خبر

 • تک بورد - ظاهر را فراموش کنید ، تکنولوژی را دوست داشته باشید: شاسی بلند برقی BMW iX 83.200 دلاری

  ظاهر را فراموش کنید ، تکنولوژی را دوست داشته باشید: شاسی بلند برقی BMW iX 83.200 دلاری
  20 روز و 3 ساعت قبل

  برد iX 300 مایل است و از جدیدترین و بزرگترین فناوری BMW استفاده می کند.
  مونیخ - خوانندگان عادی Ars می دانند که ما هیچ علاقه ای به عشق خود نسبت به BMW i3 نداریم. نسل سوم اتومبیل برقی ب ام و در مورد پیشرانه های EV و تولید پایدارتر به خودروساز اطلاعات زیادی داد. اما i3 تا آنجا که می تواند به بی ام و یاد داده است و اکنون زمان آن فرا رسیده است که این درس ها را برای بیشتر EV های اصلی به کار گیریم.

  ب ام و پروازهای مونیخ و هفت شب اقامت در هتل ها را انجام داد تا بتوانیم در IAA Mobility شرکت کنیم و سپس در همان هفته دو اتومبیل برقی جدید خود ، iX و i4 را سوار شویم (دومین خودروی آنها را می توانید در دو هفته بخوانید). Ars محتوای سرمقاله پولی را نمی پذیرد.

  بی ام و iX 2022 را وارد کنید.

  کوچک کردن ممکن است در اقتصاد یک افسانه باشد ، اما این اصل در صنعت خودرو کار می کند. خودروسازان فناوری جدیدی را توسعه داده و آن را ابتدا در خودروهای گران قیمت خود به بازار عرضه می کنند ، قبل از صرفه جویی در مقیاس که چنین ویژگی هایی در مدل های ارزان تر نشان داده شود. این امر به ویژه در مورد مارک های لوکس آلمانی مانند بی ام و صادق است ، که در گذشته از سدان پرچم دار سری 7 خود به عنوان حامل استاندارد خود استفاده می کرد و مواردی مانند اولین سیستم سرگرمی و سرگرمی واقعی را معرفی می کرد. اما سدان بزرگ در بین افرادی که خودروهای لوکس بزرگ خریداری می کنند از بین رفته است و بنابراین زمان آن رسیده است که SUV پرچمدار را خریداری کنید. کامپوزیت های فولادی و فیبر کربن در قاب سقف و ستون های A و B. به طور واضح تر ، BMW از فیبر کربن برای قاب جانبی ، پنل کفی و قاب دریچه عقب استفاده کرده است. این ماده در مقایسه با پلاستیک های معمولی و همچنین کمی استحکام ساختاری اضافی باعث کاهش وزن می شود. در نتیجه وزن مهار شده 5،534 پوند (2،510 کیلوگرم) است که در همان میدان بازی X8 مجهز به V8 قرار دارد.

  iX در خارج کمی کوچکتر از X7 است: 195 اینچ ( طول 4،953 میلی متر ، عرض 77.4 اینچ (1.967 میلی متر) ، ارتفاع 66.7 اینچ (1695 میلی متر) و فاصله بین دو محور 118.1 اینچ (3000 میلی متر). اما بسته بندی برتر یک وسیله نقلیه الکتریکی باتری به این معنی است که فضای داخلی iX از نظر اندازه با X7 قابل مقایسه است. بین ، بسته باتری لیتیوم یونی ماشین. بی ام و می گوید درس هایی که با نسل های قبلی موتورهای الکتریکی آموخته است به این معنی است که واحد محرک جدید-که موتور ، گیربکس تک سرعته و اینورتر را یکپارچه می کند-40 درصد چگالی توان بیشتری نسبت به قبل دارد.

  موتور از استپ های مسی برای استاتور استفاده می کند و یک موتور همزمان (با موتور الکتریکی برانگیخته) است (نه یک موتور سنکرون آهنربای دائمی). بی ام و می گوید استفاده از برق به جای آهن ربا به این معنی است که کنترل بسیار دقیق تری بر میدان مغناطیسی دارد. در نتیجه ، موتور می تواند منحنی گشتاور بسیار تندی ارائه دهد ، اما می تواند میدان مغناطیسی را در مواقعی که به موتور نیازی نیست ، کاهش دهد و کارایی کلی پیشرانه را افزایش دهد. عدم استفاده از آهنرباهای دائمی همچنین به BMW در تلاش برای در نظر گرفتن محیط زیست با توجه به زنجیره تامین خود کمک می کند.

  83،200 دلار قبل از اعتبارات مالیاتی یا لیست گزینه ها

  واحدهای درایو را می توان با خروجی های مختلف ، اما در هنگام راه اندازی ما فقط یک پیکربندی واحد از iX برای مدل سال 2022 دریافت می کنیم: 83200 دلار iX xDrive50 (قبل از 7500 دلار اعتبار مالیاتی IRS). واحد درایو جلو دارای حداکثر توان 268 اسب بخار (200 کیلووات) و 260 پوند فوت (352 نیوتن متر) است. قله عقب در 335 اسب بخار (250 کیلووات) و 295 پوند فوت (400 نیوتن متر) است. با این حال ، خروجی ترکیبی همچنین از میزان توان باتری می تواند به طور همزمان به هر دو موتور ارسال کند-در این حالت ، 516 اسب بخار (385 کیلووات) و 564 پوند فوت (765 نیوتن متر).

  بسته باتری ولتاژ از نظر افزایش چگالی انرژی دستاوردهای مشابهی داشته است -حدود 40 درصد در مقایسه با باتری i3 خروجی. بی ام و سلولهای منشوری را از CATL و Samsung SDI تهیه می کند ، اما بقیه در خانه در یک باتری جدید در کارخانه Dingolfing خود انجام می شود. iX xDrive50 از یک بسته 106.3 کیلووات ساعتی استفاده می کند (قابل استفاده ؛ ظرفیت ناخالص 111.5 کیلووات ساعت است) که شامل شش ماژول 50 سلولی و پنج ماژول دیگر هر کدام با 40 سلول است.

  این مقدار برای محدوده EPA 300 کافی است مایل (482 کیلومتر) ، اگرچه رتبه رسمی EPA نزدیک به ورود خودرو به بازار ایالات متحده در سه ماهه اول سال 2022 اعلام می شود. محدوده WLTP ، که به ندرت ارتباطی با رانندگی در دنیای واقعی دارد (حداقل در ایالات متحده ) ، iX xDrive50 را در 391 مایل (630 کیلومتر) رتبه بندی می کند.

  یک باتری حاشیه نویسی iX Jonathan Gitlin نگاهی دقیق تر به یکی از ماژول های باتری iX. جاناتان گیتلین iX بسیاری از وسایل را در زیر کاپوت خود قرار داده است ، بنابراین هیچ مزیتی وجود ندارد. جاناتان گیتلین برشی از واحد درایو عقب. جاناتان گیتلین

  من خوشبین هستم که برآورد 300 مایلی BMW درست است. از زمان خروج از کارخانه 1،235 مایل (1،987 کیلومتر) پیش ، تست iX I به طور متوسط ​​2.8 مایل/کیلووات ساعت (22.1 کیلووات ساعت/100 کیلومتر) بود ، که شامل زمان کارکرد صاف در اتوبانهای محدود آلمان با سرعت 200 کیلومتر در ساعت است. .

  تبلیغات

  زمان نشستن من در iX کمی بیش از چهار ساعت یا 160 مایل (259 کیلومتر) بود و من به طور متوسط ​​2.5 مایل/کیلووات ساعت (24.6 کیلووات ساعت/100 کیلومتر). این شامل ، با این حال ، رانندگی به سمت کوهها اما بازگشت مجدد نیست ، جایی که جاذبه دست کمک کننده را به شما می دهد و به شما امکان می دهد تا هنگام پایین آمدن انرژی را بازسازی کنید.

  وقتی زمان شارژ فرا می رسد ، iX می تواند سریع DC- شارژ تا 195 کیلو وات ، 40 دقیقه یا کمتر طول می کشد تا از 10 تا 80 درصد شارژ شود. حداکثر شارژ AC با برق تکفاز 11 کیلووات است و شارژ 0 تا 100 درصد در این روش باید در کل 11 ساعت طول بکشد.

  هنوز ماشین راننده است

  بدون ارائه فناوری هوشمندانه ، نمی توانید خودرویی را پرچمدار فناوری جدید خود بنامید و از آنجایی که بی ام و همیشه در ساخت خودروهایی برای افرادی که از رانندگی لذت می برند ، افتخار می کند ، استفاده از فناوری برای افزایش و بهبود تجربه رانندگی موضوعی است که BMW روی آن تمرکز کرده است.

  iX دارای سه حالت رانندگی است: کارآمد ، اسپرت و شخصی (که به شما امکان می دهد ترکیبی از فرمان ، سیستم تعلیق ، پاسخ گاز ، ترمزهای احیا کننده ، روشنایی داخلی و غیره را انتخاب کنید). کارآمد ، همانطور که انتظار می رود ، کارآمدترین حالت است-نقشه دریچه گاز میزان ورودی اولیه را کاهش می دهد و واحدهای درایو را به راحتی جدا می کند تا iX به سرعت حرکت کند اگر انتخاب کننده درایو در D باشد. رانندگی پدال ، برای کسانی که BEV خود را به این ترتیب ترجیح می دهند -به سادگی از انتخابگر درایو برای قرار دادن خودرو در B به جای D استفاده کنید. که چرخ ها را هدایت می کند و به فرمان کمک می کند تا با کیلوگرم اضافی مقابله کند و سیستم تعلیق بادی اختیاری کار بسیار موثری در کنترل سواری انجام می دهد.

  iX به اندازه رولزرویس شبح که ما آزمایش کرده ایم ، چندان زیبا نیست. در اوایل سال جاری (که قبل از ارسال به انگلستان برای مونتاژ نهایی ، زندگی خود را در Dingolfing آغاز می کند). اما نزدیک است ، که برای خودرویی که یک پنجم آن هزینه دارد ، چشمگیر است. مانند رولزرویس ، هنگامی که سعی می کنید از شتاب خود جلوگیری کنید ، در جاده های روستایی جاری بسیار لذت بخش خواهد بود. آن را در حالت D نگه دارید و سپس در صورت لزوم انرژی کافی را در اینجا و آنجا اضافه کنید و در سکوت کامل حرکت کنید.

  اما iX هنوز BMW است. برای رانندگی روحیه در جاده ای پیچ و تاب دار - چیزی که هنوز برای برند مهم است - ترکیب حالت اسپرت و B بسیار خوب عمل می کند. در این شرایط ، فقط در صورت ترمز شدید باید از پدال ترمز (که ترمز احیا کننده و اصطکاکی را ترکیب می کند) استفاده کنید. برای ترمزگیری در حدود 0.3 گرم یا کمتر ، بلند کردن پای خود از دریچه گاز تنها چیزی است که لازم است. این سفر به اندازه کافی طولانی است که به راحتی می توان آن ترمز بلند را حتی پس از چند دقیقه در iX تنظیم کرد. با این حال ، اگرچه فرمان در ورزش سنگین تر می شود ، اما واقعاً هیچ احساس اضافی به دست نمی آورد.

خبرهای دیگر از ماشین ها