدیک تر می کند. به عنوان مثال ، زمان سفر بین پاریس و لندن 2 ساعت و 15 دقیقه ، پاریس تا زوریخ 4 ساعت ، پاریس-بروکسل 1 ساعت و 30 دقیقه و پاریس-فرانکفورت 3 ساعت و 45 دقیقه است.

  تبلیغات

  با توجه به اریک الکساندر ، که مهندس و راننده SNCF است ، جنبه متمایز دیگر TGV مقرون به صرفه بودن آن است. "TGV برای همه و نه فقط برای افراد ثروتمند در نظر گرفته شده بود."

  سرعت ، راحتی و مقرون به صرفه بودن قطارها را در زمان کوتاهی محبوب کرد. در پایان دهه 1980 ، قطارهای سریع السیر به طور متوسط ​​روزانه 50،000 مسافر را جابجا می کردند که در زمان اوج به 90،000 مسافر می رسید. طی 10 سال ، آنها شاهد افزایش 70 درصدی در تردد مسافران بودند ، از 10 میلیون به 17 میلیون نفر. از امروز ، TGV ها بیش از 3 میلیارد مسافر را جابجا کرده اند. در حال حاضر ، روزانه بین 650 تا 700 TGV در حدود 230 مقصد در فرانسه و اروپا فعالیت می کنند.

  TGV چندین رکورد سرعت به نام خود دارد. در 26 فوریه 1981 ، سرعت آن به 380 کیلومتر در ساعت رسید. یک دهه بعد ، در 18 مه 1990 ، سرعت آن 515.3 کیلومتر در ساعت بود. و در 3 آوریل 2007 ، به بالاترین سرعت خود یعنی 574.8 کیلومتر در ساعت رسید.

  گذشته و آینده

  به گفته ویلیارد ، پیشرفت بزرگ TGV طراحی آن بود. وی گفت: "نحوه اتصال کوپه ها [مجامعی که چرخ های قطار را نگه می دارند] قطار را آیرودینامیک و بسیار پایدار می کند." این TGV ، ساخته شده در سال 1978 ، قرار بود 20 سال عمر کند. اما این 40 سال به طول انجامیده است. " اگرچه اولین TGV دیگر در سرویس فعال نیست ، اما هنوز هم می تواند با سرعت 100 کیلومتر در ساعت کار کند. -ارتباط سریع بین شهرها "این برای SNCF بسیار مهم بود زیرا راه آهن بخش مهمی از شبکه حمل و نقل است. در دهه 1960 ، شبکه بزرگراه ها و هوانوردی داخلی در حال توسعه بود. ویلیارد می گوید: بنابراین یک شبکه ریلی با سرعت بالا برای اطمینان از ارتباط راه آهن برای سفرهای طولانی بسیار ضروری بود.

  TGV از نظر سرعت در 40 سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است. ، ظرفیت حمل مسافر و طراحی. تغییر بزرگ بعدی در سال 2024 با راه اندازی TGV M رخ می دهد که دارای نوآوری هایی از جمله بهبود آیرودینامیک و 20 درصد مصرف برق کمتر است.

خبرهای دیگر از ماشین ها