جنرال موتورز جمعه گذشته اعلام کرد که همه شورولت بولت هایی را که ساخته بود ، از جمله مدل جدید خودروه">

خبر

 • تک بورد - ربات نامناسب کارخانه ممکن است باعث آتش سوزی باتری Chevy Bolt شده باشد

  ربات نامناسب کارخانه ممکن است باعث آتش سوزی باتری Chevy Bolt شده باشد
  1 روز و 12 ساعت قبل

  "آنچه ما در حال بررسی آن هستیم یک طوفان کامل است."
  جنرال موتورز جمعه گذشته اعلام کرد که همه شورولت بولت هایی را که ساخته بود ، از جمله مدل جدید خودروهای برقی که امسال معرفی شد ، فراخوان می کند. پس از وقوع آتش سوزی در مدل های بولت ، این شرکت مشکل را به دو نقص همزمان در باتری های ساخته شده توسط LG Chem در خودروها پی برد.

  خواندن بیشتر

  جنرال موتورز هر Chevy Bolt را به یاد می آورد ، LG را مسئول باتری های معیوب می داند. این خودروساز در ابتدا مشکل باتری های یکی از کارخانه های کره ای LG را کشف کرد و خودروهایی با این سلول ها را فراخواند. نوامبر گذشته. اما پس از آن پیچ و مهره های بیشتری آتش گرفت و دیگر کارخانه های LG در تحقیقات به دام افتادند ، که باعث افزایش دو فراخوان شد. جنرال موتورز گفت که این مشکل در یک زبانه آند پاره شده و یک جداکن تاشو ردیابی شده است.

  این تنها چیزی است که GM تا کنون گفته است. هنوز نگفته است که این نقص ها چقدر گسترده هستند ، و همچنین نگفته است که دقیقاً چگونه آتش سوزی ها شروع شده است. اما اطلاعات اندکی منتشر شده است و در زمان فراخوان GM ، سرنخ هایی وجود دارد. لرس برای رمزگشایی آنها با گرگ لس ، مدیر فنی آزمایشگاه باتری دانشگاه میشیگان صحبت کرد.

  لس گفت: "آنچه ما در حال بررسی آن هستیم یک طوفان کامل است." بسته های باتری بولت از سلول های کیسه ای تشکیل شده اند که اساساً لایه هایی از کاتد ، آند و جدا کننده هایی هستند که با الکترولیت مایع غرق شده و در یک کیسه پلیمری انعطاف پذیر محصور شده اند. به گفته وی ، برگه آند پاره شده باعث ایجاد یک پیش بینی در باتری صاف می شود. فرافکنی آند را به کاتد نزدیک می کند. او گفت: "و احتمالاً اگر جداکننده در جایی بود که قرار بود باشد ، بسیار خوب است." جدا کننده ها بین آند و کاتد قرار می گیرند تا از برخورد دو الکترود جلوگیری شود. زبانه پاره شده لزوماً به خودی خود مشکلی نخواهد داشت زیرا جداکننده از پل زدن شکاف آند-کاتد جلوگیری می کند. در سلولهایی با جداکننده تا شده ، شکاف حداقل بخشی از باتری از بین می رود. اگر آند این فاصله را برطرف کرد ، لیس گفت: "شما یک کوتاه دارید و همه چیز از آنجا سرازیری است." او اضافه کرد. "من تصور می کنم که جداکننده باید در لبه نزدیک جایی که زبانه آند در آن قرار دارد تا شود. چیزی که من حدس می زنم این است که در مرحله ای از جابجایی سلول ، قبل از بسته بندی کامل ، بخشی از دستگاه ربات در حال جذب است. برگه در حال جذب است ، جدا کننده در حال گرفتن است - چیزی بسیار نادر است که به آن توجه نمی شود ، و باعث این آسیب می شود. "

  کنترل کیفیت

  نقص های نادر می تواند تشخیص فرایند کنترل کیفیت (QC) دشوار است. لس گفت: "این نمی تواند در هر سلول اتفاق بیفتد ، وگرنه QC آن را گرفتار می کرد." برنامه های کنترل کیفیت معمولاً با نمونه گیری از خروجی کارخانه عمل می کنند. "QC معمولاً بسیار کند است. نمی توانم به هر سلول نگاه کنم و این روند را مقرون به صرفه نگه دارم ، تصور نمی کنم. " یکی از راههای بررسی هم ترازی مناسب لایه های باتری ، اشعه ایکس از سلول است. راه دیگر این است که باتری را به صورت دستی جدا کنید.

  در داخل ، مهندسان می توانند به دنبال مشکلاتی مانند زبانه های پاره شده یا لایه های نامرتب باشند. وی گفت که در قالب Less معمولاً با آن کار می کند ، که 72x110 میلی متر کوچکتر از سلول های Bolt است ، لایه ها باید با دقت تراز شوند. اگر بیش از 1 میلی متر فاصله دارند ، سلول باید برداشته شود.

  اگر نقص تولیدی در باتری های بولت به ندرت رخ می دهد ، بعید است که GM یا LG بتوانند از وسعت واقعی مشکل بدون بررسی هر بسته به یاد آوردن هر بولت شاید تنها گزینه باشد.

  مسأله شناخته شده

  خبر خوب این است که جنرال موتورز و ال جی توانستند برخی از باتری ها را تجزیه کرده و علت ایجاد آن را مشخص کنند. مسئله. این همیشه ممکن نیست

  خواندن بیشتر

  شورولت Bolt EV را به یاد می آورد پس از 5 مورد تأیید آتش سوزی باتری "این یکی از این خرابی های رمز و راز سلول نیست ، جایی که شما دوست دارید ،" ما نمی دانیم " نمی دانم - اتفاق بدی افتاده است. "" او گفت. او گفت: "گاهی سلول منفجر می شود و دیگر چیزی برای من باقی نمی ماند که بتوانم علت آن را بررسی کنم." در مورد جنرال موتورز ، "به نظرم می رسد که آنها توانستند برخی از بسته ها را پاره کنند و این نقص را با فرکانس کافی پیدا کنند ،" این یک مشکل واقعی است و ما باید یک فراخوانی انجام دهیم "، کمتر توضیح داد

  کمتر گفت که این شرکت به دلیل افزایش فراخوان زمانی که متوجه شد این مشکل نمی تواند در دسته ای از باتری ها جدا شود ، شایسته اعتبار است. به گفته وی ، جنرال موتورز زودتر از بسیاری دیگر در حال افزایش دردهای الکتریکی است. "برای جنرال موتورز و ال جی تقدیر می کنم زیرا آنها کار خوبی را انجام می دهند. نه تنها با فراخوان ، بلکه سلولهای زیادی ایجاد می کنند و در انجام این کار پیشرو هستند. "

خبرهای دیگر از ماشین ها