خبر

 • تک بورد - شاسی بلند الکتریکی 2023 ولوو از لیدار برای رانندگی خود استفاده می کند

  شاسی بلند الکتریکی 2023 ولوو از لیدار برای رانندگی خود استفاده می کند


  21 روز و 17 ساعت قبل

  خودروساز در ابتدا استقلال سطح 3 را به جاده های داخل کالیفرنیا محدود می کند.
  رانندگی خودکار سطح 3 به نظر می رسد در سال آینده در ایالات متحده عرضه شود.

  در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2022 دیروز، ولوو اعلام کرد که قصد دارد ویژگی Ride Pilot خود را به مشتریان در کالیفرنیا ارائه دهد و در انتظار تایید مقررات است. این خودروساز در حال آزمایش این سیستم در سوئد بوده است و آزمایش آن در کالیفرنیا اواخر سال جاری آغاز خواهد شد. این شرکت قصد دارد این ویژگی را با شاسی‌بلند تمام الکتریکی آینده خود که قرار است در سال 2023 عرضه شود، عرضه کند.

  Volvo کالیفرنیا را انتخاب کرد زیرا "اقلیم، شرایط ترافیکی و چارچوب قانونی محیطی مطلوب را برای معرفی رانندگی خودران فراهم می‌کند. این شرکت می‌گوید.

  این سیستم به رانندگان این امکان را می‌دهد تا توجه خود را به کارهایی غیر از رانندگی معطوف کنند، اگرچه هنوز باید آماده باشند تا زمانی که وسیله نقلیه درخواست مداخله می‌کند، مسئولیت را بر عهده بگیرند. چه نوع وظایفی؟ ولوو در بیانیه مطبوعاتی خود به خواندن، نوشتن و کار کردن اشاره می کند، اما به نظر می رسد در حال حاضر چرت زدن غیرممکن است.

  «ما هنوز در زمان بیدار شدن از خواب کاملاً عمداً متمایز نیستیم. هنریک گرین، مدیر ارشد فناوری ولوو، به The Verge گفت. چرت زدن نیاز به زمان بیداری دارد، بنابراین بیایید ببینیم چقدر و چه زمانی می توانیم به آنجا برسیم. باید بتوانید در زمان معینی کنترل را به دست بگیرید و مسئولیت رانندگی را پس بگیرید."

  معلوم نیست ولوو چگونه بین راننده ای که چرت می زند و راننده ای که در حال مطالعه است، تمایز قائل می شود. دوربین‌های ردیابی چشم محتمل‌ترین راه‌حل هستند، زیرا آزار دادن راننده به صورت دوره‌ای، هدف استقلال سطح 3 را شکست می‌دهد. ما برای شفاف سازی با ولوو تماس گرفتیم.

  چالش های پیش رو

  مطالعه بیشتر

  مرسدس بنز اولین تاییدیه جهان را برای سیستم رانندگی خودکار دریافت کرد. سطح 3 چالشی را ارائه می دهد حد متوسط ​​در طیف رانندگی خودمختار. طبق تعریف، اکثر شرایط را کنترل می کند، اما از راننده می خواهد که در یک اطلاعیه نسبتاً کوتاه مسئولیت را بر عهده بگیرد. سیستم باید نقاط انتقال را به اندازه کافی زود شناسایی کند تا راننده زمان داشته باشد تا دوباره با جاده درگیر شود. این می تواند در سرعت های بالا دشوار باشد، احتمالاً به همین دلیل است که مرسدس بنز سیستم Pilot Level 3 Drive Pilot خود را به 37 مایل در ساعت (60 کیلومتر در ساعت) محدود می کند و آن را فقط در بخش هایی از بزرگراه ها فعال می کند.

  سایر موارد. شرکت‌هایی مانند کروز و وایمو سطح 3 را به‌طور کامل نادیده می‌گیرند و به سطح 4 می‌روند. با این سیستم‌ها، وسیله نقلیه باید بتواند خودش را رانندگی کند و محیط اطرافش را نظارت کند—هیچ انتظاری وجود ندارد که راننده انسانی در شرایط مساعد کنترل را به دست بگیرد. در شرایط نامساعد، مانند کولاک، انسان ممکن است همچنان مجبور به رانندگی باشد. فقط در سطح 5 هرگز نیازی به رانندگان انسانی نیست.

  بسیاری از خودروهای امروزی سطح 2 استقلال را ارائه می دهند. این سیستم های پیشرفته کمک راننده یا ADAS عملکردهایی مانند کروز کنترل خودکار و حفظ خطوط را انجام می دهند، اما رانندگان معمولاً باید دست خود را روی فرمان نگه دارند. حتی سیستم‌های پیچیده‌تر مانند سوپر کروز جنرال موتورز و کروز آبی فورد همچنان از رانندگان می‌خواهند که چشمان خود را به جاده نگاه کنند. تبلیغات

  مجموعه سنسور

  برای فعال کردن استقلال سطح 3، خودروی الکتریکی آینده ولوو با یک اسکنر لیدار، پنج واحد رادار، هشت دوربین و 16 حسگر اولتراسونیک مجهز خواهد شد. در داخل خودرو، نرم‌افزار Zenseact، یک اسپین‌آف ولوو، داده‌های حسگرهای مختلف را برای ارائه نمایی از جاده ترکیب می‌کند.

  ادامه مطلب

  مالکان تویوتا باید 8 دلار در ماه بپردازند تا همچنان از جاکلیدی خود برای شروع از راه دور استفاده کنند. حسگر لیدار مدل Iris Luminar خواهد بود که امسال به تولید انبوه می رسد. این شرکت ادعا می کند که لیزرهای آن می توانند به طور قابل اعتماد اجسام را در فاصله 250 متری شناسایی کنند. آنها در 1550 نانومتر کار می کنند، طول موج قابل توجهی طولانی تر از سایرین که معمولاً از لیزرهای 905 نانومتری استفاده می کنند. Luminar طول موج طولانی تری را انتخاب کرد زیرا احتمال کمتری دارد که برای چشم افراد خطرناک باشد، و به آنها اجازه می دهد از لیزرهای با قدرت بالاتر استفاده کنند، اگرچه به نظر می رسد که لیزرهای 1550 نانومتری ایمن بودن یک سوال باز باشد.

  Volvo قصد دارد ارائه دهد. سوار پایلوت به عنوان اشتراک به جای خرید یک بار. این مدل به شرکت امکان دسترسی به درآمدهای مکرر را می دهد - چیزی که بسیاری از خودروسازان دیگر نیز به دنبال آن هستند - اما گرین، مدیر ارشد فناوری، ادعا می کند که به افراد بیشتری نیز امکان دسترسی به این ویژگی را می دهد. او به The Verge گفت: «همه با مقدار زیادی پول نقد در دسترس نیستند. "اشتراک یک مانع بسیار کم است که می توانید امتحان کنید."


  تگ ها:

  شاسی , بلند , الکتریکی , 2023 , ولوو , لیدار , رانندگی , استفاده


  v 13
خبرهای دیگر از ماشین ها