خبر

 • تک بورد - سه موتور فرمول E و یک موتور DTM در آئودی RS Q e-tron ترکیب می شوند

  سه موتور فرمول E و یک موتور DTM در آئودی RS Q e-tron ترکیب می شوند
  5 روز و -1 ساعت قبل

  آئودی در رالی داکار 2022 وارد این آفرودهای هیبریدی سری فوق العاده خواهد شد.
  برنامه DTM آئودی - فکر می کنید معادل آلمانی NASCAR - در پایان سال 2020 به پایان رسید و 2021 آخرین سال خودروساز آلمانی در فرمول E است. اما سرمایه گذاری که آئودی اسپورت در هر دو برنامه انجام داد هدر نخواهد رفت ، زیرا جنبه های هر یک برای ایجاد یک ماشین ظاهر ظالمانه طراحی شده برای رقابت در مسابقات رالی داکار ترکیب شده است

  اگرچه سو racing استفاده های مسابقه ای آئودی بیشتر در محدوده پیست های مسابقه طی چند دهه گذشته اتفاق افتاده است ، این مارک ارتباط قوی با تجمع دارد. در دهه 1980 از مسابقات رالی جهانی برای نشان دادن فناوری چهار چرخ متحرک quattro خود استفاده کرد. ممکن است هر دو شامل تجمع شوند ، اما داکار چالش سخت تری نسبت به WRC است ، زیرا در طی دو هفته در مکان های دور با مسافت 800 مایل (800 کیلومتر) در روز مورد مناقشه است.

  "این خیلی طولانی است. فاصله ، "می گوید آندریاس Roos ، مسئول پروژه داکار در آئودی اسپورت. "آنچه که ما در تلاش هستیم انجام دهیم قبلاً انجام نشده است. این نهایت چالش برای یک پیشرانه الکتریکی است." تبلیغات

  ماهیت داکار یک روش کاملاً الکتریکی باتری را رد می کند ، اگرچه چنین چیزی در گذشته نیز امتحان شده بود. در عوض ، آئودی اسپرت به دنبال یک روش ترکیبی سری است - و بله ، طرفداران هیبریدی سری ، ما فکر می کنیم این تست خلوص را پشت سر می گذارد.

  سه MGU فرمول E و یک موتور DTM وارد یک میله می شوند ...

  RS Q e-tron با فریم لوله از یک جفت واحد الکتریکی / ژنراتور 250 کیلوواتی (335 اسب بخار) از برنامه فعلی فرمول E آئودی اسپرت استفاده می کند ، یکی در هر محور نصب شده است. این مواد توسط یک بسته باتری لیتیوم یونی 52 کیلووات ساعتی (قابل استفاده) تغذیه می شوند که ممکن است از یک ماشین Audi e-tron FE07 فرمول E قرض گرفته شده باشد. کل توان خروجی 500 کیلووات است (670 اسب بخار).

  سپس یک فرمول E MGU سوم وجود دارد که بخشی از مبدل انرژی را تشکیل می دهد که باتری را شارژ می کند در حالی که RS Q e-tron در حال حرکت است. (دو MGU پیشرانه همچنین باعث ترمیم انرژی در هنگام ترمز می شوند.) جز component دیگر مبدل انرژی ، یک موتور 2.0 لیتری TSFI از خودروی DTM آئودی اسپرت است که توسط شافت به آن MGU سوم متصل می شود. ممکن است انتظار نداشته باشید که یک موتور مسابقه ای بسیار پیچیده به عنوان یک ژنراتور به خوبی کار کند ، اما آئودی اسپورت می گوید موتور در محدوده دور مناسب بسیار کارآمد است.

  "ما تولید را از 450 به حدود 200 کاهش دادیم کیلووات. به جای 9000 دور در دقیقه ، در محدوده دور بهینه بهینه شده بین 4500 و 6000 کار می کند. "" استفان درایر ، رئیس توسعه پروژه های اتومبیلرانی در آئودی اسپورت گفت. "موتور باید در گرما ، سرما و در ارتفاع تا حد ممکن کارآمد کار کند. ما پیستون ها ، انژکتورها و توربوشارژر را برای این کار بهینه کردیم و زمان زیادی را روی نیمکت آزمایش گذراندیم. ما به مصرف خاصی که می کنیم افتخار می کنیم. کمتر از 200 گرم در هر کیلووات ساعت است. " تبلیغات

  "پیشرانه بسیار کارآمد است. به سختی هدر می رود. در حالی که به آرامی در شن و ماسه رانندگی می کنید ، نباید انتظار مشکلات دما را داشته باشید. اما بالاتر از همه ، پیشرانه برقی بسیار زیاد است. کنترل در همه شرایط ارائه شده آسان تر است "، درایر گفت. "حداکثر گشتاور از دور صفر در دسترس است. شما می توانید پیشرانه را بسیار دقیق تنظیم کنید ، چه ماشین از پرش عبور کند یا در بیابان رانندگی کند. پیشرانه الکتریکی در برابر تأثیرات خارجی مانند فشار هوا ، دما و رطوبت واکنش نشان نمی دهد. و می توانید در تمام مدت زمان رالی با قدرت کامل از آن استفاده کنید. همه چیز بسیار سازگارتر از موتور احتراقی است. "

  RS Q e-tron نیز هر شب شارژ می شود. اگرچه آئودی اسپورت هنوز راه حل شارژ را به نمایش نگذاشته است ، اما می گوید که قصد دارد تا حد ممکن از انرژی پاک استفاده کند. و اتومبیل به گونه ای طراحی شده است که توسط یک تیم پشتیبانی کوچک بسیار سرویس دهی می شود.

  نمونه اولیه RS Q e-tron در ابتدای ژوئیه برای اولین بار پاهای خود را گل آلود می کند و اکنون یک برنامه آزمایشی گسترده برای باقی مانده سال ، قبل از رالی داکار 2022 ، که ژانویه آینده در عربستان سعودی برگزار می شود.

  آئودی اسپورت وارد سه مدل الکترونیکی RS Q خواهد شد که توسط Q Motorsport اداره می شوند. یک ماشین توسط ماتیاس اکستروم (که برنده مسابقات قهرمانی DTM و Rallycross برای آئودی شد) و امیل برگ کویست ، یکی توسط برنده 14 بار داکار استفان پیترهانسل و ادوارد بولانگر و اتومبیل سوم توسط کارلوس ساینز (قهرمان دو برابر WRC و همچنین سه نفر) زمان برنده داکار) و لوکاس کروز.

  تصویر لیست شده توسط آئودی اسپورت

خبرهای دیگر از ماشین ها